1

Zagłębie Sosnowiec

4

• Koniec spotkania! Zagłębie pewnie pokonuje trzecioligową Wdę Świecie i zagra w kolejnej rundzie!

• Jeszcze Szatan zdecydował się na drybling i strzał z linii pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę!

• Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

• Jeszcze idealna okazja dla Zagłębia! Po długim podaniu Zaradny zagrał wzdłuż bramki i w czystej sytuacji w światło pustej bramki nie trafił z kilku metrów Paluchowski!

• Paluchowski wypuszczony w uliczkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia, krótko rozegrany i faulowany przez Meyera jeden z Zagłębiaków. Żółta kartka.

• Zagłębie próbowało przeprowadzić jeszcze jedną składną akcję, ale przekombinowali piłkarze gości.

• Rzut rożny i piłkę z pola karnego wybijają obrońcy Zagłębia.

• Maliszewski uderzył sprzed pola karnego i Gąsiński z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w ekipie Zagłębia. Łukasz Sołowiej za Marcina Sierczyńskiego.

• Fonfara na raty uderzał na bramkę, najpierw trafił w Paluchwoskiego, a następnie uderzył obok słupka.

• Rzut wolny dla Wdy tuż przed polem karny. Uderzył Urbański i broni Gąsiński!

• Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkowanie z prawego narożnika i piłkę głową wybija jeden z obrońców.

• Z rzutu wolnego Urbański uderzył ponad bramką.

• Trzecia zmiana w ekipie gospodarzy. Damian Meyer zmienia Damiana Szczukowskiego.

• Zagłębie cały czas atakuje, ale jak na razie powstrzymują te próby obrońcy Wdy.

• Jak się okazało, była to ostatnia akcja Matusiaka. W jego miejsce wchodzi Tomasz Margol.

• Paluchowski próbował zaliczyć kolejną asystę, ale tym razem piłkę zatrzymał Zapała. Po chwili futbolówka trafiła do Matusiaka, który uderzył mocno, ale nad bramką.

• Druga zmiana we Wdzie. Maciej Roźnowski w miejsce Dawida Frelka.

• Ładna dwójkowa akcja piłkarzy Zagłębia. Szatan zagrał do Paluchowskiego, wbiegając w pole karne, po czym otrzymał podanie zwrotnie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

• GOOOOL! 4:1 DLA ZAGŁĘBIA! SZATAN!

• Szatan wyszedł na czystą pozycję po prostopadłym podaniu, ale przy piłce zdecydowanie szybciej był Zapała

• Kontra Wdy zakończyła się faulem piłkarza gospodarzy na wysokości pola karnego Zagłębia.

• Kolejna akcja Wdy i wrzutka z prawej strony. Za mocno i od bramki golkiper gości.

• Wrzutka z lewej strony w pole karne Zagłębia, ale zupełnie bez pomysłu. Od bramki Gąsiński.

• Strzelec gola, Martin Pribula zmieniony przez Dawida Ryndaka.

• Ta bramka wprowadzi dużo spokoju w grę Zagłębia, gospodarzom może natomiast podciąć skrzydła. Czy będzie ich stać jeszcze na odpowiedź?

• Duża zasługa za bramkę idzie na konto Paluchowskiego, który z prawej strony pola karnego ograł obrońcę i wyłożył piłkę Pribuli, który z kilku metrów umieścił piłkę w siatce obok bramkarza.

• Goooool! Pribula na 3:1!

• Udovičić lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale nie było tam kolegów.

• Maciej Andrzejewski zmienia Kamila Czyżniewskiego. Pierwsza zmiana w ekipie Wdy i w całym meczu.

• Szarża lewą stroną Udovicia skończyła się rzutem rożnym. Krótko rozegrany, wrzutka i radzą sobie obrońcy Wdy.

• Faulowany w okolicach środka boiska zawodnik Wdy. Rzut wolny szybko rozegrany, ale akcję gospodarzy zatrzymali obrońcy Zagłębia.

• Rzut wolny dla Wdy z lewej strony przed polem karnym. Patryk Urbański uderzył bezpośrednio i trafił w bandę tuż za bramką.

• Początek drugiej połowy. Gramy!

