El. ME U-19: Porażka Polaków na zakończenie pierwszej fazy grupowej

Sebastian Chmielak
W ostatnim meczu grupy 10. eliminacji do Mistrzostw Europy U-19, Polacy przegrali w Grudziądzu z Holandią 1:2. Podopieczni Rafała Janasa wyszli na prowadzenie w 39. minucie za sprawą kapitalnej bramki Kamila Dankowskiego. Potem strzelali już tylko Holendrzy, przed przerwą wyrównał Abdelhak Nouri, a w drugiej części zwycięską bramkę dla gości zdobył Issa Kallon.

Pojedynek w Grudziądzu miał wyłonić zwycięzce I rundy eliminacyjnej do ME U-19. Obydwa zespoły z kwitkiem odprawiły dwie inne drużyny walczące w grupie 10: Mołdawię oraz Andorę. Holandia to reprezentacja, która odnosi wiele sukcesów w młodzieżowej piłce, dlatego Biało-czerwoni mieli bardzo trudne zadanie.

Wynik spotkania w pierwszej części meczu otworzył Kamil Dankowski. Zawodnik Śląska Wrocław uszczęśliwił kibiców zgromadzonych na stadionie w Grudziądzu. Niestety radość Polaków nie trwała długo, pięć minut później wyrównał Abdelhak Nouri. Ambitnie grający Polacy stracili bramkę nr dwa w 75. minucie za sprawą Issi Kallona. Do końca meczu podopieczni Rafała Jansa starali się dorobić straty, których nie udało się odrobić.

Polacy już wcześniej wywalczyli awans do kolejnej fazy eliminacji, dlatego porażka z Oranje nie przynosi negatywnych skutków. W drugim meczu Mołdawia wygrała 2-1 (1-1) z Andorą.

Poniżej przedstawiamy aktualną tabelę oraz komplet wyników biało-czerwonych w zakończonej I fazie eliminacji do ME U-19.