Francja

1

Hiszpania

0

• W tym towarzyskim, aczkolwiek prestiżowym meczu na całkiem niezłym poziomie Francja była lepsza. Odnowiona po porażce na Mundialu Hiszpania nie dała rady "Trójkolorowym", lecz widać jej odmianę, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to aż tak często nie utrzymywali się przy piłce. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Adam Wielgosiński.

• Arbiter gwiżdże po raz ostatni. Koniec meczu.

• Rajd Benzemy, szybka noga Benzemy, ale strzela wprost w De Geę.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90 minut.

• Obie ekipy chyba już troszkę odpuściły. Mamy efektowne zagrania i zwody, to już jest mecz towarzyski pełną gębą.

• Francja spokojnie kontroluje mecz, jeśli można coś takiego pisać o meczu towarzyskim. Mimo to obie ekipy nie odpuszczają.

• Silva bardzo dobrze wypuścił siebie w pole karne, ale uderzał gorszą nogą i strzał był za słaby.

• Francja rozsądnie utrzymuje się przy piłce. Dziwi fakt, że zmieniona linia ofensywna Hiszpanii nie próbuje piłki odebrać i nie zakłada pressingu.

• W miejsce Moussy Sissoko wbiega na murawę Morgan Scheniderlin.

• Za Santiego Cazorlę wchodzi Isco.

• Całkiem niezła okazja Hiszpanów. Centrę Silvy nie przeciął Alcacer, który za szybko biegł w pole karne.

• Za asystującego przy golu Valbuenę wchodzi Remy Cabella.

• Loic Remy! Valbuena miał świetną okazję do strzelenia gola, wycofał do Remy'ego, a ten bardzo dobrze uderzył i pokonał De Geę.

• Pierwsza akcja dwójki Alcacer-Pedro nieudana, ten drugi stracił piłkę w dryblingu.

• Ceska Fabregasa zmienia Pedro Rodriguez.

• Za Patrice'a Evrę wchodzi Lucas Digne.

• Yohan Cabaye zmienia Blaise'a Matuidiego.

• Mamy debiut Paco Alcacera. Zmienia on Costę.

• Francja w stylu Hiszpanów, powolutku klepią piłkę między obrońcami, a Hiszpanie trenuję widocznie grę w obronie.

• Długo konstruowana akcja Francuzów zakończyła się wrzutką Valbueny w stronę Remy'ego, ale Remy nie zdążył do niej dojść. Piłkę łapie De Gea.

• Francuzi od bramkarza konstruują atak pozycyjny, Hiszpanie powolnie zbierają się do pressingu.

• Loic Remy zastępuje Antoine'a Griezmanna.

• Za przeciętnego dziś Raula Garcię wchodzi David Silva z Manchesteru City.

• Ekipa "La Furia Roja" próbuje przejąć inicjatywę. Coraz częściej są przy piłce.

• Mamy dosyć nudny okres gry, przepełniony wieloma prostymi błędami i przerwami w grze.

• Rzut rożny dla Hiszpanii, Patrice Evra przerwał dośrodkowanie z prawej strony boiska.

• Pierwsze minuty drugiej połowy to przewaga Francuzów. Na powtórce widzieliśmy, że arbiter boczny pośpieszył się z odgwizdaniem spalonego i gol Benzemy powinien być zaliczony.

• Benzema piętką trafia do siatki, to mógł być świetny gol. Mógł być. Świętowanie Francuzów przedwczesne, na spalonym piłkarz Realu Madryt.

• Rzut wolny rozegrany niecelnym dośrodkowaniem.

• Rzut wolny dla Francji na 30 metrze od bramki Hiszpanów. Można uderzyć.

• Francuzi zaczynają drugą połowę.

• Za Sergio Busquetsa wchodzi Ander Iturraspe.

• Do przerwy wynik bezbramkowy, mecz średnio-atrakcyjny, ale takie są uroki meczów towarzyskich. Liczyliśmy z pewnością na więcej akcji bramkowych. Czekamy na drugą połowę, wracamy za kwadrans.

• Szybka akcja Francji przerwana przez Carvajala.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Szybsza akcja Hiszpanii, Costa chciał finezyjnie podać w powietrzu piętą, ale zagranie to było niecelne. Kontra Francuzów przerwana natychmiastowo, znów Hiszpania przy piłce.

• Dosyć nieporadne rozgrywanie piłki Francuzów, ale równie nieporadne przechwyty Hiszpanii. Mamy dosyć mało się dzieje, pięć minut do końca spotkania.

• Francja - Hiszpania

• Po strzale Antoine'a Griezmanna mamy przerwę w grze. Powalony na murawę został Sergio Busquets, który dostał piłką w twarz.

