Polska

0

Szkocja

1

• Nowe koszulki, ale styl, brak goli i optymizmu na przyszłość, to stare, znane grzechy reprezentacji Polski. Ma nad czym myśleć Adam Nawałka. Tyle na dzisiaj. Zapraszamy na kolejne relację LIVE do naszego serwisu!

• A może na całe widowisko? Mecz był bardzo kiepski, szczególnie w wykonaniu Polaków. Szkoci nie napalali się, jakoś szczególnie nie ciągnęli na bramkę Szczęsnego, który nie miał przy golu nic do powiedzenia. Goście wykorzystali po prostu swoją, jedyną tak naprawdę, sytuację. Marshall dobrze spisywał się w bramce Szkocji, której zagrozili dzisiaj Milik, Obraniak i Masłowski.

• Koniec meczu! Stadion Narodowy gwiżdże, oczywiście na Polaków.

• Szybko rozgrywają piłkę Polacy i na strzał decyduje się Masłowski! Z problemami broni Marshall!

• A w Szkocji, Anya schodzi, Burke wchodzi.

• Komorowski zmienia na koniec Brzyskiego.

• Doliczone trzy minuty.

• Polanski strzela sprzed pola karnego, ale prosto w gąszcz nóg Szkotów.

• Jodłowiec niedokładnie wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Futbolówka odbija się jednak pod nogi Polaków.

• Masłowski za Sobotę.

• Dwie zmiany w Polsce. Krychowiak schodzi, za niego Jodłowiec.

• Potężne uderzenie Milika! Napastnik trafia prosto w ofiarnie rzucającego się na linię strzału obrońcę! Pech Arka!

• Ostre starcie Teodorczyka z Marshallem. Szybko pozbierał się jednak napastnik Polski.

• Żółta kartka dla Naismitha za brzydkie wejście od tyłu w nogi Krychowiaka.

• Brzyski spróbował strzału z rzutu wolnego ze znacznej odległości. Trafił prosto w dwuosobowy mur. W Legii mu to lepiej wychodzi.

• Wysokie wrzucenie piłki w pole karne przez Sobotę, ale za wolny jest Polanski. Szybszy bramkarz. Sobota też za dobrze tego podania nie wykonał.

• Zmiana w Polsce. Klicha zmienia Teodorczyk. Kolejny striker na murawie.

• Naismith świetnie przedarł się wśród czterech polskich obrońców blisko naszego pola karnego, oddał na prawe skrzydło do Anyi. Ten dośrodkował, piłkę strącił głową któryś ze Szkotów, piłkę odbił Szukała prosto pod nogi Browna, który huknął nie do obrony! Po drodze jeszcze Szukała uchylił się przed lecącą futbolówką.

• GOOOL! SCOTT BROWN!

• Charlie Adam zmienia McCormacka.

• Brown twardo walczy o górną piłkę z Glikiem. Pracuje też łokciami. Faul.

• A Polanski zmienia Peszkę.

• Wreszcie zmiany w Polsce. Robak zmienia Obraniaka. Mamy dwóch napastników na murawie.

• Ostre dośrodkowanie Brzyskiego. Nie opanowuje piłki Milki. Wychodzą Szkoci, ale zaraz tracą piłkę.

• Wreszcie wyrwali piłkę Szkotom Polacy. Milik podaje do Soboty, który idzie sam wgłąb połowy gości. Dopadają do niego obrońcy, nieco ściągają w dół i odbierają piłkę. Sędzia nie gwiżdże.

• Po fajnym początku tej drugiej połowy znowu mamy powtórkę z pierwszej. Szkoci sobie klepią, a my jesteśmy niedokładni. Wszystko w bardzo wolnym tempie.

• Schodzi też Hutton, a w jego miejsce Bardsley.

• Bannan opuszcza murawę. Za niego Robertson.

• Świetne podkręcone podanie w pole karne od Obraniaka. Milik z trudem opanowuje piłkę, ale jakoś udaje mu się oddać strzał. Wysoko nad bramką!

• Dobra indywidualna akcja Browna, który jednak zatrzymuje się na Gliku. Brawa dla polskiego obrońcy, który nie dał się przepchnąć zawodnikowi gości.

