1

• To tyle z naszej strony. Wygrana nasza i walczymy dalej o lepsze jutro. Dziekuję za uwagę i do następnego razu! Pozdrawiam i miłego wieczoru. Marcin Tyc

• Co się udało naszemu trenerowi.... podsu

• Dopisujemy cenne trzy punkty, mamy nadzieję iż o stylu nikt nie będzie pamiętał.

• Koniec spotkania. Wygrywamy w Gdańsku 2:1. Po słabej pierwszej połowie odrobiliśy straty i wygrana zostaje na PGE Arenie! Brawo! Jest co poprawiać ale nie jest źle!

• Ale akcja! Lewandowski w polu karnym! Mija brmakarza jednak strzał mało dokładny! Nad poprzeczką!

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowgo czesu gry

• Ostatnia zmiana w zespole gości.

• Faulowany Glik leży na boisku!

• Kibice krzyczą "jeszcze jeden", Polscy piłkarze ze strachu mają łzy w oczach.

• Lewandowski strzela z miejsca. 25 metrów do bramki jednak za słabo. Pewnie bramkarz gości!

• Ponownie zmiana u gości. Boisko opuszcza Cernych, a w jego miejsce Radavicius.

• Zmiana u gośći. Schodzi Spalvis, wchodzi Beniusis

• Żyro świetnie wrzyca w pole karne. Jednak pewnie Arlauskis!

• Polska - LitwaPolska - Litwa

• Ciężko ocenić czy Robert był fulowany. W ocenie sędziego tak. Po wykorzystanym rzucie karnym prowadzimy 2:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LEWANDOWSKI !!!!!!!!!!!!!!

• Lewandowski pada teraz w polu karnym! Mamy rzut karny!

• Groźnie Milik. Pada w polu karnym jednak faulu nie było!

• Boisko opuszcza Łukasz Piszczek. W jego miejsce Żyro!

• Na spalonym Robert Lewandowski. Kolejna szansa.

• Frekwencja zbliżona do meczu otwarcia (Lechia-Cracovia) PGE Areny. Wynik na razie ten sam.

• Cztery zmiany w naszym zespole!

• Trybuny skandują POLSKA- POLSKA. Jest zachęta ze strony kibiców! Chcemy gola!

• Kolejna zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Gediminas Vicius za niego na placu Mantas Kuklys.

• Bardzo groźna acja. Piszczek do Grosickiego. Strzał tuż obok słupka! Kolejna szansa na bramkę.

• Kartkę otrzymuje Karolis Chvedukas

• Kolejna mała przerwa w grze. Ponownie opatrywany bramkarz gości.

• Pierwsza naprawdę szybka i składa akcja po godzinie gry. Można? Oczywiście że tak! Oby takich akcji więcej!

• Groźnie Rybus. Gotuje sie w polu karnym Arlauskisa. Polacy z kolejnymi szansami. Mamy rzut rożny.

• Prawą stroną wyszedł Grosik i pięknie podał piłke w pole karne tam był już Milik! Mamy remis. Świetna akcja naszej reprezentacji !

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL Arkadiusz Milik

• Lukas Spalvis - szybkie wejście, szybka kartka.

• Giedrius Arlauskis ponownie atakowany przez naszego zawodnika. Tym razem ostro Milik. Gwizdy na PGE Arenie. 37 tysieczy widzów na stadionie ogląda na spotkanie w którym nie potrafimy sobie poradzić.

• Luksa wchodzi na boisko. To opuszcza Mikoliunas.

• Ostre wejście Lewandowskiego. Konieczna pomoc medyczna dla bramkarza gości. Chwilowa przerwa w grze.

• Lewandowski otrzymał piłke w polu karnym jednak szybko ją stracił. Kontra gości i kolejny groźny atak na nasza bramke.

• Reprezentacja Litwy zaczęła drugą połowę w tym samym składzie.

• Szczęsny wchodzi za Boruca!

• Zaczynamy drugą połowe w Gdańsku!

• Jest co poprawiać w drugiej cześci gry. Przede wszytskim wynik!

• Minęło równo 600 minut od ostatniego gola Polski (w poważnym składzie). Kwadrans przed końcem, 10 września 2013, Mierzejewski z San Marino

• Jak na zasłonę dymną przed Gibraltarem gramy bardzo dobrze, nie ujawniamy nie tylko najsilniejszych stron, ale w ogóle żadnych stron. Tak mozna podsumować pierwsze 45 minut tego meczu

• Minoru Tojo kończy pierwszą połowę spotkania na PGE Arenie. Przegrywamy z zespołem z Litwy po bramce w ostatnich minutach pierwszej połowy!

• Gol dla gość! Poprzeczka i dobitka z odległości metra! Lukas Spalvis strzela gola.

• Za chwilę zakończenie pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Niestety nie mamy sposobu na strzelnie gola.

• Kolejny komentarz do gry i skutecznoście naszego zespołu:

• "Reprezentacja od 10 godzin nie strzeliła gola. To znaczy, że dziś koło 8:00 ktoś na treningu dał radę pokonać bramkarza!"
  • Reprezenatcja Litwy zepchnięta i uwięziona na swojej połowie. Polacy atakują zaciekle bramkę rywala.

• Tym razem Kamil Grosicki bardzo niecelnie.

• Rybus do Lewandowskiego. Strzał głową! Piłka trafia w bramkarza! Po chwili bardzo dobry strzał Krychowiaka. Swietna interwencja bramkarza. Polacy coraz groźniej

• Ponownie groźnie Milik, strzał z 25 metrów! Poślizg i strzał niecelny. Ponownie brak wykończenia.

