Puszcza Niepołomice wygrywa z Widzewem Łódź i wychodzi ze strefy spadkowej. Trzecie zwycięstwo z rzędu beniaminka

Bartosz Głąb
emisja bez ograniczeń wiekowych
PKO Ekstraklasa. W ostatnim meczu 18. kolejki Puszcza Niepołomice pokonała w Krakowie Widzew Łódź 1:0 po bramce Artura Craciuna z rzutu karnego. Dzięki temu zwycięstwo beniaminek wyszedł ze strefy spadkowej i jest coraz bliżej pozytywnego zakończenia roku.

Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Puszcza przystępowała do spotkania w bardzo dobrych nastrojach. Ostatnie wyniki mogły napawać optymizmem, że niepołomiczanie wyjdą ze strefy spadkowej jeszcze w tym roku. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Gospodarze jedyną dogodną sytuację do zdobycia bramki mieli w 34. minucie, ale strzał głową Kamila Zapolnika obronił Henrich Ravas.

Tuż przed przerwą napastnik Puszczy ponownie wystąpił w roli głównej. Tym razem we własnym polu karnym uratował niepołomiczan przed stratą bramki, po tym jak nieporozumienie Oliwera Zycha z obrońcą chciał wykorzystać Juan Ibiza. Gracz Widzewa uderzył w światło bramki, ale Zapolnik wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze. W 58. minucie w zamieszaniu pod bramką gości piłka trafiła w rękę Juana Ibizy i Paweł Raczkowski zdecydował się podyktować rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Artur Craciun dając niezwykle ważne prowadzenie dla swojej drużyny.

Przez ostatnie Widzew walczył o wyrównującą bramkę, ale nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Oliwera Zycha. Puszcza zaprezentowała konsekwentną i odpowiedzialną grę w defensywie. W końcówce Ernest Terpiłowski stanął przed szansą na wyrównanie, ale najpierw trafił wprost w bramkarza rywali, a dobitkę posłał wysoko nad bramką.

Puszcza zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu i wreszcie wygrzebała się ze strefy spadkowej. Teraz duży problem ma "Cracovia", która zajęła miejsce beniaminka. "Pasy" w tym roku mają do rozegrania jeszcze dwa mecze z Legią Warszawa.

• Roman Jakuba - 3
  • Artur Siemaszko - 3, (Kacper Cichoń - bez oceny)
  • Wojciech Hajda - 4, (Jakub Serafin - bez oceny)
  • Hubert Tomalski - 3, (Mateusz Cholewiak - bez oceny)
  • Konrad Stępień - 3
  • Michał Walski - 4, (Łukasz Sołowiej - bez oceny)
  • Kamil Zapolnik - 4

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 3
  • Paweł Zieliński - 2, (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
  • Luis Silva - 3
  • Mateusz Żyro - 3
  • Juan Ibiza - 2
  • Fabio Nunes - 3, (Ernest Terpiłowski - 3)
  • Marek Hanousek - 4
  • Antoni Klimek - 3, (Dawid Tkacz - 3)
  • Bartłomiej Pawłowski - 3, (Imad Rondić - 2)
  • Fran Alvarez - 2, (Dominik Kun - bez oceny)
  • Jordi Sanchez - 3

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...