• Po falowych atakach Biało-czerwoni łapią drugi oddech. Dłużej przy piłce znowu Szkoci, którzy jednak nie kwapią się do ataków.

• Moment zdecydowanej przewagi Polaków. Utrzymujemy się dłużej przy piłce i częściej przypuszczamy atak na bramkę Szkotów.

• Obraniak dośrodkowuje perfekcyjnie na głowę Glika, który dobrze naszedł na futbolówkę, ale uderzył obok bramki!

• Dobrze uruchomiony wysokim podaniem Peszko, który zostaje wykoszony równo z trawą przed polem karnym przez Huttona. Kartka.

• Dobrze utrzymuje się przy piłce Milik, odgrywa w pole karne, ale na piłkę nie idzie Peszko. Tylko rożny, który dobrze wykonują Polacy, ale gęsto jest w polu karnym i nie było okazji do dobrego strzału.

• Kapitalna interwencja Piszczka, który rzucił się wślizgiem na piłkę strzelona przez szkockiego napastnika. Mieli goście kapitalną okazję. Gdyby nie nasz kapitan, to Szkoci pewnie strzeliliby gola!

• Chaotycznie obie drużyny. Szkoci dłużej utrzymują się przy piłce na naszej połowie, ale w końcu oddają niecelne podanie i nici z akcji.

• Ze stojącej piłki uderzył sobie Obraniak. W boczną siatkę.

• Kontra Polaków. Na strzał z nieszczególnie dogodnej pozycji decyduje się Peszko. Uderzenie po ziemi, słabe i prosto w Marshalla.

• Dobrze przeciął piłkę do wchodzącego w pole karne Naismitha Szukała.

• Zaraz idzie drugiej dośrodkowanie, tym razem robi to Obraniak. Piłka przechodzi nad wszystkim zawodnikami i wpada pod nogi Piszczka ustawionego na prawym skraju pola karnego. Uderzenie niecelne.

• Późne zagranie do Milika, który nie zdążył do piłki w polu karnym.

• Darren Fletcher za Morrisona.

• Naismith za Fletchera.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Biało-czerwoni na murawie. Bez zmian. Daje zagrać Nawałka. W Szkocji dwie zmiany.

• A, no chyba trzeba odnotować jeszcze jedną, wyróżniającą się rzecz... różowy szaliczek Nawałki. Chyba się selekcjoner na Manciniego zapatrzył ;)

• Mecz towarzyski Polska - SzkocjaMecz towarzyski Polska - SzkocjaMecz towarzyski Polska - SzkocjaMecz towarzyski Polska - Szkocja

• Bardzo mizerna pierwsza połowa. Wygląda to równie kiepsko, jak wtedy kiedy graliśmy z Irlandią. Dużo ciężkiej, twardej i ostrej gry. Szkoci trochę nabuzowani. Nasi chaotyczni, bez wykończenia i bramkowych podań. Chęci do gry ma dużo Arek Milik. Fajnie podłącza się do ofensywy Piszczek. Reszta blado. A na stadionie piknik w najlepsze. Wracamy po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Było groźnie! Łatwo ograni Polacy na własnej połowie. Fletcher uderza z zerowego kąta zamiast odegrać do lepiej ustawionych kolegów w polu karnym. Broni Szczęsny!

• Tym razem ściera się Brzyski z Bannanem. Troszkę się gotują chłopaki, szczególnie Szkoci.

• Nisko dośrodkowuje Obraniak i wybija Brown.

• Ofiarnie wywalczył teraz Peszko piłkę. Dobrze się przy niej utrzymał i dał się sfaulować Malgrew.

• I wjeżdża kartka dla Browna.

• Obaj dostają po żółtej kartce.

• Starcie Peszko z Brownem. Szkot macha głową do Polaka, a potem łapie się za czoło, próbując wymusić faul...

• McCormack leży na ziemi, ale dobrze broni piłki. Piszczek do spółki z Glikiem ledwo dali radę mu ją wydrzeć.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się po paru zawodników z obu zespołów. W przerwie możemy mieć trochę zmian.

• Hutton podłącza się do akcji ofensywnej, podaje płaskim crossem w pole karne, ale dobrze przecina to Glik.

