Polska

1

Mołdawia

0

• Dzisiejszy mecz kończy się absolutnie zasłużonym, choć skromnym zwycięstwem reprezentacji Polski, która dzięki bramce Pawła Brożka może się pochwalić dwiema wygranymi w trakcie zgrupowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oby tak dalej w kolejnych spotkaniach. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Mizerny strzał z dystansu Jodłowca kończy to spotkanie. Polska - Mołdawia 1:0!

• Jeszcze Linetty został zablokowany w polu karnym przez Golovatenkę.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Jeszcze Tomasz Brzyski za Łukasza Madeja.

• Trzy minuty do końca, ale obie drużyny niespecjalnie chcą już walczyć o jakiekolwiek gole.

• Po centrze Suvorova sytuację w polu karnym wyjaśnił Wawrzyniak.

• Frunza został zablokowany w polu karnym i będzie tylko korner dla Mołdawii.

• Wawrzyniak wchodzi w miejsce Lewczuka na ostatnie 10 minut gry.

• Potężny strzał z dystansu Gheorghieva poszybował wysoko nad bramką Miśkiewicza.

• Zachara złapany na spalonym, choć wychodzący na czystą pozycję gracz Górnika był na granicy ofsajdu.

• Źle zachował się Cebanu po dośrodkowaniu Masłowskiego, ale żaden z Polaków nie był w stanie wykorzystać z wyplutej przez golkipera Mołdawii piłki.

• Żółta kartka dla Posmaca. Pierwsza w tym meczu,

• Olkowski został dobrze zatrzymany przez Mołdawian w ich polu karnym.

• Po fatalnym błędzie Posmaca Madej wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w Cebanu!

• Po centrze z rzutu rożnego do piłki w polu karnym dopadł Jodłowiec, ale szczupakiem uderzył niecelnie. Co ciekawe, to właśnie Jodłowiec jest kapitanem reprezentacji Polski.

• Fatalnie zepsuł szybką akcję Polaków Linetty... Gdyby dobrze dograł w pole karne do Zachary, to z pewnością byłoby 2:0.

• ... a Wilusz za Gollę.

• ... Masłowski za Brożka...

• Zmiany w reprezentacji Polski. Jodłowiec za Plizgę...

• Madej dośrodkował w pole karne do Brożka, a ten odpychany przez rywala nie opanował futbolówki.

• Bramka Pawła Brożka:

• Aktywny Lewczuk ponownie włączył się do akcji ofensywnej, ale jego mocne dośrodkowanie nie dotarło do Zachary.

• Kolejna zmiana w Mołdawii. Gheorghiev za Patrasa.

• Miśkiewicz odważnym wyjściem zatrzymał w polu karnym mołdawskiego napastnika.

• Karol Linetty zmienia Szymona Pawłowskiego. Lechita za lechitę.

• Korner dla Polski.

• Miśkiewicz pewnie broni mocny strzał z dystansu Frunzy.

• Tymczasem Michał Pazdan doznał kontuzji palca u dłoni i jest opatrywany przez lekarzy.

• Frunza zmienił Ivanova.

• Polska - Mołdawia

• Polacy nadal atakują, ale bez wymiernych efektów.

• ...oraz Ginsari za Dedova.

• Zmiany w Mołdawii. Suvorov za Antoniuca...

• Szarża lewym skrzydłem Madeja i płaskie dośrodkowanie, które przeciąć zdołał Posmac i piłka wylądowała ponownie w rękach Cebanu.

• Dobrze pociągnął prawą stroną Pawłowski i zagrał w pole karne, gdzie Paweł Brożek przepuścił piłkę do nabiegającego Olkowskiego, ale ten uderzył wprost w ręce Cebanu!

• Patras uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, a futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• Wznawiamy grę! Polacy i Mołdawianie bez zmian!

