Znicz Pruszków

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu w Pruszkowie. Drugoligowy Znicz pokonał Zagłębie Lubin 2:1 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski.

• Przybecki nie dał rady dojść do piłki. Gracz gości dogrywał piłkę już zza linii końcówej.

• Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Strzał z ponad 23 metrów przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Forenca. Ten chciał szybko wznowić w grę, ale na przeszkodzie stanął... chłopak od podawania piłek. Kolejny atak Zagłębia i spalony.

• Gwoli przypomnienia: zwycięzca tego spotkania zagra z lepszym z pary Lech Poznań - Jagiellonia. Ćwierćfinał Pucharu Polski w marcu przyszłego roku.

• Gramy o finał, hej Pruszków, gramy o finał - skandują kibice gospodarzy.

• Cotra w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne i Jędrych wybija na uwolnienie. Gra w ostatnich minutach raczej się nie zmieni - Zagłębie, mimo gry w osłabieniu, będzie atakować, a Znicz wyprowadzał kontry, bądź wybijał jak najdalej.

• Kontra Znicza po rzucie wolnym Zagłębia. Zabrakło dokładnego podania Glanowskiego w stronę Pielaka.

• Glanowski za Nawrockiego. Zmiana wyraźnie defensywna.

• Drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną, dostaje Tosik i Zagłębie przez niespełna kwadrans gra w osłabieniu. To pokłosie przepychanki na prawej stronie boiska.

• Pielak upomniany żółtą kartką. Ale to nie koniec emocji...

• Forenc przed interwencją poślizgnął się. Na jego szczęście piłka zdołała się do niego doturlać. Prostopadłe podanie do Banaszewskiego przecięte przez Jacha.

• Dośrodkowanie Nawrockiego w pole karne i Górski strzela głową obok bramki.

• Nawrocki upomniany kartką przez sędziego.

• Atak za atak, cios za cios. Forenc wybija piłkę poza stadion.

• Idealne centra na głowę Górskiego, a ten posyła piłkę obok dalszego słupka

• GOL, MACIEJ GÓRSKI

• Ty, zaczniesz gwizdać? - krzyknął w stronę arbitra kibic Znicza. I rozległ się gwizdek. Na korzyść Zagłębia...

• Maksymilian Banaszewski zmienia Karola Grudniewskiego.

• Bigajski pewnym wyjściem z bramki uprzedza atakującego Krzysztofa Piątka.

• Papadopoulos za Boneckiego.

• Bugajski rzuca się niepewnie w stroją prawą stronę, a piłka poleciała tuż przy lewym słupku.

• LUDOMIR GULDAN PEWNIE STRZELA

• ... i Tosik upomniany kartonikiem przez arbitra.

• Jędrych dopuścił się faulu i dostaje żółtą kartkę.

• Atak Zagłębia! Strzał Krzysztofa Piątka broni bramkarza, ale sędzia gwiżdże "jedenastkę

• Zmiana w Zniczu Pruszków. Za "świeżo upomnianego" żółta kartką Januszewskiego na boisku melduje się Tomczyk.

• Kolejny rzut wolny dla Zagłębia, z którego nic nie wynika.

• Atak Przybeckiego prawą stroną zastopowany przez Januszewskiego. Zdaniem sędziego za ostro interweniował obrońca Znicza, więc upomniał do żółtą kartką.

• Krzysztof Piątek nieprzepisowo przytrzymuje Jędrycha w walce o górną piłkę. Wolny przy linii środka boiska. Jednak szybki przechwyt daje okazję do przeprowadzenia akcji, której finałem jest rzut rożny.

• Zagłębie przycisnęło, lecz niewiele z tego wynika. Bije głową w żółto-czerwony mur na wysokości 20. metra.

• Prawą stroną przedziera się Przybecki, ale został powstrzymany przez Rackiewicza. Rzut wolny, a po chwili rożny dla Zagłębia. Obrońcy Znicza na raty wybijają piłkę na uwolnienie. Dodatkowo Rackiewicz był faulowany.

• Atak Zagłębia sfinalizowany zupełnie nieudanym strzałem Jacha. Bigajski z "piątki".

• Uchwycony w kadrze poniżej rzut wolny dla Zagłębie nie przynosi zagrożenia pod bramką Bigajskiego. Sędzia odgwizduje spalonego

Znicz Zagłębie

• Przechwyt w środku pola zapoczątkował kontrę gospodarzy! Grudniewski popędził prawą stroną i podaje za plecy do Górskiego. Powrót Łukasza Piątka kasuje groźną okazję Znicza.

• Zagłębie zaczyna drugą odsłonę. Na chwilę odezwali się kibice z Lubina.

• Jednak jest zmiana w szeregach Zagłębia. Łukasz Janoszka od początku drugiej połowy w miejsce Adriana Błąda.

• Piłkarze Znicza wracają na murawę. Nieco wcześniej pojawili się. Nie widać, by były zmiany w obu "jedenastkach".

• Frontem do "klienta" (kibica), czy jednak telewizja ustala nowe zasady?

Znicz - Zagłębie

• Puchar, jak wiadomo, rządzi się swoimi prawami. Zagłębie przeważało, miało więcej okazji, lecz nie potrafiło tego wykorzystać. Znicz, jak wczoraj Szkoci, nastawieni na kontry i jedną z nich wykorzystał. Kapitalna bramka Karola Grudniewskiego może być ozdobą ligowych boisk. Nie tylko drugoligowych. Co na drugą połowę przygotował Piotr Stokowiec? Wracamy za kilka minut.

