0

ACF Fiorentina

1

• Dziekujemy Państwu, że byliście z nami. Żegnamy się ze stadionu Stamford Bridge i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net! Z Londynu komentał dla Państwa Filip Kliber. Dobranoc!

• Fiorentina odnosi drugie zwycięstwo nad silnym rywalem w przeciągu tygodnia. Wcześniej pokonali Barcelonę, dziś przyszła kolej na Chelsea. Mogą zaskoczyć w najbliższym sezonie Serie A.

• Gracze Chelsea robili co tylko mogli, aby dogonić zespół Fiorentiny, jednak nie udała im się ta sztuka. Włosi grali dziś konsekwentnie w obronie i nie atakowali na bramkę Begovicia niepotrzebnie.

• Ostatni gwizdek w tym spotkaniu! Sędzia David Coote kończy mecz.

• Fabregas złe zagrywa do Williana, który mógł sie znaleźć w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki!

• Spośród graczy Fiorentiny ukarany został Joaquin.

• ... oraz psami Zouma.

• Ukarano Maticia...

• Po brutalnym faulu Zoumy piłkarzom obu zespołów puszczają nerwy. Posypały się żółte kartki.

• Ryzykowne wycofanie piłki przez Valero, Remy był bliski dojścia do niej.

• Arbiter główny dolicza co najmniej 5 minut do regulaminowych 90.

• Faul Ramieresa na Valero.

• Ilcic uderza tuż obok bramki, Begović odprowadził piłkę wzrokiem.

• Remy marnuje fantastyczną sytuację! Minął już obrońców, bramkarza gości, ale mimo to nie trafił z najbliższej odległości!

• Ryzykowny wyrzut z autu Fiorentiny, futbolówkę przejmują gospodarze.

• Żółtą kartką ukarany Hegazi.

• Mimo gąszczu nóg przed polem karnym Chelsea świetnie sobie radzi. Wymieniają miedzy sobą piłkę przez blisko dwie minuty.

• Sztab medyczny opatruje poza boiskiem Pasqula, który ucierpiał po starciu z Willianem.

• Swietnie Ramires wypuścił Remy'ego, jednak ten marnuje kolejną sytuację.

• Na trybunach dzisiaj pojawiało się ponad 41 tysięcy osób, jak podają stadionowe komunikaty.

• Nieoporozumienie miedzy Willianem a Hazardem, piłka wychodzi poza linię końcową.

• Potrójna zmiana w włoskim zespole.

• Begović z najwyższym trudem broni potężny strzał Ilcicia!

• Alonso fauluje Hazarda obok pola karnego. Strzał Cahilla po dośrodkowaniu Fabregasa broni jednak Sepe.

• Suarez nie daje się rozpędzić Hazardowi, zatrzymuje go zanim ten się rozpędził.

• Pasqual blokuje strzał Remy'ego, który uderzał z bardzo bliskiej odległości!

• Piłka po strzale Ilcicia, który chwilę temu pojawił się na murawie, minimalnie mija się z bramką!

• Świetny rajd Hazarda, który wyłuskał piłkę spod linii końcowej. Niestety po podaniu do Remy'ego Chelsea traci futbolówkę.

• Chelsea chce jak najszybciej odrobić stratę, jednak w przednich formacjach są nieporadni.

• Uff... Wracamy do relacji z boiska. Mourinho wytoczył najcięższe działa ze swojego arsenału.

• Zamieszanie przy linii bocznej, za ilością zmian nie nadążył nawet arbiter techniczny.

• Również szkoleniowiec Fiorenitny decyduje się na zmiany.

• Kolejne zmiany w Chelsea. Na boisku pojawiają się, między innymi, Fabregas oraz Hazard.

• Mourinho desygnował do gry Ramiresa, który zmienił Mosesa.

• Fabregas szykuje się do wejścia.

• Paulo Sousa dokonał tylko jednej zmiany. Za Babacara wchodzi Rossi.

• ... Cahill Terry'ego...

• Aż czterech zmian dokonał Mourinho w przerwie meczu. Ivanović zmienił Ainę...

• Piłkarze gości zaczynają drugą połowę!

• W pierwszej części zdecydowanie dominowali podopieczni Mourinho, jednak nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Gracze Fiorentiny wykorzystali swoją okazję, jedną z niewielu i do przerwy prowadzą 1:0, choć ich gra nie powala na kolana. Wracamy już za kwadrans!

• Koniec pierwszej odsłony!

• Arbiter przedłużył pierwszą połowę o 60 sekund.

• Khouma zauważył wysuniętego Begovicia, którego chciał zaskoczyć strzałem z okolicy 30. metra. Uderzył jednak mocno niecelnie.

• Faul Traore przy linii środkowej.

• Fiorentina ponad minutę utrzymywała sie przy futblówcę, lecz w łatwy sposób oddali ją Anglikom.

