Remis Hondurasu z drużyną Krivetsa

Zbyszek Anioł
W austriackiej miejscowości Villach finalista Mistrzostw Świata 2010 Honduras zremisował z Białorusią (2:2). Reinaldo Rueda sprawdził wszystkich osiemnastu piłkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na ten mecz.

Pierwszego gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Julio Leon, ale Białorusini w drugiej połowie gry za sprawą dwóch trafień Antona Pustilo w krótkim odstępie czasu wyszli na prowadzenie. Wynik meczu ustalił krótko po wejściu z ławki rezerwowych Georgie Welcome.

W pierwszej połowie na prawym skrzydle w reprezentacji Białorusi grał piłkarz Lecha Poznań, Sergiej Krivets, którego zmienił przymierzany do "Kolejorza" Witalij Rodionov z Bate Borysów. Warto dodać, że pełne 90. minut na boisku spędził był gracz warszawskiej Legii - Sergei Omelyanchuk.

Białoruś - Honduras 2:2 (0:1)

Putsilo 56',60' - Leon 25'; Welcome 71'

Białoruś: Zhevnov - Yurevich, Martynovich, Sosnovsky, Kalachev - Krivets (45' Rodionov), Omelyanchuk, Kislyak (88' Verkhovtsov), Tsiharau, Putsilo - Kornilenko (77' Voronkov)

Honduras: Valladares - Mendoza, Chavez (57' Palacio), Bernardez (77' Figueroa), Izaguirre - Martinez (58' Nunez), Garcia (70' Alvarez), Thomas, Leon (83' Espinoza) - Pavon (69' Welcome), Suazo