Znicz Pruszków 2 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Znicz Pruszków

2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Niespodzianka stała się faktem. Termalica - choć trzeba przyznać szczerze - ze zmienioną połową składu mogła ograć rywala gdyby nie rzuciła się do odrabiania strat w ostatnim kwadransie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• KONIEC MECZU: Znicz Pruszków wygrywa z liderem 1. ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 2:1

• Rzut wolny dla Znicza i tym razem bez powodzenia. Poszła kontra Znicza i Maks Banaszyński powstrzymany przez obrońcę Termaliki.

• Cztery minuty doliczone. Będzie się działo.

• Jakub Czerwiński ukarany żółtą kartką za faul.

• Nie ma remisu! Adrian Paluchowski marnuje setkę w pojedynku z Oliwerem Wienczatkiem

• Bramka wisiała w powietrzu. Dobra centra z rzutu wolnego i mierzony strzał głową Czerwińskiego przy bliższym słupku. Bramkarz Znicza bez szans.

• GOL, JAKUB CZERWIŃSKI

• Paweł Tomczyk upomniany przez arbitra żółtą kartką. Coraz więcej rzutów wolnych dla Termaliki.

• Oliwer Wienczatek broni strzał głową Bartłomieja Smuczyńskiego (szupakiem). Na dodatek zawodnik gości był na spalonym.

• Sześciu zawodników Termaliki czeka na dośrodkowanie z rzutu wolnego...

• Dawid Sołdecki strzela bardzo wysoko nad bramką Znicza. Powinien szukać szczęścia w... futbolu amerykańskim/rugby.

• Oliwer Wienczatek wyjściem poza pole karne w stylu Manuela Neuera wybija piłkę spod nóg napastnika Termaliki!!!

• Ostatnia zmiana w Zniczu: Daniel Kraska wchodzi w miejsce Marcina Rackiewicza.

• Emil Drozdowicz oddaje piłkę w geście fair play. A Znicz przez moment w dziesiątkę.

• Michał Glanowski leży na boisku. A na trybunie dyskusja czy sędzia powinien przerwać grę czy zawodnik wybić piłkę na aut.

• Jakub Biskup strzela z 20 metrów obok lewego słupka bramki Znicza.

• Obrona Częstochowy w polu karnym Znicza. Oliwer Wienczatek uspokaja grę po wyłapanej piłce z dośrodkowania.

• Paweł Tomczyk zmienia strzelca drugiej bramki, Artura Januszewskiego.

• Jakub Biskup kończy rajd lewą stroną centrą i rzut rożny.

• Nie, nie, nie. Gdzie my się grzejemy? - krzyczy Arkadiusz Jędrych. Indywidualna akcja Maksymiliana Banaszewskiego, który po ograniu trzech(!) rywali w polu karnym Termaliki pada w polu karnym. Nie ma karnego.

• Wejście smoka Emila Drozdowicza - żółta kartka.

• Piotr Mandrysz stawia wszystko na jedną kartę. Wprowadza Emila Drozdowicza za Mateusza Janeczko.

• Osamotniony Maciej Górski wdał się w walkę z Jakubem Czerwińskim i pada w polu karnym Termaliki. Sędzia nakazał jednak grać dalej. Nie było faulu.

• Niesieni dopingiem gospodarze mogli strzelić trzecią bramkę. Lob z prawie połowy boiska nieudany. Ale brawa za próbę

• Bartłomiej Smuczyński wchodzi za Jakuba Wróbla

• Adrian Paluchowski z dwóch metrów strzela kolanem z dwóch metrów obok bramki

• Termalica próbuje zagrażać po stałych fragmentach gry. Piłkę po centrze pewnie łapie Oliwer Wienczatek

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden na trybunach. A z głośników donośne... Polska!, Polska!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Adrian Olszewski łapie piłkę. Ta wyślizguje mu się z rękawic i stojący przed nim Artur Januszewski podwyższa prowadzenie Znicza!!!

• GOL, ARTUR JANUSZEWSKI

• Naciskany Oliwer WIenczatek zdołał wybić piłkę na uwolnienie. Od zmiany stron przewaga po stronie Termaliki, która próbuje szybko doprowadzić do wyrównania. Do tej pory bez efektów.

• Jakub Wróbel pracuje aktywnie... na kartkę. Skosił równo z trawą Michała Kucharskiego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewego sektora... Ciut wyżej i Adrian Olszewski przeliczyłby się z wyjściem z bramki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu dla Dawida Kamińskiego za faul taktyczny,

• Goście mieli dwie okazje. Najpierw rzut wolny, który przyniósł korner, a po nim Oliwer Wienczatek

• ... a mianowicie za Bartosza Kopacza wszedł Jakub Biskup.

• Słoniki z przytupem zaczynają drugą odsłonę. Trener Piotr Mandrysz przeprowadził jedną zmianę...

• Piłkarze Termaliki jako pierwsi wrócili na murawę. Gospodarze po ponad minucie-dwóch też wychodzą z szatni

• Trzeba przyznać, że piłkarze Dariusza Banasika grają przeciwko liderowi pierwszej ligi bez kompleksów. Przeprowadzili kilka składnych akcji, które kończyli strzałami i Adrian Olszewski kilka razy musiał wykazać się umiejętnościami. Z zespołu najaktywniejszy jest Dawid Kamiński - podaje, drybluje, strzela... Ale sam przeciwko jedenastu niewiele zdziała. Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Znicz po bramce Macieja Górskiego prowadzi z Termaliką

• Dalibor Pleva podłączył się do akcji ofensywnej i został skutecznie przyblokowany przy linii końcowej prze Igora Biedrzyckiego. Od bramki Oliwer WIenczatek.

• Sędzia spotkania dolicza dwie minuty do pierwszej polowy.

