Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, pierwszy mecz

Zagłębie Lubin

2

Sandecja Nowy Sącz

0

• Ten wynik sprawia, że znacznie bliżej półfinału Pucharu Polski są podopieczni Oresta Lenczyka, którzy jednak nie zapewnili sobie takiej przewagi, żeby już dziś powiedzieć, że zameldują się oni w kolejnej rundzie. O wszystkim zadecyduje rewanż w Nowym Sączu, zaplanowany na 26 marca. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Zagłębie pokonuje Sandecję 2:0!

• ... oraz prawego obrońcy Zagłębia.

• Po faulu Mójty na Rymaniaku zagotowało się w głowach obu zawodników, którzy po chwili za 'konfrontację' zostali ukarani żółtymi kartkami. Tak więc żółta kartka dla lewego obrońcy Sandecji...

• Gomez leży na murawie po jednym z boiskowych starć.

• Ostatnia roszada wśród gości. Bębenek zostaje zmieniony przez Kononowicza.

• Lubinianie nie skorzystali z rzutu rożnego, a po chwili goście mogli stworzyć znakomitą sytuację do strzelenia bramki kontaktowej, ale Bębenek zagrał za mocno do wychodzącego sam na sam z Rodiciem Fałowskiego.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Schodzi Kwiek, wchodzi Błąd.

• W ostatnich minutach aktywny w Sandecji jest Bębenek, którego akcje jednak nie przynoszą zagrożenia pod bramką Rodicia.

• Curto nieźle wrzucił piłkę na głowę Piecha, ale napastnik Miedziowych nie był w stanie zaskoczyć Kozioła.

• Gospodarze w odpowiedzi wywalczyli rzut rożny, po którym piłkę spokojnie złapał Kozioł.

• Abwo stracił piłkę na rzecz Mójty, który bardzo gronie dośrodkował wzdłuż bramki Zagłębia, gdzie do piłki nie doszedł jednak Fałowski.

• Curto z 16 metrów uderzył wyraźnie nad bramką Sandecji.

• Druga zmiana w Sandecji. Fałowski za Górskiego.

• Bezpańska piłka w polu karnym Sandecji spadła pod nogi Kwieka, który bez zastanowienia uderzył z powietrza i omal nie podwyższył wyniku spotkania!

• Zagłębie miało rzut wolny z prawej strony boiska po faulu na Piątku, ale nie popisał się Curto, którego dośrodkowanie było zdecydowanie za niskie.

• Urban zmienia Margola w ekipie gości.

• Spory błąd Rodicia, który omal nie sprokurował bramki dla Sandecji! Górski wślizgiem jednak nie trafił w bramkę.

• Jeszcze jedna szarża Abwo, który ściął z piłką do środka i wpadł w pole karne, po czym został zablokowany przez obrońców gości.

• Miała szansę Sandecja, która znalazła się w polu karnym rywala. Górski zagrał piłkę do Grzeszczyka, a ten... do nikogo. Strata.

• Znacznie słabsza na razie ta druga połowa od pierwszej. Ataki Sandecji są bardzo nieporadne.

• Teraz to Sandecja stara się rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. Zagłębie szuka okazji do kontrataku.

• Nieudana kombinacja Abwo z Piechem.

• Ładna akcja Mójty, który z piłką wpadł w pole karne Zagłębia, po czym zagrał ją niedokładnie, w ręce Rodicia.

• Makuch wywalczył rzut rożny dla Sandecji, po którym dośrodkowanie Mójty pewnie złapał Rodić.

• Gramy!

• ... oraz Curto za Papadopulosa.

• Wracamy do Lubina. Będą dwie zmiany wśród gospodarzy. Piątek za Boneckiego...

• Dominacja drużyny z Ekstraklasy w tym spotkaniu nie podlega żadnej dyskusji. 2:0 dla Miedziowych jest jednocześnie najniższym wymiarem kary dla pierwszoligowca z Nowego Sącza. Jak podobnie będzie w drugiej połowie, to już po meczu w Lubinie losy awansu zostaną rozstrzygnięte.

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie - Sandecja 2:0!

• Raz jeszcze Abwo! Skrzydłowy Zagłębia dobrze dośrodkował na głowę Papadopulosa, ale ten nie trafił w bramkę!

• Bardzo mocny strzał Mójty z rzutu wolnego ponownie okazał się równie niecelny.

• Kartka także dla Boneckiego, który stracił piłkę na rzecz Górskiego i ratował się faulem.

• Żółta kartka dla Nathera za faul taktyczny na Abwo.

• Seria rzutów rożnych dla Sandecji, ale na razie bez efektu w postaci zagrożenia dla bramki Zagłębia.