• Nieudana dwójkowa akcja Valbuena- Benzema. Mamy pierwsze gwizdy na Stade de France w Paryżu. Hiszpania od dobrych kilku minut przejęła inicjatywę.

• Hegemonia Hiszpanów na boisku przerwana tylko na krótką chwilę. Rajd Pogby przerwany przez Azpilicuetę.

• Pierwszy raz w tym spotkaniu Hiszpanie wymienili między sobą około 20-30 podań, większość na jeden kontakt, jednak rozgrywane jest to daleko od pola karnego gospodarzy.

• Po chwili zmasowanego ataku ekipy z Półwyspu Iberyjskiego Francuzi uspokoili grę.

• Jest natarcie Hiszpanów na bramkę Llorisa. Trzy oddane strzały w bardzo krótki czasie, za każdym razem obrońcy Francji piłkę blokowali.

• Długa piłka do Benzemy, Francuz urwał się obrońcom, ale nie trafił nawet w lecącą piłkę.

• Jest zryw Paula Pogby, jego drybling przerwany faulem. Rzut wolny na koło pięćdziesiątym metrze od bramki De Gei.

• Przez ostatnie minuty Francuzi nie stworzyli sobie żadnej okazji bramkowej. Hiszpanie na spokoju klepią piłkę w okolicach koła środkowego.

• Rajd Daniego Carvajala na prawej stronie, jednak wrzutka do czekającego Diego Costy okazała się za mocna.

• Piłka w obronie Hiszpanii, po raz kolejny bez większej presji podają między sobą futbolówkę, jak to w meczu towarzyskim.

• Przejęcie piłki przez Ceska Fabregasa na połowie rywala, ale podanie do Diego Costy już nie tak udane.

• Bardzo spokojnie podają między sobą piłkę zawodnicy Hiszpanii na około pięćdziesiątym metrze od bramki Llorisa. Francja dobrze broni dostępu do własnej bramki.

• Kolejne uderzenie, tym razem Paula Pogby. Uderzenie gorszą nogą i wytrącano z równowagi był Francuz. Bez problemu interweniuje De Gea.

• Wrzutka Daniego Carvajala wyłapana przez Hugo Llorisa.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Na bramkę Davida De Gei strzelał Karim Benzema. Dobra interwencja golkipera Manchesteru United.

• Mimo że jest to mecz towarzyski, rozgrywanie akcji nie idzie Hiszpanom najlepiej. Francja przejmuje piłkę po błędach indywidualnych rywali.

• Benzema wypuścił na prawej flance Debuchy'ego, jednak podanie okazało się za mocne i od bramki zacznie De Gea.

• Hiszpania zaczęła swoją tiki-takę. Mieliśmy krótki okres czasu, w którym chłopcy Del Bosque grali na jeden kontakt.

• Próba pierwszego ataku gospodarzy, lecz na pozycji spalonej Karim Benzema.

• Po przejęciu piłki Francja konstruuje atak pozycyjny, rozgrywając piłkę od formacji obronnej swojego zespołu.

• Piłka na środku boiska, są dwaj piłkarze Hiszpanii i mamy pierwszy gwizdek. Zaczynamy!

• Francja i Hiszpania grały ze sobą w jednej grupie eliminacji do tegorocznego Mundialu. We Francji goście z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 1-0, z kolei w Hiszpanii byliśmy świadkami remisu 1-1.

• Dzisiaj obie kadry U-21 rozgrywały swoje mecze. Francja U-21 pokonała swoich rówieśników z Kazachstanu 5-1, a Hiszpanie wygrali z Węgrami 1-0 w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21.

• Na ławce rezerwowych Hiszpanii zasiądą: Casillas, Casilla, Alba, Albiol, Juanfran, Bartra, Iturraspe, Isco, Pedro, Silva, Alcacer.

• Ławka rezerwowych Francji: Mandanda, Ruffier, Digne, Mangala, Sagna, Mathieu, Cabaye, Mavuba, Schneiderlin, Cabella, Lacazette i Remy.

• Reprezentacja Hiszpanii bardzo odmłodzona i odświeżona. Tylko Sergio Busquets i Diego Costa zagrali w podstawowym składzie w meczu Hiszpania - Chile na Mundialu w Brazylii i zagrają w nim dziś. Tamto spotkanie było ostatnim mecze "o coś" "La Rojy".

• Znamy już podstawowe "jedenastki", w jakich wybiegną obie ekipy.

• Dobry wieczór. Na relację z towarzyskiego starcia Francji z Hiszpanią zaprasza Państwa Adam Wielgosiński.