Kaiserslautern bez szans na Allianz Arenie. Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec (GALERIA)

Maciej Akimow, mgs
Piłkarze Bayernu Monachium nie pozostawili złudzeń i bez problemów ograli drugoligowe Kaiserslautern 5:1. Tym samym Bawarczycy awansowali do finału Pucharu Niemiec, w którym zmierzą się z Borussią Dortmund.

Bayern zaczął z wysokiego c. Prowadzenie za sprawą Thomasa Muellera mogli objąć już w 8. minucie. Robben genialną wrzutką obsłużył swojego kolegę z zespołu, ale ten trafił w poprzeczkę. To było pierwsze poważne ostrzeżenie dla defensywy Kaiserslautern.

Kibice na pierwszego gola czekali do 23. minuty. Do rzutu rożnego podszedł Robben i wrzucił piłkę na głowę Bastiana Schweinsteigera, który wyprowadził zespół na prowadzenie. Niecały kwadrans później było już 2:0. Najpierw swoją szansę miał Mandżukić, ale górą okazał się bramkarz gości. Chwilę później Toni Kross po podaniu Robbena skierował piłkę do siatki.

Do przerwy o kontaktowego gola mogli pokusić się jeszcze zawodnicy Kaiserslautern, ale ta sztuka im się nie udała.

W 50. minucie za faul na Robbenie w polu karnym sędzia podyktował „11”. Do piłki podszedł Thomas Mueller i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Dla napastnika było to 7. trafienie w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

Goście byli w stanie odpowiedzieć jedynie honorowym golem. Simon Zoller, który był jednym z najaktywniejszych zawodników w swoim zespole wypracował sobie pozycje w polu karnym Bayernu i pokonał Lukasa Readera uderzeniem głową.

Bramka dla gości mocno ich zmotywowała, ale Bayern był tego dnia bezlitosny. W 78. minucie prostopadłym podaniem Goetze znalazł Mandżukicia, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W końcówce tempo Bawarczycy podkręcili jeszcze bardziej. W 90. minucie gry duet Ribbery – Goetze rozmontował szeregi obronne Kaiserslautern i tym samym Mario ustalił wynik meczu na 5:1. W tej akcji dwójka zawodników Bayernu totalnie ośmieszyła swoich rywali.

Goście nie mieli tego dnia żadnych szans w starciu z Bayernem. Mieli swoje lepsze fragmenty, ale to za mało by powalczyć z niemieckim gigantem. Bayern pewnie awansował do finału Pucharu Niemiec, gdzie zmierzy się z Borussią Dortmund.