Zawisza Bydgoszcz 0 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zawisza Bydgoszcz

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Zapraszamy na relacje z kolejnych meczów pucharowych, jeszcze dziś o 20.45 hit: Lech Poznań - Wisła Kraków!

• Trener Rumak póki co nie potrafi odmienić Zawiszy, który odniósł dziś 10 porażkę z rzędu.

• Górale w następnej rundzie zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem.

• Ostatni gwizdek sędziego. Podbeskidzie w 1/8 finału Pucharu Polski!

• Łukowski ruszył na przebój i dośrodkował na głowę Samuela, jednak jego strzał był bardzo słaby i Zajac nie miał z nim najmniejszych problemów.

• Wójcicki wrócił na boisku ale nadal utyka i w zasadzie tylko statystuje. Inna sprawa, że pozostali gracze również nie są zbyt ruchliwi.

• Sędzia Opaliński doliczył 3 minuty

• Ostatnia już dziś zmiana, Horoszkiewicz wchodzi za Demjana na ostatnie minuty.

• Slobda przejmuje piłkę i oddaje ją do Cisse. Senegalczyk miał chyba za dużo czasu, bo w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Witana.

• Alvarinho fauluje Malinowskiego i mamy rzut wolny dla Podbeskidzia w rogu boiska. Niezłe dośrodkowanie, ale wyjaśnia Drygas.

• Dobra ofensywna akcja Łukowskiego. Minął dwóch rywali, Tomasik musiał wybijać w aut. Widać, że kibice wierzą w bydgoskiego wychowanka.

• Po drugiej bramce dla gości tempo wyraźnie spadło. Zawisza już chyba nie wierzy.

• Taktyczny faul na Łukowskim i zasłużona żółta kartka dla Tomasika.

• Nieporozumienie między Anestisem i Witanem i o mały włos Deja nie zaskoczyłby go z rzutu wolnego.

• Trener Tworek decyduje się na drugą zmianę i wpuszcza Śpiączkę za Pazio.

• Gevorgyan chciał sprytnie przepuścić piłkę. Problem w tym, że zanim nikogo nie było i bydgoszczanie tracą piłkę.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Jorgea Kadu wchodzi Jakub Łukowski. To dość zaskakująca decyzja trenera Rumaka

• Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale trochę za ostro. Żółta kartka dla Strąka.

• Pierwszy strzał głową kapitalnie na linii wybronił Witan, jednak wobec dobitki z najbliższej odległości Pietrasiaka nie miał już najmniejszych szans. Druga bramka kapitana gości!

• Dwójkowa akcja Cisse i Tomasika skutkuje rzutem rożnym po wybiciu Micaela.

• GOOOOOOOOOL!!! 2:0!

• Jest też zmiana w Podbeskidziu. Trenera zdenerwowały najwidoczniej niewykorzystane sytuacje Bartlewskiego, więc zastępuje go Cisse

• Do dośrodkowania Wagnera dochodzi Wójcicki i strzela głową! Piłka odbija się od obu słupków i wybijają ją obrońcy Górali.

• Druga zmiana u gospodarzy: Gevorgyan zastępuje Wagnera.

• Dośrodkowanie Wagnera ręką blokuje Tomasik i jest dobra okazja z rzutu wolnego dla Zawiszy.

• Kontra gości. Bartlewski miał wymarzoną sytuację do zdobycia bramki, piłka po jego strzale odbiła się od bydgoskich obrońców i minimalnie minęła bramkę.

• Przypadkowo Carlos znalazł się sam na sam z Zajacem, ale słowacki bramkarz dobrym wślizgiem ratuje swój zespół

• Znowu głową uderzał Pietrasiak jednak faulował przy walce o piłkę i piłka dla Zawiszy

• Demjan wykładał piłkę Malinowskiemu, ta przypadkowo trafiła od Bartlewskiego, który miał idealną okazję. Tym razem ratuje gospodarzy Witan.

• Rzut rożny wykonywał Deja, Witan fatalnie minął się z piłką i Pietrasiak bez problemu umieścił piłkę głową w pustej bramce gospodarzy!

• GOOOOOL dla Podbeskidzia!!!

• Demjan sprytnie nabił Anestisa i jest rzut rożny dla gości.

• Brzydki fragment gry, faule z obu stron w środkowej strefie boiska.

• Bardzo ostre wejście nakładką Stano. Sędzia odgwizdał faul, jednak nie zdecydował się na kartkę.

• Zespoły już przygotowane i rozpoczynamy drugie 45 minut

• Zmiana w Zawiszy. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Luis Carlos, który zmienił Sebastiana Ziajkę. Alvarinho przesunął się na lewą obronę.

• Do Bydgoszczy z powody choroby nie przyjechał trener Podbeskidzia Leszek Ojrzyński. Zastępuje go dziś asystent Piotr Tworek

• W meczu ligowym Zawisza także przeważał do przerwy, jednak goście już na początku drugiej połowy zdobyli bramkę. Zobaczymy, czy trenerowi Rumakowi uda się lepiej zmotywować swoich graczy.

