Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, pierwszy mecz

Znicz Pruszków

1

Lech Poznań

5

• Za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Tomasz Górski i w tym miejscu zapraszam na kolejne sprawozdania w Ekstraklasa.net. Do następnego

• Druga połowa zaczęła się trzęsienia ziemi znanego u Alfreda Hitchcocka gdy Arkadiusz Jędrych doprowadził do remisu. Dziesięć minut później na boisku pojawił się Czeczen Zaur Sadajew, który niemal w pojedynkę rozstrzygnął wynik spotkania na korzyść Lecha. Wydaje się, że rewanż w Poznaniu (18 lub 19 marca) jest tylko formalnością. Niemniej brawa dla Znicza, który potrafił kilka razy pokazać się z bardzo dobrej strony. Mecz nie był aż tak jednostronnym widowiskiem jak wskazuje to wynik.

• KONIEC SPOTKANIA! Lech wygrywa w Pruszkowie ze Zniczem aż 5:1 i jest jedną nogą w półfinale Pucharu Polski. Bohaterem Kolejorza jest Zaur Sadajew, który po wejściu na boisku zanotował asystę i dwie bramki

• Piłkarze Lecha wyszli czterech na dwóch i po zagraniu na jedenasty metr Muhamed Keita pewnym kontrującym strzałem ustala wynik spotkania, posyłając piłkę tuż przy słupku. Michał Bigajski bez szans.

• GOL, MUHAMED KEITA!!!

• Tomasz Wajda dolicza 3 minuty do drugiej połowy..

• Powoli kibice Znicza opuszczają trybunę.

• ... i czerwona dla Macieja Górskiego za nieprzepisowe zagranie!

• Żółta dla Łukasza Trałki...

• Ostre starcie międzyŁukaszem Trałką a Maciejem Górskim. Będą kartki!

• Igora Biedrzyckiego zmienia niespełna 16-letni Adam Chrzanowski.

• Andrzej Niewulis stracił piłkę i swój błąd chciał "załatać" powstrzymywaniem Szymona Pawłowskiego. Za trzymanie za koszulkę został upomniany żółtą kartką.

• Szymon Pawłowski wchodzi za Dariusza Formellę. Limit zmian w ekipie gości wykorzystany.

• Znicz już kompletnie przybity. Lech w niespełna 10 minut odskoczył rywalowi na bezpieczną odległość.

• I to spotkanie skończyło się też dla Daniela Nawrockiego - zastępuje go Maksymilian Banaszewski.

• Bartosz Żurek za Karola Grudniewskiego.

• Jak zaczął, tak skończył - Zaur Sadajew dostał podanie od Dawida Kownackiego i pewnie pokonuje Michała Bigajskiego.

• GOL, ZAUR SADEJEW!!!

• Wejście czeczeńskiego smoka, najpierw asysta a teraz bramka. Przy biernej postawie obrony w pole karne szarżował zawodnik Lecha i piłka po rykoszecie trafiła do Zaura Sadajewa, który z bliska skierował ją do siatki

• GOL, ZAUR SADAJEW!!!

• Ogromna kompilacja błędów obrońców Znicza. Nie dość, że pozwolili Zaurowi Sadajewowi dośrodkować ze skrzydła w pole karne, to tam na piłkę czekał niepilnowany Dariusz Formella, który dopełnił formalności uderzeniem z ostrego kąta.

• GOL, DARIUSZ FORMELLA!!!

• Maciej Skorża decyduje się na drugą zmianę. Zaur Sadajew zastępuje bezbarwnego Vojo Ubiparipa.

• Kontra Lecha i w ostatniej chwili powstrzymany Vojo Ubiparip! Tylko rzut rożny dla gości!

• Rzut wolny dla Znicza. Na strzał bezpośrednio z 25 metrów zdecydował się Paweł Tomczyk, ale trafił w mur.

• Nerwowość w szeregach gości udziela się także Maciejowi Skorży. Niewiele brakowało, by Lech przegrywał... A do wejścia na murawę szykuje się Zaur Sadajew.

• Kibice Lecha Poznań w Pruszkowie

• I niewiele brakowało! Podobnie rozegrany rzut wolny i słupek ratuje Jasmina Buricia!

• Poderwali się kibice! Gromkie jeszcze jeden! jeszcze jeden!

• Rozegranie rzutu wolnego w wyspiarskim stylu! Dośrodkowanie w pole karne do Andrzeja Niewulisa, który zgrywa ją Arkadiusza Jędrycha, a ten zupełnie niepilnowany złożył się kapitalnie do strzału nożycami i posłał piłkę tuż przy lewym słupku! Kapitan Znicza odkupił winę przy straconej bramce w 17. minucie!

