Anglia

1

Norwegia

0

• Anglia 1:0 Norwegia. Emocji wiele nie było, jednak za wspólne śledzenie tego spotkania dziękuje Michał Kozera. Dobrej nocy!

• Koniec spotkania. Nie porwała Anglia, jednak wygrała. Tylko 1:0 z Norwegią nie mogło zadowolić niezbyt licznie zgromadzonych fanów na Wembley i nie sieje optymizmu przed eliminacjami ME. Zawodnikiem meczu Raheem Sterling natomiast strzelcem jedynej bramki Wayne Rooney.

• Jeszcze spalony napastnika Norwegii.

• Korner dla Anglii, jednak strzał Lamberta zbyt lekki i blokuje obrońca.

• Cztery minut doliczone.

• I jeszcze liverpoolowa zmiana - Lambert za Sturridge'a.

• Świetna kontra Anglii! Płaskie wykonanie rzutu rożnego dla Norwegii przechwytuje Welbeck i natychmiast rusza do przodu, by szybko posłać dłgą piłkę po skrzydle do Sterlinga. Ten mając asystę dwóch obrońców dobrze przerzuca piłkę za środek pola, jednak nim do strzału złożył się Milner, obrońca zdołał zablokować piłkę.

• Pedersen za Jenssena.

• Aktualnie na boisku dzieją się głównie zmiany - Jagielka zmienia Cahilla.

• U gospodarzy dopiero czwarty, świeży zawodnik - debiutuje Chambers za Johna Stonesa.

• Zmiana numer pięć u gości - schodzi Elyonoussi (ale Tarik), wchodzi Ola Kamara.

• Kiepski strzał Hendersona, wysoko ponad bramką.

• Rzut rożny, Jones niecelnie uderza głową.

• Kolejna dynamiczna akcja Anglików, tym razem Sturridge podaje, a Welbeck posyła piłkę przez 4 metr pola karnego. Niestety, nie było nikogo, kto zamknął by podanie.

• Czwarta zmiana w drużynie Norwegii, schodzi king, za niego Nielsen.

• Świetne wejście Welbecka, którego strzał z prawej strony pola karnego odbija się od słupka.

• Na ich miejsce kolejno Delph, Welbeck oraz Milner. Sterling przesuwa się na środek.

• Schodzą Wilshere, Rooney oraz Oxlade-Chamberlain.

• Aż 3 zmiany w składzie Anglików.

• Mamy serię zmian.

• Pewny, bardzo mocny strzał w lewe okno bramki. Wayne Rooney bramkarza nie zmylił, ale nie dał mu też szans na obronę świetnej piłki. 1:0 dla Anglii!

• Rzut karny dla Anglii! Rajd lewą stroną pola karnego Sterlinga kończyć wślizgiem musiał defensor Norwegii. Na jego nieszczęście w piłkę nie trafił.

• Kolejna "pourazowa" przerwa. Po zderzeniu głowami opatrywani są zawodnicy obu drużyn.

• Sturridge wpadł z boku pola karnego z piłką po czym ją zastawił i padł, licząc na karnego. Sędzia pozostał niewzruszony.

• Druga wymuszona zmiana w drużynie gości. Znoszony jest Daelhi, w jego miejsce wchodzi Kondrasen.

• Akcja trwała nadal z piłką przy nodze Norwegów, do momentu gdy na ziemię padł Daehli, cierpiąc po bolesnym pojedynku ze Sterlingiem.

• Kolejna fantastyczna akcja Kinga, który zwodzi Cahilla w polu karnym i zostaje zatrzymany dopiero przez Harta.

• Fantastycznie Hart! Bramkarz City musiał się mocno wyciągnąć by zablokować świetną piłkę Joshuy Kinga.

• Żadnych zmian nie przyniosła zmiana połów.

• Startujemy z drugą połową!

• W zasadzie w tej połowie nie działo się nic. Anglia próbowała, ale była wyłącznie blisko.