• Tradycyjnie zapraszamy do komentowania oraz wybierania najlepszego gracza meczu. Póki co prowadzi Wagner przed Zajacem

• Pomimo tego, że bilety kosztowały jedynie 10 zł, a posiadacze biletów z poprzedniego meczu z Wisłą mieli darmowe wejściówki frekwencja jest niska. Dopingu w zasadzie nie ma, słychać okrzyki zawodników i trenerów, kibice budzą się w zasadzie tylko aby krytykować kolejne decyzje sędziego

• Sędzia Opaliński kończy pierwszą część spotkania bez ani jednej dodatkowej minuty.

• Po raz pierwszy do akcji podłączył się Anestis i nieźle dośrodkował. Zajac dobrze wychodzi i uprzedza Kadu.

• Górkiewicz mija Ziajkę w polu karnym, ale jego centra trafia prosto w Samuela.

• Obrońcy Zawiszy dziś bardzo dobrze sobie radzą z Demjanem i Słowak jest kompletnie bezproduktywny

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Sebastian Ziajka, choć kibice zarzucają Deji symulowanie

• Dobry fragment Zawiszy. Znów Kadu świetnie zagrał do Wójcickiego, który niepotrzebnie jeszcze szukał kolegów i stracił piłkę. Po chwile z dystansu próbował Alvarinho, ale pomylił się o metr.

• Drygas do Kadu, ten bardzo ładnie obrócił się z piłką i wyłożył ją Alvarinho. Portugalczyk miał świetną sytuację jednak uderzył nad bramką

• Tomasik ruszył lewą stroną i płasko zacentrował. Akcję przerwał dobrym wybiciem Samuel

• Wagner przejął piłkę pod polem karnym gości. Alvarinho jednak pospieszył się ze strzałem i uderzył kilka metrów nad bramką

• Faul Deji i już do wykonania rzutu wolnego szykuje się Wagner. Pomysłowe rozwiązanie, jednak Wójcicki na spalonym

• Sloboda wypuszcza Malinowskiego prawym skrzydłem, jednak pomocnik gości dośrodkowuje poza bramkę.

• Niezły strzał Pazio z rzutu wolnego, pewnie wychwycony przez Witana.

• Znów świetnie pokazał się Wagner! Szybki zwód i strzał w kierunku dalszego słupka! Zajac z najwyższym trudem paruje piłkę na słupek.

• Sporo chaosu i niedokładności z obu stron w tym fragmencie meczu

• Wagner drybluje w polu karnym i udaje mu się wypracować sytuację strzelecką. Mocny strzał w krótki róg pewnie broni Zajac

• Kadu do Wójcickiego, ten dośrodkowuje do Alvarinho, który bardzo zgrywa głową do Wagnera. Wolej Brazylijczyka ląduje na plecach Stano

• Spore zamieszanie na 16m gospodarzy, wszystko wyjaśnia Micael.

• Ładne rozegranie piłki Wagnera z Wojcickim. Niestety ten drugi fatalnie dośrodkowuje i marnuje okazję

• Wysoki pressing Górali przynosi skutek, Samuel wybija piłkę na aut

• Dobra akcja Malinowskiego prawym skrzydłem. Jednak Witan pewnie łapie jego niezbyt dobre dośrodkowanie

• Rzut rożny dla Zawiszy wykonuje Wagner. Główkę wygrywa Drygas, jednak Zajac nie ma problemów z wyłapaniem jego strzału.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Ziajka świetnie wypuścił Alvarinho, ten popędził lewą stroną i wyłożył piłkę do Kadu. Napastnik Zawiszy zbyt długo się zastanawiał i uderzył nad bramką.

• Zespoły już gotowe, pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Czas poznać rezerwowych obu drużyn. Zawisza: Sandomierski, Ciechanowski, Łukowski, Mica, Gevorgyan, Luis Carlos i Vasconcelos. Podbeskidzie: Peskovic, Horoszkiewicz, Okińczyc, Śpiączka, Jarosz i Cisse

• Zawisza to obrońca Pucharu Polski. W finale na Stadionie Narodowym pokonali po rzutach karnych Zagłębie Lubin. Decydującą jedenastkę wykorzystał Igor Lewczuk, który po sezonie odszedł do Legii Warszawa.

• Przypomnijmy, że na tym etapie rozgrywek o awansie decyduje tylko jeden mecz, więc w przypadku remisu po 90 minutach będziemy świadkami dogrywki i ewentualnie rzutów karnych.

• Oba zespoły spotkały się już raz w tym sezonie. W meczu 4. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie pokonało w Bydgoszczy Zawiszę 2:1, mimo że gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Kadu. W drugiej połowie gole dla Górali zdobyli Kołodziej i w doliczonym czasie Chmiel.