• GOL, ARKADIUSZ JĘDRYCH!!!

• Ponownie Bośniak - spokojnie łapie piłkę po centrze.

• Atak gospodarzy, wspieranych przez grupę kibiców, nie przynosi powodzenia. Jasmin Buric wznawia grę z "piątki".

• Znicz zaczyna ze środka. Dariusz Banasik nie przeprowadził zmiany w przerwie.

• Armaud Djoum od początku drugiej połowy będzie grał w miejsce Karola Linetty'ego.

• Wracamy na murawę. Obie drużyny już są na murawie, w ekipie gości będzie zmiana.

• Różnica poziomów jest aż tak wyraźna. Lech prowadzi grę, a Znicz nastawiony jest na kontry. Dwie okazje mogły zakończyć się bramką, ale strzał Macieja Górskiego w fantastycznym obronił Jasmin Buric, a przed przerwą Karol Grudniewski fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Lech też miał kilka okazji i wykorzystał jeden poważny błąd w obronie. Wracany za kilka minut.

• Zawodnik Lecha może grać i bez doliczania nawet minuty Tomasz Wajda kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi ze Zniczem po golu Karola Linetty'ego.

• Dariusz Formella leży na murawie - potrzebuje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

• I jeszcze jeden. Po nim obrońca Znicza strzela głową obok bramki. Jasmin Buric wznawia grę z "piątki".

• Znicz przycisnął pod koniec pierwszej połowy! Szarżował lewą stroną w kierunku bramki Maciej Górski i naciskany przez Marcina Rackiewicza Jasmin Buric wybija piłkę na rzut rożny.

• Maciej Górski sprytnie zagrywa w pole karne do wbiegającego Karola Grudniewskiego! Ten z ok. 7-8 metrów... posłał "Kucharczyka" wysoko nad poprzeczką! Zmarnowana dogodna okazja do wyrównania!

• Michał Kucharski przez moment był poza boiskiem. Uraz nie jest groźny i może grać dalej.

• Pojawiają się pierwsze gwizdy w Pruszkowie. Lech panuje nad sytuacją długim rozgrywaniem piłki. Znicz jest przyczajony na własnej połowie.

• Zdaniem sędziego Muhamed Keita dośrodkował z prawej strony już zza linii końcowej. Michał Bigajski z "piątki".

• Ostro bita piłka przez Dariusza Formellę do Vojo Ubiparipa, ale Arkadiusz Jędrych pewną interwencją przerywa podanie.

• Dziewięciu podopiecznych Dariusza Banasika ustawionych między 16. a 30. metrem próbuje przerwać atak pozycyjny Lecha. Skutecznie - poszła kontra, którą jednak w ostatniej chwili przerwał Kebba Ceesay.

• Miękka wrzutka Łukasza Trałki w "16" Znicza. Górą w walce o górną piłkę był wracający Karol Grudniewski.

• Tamas Kadar naciskany przez Macieja Górskiego wybija piłkę poza linię boczną.

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha po rzucie rożnym. ale ostatecznie sytuacja została zażegnana.

• Kapitalna interwencja Jasmina Buricia ratuje Lecha przed utratą bramki! Maciej Górski przyjął górną piłkę na klatkę piersiową i strzelił z półobrotu z woleja! Bośniak pofrunął jak ptak i sparował strzał napastnika Znicza na poprzeczkę!Świetny strzał i fenomenalna interwencja bramkarza!

• Lech zepchnięty do głębokiej defensywy. Zamknięci w hokejowym zamku przed własną "16" zdołali jednak przerwać atak gospodarzy.

• Faul w ataku Luisa Henriqueza. Znicz wznawia grę z własnej połowy.

• Było groźnie pod bramką Lecha! Maciej Górski w roli lewoskrzydłowego zagrał wzdłuż linii pola karnego do Marcina Rackiewicza, który strzela wprost w Marcina Kamińskiego. Piła leciała w światło bramki!

• Znicz próbuje szybko odpowiedzieć, ale nie może przebić się bliżej pole karnego gości.

• Piłka z lewej flanki skierowana w pole karne do Vojo Ubiparipa została przecięta przez obrońcę Znicza, ale ten wybija za krótko i Karol Linetty bez przyjęcia strzela po dalszym rogu nie do obrony.

• GOL, KAROL LINETTY!!!

• Znicz próbuje odpowiedzieć. Maciej Górski skutecznie powstrzymany przez dwóch obrońców "Kolejorza'.

• Ależ koronkowa akcja Lecha w stylu Barcelony! Atak pozycyjny z tiki-taką i przyspieszenie w polu karnym Dawida Kownackiego. Ten wycofał na 8. metr do Vojo Ubiparipa, który nieczysto trafił w piłkę i wpada wpadła do "koszyczka" Michała Bugajskiego.