• Koniec pierwszej połowy.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ten gol był tylko kwestią czasu. Coraz tragiczniej w defensywie radzili sobie gracze Wdy - chaos, panika, niezdecydowanie. Długa piłka zagrana z połowy Zagłębia trafiła w pole karne gospodarzy, którzy kiksowali na potęgę. Futbolówka trafiła pod nogi Paluchowskiego, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Zapałę.

• 2:1 DLA ZAGŁĘBIA! PALUCHOWSKI!

• Coraz mniej pewnie grają defensorzy gospodarzy - niewiele brakowało a padłby gol samobójczy!

• Znów pogubili się we własnym polu karnym gospodarze. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Adriana Paluchowskiego, który uderzył jednak w sam środek bramki, gdzie stał Zapała. Golkiper Wdy odbił futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Dobra akcja Zagłębia na prawej stronie - po dośrodkowaniu Pribuli obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Groźnie pod bramką Gasińskiego! "Z czuba" strzelał Kamiński, ale minimalnie niecelnie.

• Kartka dla Szatana, który trafił łokciem w twarz Brzezińskiego.

• Parodia! Potężne zamieszanie w polu karnym Wdy - gospodarze nie potrafili wybić piłki, jeden zawodnik trafił w twarz kolegi z zespołu, a całą sytuację wykorzystał Konrad Zaradny, który z bliska, strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania.

• GOOOL DLA ZAGŁĘBIA! ZARADNY!

• Cóż za strzał Matusiaka! Strzał z dystansu gracza Zagłębia minimalnie minął bramkę Zapały - mógł być fenomenalny gol!

• Przerwa w grze. Na boisku leży jeden z zawodników gospodarzy.

• Zapała znów pewnie łapie piłkę. Na razie Zagłębie bez argumentów w ofensywie.

• Już rozgrzewa się najlepszy strzelec Zagłębia Jakub Arak - jeśli taki wynik będzie się utrzymywał pewnie niedługo zobaczymy go na boisku.

• Znowu przed polem karnym znalazł się Fonfara i uderzył potężnie z woleja - tym razem jednak niecelnie.

• Strzelał Fonfara! Po rykoszecie broni jednak Zapała.

• Zagłębie nie jest na razie w stanie zagrozić gospodarzom. Wydaje się, że każdy wynik jest tu możliwy.

• Żółta kartka dla Szczukowskiego.

• Tomasz Szatan strzelał z wolnego... Prosto w mur.

• 3-ligowiec prowadzi z 1-ligowcem! Patryk Urbański z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta uderzył bezpośrednio na bramkę czym totalnie zaskoczył golkipera Zagłębia, który praktycznie sam wbił sobie piłkę do siatki! Fatalny początek meczu dla bramkarza gości, który zagraniem ręką poza polem karnym sam sprokurował ten stały fragment gry.

• GOOOL DLA WDY! URBAŃSKI! CO ZA GOL!

• Cóż za okazja dla Wdy! Mogło być 1:0 dla gospodarzy, ale uderzenie Piotra Siekirki na słupek sparował bramkarz Zagłębia.

• Było bardzo groźnie! Świetna akcja gości, którzy wymienili dużo podać. W końcu piłka została wystawiona na 16. metr, skąd uderzył Matusiak - strzał był jednak minimalnie niecelny.

• Zapała wyłapuje dośrodkowanie jednego z zawodników Zagłębie. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Brzeziński brutalnie zatrzymał rywala, który wychodził z kontrą - żółta kartka.

• Wda ewidentnie cofnięta. Przedstawiciele 3. ligi będą czekać na okazje do kontry.

• Rzut wolny dla gości... Dobre dośrodkowanie - skutecznie piąstkuje jednak Zapała.

• Zaczynamy 1/8 finału Pucharu Polski!

• Rezerwowi Wdy: Murawski, Meyer, Prybiński, Andrzejewski, Rożnowski, Mik, Wietrzykowski

• Rezerwowi Zagłębia: Fabisiak, Sołowiej, Fidziukiewicz, Ryndak, Dudek, Arak, Margol

• Po sześciu kolejkach nowego sezonu Wda zajmuje 12. miejsce w 16-zespołowej III lidze, w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zagłębie plasuje się na 10. miejscu w 1. lidze.

• Już o 15:30 rozpocznie się pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Polski. W słonecznym Świeciu Wda zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.