• W połowie udany powrót Michała Glanowskiego do defensywy. Przerwał akcję Dalibora Plevy na prawej stronie, ale nie zdołał utrzymać piłki na boisku. Aut dla Termaliki na wysokości pola karnego Znicza. Bez zagrożenia.

• Mateusz Janeczko w roli prawoskrzydłowego centruje za mocno i piłka przelatuje przez całe pole karne Znicza.

• Jednak będzie wymuszona zmiana: za Michała Płotkę na boisku melduje się Maksymilian Banaszewski.

• Już skurcze łapią Płotkę? - padło z trybun... Konieczna była pomoc medyczna. Znicz w komplecie.

• Piłka przenosi się z ok. jednego pola karnego na drugie. Mateusz Janeczko strzela zza pola karnego wprost do "koszyczka" bramkarza Znicza.

• Michał Zapaśnik zabrał piłkę obrońcy na 30. metrze i pognał na bramkę Termaliki! Wpada w pole karne i w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał go Jakub Czerwiński

• Dwie ostatnie minuty gry można streścić następująco: podanie i strata.

• Rzut rożny dla gości i ponownie udana interwencja bramkarza Znicza. Zebrał większe brawa.

• Podanie w "16" z głębi pola do Adriana Paluchowskiego za mocne i Oliwer Wienczatek łapie piłkę. Gromkie brawa od kilkunastu kibiców Znicza.

• Marcin Rackiewicz zobaczył stojącego na piątym metrze Adriana Olszewskiego. Strzela z ok. prawego narożnika pola karnego i tylko boczna siatka

• Goście jakby w szoku - to pierwsza stracona bramka w tym sezonie. A Znicz mógł podwyższyć gdyby Michał Płotka lepiej dośrodkował z rzutu wolnego.

• Fatalne zagranie na prawej stronie Petera Maslo, który chciał wycofać piłkę do bramkarza. Zagrał zbyt słabo i Maciej Górski po przechwycie popędził kilka metrów i strzelił przy bliższym słupku nie do obrony. Znicz (niespodziewanie) prowadzi z liderem 1. ligi

• GOL, MACIEJ GÓRSKI

• Od dobrych kilkudziesięciu sekund gospodarze nie opuszczają okolicy pola karnego rywala. Może coś z tego wyjdzie?

• Aktywny od początku Dawid Kamiński zdecydował się na strzał, który jednak nie sprawił problemów bramkarzowi Znicza

• Prostopadłe podanie w pole karne do Adriana Paluchowskiego, lecz był na spalonym.

• Przebojowa akcja Dawida Kamińskiego, który 'złamał' akcję do środka. Zagrał na lewo do Jakuba Wróbla i ten nawet nie wystartował do piłki...

• Marcin Rackiewicz strzela z woleja z ponad 20 metrów wysoko nad bramką.

• Odpowiedż Termaliki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i pewna, spokojna interwencja Oliwera Wienczatka.

• Dwie udane interwencje Adriana Olszewskiego. Najpierw zza pola karnego strzelał Maciej Michał Glanowski i bramkarz gości 'wypluwa piłkę' na ósmy metr. Tam czekał Maciej Górski, który strzelił po bliższym słupku. Olszewski paruje na rzut rożny

• Termalica próbuje przeprowadzać większość akcji lewa stroną. Na początku to się udawało, ale taka gra nie jest mile widziana na dłuższą metę.

• Sędzia pozwala na angielską, bark w bark grę. Piłkarzom to nie przeszkadza, którzy szybko dostosowali się do 'wyspiarskiego' schematu, czyli "dalekie podanie i biegnij'.

• Marcin Rackiewicz uruchomił dobrym podaniem Macieja Górskiego. Na przeszkodzie stanął jednak Jakub Czerwiński, od którego napastnik gospodarzy odbił się jak od ściany. Jęk zawodu na trybunach z nieśmiałymi brawami.

• Jeszcze jedna akcja Kownackiego i Marcin Rackiewicz głową wybija piłkę na rzut rożny.

• Akcja lewą stroną Dawida Kamińskiego i dośrodkowanie w pole karne. Najpierw piłkę wybił obrońca, ale przy poprawce Oliwer Wienczatek niepewnie interweniuje. Na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu.

• I Znicz zaczyna pierwszą połowę meczu o 1/16 Pucharu Polski.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę! Gospodarze w strojach żółto-czerwonych, Termalica - w jednolitych niebieskich strojach.

• Oczekiwanie na pierwszy gwizdek sędziego umila biesiadno-poważna muzyka.

• Na oko jest ponad 300 kibiców. W przerwie pojawią się zdjęcia (z) trybun z epickim sektorem gości, który niestety dzisiaj jest pusty.

• Od dzisiaj do rozgrywek wkraczają zespoły występujące na zapleczu Ekstraklasy.

• W poprzedniej rundzie piłkarze Dariusza Banasika, który notabene w poprzednim sezonie prowadził juniorów Legii Warszawa, pokonali w Opolu Odrę 1:2.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi.

• Rezerwowi Termaliki Bruk-Bet Nieciecza: Maciej Pochroń, Jakub Biskup, Emil Drozdowicz, Dariusz Jarecki, Szczepan Kogut, Wiktor Planeta, Bartłomiej Smuczyński

• Rezerwowi Znicza Pruszków: Michał Bigajski (BR), Daniel Kraska, Paweł Tomczyk, Bartosz Niksiński, Mateusz Muszyński, Daniel Nawrocki, Maks Banaszewski.

• Pół godziny dzieli nas do spotkania II-ligowego Znicza Pruszków z liderem 1. ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Na relację NA ŻYWO 1. rundy Pucharu Polski zaprasza Tomasz Górski.