• Brzyski zagrywa do Klicha i od razu wychodzi na pozycję. Klich chciał mu piłkę oddać, ale... chęci to czasem za mało. Farfocel, co się zowie.

• Gra Polaków zaczyna wyglądać troszkę lepiej, ale nie ma co kłamać, że jest to efektowny mecz. Jan Tomaszewski chciał mieć w grupie eliminacji do Euro 2016 "wyspiarską grupę". Pamiętacie ostatni towarzyski z Irlandią? To wygląda podobnie. Chcielibyście takie coś oglądać przez całe eliminację? Ano właśnie...

• Sobota dośrodkowuje w pole karne, wybija głową Mulgrew, do odbitej piłki dopada Piszczek, który jednak strzela bardzo niecelnie.

• Indywidualnie szarżuje Sobota i traci piłkę. Szkoci przejmują i grają to, co przez cały mecz. Pyk... pyk... pyk.

• Ajajaj! Milik podejmuje szybką decyzję, strzela lewą nogą sprzed pola karnego! Broni pięknie Marshall!

• Szkocja umiejętnie utrzymuje się przy piłce, grają spokojniej, wymieniają więcej podań, ale robią to raczej na swojej połowie. Do naszych obrońców, a już tym bardziej pola karnego zbliżają się rzadko.

• Nieudane wpuszczenie Milika w pole karne przez Obraniaka.

• Na prawej stronie dobrze podłącza się Piszczek, który podaje do Klicha. Ten do Obraniaka, który postanawia miękko dośrodkować w pole karne. Znowu lepsi w powietrzu są Szkoci, spokojnie przejmują futbolówkę i zaczynają sobie klepać.

• Wreszcie udało się dłużej utrzymać przy piłce Polsce, ale skończyło się to długą piłką, którą spokojnie wybili obrońcy.

• Szczęście Polaków! Dobre podanie doszłoby do Anyi, który byłby w sytuacji "sam na sam" ze Szczęsnym. Zawodnik Szkotów był jednak na minimalnym spalonym.

• Klich pędzi do końcowej linii i wywalczył rożnego. Wysokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu i znowu nic.

• Polacy na zmianę ze Szkotami odbijali sobie piłkę główkami. Piłkarskie jaja.

• Leci, leci, leci... prosto w Szczęsnego.

• Teraz Glik ostro walczy z McCormackiem. Sędzia odgwizduje rzut wolny dla Szkotów. Będzie dośrodkowanie pod polską bramkę.

• Morrison fauluje Peszkę. Sędzia indywidualnie rozmawia sobie z zawodnikiem gości.

• Deja vu. Polacy znowu grają rwaną, nieskładną i nieszczególnie atrakcyjną piłkę. Szkoci też bez błysku, pomysłu i generalnie nie lepiej od nas, ale potrafili się już przynajmniej raz dłużej utrzymać przy piłce.

• Prostopadłe podanie na lewą stronę do Brzyskiego, ale legionista nie dobiegł do futbolówki. Mało płuc nie wypluł, ale nie dobiegł do piłki.

• Mieliśmy jeszcze rzut rożny, ale nie stworzyliśmy po nim zagrożenia bramce Szkotów. Obrońcy ekspediują piłkę daleko.

• Piszczek do Obraniaka, ten strzela technicznie i z trudem broni Marshall!!! Ależ uderzenie "Ludo"!

• Mieliśmy mały błąd techniczny. W napadzie Szkotów gra oczywiście Steven Fletcher. Darren jest na ławce rezerwowych.

• Piszczek robi sporo wiatru na prawej stronie. Już drugi raz próbuje nieźle dośrodkować. Tym razem wyprzedził go Mulgrew.

• Faul na Polakach, rzut wolny jednak źle wykonany, odbierają Szkoci. Zaraz tracą i znowu idą Biało-czerwoni!

• Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego z rzutu wolnego, ale dobrze interweniują polscy obrońcy. Próba wyprowadzenia piłki przez Brzyskiego zła. Futbolówka za linią boiska.

• Teraz dłużej klepią sobie na naszej połowie Szkoci, ale w końcu przerywa to Krychowiak. Robi to jednak nieprzepisowo.