• Znicz mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Lech ma problem by przebić się przez żółto-czerwony mur.

• Dariusz Formella dostaje dobre podanie ze środka i popędził w stronę bramki Znicza. Huknął z ok. 20 metrów i piłka o centymetry minęła bramkę Michała Bugajskiego. Gdyby nie rykoszet, to byłby piękny gol dla Lecha!

• Wysoki pressing Lecha. Dariusz Formella przesadził w ostrości i rzut wolny dla Znicza blisko linii środkowej.

• "Spadający liść" z ok. 30 metrów Muhameda Keity i Michał Bugajski wybija piłkę na rzut rożny

• Spięcie w walce o piłkę między Dawidem Kownackim a Michałem Kucharskim. Zdaniem sędziego faulował obrońca Znicza.

• Atak Lecha przerwany udaną, czystą interwencją przez Andrzeja Niewulisa. Niemal od razu posłana piłka w stronę Macieja Górskiego, ale ten nie zdołał dojść do podania.

• Znicz przyczajony za podwójną gardą na 30. metrze od własnej bramki. Kontra i zdaniem sędziego Karol Grudniewski nie był faulowany na wysokości prawego narożnika pola karnego Lecha.

• Przechwyt Macieja Górskiego w środku pola i już popędził w stronę bramki Jasmina Buricia, ale skuteczny powrót Dariusza Formelli przerwał kontrę tuż za linią środkową.

• Wysoki pressing Znicza uniemożliwia gościom rozgrywanie piłki. Kolejorz rozgrywa piłkę od tyłu.

• Gwizdek sędziego i Lech zaczyna pierwszą połowę.

• Obie "jedenastki" na murawie. Za moment losowanie stron - Arkadiusz Jędrych i Łukasz Trałka przy arbitrze...

• Powoli przenosimy się na stadion w Pruszkowie. Do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi Tomasz Wajda, jeszcze kilka minut.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc pora na małe filmowe preludium meczu Znicz Pruszków – Lech Poznań

• Po bardzo długiej przerwie do gry wraca obrońca Lecha, Kebba Ceesay.

• Runda wiosenna w II lidze startuje w ten weekend. W niedzielę, 8 marca, Znicz zagra u siebie z Siarką Tarnobrzeg (godz. 16). Wcześniej piłkarze Dariusza Banasika rozegrali kilka sparingów, w których notowali bardzo dobre wyniki. Kilkanaście dni temu pokonali Jagiellonię Białystok, z którą w piątek zagra Lech.

• Rytm meczowy również będzie po stronie przyjezdnych. Piłkarze Macieja Skorży rozegrali w rundzie wiosennej 3 spotkania, w których zgromadzili 5 punktów. Na inaugurację zremisowali w Szczecinie z Pogonią (1:1), pokonali u siebie Ruch Chorzów (2:1), a w piątek wywieźli z Krakowa punkt po bezbramkowym remisie z Cracovią.

• Maciej Skorża, trener Lecha (źródło: lechpoznan.pl)

To dla nich najważniejszy mecz w tym sezonie. Jesteśmy lepsi pod względem piłkarskim, ale musimy podejść do tego pojedynku mocno skoncentrowani. Naszym błędem może się okazać grzech pychy, dlatego oczekuję od moich piłkarzy pełnego zaangażowania.
  • Dariusz Banasik, trener pruszkowian (cały wywiad TUTAJ)

Traktujemy to jednak jako poważny sprawdzian, a nie przygodę. Dla zawodników to również wyzwanie. Możliwość sprawdzenia się na tle jednego z najlepszych zespołów w kraju. Znicz to młoda drużyna, jest w niej wielu zawodników, którzy jeszcze mogą zrobić kariery. Dla nich to dodatkowa motywacja i promocja, bo może ktoś ich w takim meczu dostrzeże
  • Jak widać, to nie jedyny mecz drugoligowca z przedstawicielem Ekstraklasy w tej edycji Pucharu Polski. Jutro Błękitni Stargard Szczeciński zagrają z Cracovią. Początek spotkania o godz. 14. Kto wie, może w półfinale zagrają ze sobą drużyny z II ligi? Komentarze są do Waszej dyspozycji (apeluję o kulturalne wpisy).

Także jutro, o godz. 18, Piast Gliwice podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w czwartek rewanżowe spotkanie Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (we Wrocławiu było 1:1; pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20)

• Dla przypomnienia

Puchar Polski - drabinka

źródło grafiki: PZPN

• Znicz Pruszków – wyjściowa „jedenastka”...