• Polacy są dzisiaj stroną zdecydowanie lepszą, a wynik 1:0 jest najmniejszym wymiarem kary. Co ciekawe wielu piłkarzy z dzisiejszej jedenastki Mołdawian grało w obu ostatnich meczach eliminacyjnych z Polską. Dziś można sobie zadać pytanie - jakim cudem ówcześni podopieczni Waldemara Fornalika w pełnym składzie mieli z tym przeciwnikiem tak wielkie problemy?

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzimy z Mołdawią 1:0.

• Mołdawianie wyszli z szybką kontrą, ale Patras z dystansu ustrzelił Sidorenkę i od bramki grę wznowi Miśkiewicz.

• Rzut rożny dla Polski po interwencji Burghiu.

• Dobre dośrodkowanie Plizgi na środek pola karnego, gdzie w niezłej sytuacji w piłkę nie trafił głową Kokoszka.

• Lewczuk dobrze zablokował uderzenie z dystansu Cebotaru.

• Pawłowski miał sporo miejsca w polu karnym przeciwnika, jednak uderzył wprost w Cebanu. Szkoda.

• Bardzo nieudane uderzenie Dawida Plizgi z dystansu.

• Doskonałym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Cebotaru, a w bardzo dobrej okazji Sidorenco przegrał pojedynek z Miśkiewiczem! Bramkarz Wisły ratuje Polaków od utraty gola!

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego głową bramkarza rywali próbował pokonać Zachara, jednak piłka minęła mołdawską bramkę.

• Po centrze Plizgi z rzutu rożnego niezbyt pewnie, ale szczęśliwie interweniował Cebanu.

• Brożek!!! Kapitalne zagranie w pole karne Zachary do niepilnowanego Brożka, który jednak przegrywa pojedynek z byłym kolegą klubowym, Ilie Cebanu!

• Brożek! Ładna składna akcja Madeja z Lewczukiem, obrońca Zawiszy idealnie dograł piłkę na jedenasty metr do Brożka, który z kolei uderzył w idealnej okazji wprost w ręce Cebanu!

• Ciężko ocenić dzisiejszą grę Michała Pazdana, który z jednej strony świetnie przerywa akcję rywala, a z drugiej nie jest w stanie celnie dograć piłki do partnerów...

• Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Michał Pazdan, jednak posłał piłkę wysoko nad mołdawską bramką.

• Zachara dobrze obrócił się z piłką w polu karnym, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Burghiu. Korner.

• Po niezłej centrze z rzutu rożnego Miśkiewicz dobrze przerzucił piłkę nad poprzeczką, choć w pierwszej chwili mogło się wydawać, że ją sobie wrzucił do bramki. Na szczęście, nie.

• Po sformułowaniu komentatora "Szybko wychodzą z kontrą Mołdawianie" słowo 'szybko' nabrało nowego znaczenia.

• Cebanu pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Lewczuka.

• Dedov wywalczył korner, po którym ponownie dobrze interweniował Miśkiewicz.

• Czwórka pomocników znajdujących się przed Pazdanem, Madej-Plizga-Zachara-Pawłowski, nieustannie się rotuje. Ci piłkarze nie są przypisani na stałe do konkretnych pozycji.

• Dobra interwencja Miśkiewicza po rzucie wolnym wykonywanym przez Mołdawian.

• Pawłowski dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne, gdzie zamiast w piłkę, to w czoło kopnął się Racu, a zaskoczony Brożek udem?przyrodzeniem? dość przypadkowo umieszcza ją w siatce! 1:0 dla Polski!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Paweł Brożek!

• Na lewej obronie występuje dziś Paweł Olkowski, a w środku pola obok Michała Pazdana widzimy także Mateusza Zacharę i chyba Łukasza Madeja.

• Cebanu dobrą interwencją na przedpolu uprzedził Mateusza Zacharę. Co ciekawe, w reprezentacji Mołdawii grają nie tylko 'ligowcy', ale też niektórzy gracze z ligi rosyjskiej.

• Drobne zamieszanie w szeregach obronnych Mołdawian. Aut dla Polski.

• Radzą sobie jednak Mołdawianie z dośrodkowaniem Dawida Plizgi.

