Piast Gliwice

1

1 2 połowa

4 karne

• KONIEC! Piast Gliwice pokonuje w serii rzutów karnych Wisłę Puławy 4:3 i awansuje do kolejnej rundy finału Pucharu Polski!

• Co za historia! Fedoriv pudłuje w takim momencie, jego strzał w środek bramki broni Szmatuła!

• Leszczyński broni strzał Izvolta!!

• Machalski także trafia.

• Martinez strzela, Leszczyński nawet nie drgnął.

• Charzewski trafia w prawy róg.

• Kędziora trafia.

• Maksymiuk trafia w sam środek bramki, pewnie broni Szmatuła.

• Bezbłędnie Tomasz Podgórski.

• Lisiecki także się nie myli.

• Badia wykorzystuje jedenastkę.

• Rozpoczynamy serie rzutów karnych!

• KONIEC DOGRYWKI! O tym, który zespół zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski zadecyduje seria rzutów karnych!

• Niecelny strzał Szeligi! Ależ Piast napiera na bramkę Wisły! Mamy rzut rożny dla gości.

• Jeszcze Podgórski próbuje z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale minimalnie mija bramkę!

• Świetna akcja Amine, który marnuje swoją szansę z bliskiej odległości nie trafia do bramki Leszczyńskiego!

• Piłkarza Piasta nie potrafią pokonać golkipera Wisły ani z akcji, ani ze stałych fragmentów gry. Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami konkursu jedenastek.

• Murawski wycofał piłkę do Podgórskiego, ale jego strzał zablokowali obrońcy Wisły.

• Świetna akcja Piasta, niestety po strzale Kędziory z lewej strony nawet jeśli piłka wpadłaby do bramki i tak nie zostałaby uznana, bowiem sędzia dopatrzył się spalonego.

• Piast ciągle próbuje skutecznie zaatakować bramkę Wisły, ale na pochwałę zasługuje sposób, w jaki gospodarze się bronią, bowiem robią to bardzo skutecznie.

• Kędziora wyskoczył do wysokiej piłki, ale koniec końców nie udało mu się jej dosięgnąć.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki! Przed nami jeszcze tylko piętnaście minut i...seria rzutów karnych.

• Za moment pierwsza część dogrywki dobiegnie końca, a w Puławach wciąż mamy remis. Czyżby szykował się konkurs rzutów karnych?

• Izvolt wypatrzył Podgórskiego i zagrał w jego kierunku futbolówkę, ale ten został zatrzymany przez jednego z piłkarzy drużyny gości i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Amine zagrywał do Szeligi, jednak ostatecznie zostaje powalony przez rywala i traci futbolówkę na rzecz gospodarzy.

• Teraz bliska zdobycia gola była Wisła! Edwards pędził prawą flanką na bramkę Piasta, ale w ostatniej chwili powstrzymał go świetny wślizg Osyry.

• Szeliga pędził na bramkę gospodarzy, ale w odpowiednim momencie zdołał powstrzymać go Leszczyński. Zawodnik Piasta ucierpiał w tym starciu i chwilowo jest niezdolny do gry.

• Sędzia podyktował rzut wolny dla Wisły, jednak piłkę pewnie wyłapał Szmatuła.

• Początek pierwszej połowy dogrywki spokojny, na murawie widać wyraźną przewagę gospodarzy, którzy co chwila atakują bramkę Wisły. Goście jak na razie umiejętnie się bronią.

• Wracamy po krótkiej przerwie i rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki!

• Koniec regulaminowego czasu gry! W Puławach będziemy mieli dogrywkę!

• Faul Murawskiego na Edwardsa, ale sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia.

• Czas ucieka, a bramki nie padają...

• Sędzia przedłużył spotkanie o cztery minuty.

• Wszystko wskazuje na to, że w Puławach będziemy mieli dogrywkę. Obie drużyny mają jeszcze niespełna dwie minuty plus to, co doliczy sędzia, by strzelić gola na wagę zwycięstwa.

• Gooool! Kędziora daje Piastowi remis!

• RZUT KARNY DLA PIASTA!

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Charzewski za Pożaka.

• Piast ciśnie całą drużyną, utrzymuje się przy piłce, jest wyraźnie lepszy. Co z tego, skoro nie potrafi oddać strzału w światło bramki, który mógłby zagrozić Leszczyńskiemu? Cenne minuty uciekając, a na tablicy wyników ciągle 1:0 dla gospodarzy.

• Wiślacy groźnie kontratakują. Ta sytuacja mogła całkowicie pogrążyć Piasta, ale po dośrodkowaniu Niezgody nikt nie zamknął akcji.

• Druga zmiana w Wiśle. Niezgoda za Filipowa.

• Badia ładnie uderzył z dystansu, ale piłka jednak minimalnie minęła bramkę.

• Piast prowadzi istne oblężenie połowy rywali, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Piast dalej w ataku, ale ciągle niewiele z tego wynika. Kędziora wrzucał piłkę w pole karne, ale ta padła łupem bramkarza.

• W Wiśle również zmiana. Lisiecki zmienia strzelca bramki, Nowaka.

• Badia w miejsce Armando. Krótka ławka Piasta może się dzisiaj zemścić.

• Trochę kłopotów bramkarzowi i obronie Piasta próbował sprawić w ostatnich minutach Pożak, ale nie udało mu się zdobyć drugiego gola dla Wisły.

• Ataki Piasta jak na razie nieudane, a czas płynie nieubłaganie.

