Zagłębie Sosnowiec

3

Górnik Zabrze

1

• Koniec! Zagłębie ogrywa Górnika 3:1 i awansuje do kolejnej fazy Pucharu Polski!

• Jeszcze żółtą kartkę otrzymał Roman Gergel.

• Jest już 3:1 i po meczu! Fidziukiewicz przyjął dobrze piłkę wybitą "na uwolnienie", popędził na bramkę Przyrowskiego, zabawił się z Kopaczem i pewnym strzałem z szesnastu metrów nie dał szans bramkarzowi zabrzan.

• GOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!!! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!!!!!!

• A w Górniku Piasecki za Iwana.

• Za Tylca na boisku melduje się Zaradny.

• Zabrzanie starają się kreować jakieś sytuacje podbramkowe, ale zwyczajnie im to nie wychodzi. Przed chwilą zbyt lekko główkował Gergel.

• Z boiska zszedł Kurzawa, a zastąpił go Urynowicz.

• Zaleta otwartych stadionów - racowisko kibiców Zagłębia przeminęło z wiatrem.

• Zmiana w Zagłębiu: Schodzi Arak, za niego Margol.

• Na murawie dzieje się coraz więcej - tym razem faulowany z boku boiska Tylec. Tymczasem kibice Zagłębia prezentują efektowną oprawę.

• Chwilowe oblężenie bramki Zagłębia kończy strzał Gergela z narożnika pola karnego. Niecelny.

• Szarża Madeja na prawym skrzydle zatrzymana i będzie rzut rożny.

• Zmiana w Górniku: Cerimagić zmienia Skrzypczaka.

• Górnik w szoku, ale stara się odpowiedzieć. Po głębokim dośrodkowaniu Kosznika próbował głową uderzać Skrzypczak.

• Jest już 2:1 dla gospodarzy! Szybkie rozegranie wolnego przez Dudka, piłka na prawe skrzydło do Matusiaka, który mocno wstrzelił futbolówkę przed bramkę Przyrowskiego. Tam pierwszy był przy niej Markowski i z bliska nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki!

• GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!! KRZYSZTOF MARKOWSKI!!!

• Brzydkie wejście Madeja w nogi rywala i żółta kartka.

• Tymczasem przebojem między trzech obrońców próbował się wedrzeć Fidziukiewicz, ale został powstrzymany przez Kopacza.

• Nic z niego jednak nie wyszło.

• W końcu dobra akcja Górnika, przerwana przez Sierczyńskiego i będzie rzut rożny dla zabrzan.

• Zagłębie w natarciu! Zabrzanie kompletnie pogubili się w defensywie, a Dudek uderzał z ponad dwudziestu metrów, jednak niecelnie!

• Żółtą kartką ukarany Rafał Kosznik.

• Jeszcze chwilę temu opatrywany poza boiskiem Sołowiej strzela gola! Obrońca Zagłębia znalazł sobie miejsce po dośrodkowaniu Dudka z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał Przyrowskiego!

• GOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!! ŁUKASZ SOŁOWIEJ!!!!!

• Jest odpowiedź Górnika! Dobry strzał Madeja z linii szesnastego metra pewnie łapie Fabisiak.

• Poza boiskiem opatrywany Sołowiej, najprawdopodobniej ma rozcięty łuk brwiowy.

• Piłkarze i kibice Zagłębia mieli pretensje do sędziego, który zatrzymał akcję i nie zastosował przywileju korzyści, kiedy do dobrej sytuacji mógł dojść Ryndak.

• Ależ było groźnie pod bramką Przyrowskiego! Ryndak wygrał pojedynek na skrzydle z Kosznikiem i dobrze dośrodkował. Po interwencji obrońców piłka dotarła do Matusiaka, lecz jego strzał został zablokowany!

• Atak z prawej strony Zagłębia wyjaśnia już w polu karnym zabrzan Kurzawa.

• Zagłębie od początku drugiej połowy ruszyło do odrabiania strat i założyło wysoki pressing na zawodników rywali.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Zmiana w Zagłębiu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania, już po gwizdku miały miejsce jakieś przepychanki między piłkarzami obu zespołów. Wszystko jednak zakończyło się bez kolejnych napomnień.

• Za podcięcie rywala od tyłu żółty kartonik obejrzał Sadzawicki.

• W doliczonym czasie gry było groźnie! Gospodarze zaskoczyli rywali szybkim rozegraniem z rzutu wolnego i atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Ryndak. Piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

• Z sytuacyjnej piłki uderzał Madej wprost w Fabisiaka.

• Długa akcja Górnika zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem Gergela.

• Gorąco na trybunach, sędzia podjął kilka decyzji przeciw Zagłębiu i od razu mamy ciekawiej!

• Ależ Zagłębie przycisnęło w ostatnich minutach! Defensorzy z Zabrza raz po raz znajdują się w opałach!

• Gospodarze kłócili się jeszcze z arbitrem o ewentualny rzut karny, drugi trener Zagłębia został odesłany na trybuny przez sędziego Tomasza Wajdę.

• Ależ było groźnie pod bramką zabrzańskiego Górnika! Dwa zablokowane uderzenia z bliskiej odległości, strzelał jeszcze Tylec ale piłkę po rykoszecie złapał Przyrowski!

• Szybka kontra Górnika i znowu w roli głównej Madej - popędził na bramkę Fabisiaka i ładną wcinką próbował uruchomić Iwana, lecz ten został uprzedzony przez powracających defensorów.

