3 1 połowa

Athletic Bilbao

2

• KONIEC MECZU! REAL MADRYT POKONAŁ ATHLETIC BILBAO 4:2!

• Nacho nie upilnował Gorki Elustondo, który po dośrodkowaniu z boku boiska pokonał Keylora Navasa strzałem głową.

• Gooool! Gorka Elustondo!

• I jeszcze raz Cristiano Ronaldo szukał szczęścia pod bramką Basków, tym razem piłkę po jego strzale wybił jeden z obrońców.

• Lucas dośrodkowywał w pole karne, Cristiano Ronaldo świetnie przyjął piłkę i wykończył tę akcję pewnym strzałem. Gorka Iraizoz był bezradny.

• Gooool! Cristiano Ronaldo!

• Javi Eraso posłał piłkę z głębi pola do Ikera Muniaina, Nacho zablokował możliwość oddania strzału.

• Raphael Varane został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

• Zidedine Zidane także zdecydował się na przeprowadzenie ostatniej zmiany. Lucas Vazquez zmienił Jamesa Rodrigueza.

• Ostatnia zmiana w ekipie z Kraju Basków, Sabin Merino schodzi, zastąpił go Borja Viguera.

• James Rodriguez i Cristiano Ronaldo ostrzelali bramkę Basków, ale piłka ostatecznie nie znalazła się w siatce.

• Carvajal dośrodkowywał na pole karne, ale James Rodriguez nie sięgnął piłki.

• Centra Benata Etxebarrii na pole karne, przyjezdni nie zdołali skonstruować jednak żadnej składnej akcji.

• Do końca spotkania pozostał nieco ponad kwadrans. Goście z Bilbao walczą jeszcze o strzelenie gola kontaktowego, ale jak na razie ich próby są nieskuteczne.

• Karim Benzema złapany na spalonym.

• Kolejna zmiana w Realu, Isco zastąpił na boisku Mateo Kovacica.

• Luka Modrić został ukarany żółtą kartką.

• Zmiana również a Athletic, za Leuke wszedł Iker Muniain.

• Zmiana w Realu, Danilo opuszcza plac gry, w jego miejsce pojawia się Nacho.

• Szansa przyjezdnych! Niezawodny Aritz Aduriz przyjął piłkę jeszcze przed polem karnym, znalazł trochę miejsca i oddał strzał, który zatrzymał świetną interwencją Keylor Navas.

• Mateo Kovacic oddał strzał ze skraju pola karnego, piłka powędrowała jednak wysoko ponad poprzeczką.

• Gorka Elustondo nieprzepisowo zatrzymywał jednego z graczy Realu, sędzia go upomniał.

• Wyglądało to na dobre podanie Jamesa Rodrigueza, jednak bez problemów poradzili z nim sobie obrońcy Atheltic.

• Zmiana w drużynie gości, Gorka Elustondo wejdzie w miejsce Andera Iturraspe.

• Dośrodkowanie Sabina Merino w pole karne, czujny na posterunku Keylor Navas zażegnał zagrożenie pod własną bramką.

• Karim Benzema oddał coś na wzór strzału, ale był on na tyle słaby, iż możemy przypuszczać, że jego zamiarem było podanie do Ronaldo.

• James Rodriguez miał problem z opanowaniem piłki w środku pola, kłopoty Kolumbijczyka wykorzystał Benat Etxebarria, który odebrał mu futbolówkę.

• Zamieszanie pod bramką Athletic! Ronaldo najpierw bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, a później dobitką próbował pokonać Iraizoza. Do piłki zdołał jeszcze dopaść Varane, któremu także nie udało się zapisać na liście strzelców.

• Karim Benzema próbował przedostać się pod bramkę Basków, koniec końców nieprzepisowo zatrzymywał go Benat Etxebarria. Sędzia podyktował rzut wolny dla Realu.

• Oscar de Marcos protestuje i domaga się ukarania Carvajala za faul.

• Pod koniec pierwszej połowy Sergio Ramos sygnalizował potrzebę zmiany, jednak koniec końców pozostał na boisku.

• Daniel Carvajal został złapany na spalonym.

• Rzut wolny dla gości, Benat Etxebarria uderzał, ale Keylor Navas pewnie wyłapał piłkę.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Real Madryt - Athletic BilbaoReal Madryt - Athletic Bilbao

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real prowadzi z Athletic Bilbao 3:1.

• Fantastyczna akcja Realu! Ronaldo odegrał piłkę do Kroosa, reprezentant Niemiec zdołał obrócić się z piłką i uderzyć na bramkę Atheltic. Gorka Iraizoz próbował jeszcze interweniować, ale bezskutecznie.

• Gooool! Toni Kroos!

• Toni Kroos dośrodkowywał z rzutu rożnego, bez zagrożenia pod baskijską bramką. Sabin Merino skutecznie wybił piłkę.

• Mikel Balenziaga został ukarany żółtą kartką.

• Sabin Merino postulował do siędziego, by podyktował rzut rożny na rzecz jego drużyny, gdyż piłka odbiła się od ręki Daniela Carvajala i opuściła plac gry.

• Długie podanie na pole karne Mikela Balenziagę, bez krycia pozostawiony był Sabin Merino, nie zdołał jednak pokonać Keylora Navasa.