• Pawłowski znalazł się z piłką w polu karnym Mołdawii i wywalczył tylko rzut rożny.

• Póki co mamy typową kopaninę w środku pola, czego mogliśmy się spodziewać.

• Pierwszy gwizdek po pierwszym gwizdku arbitra. Faul Zachary na Patrasu w środku pola.

• Zaczynamy mecz!

• Kapitanem reprezentacji Polski jest dzisiaj napastnik krakowskiej Wisły, Paweł Brożek.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Stadion w Abu Zabi bardzo efektowny, jednakże i w 99% pusty... Czas na hymny narodowe!

• Dziesięć minut pozostało do rozpoczęcia tego wielkiego piłkarskiego widowiska w gorącym Abu Zabi. W odwodzie Adam Nawałka ma dzisiaj: Rafała Leszczyńskiego, Dariusza Trelę, Bartosza Bereszyńskiego, Jakuba Rzeźniczaka, Macieja Wilusza, Jakuba Wawrzyniaka, Michała Kucharczyka, Tomasza Brzyskiego, Karola Linettego, Tomasza Jodłowca, Filipa Starzyńskiego oraz Michała Masłowskiego. Nie do końca jasna jest sytuacja Łukasza Teodorczyka, który w ostatnim meczu towarzyskim z Norwegią obejrzał czerwoną kartkę.

• Obok prezentujemy jedenastkę reprezentacji Polski na to spotkanie! Sporo zmian w ekipie Adama Nawałki w porównaniu do meczu z Norwegią.

• A tak rewanż w Kiszyniowie:

• Tak wyglądało spotkanie rozegrane we Wrocławiu:

• Dwa ostatnie mecze z Mołdawianami wszyscy pamiętamy na pewno bardzo dobrze, bowiem miały one miejsce w zakończonych niedawno eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii. Wtedy to, po raz pierwszy w historii, Polakom nie udało się wygrać z tym rywalem i w Kiszyniowie zremisowali oni 1:1 (gol Błaszczykowskiego). Wcześniej, we Wrocławiu ekipa Waldemara Fornalika triumfowała 2:0 (bramki Błaszczykowskiego i obecnego w Abu Zabi Wawrzyniaka).

• Oto trafienie piłkarza Jagiellonii Białystok z tamtego pojedynku:

• Kolejne spotkanie Polska - Mołdawią miało już miejsce w XXI wieku, co ciekawe także na zgrupowaniu ligowców w Portugalii w 2011 roku. Wtedy to zespół Franciszka Smudy zwyciężył 1:0, a jedynego gola dla Polski zdobył obecny także na aktualnie trwającym zgrupowaniu Dawid Plizga.

• Po raz pierwszy z Mołdawią Polacy spotkali się w 1996 roku, w eliminacjach do Mundialu 1998 rozgrywanego we Francji. W Katowicach Biało-Czerwoni zwyciężyli 2:1 po golach Bałuszyńskiego i Warzychy, a rok później w Kiszyniowie było jeszcze lepiej, bo aż 3:0 dzięki hattrickowi Andrzeja Juskowiaka.

• Dzisiaj reprezentacja Polski zmierzy się z Mołdawią po raz szósty w historii. Do tej pory bilans jest bardzo korzystny dla Polaków, którzy wygrali cztery spotkania i w jednym zremisowali. W bramkach jesteśmy lepsi od dzisiejszego rywala 9-2.

• Biało-Czerwoni przeciwko Norwegom zaprezentowali całkiem przyzwoity futbol i zasłużenie zwyciężyli aż 3:0. Gole dla ekipy Adama Nawałki zdobywali w sobotę Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk oraz Karol Linetty. Tak wyglądało to spotkanie:

• Dla obu drużyn jest to drugi mecz na zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W piątek Mołdawianie przegrali ze Szwecją 1:2 (jedynego gola dla Mołdawii zdobył Henrique Luvannor), z kolei dzień później Polska rozgromiła Norwegię 3:0.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z towarzyskiego meczu międzynarodowego, w którym Polska zmierzy się z Mołdawią.