• Atak Polaków przerwany na formacji obronnej Szkotów.

• Glik zderzył się z napastnikiem Szkocji. Obrońca masuje się po mięśniu dwugłowym uda.

• Ostre dośrodkowanie w pole karne Szkotów. Nie zdążył Sławek Peszko, szybszy golkiper gości.

• Zaczęli!

• Sędzią meczu jest Alan Bieri.

• Hymny obu państw. Dość duża grupa sympatyków Szkocji na Narodowym. Teraz na stadionie rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

• Największą gwiazdą Szkotów pozostaje chyba Darren Fletcher, pomocnik Manchesteru United. Podobnie jednak jak Czerwone Diabły, także Szkot spisuje się kiepsko. Zagrał tylko dziesięć spotkań w sezonie i nie zdobył gola.

• Mecz ze Szkocją jest dla nas bardzo ważny z punktu widzenia przygotowań do eliminacji do mistrzostw Europy. Skoro wcześniej zapadła decyzja w temacie meczu towarzyskiego, to oczywiście nie ma to wpływu na nasze nastawienie do tego spotkania. - Adam Nawałka, trener Polaków.

• Będziemy mieć okazję rozegrać mecz towarzyski, a także zaprzyjaźnić się z tymi, przeciwko którym będziemy występować w eliminacjach - Gordon Strachan, selekcjoner Szkocji.

• Szkotów straszyć dzisiaj będziemy Arkiem Milikiem, który musi zastąpić w ataku Roberta Lewandowskiego. "Lewy" jest kontuzjowany i na mecz reprezentacyjny na Narodowym nie wyjdzie. Milik zagrał w 16 meczach niemieckiej Bundesligi w tym sezonie, strzelając jednak tylko dwa gole. Jego vis-a-vis, czyli Ross McCormack w 38 meczach w tym sezonie zdobył 24 gole.

• Po poważnej kontuzji do gry w kadrze wraca Łukasz Piszczek, który będzie dzisiaj kapitanował reprezentacji. "Piszczu" zagrał w tym sezonie tylko 13 meczów, zdobywając jedną bramkę.

• Nastąpiła także zmiana na osławionej, polskiej lewej obronie. Etatowy reprezentant i "zastępca tego, którego nie ma", czyli Jakub Wawrzyniak został pominięty w powołaniach. W jego miejsce wskoczył Tomasz Brzyski, który rywalizację z "Wawrzynem" wygrał także w Legii, którą "Rumiany" opuścił tej zimy. "Brzytwa" to jedyny reprezentant Ekstraklasy w wyjściowej jedenastce Biało-czerwonych.

• Do reprezentacji Polski wracają dzisiaj Obraniak i Glik. Drugi był pomijany w ostatnich powołaniach, a historię pierwszego znają chyba wszyscy. Wydawało się, że Francuz z polskim paszportem już do kadry nie wróci, ale przeprosił się z drużyną narodową i ma tego wieczora pomóc w wywalczeniu zwycięstwa. Wraca także Sławek Peszko, który jednak miał zacząć na ławce rezerwowych. Do gry szykowany był Rybus, który w ostatniej chwili nabawił się jakiejś choroby.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego macie jeszcze czas na zapoznanie się z ZAPOWIEDZIĄ tegoż spotkania. Tam najważniejsze informację, które musicie znać przed 20:45.

• Na początek oczywiście troszkę pochwał dla naszej redakcji, która trafiła skład Polaków w 100%. Ma się tego sportowego nosa, co?

• Ławki rezerwowych:

Polska: Boruc, Fabiański, Lewczuk, Komorowski, Celeban, Pazdan, Wilusz, Masłowski, Jodłowiec, Polanski, Robak, Teodorczyk.

Szkocja: McGregor, Robertson, Adam, Gilks, Bardsley, Whittaker, Burke, Berra, Forest, Naismith, Griffiths.

• Witamy gorąco na relacji LIVE z meczu towarzyskiego reprezentacji Polski. Naszym dzisiejszym rywalem będzie Szkocja, z którą zagramy także w grupie eliminacji do Mistrzostw Europy w 2016 roku. A Waszym komentatorem tego spotkania będę Ja, czyli Marek Koktysz. Kłaniam się niziutko!