• Po ładnym podaniu Kurzawy Madej miał trochę miejsca i przymierzył z około dwudziestu metrów - piłka po jego uderzeniu lewą nogą minęła jednak słupek.

• Przy mocniejszym pressingu zabrzan defensorzy Zagłębia często się gubią. Na ich szczęście Górnik niezbyt często atakuje ich na ich własnej połowie.

• Rzut rożny wykonywany przez Kurzawę nie sprawił problemów Fabisiakowi.

• Na prawym skrzydle Kosznika urwał się Ryndak, lecz z jego płaskim dośrodkowaniem poradził sobie Danch.

• Po przerwie na uzupełnienie płynów inicjatywa nadal należy do sosnowiczan. Uderzenie Dudka zza szesnastki pewnie łapie Przyrowski.

• Gospodarze nie potrafili wybić piłki z okolic własnego pola karnego, futbolówkę przejął Gergel, zagrał ją na prawe skrzydło do Sadzawickiego. Prawy obrońca dośrodkował idealnie, wprost do niepilnowanego Iwana, który efektownym wolejem trafił do siatki obok bezradnego Fabisiaka.

• GOOOOOOL DLA GÓRNIKA!!!! STRZELCEM BARTOSZ IWAN!!!!!!

• Po chwili w dobrej sytuacji znalazł się Iwan, który uderzał głową po wrzutce Kosznika. Wszedł jednak za bardzo pod piłkę i nie trafił w bramkę.

• Faul Tylca w okolicach środka pola i pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• W ataku pozycyjnym częściej gospodarze, Górnik liczy na szybkie kontry.

• Zsynchronizowany wyrzut serpentyn przez kibiców Zagłębia - na razie na trybunach jest efektowniej niż na boisku.

• Dużo mamy fauli w środku pola, teraz na murawie wylądował Dudek.

• Skrzypczak pędził do prostopadłej piłki, ale szybszy był golkiper Zagłębia, który poza szesnastką pewnie interweniował.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Kosznika, tym razem jednak poradzili sobie z nim obrońcy gospodarzy.

• Po wrzutce z wolnego Dudka uderzał głową Arak - minimalnie obok słupka!

• Kurzawa rozciąga akcję na lewe skrzydło do Kosznika, jego dośrodkowanie łapie jednak pewnie Fabisiak.

• Kolejna akcja Zagłębia, tym razem po lewej stronie boiska, znów zatrzymana przed polem karnym gości.

• Ładnie spod pressingu wyszli zawodnicy gospodarzy, ale ich akcja straciła impet na prawym skrzydle.

• Na trybunach bitwa na przyśpiewki, nie możemy ich jednak zacytować.

• Najpierw na własnej połowie piłkę rozgrywało Zagłębie, teraz to samo robi Górnik. Bez żadnego zagrożenia dla obu bramkarzy.

• Początek spotkania! Od środka Zagłębie!

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę początek spotkania.

• Piłkarze opuścili już murawę, by za chwilę powrócić i rozpocząć walkę o zwycięstwo.

• Piłkarze obu zespołów przebywają obecnie na rozgrzewce, a stadion powoli się zapełnia.

• Kibice Górnika po ostatnim spotkaniu domagali się dymisji trenera Roberta Warzychy. Ciekawe czy władze zabrzańskiego klubu po ewentualnej porażce w dzisiejszym spotkaniu zdecydują się na zmianę trenera?

• W Górniku cztery zmiany w porównaniu do ligowego meczu z Jagiellonią: jako defensywni pomocnicy wystąpią dziś Kurzawa i Przybylski, na szpicy grać będzie Skrzypczak, a za nim Iwan. Miejsca w składzie stracili Grendel, Jeż, Urynowicz i Sobolewski. Tylko ostatnia dwójka ma dziś szanse wejść na boisko z ławki rezerwowych.

• Trener Atrtur Derbin dokonał kilku zmian w porównaniu ze zwycięskim składem meczu Z GKS-em Katowice. W bramce pojawił się Wojciech Fabisiak, zastępując Szymona Gąsińskiego, w obronie nie ma strzelca bramki w Katowicach Konrada Budka, zastąpił go Łukasz Sołowiej. Kontuzjowanego Martina Pribule zastąpił Hubert Tylec, natomiast w ataku zagra Jakub Arak w miejsce Michała Fidziukiewicza.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Marcin Michalak, Oleksandr Shevelyukhin, Radosław Sobolewski, Armin Cerimagic, Fabian Piasecki, Marcin Urynowicz, Dzikamai Gwaze.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Szymon Gąsiński, Grzegorz Fonfara, Tomasz Szatan, Michał Fidziukiewicz, Patryk Mularczyk, Tomasz Margol, Konrad Zaradny.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. Za chwilę podamy zawodników rezerwowych.

• Witamy ze stadionu Ludowego w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie podejmie w ramach Pucharu Polski Górnika Zabrze.

• Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze LIVE!

ZAPOWIEDŹ: I kto tu jest faworytem?

Spotkanie to można zapowiedzieć na dwa sposoby – jako starcie beniaminka 1 ligi oraz siódmej drużyny ostatniego sezonu Ekstraklasy, ale również jako pojedynek opromienionej pewnym i prestiżowym zwycięstwem nad lokalnym rywalem ekipy pierwszoligowej z ostatnią drużyną Ekstraklasy, o której powiedzieć że gra słabo, to nic nie powiedzieć.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:2