9

4 1 połowa

Granada CF

1

• Tutaj wszystko było już rozstrzygnięte po pierwszej części spotkania. Real Madryt wygrywa na własnym stadionie z przedostatnią w tabeli Granadą 9-1, a bohaterem spotkania zostaje Ronaldo – zdobywca pięciu goli! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Koniec meczu!

• Cristiano Ronaldo strzelił z dośrodkowania Luki Modricia ostatniego gola w tym spotkaniu.

• GOOOOLLLL!!! CRISTIANO RONALDO!!!

• Bardzo dobrze zapowiadała się ta kontra Realu – urwał się prawą stroną boiska Bale, już ścinał do środka, ale został sfaulwoany przez Murillo – sędzia nawet się nie zastanawiał, żółta kartka.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Z boku pola karnego Arbeloa ściągnął za koszulkę Pitiego do ziemi i sędzia musiał wyciągnąć kartkę.

• Diego Mainz przypieczętował marny występ golem samobójczym. Interweniował niefortunnie po centrze Luki Modricia. Nie pomógł również Oier Olazabal.

• GOOOOLLLL!!! SAMOBÓJ DIEGO MAINZA!!!

• Płaskie uderzenie Ronaldo obok muru złożonego z graczy Granady, ale również obok bramki Oiera – kompletnie niezadowolony z siebie Portugalczyk, który po zdobyciu czwartej bramki ewidentnie spuścił z tonu.

• Faulowany Ramos na ok. 30 metrze na wprost bramki Granady. Zobaczymy co wymyślą w tej sytuacji gracze "Królewskich", ale spodziewamy się uderzenia Bale'a lub Ronaldo.

• Leżą na murawie Bale i El-Arabi – obaj zderzyli się głowami po centrze z rzutu rożnego autorstwa Jesé. Wszystko jest już jednak w porządku i sędzia Jesús Gil wznowił grę.

• Trafienie honorowe. Robert Ibanez wyskoczył do podania z głębi pola, wyprzedził Alvaro Arbeloę i precyzyjnym uderzeniem uratował twarze: swoją i parterów z zespołu.

• GOOOOLLLL!!! ROBERT IBANEZ!!!

• Kolejna szansa Ronaldo! Tym razem po centrze llarramendiego znalazł się w kolejnej rewelacyjnej okazji, jednak z kilku metrów ponownie nie trafił w bramkę. To za moment się zemści!

• Kolejna szansa Realu! Dośrodkowanie bardzo aktywnego po lewej stronie boiska Marcelo wprost na głowę Hernándeza, który jednak z pięciu metrów strzelił wprost w ręce Oiera.

• W międzyczasie Gareth Bale huknął z dystansu w rękawice bramkarza. Walijczyk imponował formą strzelecką w przerwie na reprezentację.

• Piti dostał żółtą kartkę za ostry faul.

• Ależ piekielnie mocne uderzenie Bale'a z rzutu wolnego. Piłka ustawiona była ok. 30 metrów od bramki Oiera, a mimo to był ona naprawdę silny – na szczęście gości piłka przeleciała tuż obok słupka i zatrzymała się na bocznej siatce.

• I trzecia roszada u gospodarzy: Javier Hernandez za Karima Benzemę.

• Posypały się zmiany w obu obozach. Jese za Jamesa Rodrigueza.

• Jeison Fabian Murillo zastąpił Yena-Sylvaina Babina.

• Eddy Pasqual za Frana Rico.

• Z boiska schodzi Kroosa, a wchodzi llarramendi.

• Benzema do Bale'a, ten ponownie do Karima Benzemy, który opanował piłkę w polu karnym rywala i mocnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki Oiera – piłka po rykoszecie od zawodnika Granady całkowicie zmyliła bramkarza gości.

• GOOOOLLLL!!! KARIM BENZEMA!!!

• Fenomenalna centra Marcelo do Bale'a, który wyłożył piłkę do pustaka Cristiano Ronaldo, który nie mógł w tej sytuacji chybić i strzela swojego czwartego gola w tym meczu.

• Bardzo ładne dośrodkowanie Rodrígueza wprost do KARIMA BENZEMY, który ładnym przyjęciem klatką piersiową ograł rywal i mocnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę bramki Oiera podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

• Piti zastąpił Rubena Rochinę w drugiej linii gości.