• Karnego być nie powinno. Najpierw było trafienie obrońcy w piłkę, następnie Wilshere delikatnie przeskoczył rywala finiszując upadkiem.

• Kontrowersja w polu karnym Nylanda! Na ziemię pada Wilshere a jego koledzy domagają się karnego. Trzeba zaczekać na powtórki.

• ... oraz próba kontry Anglików, zakończona spalonym Rooneya.

• Próba Norwegów, prostopadła piłka w pole karne szybko wyłapana przez Harta.

• Anglia - Norwegia

• Wymuszona zmiana w drużynie gości - schodzi Liness, za niego Per Egil Flo.

• Mała przerwa spowodowana urazem norweskiego zawodnika.

• Mocna wrzutka w pole karne Nylanda. Nie doskoczył żaden z Anglików, a tuż za linią końcową przyjął podanie Sturridge.

• Dobrze zapowiadała się akcja Norwegów, jednak defensywa gospodarzy dobrze odczytała zamiar rywali.

• Znów o Bainesie - fantastycznie wpadł w pole karne boczny obrońca Evertonu i tylko wślizg obrońcy zablokował groźną akcję Anglików.

• Nieprzyjemnie faulowany Baines.

• Ależ blisko Sturridge! Sterling posyła bardzo długą, górną piłkę na jedenasty metr. Na miejscu jest Sturridge, jednak zamiast uderzać z pierwszej piłki przyjmuje i dopiero wówczas próbuje przelobować bramkarza. Piłka ląduje na górnej siatce.

• Synowie Albionu próbują zaatakować bramkę rywali przy sporym "busie" w polu karnym.

• Elyonoussi oddaje strzał na bramkę Anglików, pewnie jednak wyłapuje to Hart.

• Bardzo blisko Jones! Dośrodkowanie na dłuższy słupek zamienia na strzał głową defensor Man United, piłka jednak nieznacznie mija bramkę.

• Niemal sam na sam wyszedł Oxlade-Chamberlain. Ponownie bramkarza ratuje obrońca. Korner.

• Piękna dwójkowa akcja Sterlinga oraz Sturridge. Zawodnicy Liverpoolu zwiedli kilku rywali, rozegrali ze sobą piłkę, jednak strzał Sturridge'a, po podaniu piętą przez młodszego kolegę, zostaje zablokowany przez obrońców.

• Również Baines pada na ziemię, gdy próbując wyprzedzić rywala na skrzydle dostał od niego łokciem. Na szczęście obyło się bez widocznych obrażeń.

• Mały uraz Nordtveita. Obrońca wdał się w walkę w powietrzu z Rooneyem, który trącił go ręką w nos na tyle skutecznie, by pojawiła się krew.

• Anglicy spokojnie kontrolują spotkanie.

• Tym razem kros do Rooneya, który próbował przyjąć wysoko piłkę, jednak bez powodzenia.

• Niezła wrzutka w pole karne Harta, jednak Elyonoussi trochę zabrakło by stworzyć zagrożenie.

• Norwegia próbuje kontry, jednak na lewym skrzydle szybciej piłki dopada Cahill, dając wrzut z autu Norwegii. Ci nie wykorzystują.

• Uderza Baines, ale kompletnie niegroźnie, dwa metry nad poprzeczką.

• Wilshere na ziemi, 18 metrów przed bramką. Dobra odległość dla Rooneya lub Bainesa.

• Anglia powoli rozgrywa piłkę. Za nami już pierwsze, drobne faule.

• Zaczynają gospodarze.

• Ruszamy!

• Czy Roy Hodgson taktyką 4-4-2, ze Sturridgem oraz Rooneyem z przodu, zamierza dać pokaz siły przed kwalifikacjami?

• Opaskę kapitana reprezentacji Anglii będzie nosić Wayne Rooney, mianowany stałym liderem zespołu. Kolejny występ w kadrze zaliczy John Stones, niezwykle obiecujący obrońca Evertonu.

• Pytanie do Was - ilu zawodników ze składu Norwegii znacie?