• Kiks Begovicia! Golkiper gospodarzy poślizgnął się na murawie, jednak na jego szczęście żaden z graczy Fiorentiny nie dopadł do piłki.

• Pusta bramka Fiorentiny! Chelsea mogła od razu odpowiedzieć, jednak nikt nie znalazł sie w polu karnym, aby zamknąć podanie Oscara.

• Fiorentina prowadzi 1:0 po zamieszaniu w polu karnym! Strzelcem bramki kapitan gości, Rodriguez!

• [b]Co za bomba Vecino! Pomocnik gości oddał potężny strzał sprzed pola karnego, jednak zatrzymał się on na poprzeczce bramki Begovicia./b]

• Fiorentina ponownie w natarciu, jednak wszyscy gracze Chelsea na własnej połowie.

• Z ławki po raz pierwszy w tym spotkaniu podniósł sie Jose Mourinho.

• Dwójkowa akcja Fernandez - Tomovic omal nie skończyła się bramką. Obrońcy gości zabrakło zimnej krwi w polu karnym.

• Fiorentina przeprowadza pierwszą akcję na połowie przeciwnika od dłuższego czasu. Defensywa Chelsea nie pozwala jednak na wejście w pole karne.

• Oscar bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka ponad bramką.

• Fiorentina nadal w opałach, tylko błędy piłkarzy gospodarzy ratują ich przed stratą ubramki.

• Mało brakowało, a Moses znalazłby sie sam na sam z bramkarzem. Roncagila zachował zimną krew do ostatniej chwili i zablokował jego rajd.

• Fernandez dośrodkowaniem wznowił grę. Obrona Chelsea jednak wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Arbiter przerywa spotkanie, na boisku leży Moses. Podbiega oczywiście najsłynniejsza fizjoterapeutka w piłce nożnej - Eva Carneiro.

• Rajd Fernandeza przerywa gwizdek sędziego. Fauluje on w końcowej fazie akcji.

• Świetny drybling Mosesa, jednak fatalny strzał. Piłka wychodzi na rzut rożny.

• Chelsea konstruuje akcję od obrony. Wycofują piłkę do głebokiej defensywy.

• Dośrodkowanie Oscara wybijają defensorzy Fiorentiny na rzut rożny.

• Tomović fauluje na wysokości 5 metra.

• Alonso kiksuje przy wybiciu piłki spod własnego pola karnego. Nie stworzyło to jednak Londyńczykom okazji do strzelenia bramki.

• Begović pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Moraesa.

• Swietnie na pozycje wychodził Falcao, jednak dośrodkowanie Traore zostało zablokowane.

• Niebiescy zamknęli zespół Fiorentiny na własnej połowie. Włosi mają problem z przekroczeniem lini środkowej.

• Rajd Ainy na prawym skrzydle kończy sie jedynie autem dla podopiecznych Jose Mourinho.

• Chelsea traci piłkę pod polem karnym rywala, po czym ją odzyskuje. Groźny strzał Hazarda sprzed pola karnego jednak blokują defensorzy Fiorentiny.

• Strzał głową Rubena Loftus-Cheeks, bez zagrożenia dla bramki Fiorentiny.

• Co za akcja Fiorentiny! Środkiem pola swietnie ruszył Suarez, zagrał na lewe skrzydło, po czym z najżywszym trudem Begović obronił strzał Khoumy!

• Fiorentina zakłada pressing już od pierwszych minut. Szybko przejmują futbolówkę.

• Wymiana proporczyków między kapitanami i możemy zaczynać! Jako pierwsi w tym spotkaniu piłki dotkną gracze Chelsea.

• Zawodnicy obu zespołów są już na murawie! Za 5 minut pierwszy gwizdek!

• Trybuny Stamford Bridge są szczelnie wypełnione. Próżno szukać wolnych miejsc.

• Sztab techniczny stadionu walczy z systemem zraszania murawy. Mourinho ma ten problem nie po raz pierwszy.

• Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę i wracają do szatni. Za niecały kwadrans początek spotkania!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest David Coote. Asystować mu będą Chris Powell oraz Alan Young.

• Reszta włoskiej drużyny dołączyła do rozgrzewających się od kilku minut bramkarzy. Cały skład Chelsea także na boisku.

• Niebiescy wracają do szatni w asyście fotoreporterów. Na murawę powrócą za pół godziny.

• Na boisku pojawiali się piłkarze Niebieskich, którzy wyłaniają się po kolei z tunelu z kłębów dymu. Prezentacja składu robi wrażenie!

• Obie drużyny do tej pory nie spotkały się na murawie. Dziś po raz pierwszy w historii staną naprzeciw siebie!

• W dzisiejszym, towarzyskim spotkaniu Chelsea na własnym stadionie podejmuje przyjezdnych z Włoch, zespół Fiorentiny.

• serdecznie witamy Państwa ze stadionu Stamford Bridge w Londynie!