• Piłkę po lewej stronie boiska dostał Ronaldo – rozpędził się z nią i próbował dośrodkować już niemalże z linii końcowej, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że futbolówka wylądowała na górnej siatce bramki Oiera.

• Jest pierwsza akcja gości w drugiej połowie spotkania. Na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Rochina, jednak trafił wprost w dobrze ustawionego Casillasa – piłka już w posiadaniu Realu Madryt.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Real Madryt!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Gospodarze zdominowali w pierwszej częsci meczu Granadę. Goście również przeprowadzili kilka pojedynczych akcji, jednak poza uderzeniem El-Arabiego z końcówki połowy nie udało im się stworzyć większego zagrożenia bramce Casiilasa. Na uwagę zasługuje fakt, że Ronaldo skompletował klasycznego hat-tricka w zaledwie osiem minut. Widzimy się za niespełna kwadrans!

• Dużo szczęścia miał teraz Realu! Piłka po uderzeniu El-Arabiego odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w boisko. Chyba pierwsze tak groźnie uderzenie napastnika Granady.

• Benzema ładnie zagrał w pole karne do Bale'a, który chciał zrewanżować się Francuzowi i oddał mu piłkę, ale za plecy i cała akcja Realu spaliła na panewce. Niemal cały zespół Granady cofnięty we własne pole karne.

• Rośnie przewaga Królewskich w błyskawicznym tempie. Trzy gole Cristiano Ronaldo w osiem minut! Hat-tricka skompletował strzałem z okolic narożnika pola karnego, po rękach bramkarza, do siatki Granady.

• Świetnie Cristiano Ronaldo uruchomił z boku pola karnego Marcelo, który dośrodkował piłkę w pole karne, ta odbita przez Oiera spadła ponownie pod nogi Portualczyka, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Granady na skuteczną interwencję!

• Ależ bawią się futbolem gracze Realu. Kompletnie zamknięty niemal cały zespół gości we własnym polu karnym, a "Królewscy" raz po raz wymieniają krótkie podania, które w sporej ilości wyglądają naprawdę efektownie.

• Mocne i zarazem techniczne uderzenie Portugalczyka po podaniu Jamesa Rodrigueza i faworyt ma już zdecydowaną przewagę.

• Granada musi odrabiać stratę gola. Starała się to uczynić błyskawicznie, ale premierową szarżę zatrzymał Raphael Varane i tylko korner.

• Gareth Bale skorzystał z podania Toniego Kroosa i błędu Diego Mainza. Walijczyk ograł bramkarza i spokojnie ulokował futbolówkę w bramce Granady.

• GOOOOLLLL!!! GARETH BALE!!!

• Świetnie na lewym skrzydle zagrał Benzema do Marcelo, który dośrodkował w pole karne, gdzie był Ronaldo – ostatecznie piłka trafiła jednak do nadbiegającego z drugiej linii Arbeloi, ale ten nie trafił z pięciu metrów do bramki Granady!

• To mogła być gorźna kontra Candeiasa, który próbował dograć piłkę na czystą pozycję do El-Arabiego, jednak w ostatniej chwili dobry powrót Ramosa, który oddala zagrożenie.

• Kolejna akcja Realu, z lewej strony boiska dośrodkowywał Bale, w polu karnym znalazł się Ronaldo, który wyskoczył naprawdę wysoko, ale tuż przez nim dobrą interwencją wykazał się Oiera i wyłapał tą centrę.

• Ibañez z dziecinną łatwością wdarł się w pole karne gospodarzy strzelił płasko – na szczęście kibiców jak i zawodników Realu piłka minęła centymetry bramkę Królewskich.

• Przed polem karnym piłkę dostał Ronaldo, ograł rywala i huknął na bramkę Oiera, ale trafił tylko w boczna siatkę.

• Szansa dla Bale'a! Walijczyk minął zaskoczonego Juana Carlosa i doszedł do zagranej na pole karne piłki przed wychodzącym Oierem. Bale przelobował bramkarza gości, ale piłka przeleciała również nad poprzeczką.

• Kolejna akcja Granady zakończona strzałem Candeiasa z około 25 metrów. Widać, że Portugalczyk nie boi się zaryzykować, ale jego strzał pozostawia mu wiele do życzenia.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Świetnie z lewej strony dośrodkował James Rodriguez w pole karne, gdzie był Benzema, który ledwie sięgnął piłki, ale oddał strzał, który sprawił sporo problemów Oierowi.