• Akcja ofensywna Piasta, ale wrzutkę Szeligi wyłapał Leszczyński

• ... oraz po chwili Murawski. Obaj zawodnicy Piasta ukarani za faule.

• Żółty początek drugiej połowy. Kartkę zobaczył Podgórski...

• Początek drugiej połowy. Czy Piasta stać na odrobienie straty? Zaczynają gospodarze!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Puławach duża niespodzianka!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ależ okazję tuż przed przerwą miał Piast! Izvolt zdołał oszukać bramkarza gospodarzy, ale jego uderzenie zdążył zablokować Jędrzejczyk

• Zółta kartka dla Kędziory za dyskusję z sędzią.

• Said uderzył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale niecelnie. Piast ciągle przegrywa w Puławach.

• Ostro grają gospodarze. Tym razem pomocy medycznej potrzebuje faulowany Kędziora.

• Przez chwilę opatrywany był Murawski, który ucierpiał w jednym ze starć, ale już wrócił do gry.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Podgórski, ale posłał piłkę bardzo niecelnie.

• Po indywidualnej akcji Szeliga dograł piłkę do Izvolta, który jednak nie połapał się w jego zamiarach i zmarnował dobrze zapowiadającą się akcję.

• Piast ciągle w ataku, ale brakuje dokładności w poczynaniach gości. Wisła ambitnie i walecznie się broni.

• Szczotka faulem przerwał kontrę gospodarzy, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Kolejny rzut rożny gospodarzy, jednak ponownie bez efektu.

• Piast poczyna sobie coraz śmielej. Na razie jednak niewiele wynika z jego kombinacyjnych akcji.

• Tym razem rzut rożny dla Piasta. Po wrzutce nie było jednak większego zagrożenia.

• Mieliśmy rzut rożny dla Wisły, ale bez problemu po wrzutce poradzili sobie obrońcy.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i niepewnie, na raty interweniował Leszczyński.

• Murawski próbował z dystansu, ale obok bramki Wisły.

• Okazja gości! Leszczyński dalekim wyjściem chciał przerwać akcję Piasta, ale piłka trafiła do Kędziory, którego strzał został jednak zablokowany!

• Piast rzucił się do odrabiania strat. Co jak co, ale ewentualna porażka z ostatnim zespołem drugiej ligi, chluby nie przyniesie.

• Z dystansu uderzył Filipow, Szmatuła zdołał tylko odbić piłkę, a do niej dopadł Nowak i już się nie pomylił! Gospodarze prowadzą z Piastem 1:0!

• Gooooool! Niesamowite! Dawid prowadzi z Goliatem! Nowak trafił dla Wisły!

• Oba zespoły rozpoczęły od prób z dystansu. Najpierw obok słupka bramki Leszczyńskiego uderzył Szeliga, a chwilę później w odpowiedzi piłkę nad bramką gości posłał Pożak.

• Od środka rozpoczynają piłkarze Piasta! Gramy o 1/8 finału Pucharu Polski!

• Oba zespoły już na boisku. Wisła na biało-niebiesko, Piasta na niebiesko-czerwono.

• To nie błąd, dobrze widzicie. Na ławce Piasta tylko bramkarz i dwóch zawodników z pola. Widać trener Garcia liczy na to, że nie będzie musiał kombinować, a wystawiona jedenastka bez problemu poradzi sobie ze słabszym rywalem.

• Ławka rezerwowych Piasta: Jakub Szumski, Krzysztof Hałgas, Gerard Baida

• Ławka rezerwowych Wisły: Jakub Zolech, Jason Gorskie, Rafał Lisiecki, Tomasz Sedlewski, Karol Barański, Jarosław Niezgoda i Piotr Charzewski

• Piłkarze powoli będą kończyć rozgrzewkę, my tymczasem poznaliśmy składy obu zespołów. Zgodnie z przewidywaniami, w zespole Piasta zaszło sporo zmian w porównaniu z ostatnim meczem ligowym.

• Mecz z gliwickim zespołem dla klubu, jakim jest Wisła Puławy będzie dużym wydarzeniem, co z pewnością przekona kibiców do przyjścia na stadion.

• W zgoła innej sytuacji znajduje się Wisła Puławy. Zespół z Puław jest obecnie najgorszym zespołem II ligi, o czym świadczy brak zwycięstw. Podopieczni Bohdana Bławackiego do tej pory strzelili zaledwie dwie bramki, tracąc ich aż szesnaście. Dzisiejszy pojedynek będzie więc dla Wisły nie lada wyzwaniem. Pomocny dla puławskiego zespołu może okazać się jedynie fakt, że na murawę nie wybiegnie podstawowa jedenastka Piasta.

• Piast Gliwice jak na razie w lidze radzi sobie znakomicie. Gliwiczanie do tej pory wygrali trzy spotkania z rzędu, strzelając przy tym aż osiem bramek. Puchar Polski nie jest jednak priorytetem dla trenera Angela Pereza Garcii. Nie oznacza to wcale, że jego zawodnicy dają się dziś ograć. Jedno natomiast jest pewne, Piast nie zagra dziś swoim podstawowym składem.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Wisły Puławy z Piastem Gliwice w ramach 1/16 Pucharu Polski. Jak to zwykle bywa w przypadku starcia drugoligowca z zespołem z Ekstraklasy, wyraźnym faworytem są goście. Czy starcie z puławianami będzie dla nich spacerkiem?