• To jest naprawdę dobry mecz Zagłębia. Choć trener Lenczyk bał się, że zawodnicy mogą być zmęczeni po meczu w Białymstoku, to jednak udowadniają oni, że są w stanie w pełni zdominować pierwszoligowca.

• Po raz kolejny pokazał się najlepszy na boisku Abwo! Nigeryjczyk ponownie ograł Mójtę, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie Papadopulos uprzedził Kozioła i wpakował głową piłkę do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Michal Papadopulos!

• Szybka akcja Zagłębia, Abwo w pole karne do Piecha, ale ten fatalnie skiksował.

• Po rzucie rożnym dla Zagłębia nie było zagrożenia dla bramki Kozioła.

• Kozioł pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Kwieka z rzutu wolnego.

• W szybkim ataku Sandecji Grzeszczyk, zdaniem arbitra, faulował Bilka.

• Kolejna świetna akcja Abwo na prawym skrzydle! Nigeryjczyk ograł jak dziecko Adama Mójtę, po czym wyłożył piłkę Guldanowi, który w dobrej sytuacji przestrzelił!

• Koszmarne uderzenie z dystansu Margola.

• Zagłębie długo teraz utrzymuje się przy piłce.

• Dobra interwencja Gomeza po dośrodkowaniu Piecha w pole karne Sandecji.

• Powinno być 2:0 dla gospodarzy, ale Arkadiusz Piech w sytuacji sam na sam z Koziołem uderza wprost w bramkarza Sandecji!

• Prosta strata Zagłębia na własnej połowie! Bębenek zagrał przed polem karnym Nathera, ale były gracz Podbeskidzia nie był w stanie trafić w bramkę Zagłębia!

• Abwo tym razem nie poradził sobie z Mójtą. Piłka dla przyjezdnych.

• Niezła centra Frańczaka, ale żaden z napastników gości nie próbował agresywnego ataku na piłkę.

• Bardzo niecelne uderzenie Mójty z rzutu wolnego.

• Papadopulos nie opanował piłki w polu karnym przeciwnika. Strata.

• Nieudany kontratak w wykonaniu Sandecji.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Aleksander Kwiek pewnie wykorzystuje rzut karny! 1:0 dla gospodarzy!

• Jedenastka dla Zagłębia! Bartków fauluje w polu karnym Kwieka!

• Kolejna szansa dla Zagłębia! Po świetnej akcji i dośrodkowaniu Abwo, Papadopulos szczupakiem uderzył niecelnie!

• Znowu w polu karnym rywala dobrze odnalazł się Guldan. Zawodnik Zagłębia uderzył jednak z powietrza bardzo niecelnie.

• Mają problemy z rozgrywaniem piłki w tym spotkaniu goście. Popełniają sporo błędów technicznych.

• Szansa dla Zagłębia! Kwiek dośrodkował piłkę na głowę Guldana, który przeniósł ją jednak nad bramką!

• Faul na Abwo. Będzie szansa z rzutu wolnego dla lubinian.

• Bardzo nieudany strzał Abwo z około szesnastu metrów.

• Po prostej stracie Grzeszczyka kontra Zagłębia! Papadopulos do Abwo, a ten zdobywa rzut rożny.

• Zaczynamy!

• Zwycięzca tej pary zmierzy się w półfinale Pucharu Polski z lepszym z duetu Arka Gdynia - Miedź Legnica.

• Piłkarze wychodzą na murawę lubińskiego stadionu.

• Rezerwowi Sandecji: Marcin Cabaj, Fabian Fałowski, Maciej Kononowicz, Szymon Kuźma, Kamil Słaby, Rudolf Urban, Sebastian Szczepański

• Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hładun, Johan Bertilsson, Adrian Błąd, Łukasz Janoszka, Łukasz Piątek, Manuel Curto, Pavel Vidanov

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Dzisiaj w Lubinie zostanie rozegrane pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe między Zagłębiem a Sandecją. Rewanż w Nowym Sączu został z kolei zaplanowany na środę, 26 marca, na godzinę 18:00.

• Zagłębie z kolei okazało się lepsze od Piasta Gliwice (0:0, 5:4 w karnych) oraz GKS Tychy (1:0).

• Goście w drodze do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonywali kolejno Polonię Bytom (2:1), Flotę Świnoujście (4:2) oraz Widzew Łódź (0:0, karne 5:4).

• Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji jest oczywiście grające w T-Mobile Ekstraklasie Zagłębie Lubin, które zajmuje obecnie tam 14. miejsce. Z kolei Sandecja jest szósta w tabeli I ligi, więc można spodziewać się bardzo ciekawych spotkań.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.