• Luka Modrić szukał podaniem Karima Benzemę, ale ewentualną, groźną akcję Francuza przerwał sędzia asystent, który dopatrzył się spalonego.

• Pierwsze szarże Królewskich, ale zabrakło zrozumienia w ostatniej fazie ataku. W odpowiedzi mierzył na bramkę Ikera Casillasa - Daniel Candeias, ale uderzenie straciło na sile.

• Real spokojnie konstruuje atak pozycyjny.

• Do składu Realu Madryt wraca gwiazda mundialu w Brazylii, Kolumbijczyk James Rodriguez. Pomocnik nabawił się kontuzji w lutym.

• Już wydawało się, że Benzema stracił tą piłkę w środku pola gry, ale wyrwał ją w ostatnim momencie swojemu przeciwnikowi i popędził na bramkę Oiera, jednak po drodze skutecznym wyślizgiem zatrzymał go Mainz.

• Zaczynamy! Od środka Granada!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilkę zaczynamy!

• Nikt nie zastanawia się czy Real wygra, wszyscy pytają jak ile strzeli bramek. Jednak Granadzie nie tak łatwo strzelić więcej niż trzy bramki. W tym sezonie ta sztuka udała się Barcelonie (6:0), Sevilli (5:1) i Realowi (4:0). Warto wspomnieć, że w tym ostatnim meczu dwie bramki strzelił James Rodriguez. Czy Kolumbijczyk uczci swój powrót kolejnym trafieniem? Przekonamy się po meczu, który rozpocznie się dziś o godzinie 12:00.

• W kwietniu Ancelotti zazwyczaj wygrywał wszystko, lub notował pojedyncze wpadki. Sądząc po najbliższych rywalach w Primera Division (Real zagra kolejno z Granadą, Rayo, Eibarem, Malagą i Celtą) ta tendencja zostanie podtrzymana.

• Ciekawostką jest fakt, że zespoły prowadzone przez Carlo Ancelottiego zazwyczaj dołują w lutym i marcu, a w kwietniu wracają do formy. Jak donosi realmadryt.pl w zeszłym roku pod okiem włoskiego szkoleniowca Real potykał się w tym okresie aż czterokrotnie, a niewiele lepiej było za czasów jego pracy w PSG i Chelsea.

• Tymczasem Real w meczu z Barceloną pokazał, że kryzys ma już za sobą, choć nie przełożyło się to na korzystny wynik. Jednak po przerwie na mecze reprezentacji piłkarze powracający po kontuzjach powinni być w jeszcze lepszej formie niż podczas El Clasico. Oprócz tego do dyspozycji trenera Alcelottiego jest już James Rodriguez. Z gry wykluczeni są z kolei Sami Khedira, Isco, a pod znakiem zapytania stoi występ Dani Carvajala i Pepe.

• Zdobycie czterech punktów z tak przeciętnymi rywalami jest najlepszym dowodem na to, że mamy do czynienia z zespołem, którego szczytem ambicji jest zachowanie ligowego bytu. Jak na razie ta sztuka wydaje się być ponad siły ekipy prowadzonej przez trenera Abela Resino, bowiem jego podopieczni zdobyli jak do tej pory tylko 23 punkty, co daje obecnie 19 miejsce w tabeli Primera Division.

• Trudno w to uwierzyć, ale w ostatnich pięciu meczach Granada zdobyła tyle samo punktów co Real Madryt. Oczywiście różnica jest taka, że "Królewscy" grali w tym czasie w Lidze Mistrzów, oraz mierzyli się z Barceloną, a Granada toczyła boje z Levante, Malagą, Rayo Vallecano czy Eibarem.

• Rezerwowi Granady: Roberto – Márquez, Piti, Riki, İsrafilov, Córdoba, Murillo, Nyom

• Rezerwowi Realu: Navas – Coentrão, Hernández, Lucas, Nacho, Jesé, Illarramendi

• Składy obu drużyn są już dostępne po lewej strony. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych.

• Po kilku słabszych meczach, które uwieńczyła porażka w El Clasico, Real Madryt będzie chciał wrócić na właściwe tory. Nie powinno to być trudne zadanie, bowiem "Królewscy" w niedzielne popołudnie zmierzą się z Granadą. Madrytczycy wygrali sześć z siedmiu ostatnich pojedynków z tą drużyną i gdyby tym razem powinęła im się noga, to Carlo Ancelotti mógłby już zacząć pakować walizki. Już za niespełna 15 minut zacznie się mecz Real - Granada.