Puchar Włoch. Juventus wbił sześć bramek Salernitanie. Arkadiusz Milik grał od początku, ale nie strzelił

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Juventus - Salernitana 6:1
Juventus - Salernitana 6:1 PAP/EPA
Juventus zgodnie z oczekiwaniami uzupełnił stawkę 1/4 finału Pucharu Włoch. U siebie rozgromił Salernitanę, wygrywając 6:1. Od początku wystąpił Arkadiusz Milik, ale nie strzelił gola. Zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Dla gości przez chwilę biegał Mateusz Łęgowski.

Puchar Włoch. Juventus - Salernitana 6:1

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie, bowiem już w pierwszej minucie bramkę dla ostatniej w tabeli Serie A Salernitany zdobył Chukwubuikem Ikwuemesi. Później gole strzelali jednak już tylko faworyci.

W pierwszej połowie trafienia dla "Starej Damy" zaliczyli Fabio Miretti i Andrea Cambiaso, a po przerwie - Daniele Rugani, po samobójczym uderzeniu Dylan Bronn, Kenan Yildiz oraz w doliczonym czasie gry Timothy Weah.

Szczęsny tym razem był oszczędzany. Pozostał w rezerwie, a w bramce Juventusu zagrał Mattia Perin.

Kamil Piątkowski nie trafi do Romy. Zagra w Hiszpanii

Szansę od początku w ataku Juventusu dostał Milik, który został zmieniony w 76. minucie. Natomiast chwilę później (w 77.) w zespole Salernitany boisko opuścił Łęgowski, były pomocnik Pogoni Szczecin.

Faza 1/8 finału Coppa Italia była rozgrywana "na raty", od początku grudnia. Niespodziewanie odpadły m.in. broniący trofeum Inter Mediolan oraz aktualny mistrz Włoch Napoli.

Rywalem Juventusu w ćwierćfinale będzie Frosinone, które w grudniu wyeliminowało właśnie Napoli. Pozostałe pary to: Fiorentina - Bologna, AC Milan - Atalanta Bergamo oraz derby Lazio Rzym - AS Roma. PAP