• Kapitalna bramka Jamesa Rodrigueza! Kolumbijczyk przyjął piłkę, ustawił ją na lewą nogę, minął jeszcze Etxeitę i oddał potężny strzał sprzed pola karnego! Golkiper Athletic nie miał szans na obronę.

• Gooool! James Rodriguez!

• Ronaldo zagrał w kierunku Benzemy, ale zrobił to zbyt wolno i rywale mieli czas, by przejąć futbolówkę.

• Sergio Ramos sygnalizuje konieczność zmiany. Prawdopodobnie Hiszpan doznał jakiegoś urazu.

• Aritz Aduriz jak na tacy wystawił piłkę de Marcosowi, jednak ten nieczysto uderzał i zmarnował bardzo dobrze zapowiadającą się akcję.

• Gospodarze zamknęli rywali w ich własnym polu karnym i atakują bramkę Iraizoza. Przed chwilą ostrzeliwali ją Daniel Carvajal i Luka Modrić, bezskutecznie.

• James Rodriguez odegrał piłkę do Danilo, piłkarz Realu został jednak zablokowany przez Aymerica Laporte.

• Szansa Basków! Znów świetna wrzutka Mikela Balenziagi, do piłki dopadł świetnie grający dziś Aritz Aduriz, ale futbolówka po jego strzale trafiła prosto na poprzeczkę!

• Oscar de Marcos nieprzepisowo zatrzymywał Ronaldo, sędzia oszczędził go jednak i nie pokazał kartki.

• Dani Carvajal dośrodkowywał prawą nogą na pole karne, ale dobrze w tej sytuacji zachował się Gorka Iraizoz, który w porę wyłapał piłkę.

• Ależ groźnie pod bramką Athletic! Danilo oddał bardzo groźny strzał głową, jednak powstrzymał do Gorka Iraizoz!

• Kovacić zagrywał do Ronaldo, a Portugalczyk wpadł w pole karne i próbował uderzać. Napastnika Realu świetnie powstrzymał Oscar de Marcos.

• Karim Benzema ruszył na pole karne, piłkę przyjął James Rodriguez, który szukał miejsca do oddania strzału. Kolumbijczyk ostatecznie przegrał walkę z rywalami i stracił futbolówkę.

• Centra ze skrzydła Mikela Balenziagi na pole karne, do piłki wyskoczył Aritz Aduriz i uderzał na bramkę Realu, ale świetną interwencją popisał się Keylor Navas!

• Rzut wolny dla Athletic, Benat Etxebarria uderzał ze stałego fragmentu gry, jednak sytuacja ta nie przyniosła zagrożenia pod bramką madrytczyków.

• Raphael Varane został ukarany żółtą kartką.

• Ronaldo uderzał z rzutu wolnego, było to groźne zagranie, ale żaden z graczy Realu nie zdołał wykończyć tej akcji.

• Kovacić zagrywał do Benzemy, Francuz przyjął piłkę, jednak został powstrzymywany przez dobrze ustawionych obrońców ekipy z Bilbao.

• Xabier Etxeita został ukarany żółtą kartką.

• Baskowie znów w natarciu, długa piłka Sabin Merino na pole karne, w porę wybili ją jednak defensorzy Realu.

• Co za błąd Raphaela Varane'a! Francuz nieczysto uderzał w piłkę i Keylor Navas próbował uchronić swoją drużynę przed golem samobójczym, jednak do futbolówki dopadł Javier Eraso i pokonał kostarykańskiego bramkarza!

• Gooool! Javi Eraso!

• Groźna kontra Realu, Mateo Kovacić dobrze rozegrał tę akcję i strzelał, jednak powstrzymał go Gorka Iraizoz.

• Sabin Merino dośrodkowywał w szesnastkę, do piłki dopadł Aritz Aduriz, którzy oddał strzał głową, ale ta powędrowała minimalnie obok słupka!

• Cristiano Ronaldo przewracany w narożniku boiska, Portugalczyk sygnalizuje, że został umyślnie faulowany przez Etxeitę. Sędzia nie ukarał jednak gracza Athletic.

• Sabin Merino niedokładnie zagrywał do swojego partnera, goście z Bilbao znów stracili piłkę.

• Fatalne podanie Laporte, Luka Modrić wykorzystał błąd przeciwnika i przechwycił futbolówkę.

• Cristiano Ronaldo został złapany na spalonym.

• Fantastycznie rozpoczęli to spotkanie gracze Realu! Cristiano Ronaldo wybiegł w pole karne po podaniu Karima Benzemy i potężnym strzałem w prawy górny róg pokonał golkipera rywali.

• Gospodarze występują dziś w tradycyjnych, białych strojach, z kolei goście z Bilbao mają na sobie czerwono-białe koszulki.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka rozpoczęli piłkarze Realu!

• Piłkarze obu drużyn własnie pojawili się na murawie. Za moment zaczynamy.

• Gospodarze spotkania z dorobkiem 50 punktów plasują się na trzeciej pozycji. Goście zajmują z kolei szóste miejsce i mają na koncie 35 "oczek".

• Rezerwowi Athletic Bilbao: Elustondo, Bovenda, Herrerin, Rico, Gurpegi, Muniain, Viguera.

• Rezerwowi Realu Madryt: Caemiro, Casilla, Nacho, Arbeloa, Vazquez, Isco, Rodriguez.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 24. kolejki ligi hiszpańskiej, w którym Real Madryt zmierzy się z Athletic Bilbao.