Remis w spotkaniu dwóch Stali

Marcin Trzyna
Stal z Rzeszowa zremisowała ze Stalą Stalowa Wola 0:0
Stal z Rzeszowa zremisowała ze Stalą Stalowa Wola 0:0 Mateusz Bobola
W zaległym spotkaniu 21. kolejki o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej zmierzyły się dwie Stale: ta z Rzeszowa i ta ze Stalowej Woli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, czternastym w sezonie Stali Rzeszów.

W poprzedniej kolejce Stal Rzeszów wygrała bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania się z Concordią Elbląg (3:2), natomiast podopieczni Pawła Wtorka ograli 2:0 Garbarnię Kraków.

W rundzie jesiennej Stal Rzeszów wygrała w Stalowej Woli 2:1, choć do przerwy „Hutnicy” prowadzili 1:0 po bramce Michała Kachniarza. W drugiej połowie biało-niebiescy zdołali odwrócić losy spotkania, a bramki dla rzeszowian zdobywali Andreja Prokić i Daniel Koczon.

Dzisiejsze, 38. derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Rzeszów, a Stalą Stalowa Wola zapowiadały się interesująco, ponieważ oba kluby walczą w tym sezonie o utrzymanie się w drugiej lidze.

Pierwsze minuty spotkania należały do gości, którzy wywalczyli trzy rzuty rożne z rzędu. Bardzo groźnie pod bramką rzeszowskiej Stali było w 18. minucie, jednak Wietecha wybronił strzał z bliskiej odległości Damiana Juda. Pierwsza połowa należała do piłkarzy ze Stalowej Woli, gościom nie udało się jednak udokumentować bramką tej przewagi.

Po zmianie stron Stal Rzeszów była bliska zdobycia gola, jednak strzał Krzysztonia trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dawida Wołoszyna. W 70. minucie blisko powodzenia był Andreja Prokić, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Stalowej Woli.
Do końca spotkania obie drużyny skupiły się na defensywie, dlatego mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Stal Rzeszów 0:0 Stal Stalowa Wola

Stal Rzeszów: Tomasz Wietecha - Mateusz Pawłowicz (31. Łukasz Krzysztoń), Piotr Duda, Donatas Nakrosius, Damian Jędryas (67. Kamil Jakubowski), Arkadiusz Drożdżal, Andreja Prokić, Tomasz Persona, Michał Lisańczuk, Daniel Koczon, Konrad Maca (84. Jakub Więcek)

Stal Stalowa Wola: Dawid Wołoszyn - Michał Czarny, Wojciech Reiman, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz, Damian Juda (82. Damian Łanucha), Bartosz Horajecki, Adrian Bartkiewicz, Radosław Mikołajczak, Krystian Getinger, Wojciech Fabianowski

Widzów: około 700