• Arkadiusz Milik strzałem z pola karnego próbował zaskoczyć Arlauskisa. Bardzo niedokładnie i pewna obrona bramkarza gości.

• Po 30 minutach nadal bezbarwnie, bez goli na PGE Arena. Oto komentarz jednego z dziennikarzy C+ "Wspomnienia z dwumeczu Lecha z Żalgirisem coraz częściej przesuwają się przed oczami."

• Groźnie Glik jednak na posterunku Tadas Kijanskas!

• Groźna akcja rywali. Wsparcie ze strony Wilusza i spalony ratuje sytuację.

• Fatalna strata Milika! Jednak nasi piłkarze ponownie przy piłce.

• Polacy przeważają w posiadaniu piłki jednak niestety nie przekłada się to na wynik spotkania. Akcje coraz groźniejsze jednak wykończenie za każdym mało dokładne. Bardzo aktywny Piszczek! Mniej widoczny Robert Lewandowski.

• Trybuny zapełniły się na PGE i żyją. kibice w tym momencie bawią się lepiej niż kadrowicze Nawałki

• Rzut rożny dla gości. Strzał bardzo niedokładny. artur Boruc od bramki.

• Lewandowski próbował podawać do Milika, zagranie było niedokładne. Były napastnik Górnika przewrócił się jeszcze w polu karnym.

• Na trybunach w Gdańsku pieknie! Litwa

• Ponownie Łukasz Piszczek. Świetna piłka od Lewandowskiego. Strzał z prawej strony tuż obok słupka.

• Piszczek lekko wrzucił w pole karne jednak Giedrius Arlauskis złapał pewnie futbolówkę.

• Krychowiak strzela z dystansu! Dobra decyzja naszego zawodnika, słabsze wykonanie!

• Trybuny kochają Boruca, każdy kontakt z piłką to aplauz. Dwie świetne interwencje naszego bramkarza.

• Akcja lewą flanką Mikoliunasa, który zdecydował się na oddanie strzału, ale był on bardzo niecelny.

• Świetna akcja naszego zespołu jednak Milik niecelnie.

• Po rzucie wolnym piłka dośrodkowana w pole karne do Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy. Interesujące jest to, że Litwa nie przegrała z Polską od 2003 roku, w trzech meczach odnosząc dwa zwycięstwa i jeden remis

• Jest i nasz kapitan. Robert Lewandowski Lewy

• Tak to wygląda na chwilę obecną PGE

• Troszkę o naszym dzisjejszym rywalu. Potencjał reprezentacji Litwy jest mały. Litwa zagrała w eliminacjach do Mistrzostw Świata w grupie G gdzie najlepszymi ekipami okazały się drużyny Bośni i Hercegowiny, a także Grecji. Litwini w eliminacjach wyprzedzili tylko Łotyszy i drużynę z Liechtensteinu w dziesięciu meczach zdobywając tylko 11 punktów. Trzykrotnie wygrali ogrywając pod koniec eliminacji u siebie Łotwę i Liechtenstein po 2:0, a wcześniej także w tym samym stosunku drugi zespół. Za największą niespodziankę można uznać dwa remisy ze Słowacją 1:1 choć nasi południowi sąsiedzi byli w dużym dołku. Litwini nigdy nie awansowali do Mistrzostw Świata i trudno się spodziewać by miało się to szybko stać, bo potencjał ich futbolu jest mizerny czemu trudno się dziwić skoro jest to ponad dziesięć razy mniejszy kraj jeśli chodzi o ludność, a liga jest słaba. Warto jednak pamiętać, że w minionym sezonie Żalgiris Wilno wyeliminował Lech Poznań w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej, z których zapamiętamy głównie głupawy transparent na sektorówce kibiców Kolejorza. Sprawdził się on, ale dość przewrotnie.

• Do pierwszego gwizdka pozostało niespełna 20 minut!

• Za chwilę podamy oficjalne składy na dzisjejsze spotkanie.

• Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski, postanowił zbojkotować imprezę, organizowaną z okazji 40-lecia sukcesu biało-czerwonych na mundialu w 1974 roku. Powodem jest konflikt popularnego "Tomka" z byłymi kolegami z drużyny, Władysławem Żmudą i Grzegorzem Latą, którzy wnioskowali o wyrzucenie Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Więcej informacji TUTAJ

• Stroje już gotowe! Stroje

• Polaków na murawę wyprowadzi Robert Lewandowski. Lewandowski

• Przewidywany skład reprezenatcji Polski:

• Boruc - Wojtkowiak, Glik, Wilusz, Piszczek - Krychowiak, Klich, Rybus, Grosicki - Milik, Lewandowski.
  • Murawa w Gdańsku zdaję się być idealna i tylko czeka na zawodników obu zespołów.murawa

• Sędzią spotkania będzie Japończyk Minoru Tojo. Ten sam arbiter sędziował ostatni ligowy mecz pomiędzy Legią Warszawa, a Lechem Poznan pokazując aż 6 żółtych kartek.  Minoru Tojo

• Już dziś o godzinie 17:30 na stadionie PGE Arena w Gdańsku reprezentacja Polski zagra spotkanie towarzyskie z Litwą. My naszą relację zaczniemy wcześniej aby wprowadzić Was a atmosferę tego piłkarskiego święta. Na bieżąco będziemy Was informaować o tym co dzieje się na PGE Arenie w Gdańsku! Zapowiedz dzisjejszego spotkania znajdziecie TUTAJ Serdecznie zapraszam - Marcin Tyc zaproszenie