• Po doliczeniu jednej minuty Rafał Rokosz kończy pierwszą połowę. Znicz prowadzi z Zagłębiem Lubin po pięknej bramce Karola Grudniewskiego

• Fatalny błąd w środku pola popełnia zawodnik Znicza i kontra Zagłębia! Podanie na wolne pole do Przybeckiego, który wpada w pole karne, po czym wystawia "patelnię" Krzysztofowi PIątkowi. Ten ostatni... nie trafia w piłkę!

• Seria przewinień gospodarzy, które są kwitowane gwizdami kibiców Znicza. Atak Zagłębia prawą stroną i kolejny spalony.

• Faul taktyczny Guldana, który został upomniany żółtą kartką.

• Atak Znicza przerwany przed polem karnym Zagłębia. Szybka kontra była zbyt... szybka do Cotry, który nie doszedł do piłki.

• Bonecki próbował przedzierać się przez 3-4 zawodników Znicza. Bezskutecznie. Piłkarze Piotra Stokowca od nowa musza konstruować atak pozycyjny. Przerzut na lewą stronę i centra w "16", jednak liniowy dopatrzył się spalonego

• Błąd katastrofalnie strzela zza pola karnego. A Znicz już w komplecie.

• Z murawy nie podnosi się od dłuższego czasu Grudniewski. W asyście medyka opuszcza linię boczną. Znicz w "dziesiątkę" oddaje piłkę gościom.

• Kontratak Znicza i Grudniewski zwleka z uderzeniem/podaniem. Ostatecznie spychany przez obrońcę Zagłębia wychodzi z piłką poza linię końcową.

• Biedrzycki umiejętnie zatrzymuje na lewej stronie Krzysztofa Piątka.

• Krzysztof Piątek dostaje, wydaje się, bardzo dobre podanie z głębi pola, ale nie sięga piłki. Powtórka w wykonaniu Łukasza Piątka do Cotry. Nie w tempo i Bigajski przechwytuje piłkę.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Zagranie na dalszy słupek do Jędrycha, a ten zgrywa do środka pola karnego. Ostatecznie Zagłębie wyjaśnia sytuację.

• Atak Znicza prawą stroną i niepotrzebne wyjście bramkarza. Zauważył to napastnik gospodarzy, który podcinką zagrywa do kolegi na wprost bramki, ale ten nie zdołał skierować piłki do siatki.

• Prostopadłe podanie do Przybeckiego, ale był na spalonym.

• Kolejne dalekie podanie w stronę Grudniewskiego. Szybszy był od niego Guldan.

• Dalekie podanie do Górskiego, który na 25. metrze zagrywa do Grudniewskiego, a ten huknął pod okienko.

• GOL, KAROL GRUDNIEWSKI

• Kibice gospodarzy "pytają" przyjezdnych czemu nie dopingują Zagłębia. Nie doczekali(śmy) się odpowiedzi.

• Strzał Mateusza Pielaka trafia prosto w mur. Dobitka jednego z piłkarzy Znicza bardzo niecelna.

• Maciej Górski przedarł się przez obronę gości. Napastnika znicza sfaulował Jarosław Jach. Gospodarze mają rzut wolny z około 20 metrów.

• Sebastian Bonecki w walce o piłkę zdaniem arbitra faulował Igora Biedrzyckiego. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Początek należy do Zagłębia, który trzyma grę daleko od własnego pola karnego. Znicz rzadko przekracza linię środkową.

• Zagłębie Lubin będzie miało rzut wolny, faulował Artur Januszewski.

• Miłosz Przybecki w roli głównej. Zawodnik Zagłębia wykończył akcję Miedziowych strzałem. Uderzenie po długim rogu pomocnika gości nieznacznie minęło słupek bramki Michała Bigajskiego.

• Atak prawą stroną Zagłębia. Przybecki zagrywa w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji.

• Górski ruszał sam na sam na sam z bramkarzem, ale poślizgnął się! Piłkę zabrał mu Jach.

• Piłka trafia z pruszkowski mur.

• Atak gości i rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Michała Bugajskiego.

• Rafał Rokosz gwizdkiem oznajmia rozpoczęcie meczu! Ze środka gospodarze.

• Obie drużyny już na murawie!

ZNicz - Zagłębie

• Zagłębie jest za to wiceliderem - po takiej samej ilości kolejek ma 22 punkty i traci pięć "oczek" do pierwszej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

• W ostatniej kolejce zespół z Pruszkowa pokonał u siebie Limanovię 3:0. Po 12 kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli.

• Jeszcze ciut czasu do pierwszego gwizdka sędziego, więc odsyłam do zapowiedzi:

• W poprzedniej rundzie PP Znicz wyeliminował Stal Rzeszów, wygrywając 3:1. Z kolei Zagłębie, które nie przegrało od 9 spotkań, pokonało Energetyk ROW Rybnik 4:0.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Majchrowski, Azikiewicz, Janoszka, Kowalski-Haberek, Papadopoulos, Oleksy, Rakowski.

• Rezerwowo Znicza Pruszków: Wienczatek, Sokołowski, Tomczyk, Glanowski, Banaszewski, Misiński, Kubicki.

• Po trudach i znoju organizacyjno-technicznych witam z Pruszkowa, gdzie niedługo Znicz zagra w 1/8 finału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin.