Holandia

2

Hiszpania

0

• Koniec meczu! Holandia po dwóch ciosach w pierwszej połowie pokonuje Hiszpanię 2:0. W drugiej połowie to La Roja przeważała na boisku, ale nie potrafiła swojej przewagi zamienić na gole. To już wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na naszym portalu!

• Jeszcze jedna dobra akcja gości, Silva powinien w niezłej sytuacji strzelać, ale jeszcze zdecydował się na podanie i zagrał niecelnie!

• Indywidualna akcja Moraty, który w polu karnym poradził sobie z Martinsem Indi, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Dobra akcja Hiszpanów! Po dośrodkowaniu Iniesty, uderzenie głową Vitolo zostaje zablokowane przez Willemsa!

• Znakomity dziś Depay schodzi z boiska, a w jego miejsce Afellay.

• Wijnaldum! Holendrzy zaskoczyli hiszpańską obronę ,Depay zagrywa w pole karne do niepilnowanego Wijnalduma, a ten w dobrej sytuacji uderza tylko w boczną siatkę!

• Silva zagrał kapitalne podanie w pole karne do Fabregasa, ten miał dużo czasu i miejsca, ale jego zagranie przed bramkę odbił nogą Vermeer!

• Rzut rożny dla Hiszpanii. Dośrodkowanie Fabregasa dobrze piąstkuje Vermeer.

• Bas Dost zmienia Huntelaara.

• Płaski strzał z dystansu Cesca Fabregasa bardzo pewnie broni Vermeer.

• Iniesta wchodzi w miejsce Cazorli.

• Silva z dystansu trafia w jednego z holenderskich obrońców, a poprawkę Cazorli należy pozostawić bez komentarza.

• De Guzman zmienia wspomnianego Blinda.

• Hiszpanie przez całą drugą połowę męczą się w ataku pozycyjnym. Teraz kończy się on faulem w ofensywie Moraty na Blindzie.

• Nieuznany gol dla Hiszpanii! Piłka po strzale Moraty trafiła pod nogi Silvy, a ten z bliska pokonał Vermeera, jednakże był także na spalonym!

• Z kolei San Jose wszedł w miejsce Mario Suareza.

• Ramos zmienia Pique.

• Ależ beznadziejny strzał Vitolo! Duże zamieszanie w polu karnym gospodarzy, Morata zostawia piłkę Vitolo, a ten fatalnie kiksuje!

• Rzut rożny dla gości zakończony fatalną centrą z prawego skrzydła Carvajala, która wyleciała poza plac gry.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska Willemsa pada łupem De Gei.

• ... a w reprezentacji Hiszpanii Morata zmienił Juanmiego.

• Zmiany. Wśród gospodarzy Wijnaldum zastępuje Sneijdera...

• Dobry, zaskakujący płaski strzał Pique z trudem broni Vermeer! Było blisko gola kontaktowego!

• Szarżujący Vitolo był faulowany przez Huntelaara tuż przed polem karnym. Szansa dla gości z rzutu wolnego.

• Klaassen długą piłką próbował wypuścić sam na sam z bramkarzem Depaya, ale świetną interwencją przed własnym polem karnym popisał się De Gea i przerwał tę akcję.

• Depay! Gwiazdor PSV raz jeszcze popisał się indywidualną akcją, po której jego uderzenie zza szesnastki odbił De Gea!

• Ależ pudło Martinsa Indi! Kapitalna centra z prawego skrzydła Sneijdera, koszmarne krycie Hiszpanów, ale Martins w idealnej okazji uderzył głową po koźle ponad poprzeczką!

• Depay zdołał zatrzymać we własnym polu karnym Carvajala, po chwili kontra Holendrów, po której Narsingh zdobywa rzut rożny.

• Składna akcja Hiszpanii w ataku pozycyjnym! Silva na lewe skrzydło do Bernata, który zagrał ostro i płasko przed bramkę, gdzie Fabregas nie trafił w piłkę!

• Warto dodać, że dla Vitolo, skrzydłowego Sevilli, jest to debiut w reprezentacji narodowej.

• ... oraz Vitolo za Isco.

• Dwie zmiany w przerwie wśród Hiszpanów. Silva za Pedro...

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Holandia prowadzi z Hiszpanią 2:0!

• Pdero schodził do środka, ale od razu został zaatakowany przez trzech piłkarzy Oranje, którzy skutecznie odebrali mu piłkę.

• Memphis Depay rozgrywa dziś bardzo dobre zawody

• Daley Blind zgrał piłkę do Luciano Narsingha, ten jednak popełnił ogromny błąd przy próbie przyjęcia jej, a futbolówka ostatecznie opuściła plac gry.

• Juanmi przyjął futbolówkę na linii pola karnego, obrócił się z nią przodem do bramki i oddał bardzo ładny strzał, jednak minimalnie chybił i Vermeer nie musiał interweniować.

• Pedro próbował ograć Jetro Willemsa, udało mu się to, ale próba oddania strzału na bramkę Holandii zakończyła się fiaskiem.

• Rzut rożny dla gości, piłkę w polu karnym przyjął Gerard Pique, ale de Vrij zdołał przerwać tę groźną sytuację.

• Pedro przyjął piłkę z głębi pola, ale przy próbie oddania strzału trafił prosto w plecy Bruno Martinsa Indiego.

• Po dwóch szybkich bramkach zdobytych przez Holendrów mecz nieco się uspokoił. Od kilku minut gra toczy się głównie w środku pola.

• Juanmi po raz kolejny w tym spotkaniu dał się złapać na spalonym.

• Fatalny błąd Pedro, który stracił futbolówkę, co wykorzystał Memphis Depay. Gracz PSV nic z tym jednak nie zrobił.

• Holendrzy poczuli krew i teraz to oni narzucili rywalom swoje warunki. Gospodarze swobodnie rozgrywają piłkę, goście nie mają w tym momencie nic do zaoferowania.

• Depay zagrał piłkę do Willemsa, ten oddał ją do Klassena. Zawodnik Ajaxu miał dużo miejsca pod bramką Hiszpanów, za pierwszym razem trafił w de Geę, ale za drugim się nie pomylił i pokonał hiszpańskiego golkipera.

• Gooooooooool!! Davy Klaassen!!

• Klaas-Jan Huntelaar zagrał futbolówkę na pole karne Hiszpanów, dopadł do niej Daryl Janmaat, ale stracił ją.

• Ależ obrót sytuacji! Chociaż Hiszpanie lepiej prezentowali się na placu gry, to Holendrzy objęli prowadzenie! Piłkę z boku boiska dośrodkowywał Wesley Sneijder, do niej najwyżej wyskoczył defensor Lazio Rzym, Stefan de Vrij, który wygrał pojedynek główkowy z Albiolem i pokonał Davida de Geę, który nie miał żadnych szans w tej sytuacji.

• Goooooooool!! Stefan de Vrij!!

• Nie jest to zbyt porywający mecz w wykonaniu obu drużyn, aczkolwiek nieco lepiej prezentują się na boisku Hiszpanie.

• Carvajal ładnie przyjął futbolówkę na lewym skrzydle, jego atak przerwał jednak bardzo aktywny w pierwszych minutach Depay.

• Przypomnijmy, że obie reprezentacje po raz ostatni mierzyły się ze sobą na mistrzostwach świata 2014. Wówczas w fazie grupowej Holendrzy rozgromili Hiszpanów 5:1.

• Bardzo groźne uderzenie Memphisa Depaya, ale David de Gea broni jego strzał!

• Holendrzy niezbyt dobrze rozpoczęli to spotkanie. Podopieczni Guusa Hiddinka bardzo niepewnie radzą sobie szczególnie w defensywie.

• Groźna sytuacja Hiszpanów! Willems źle podał piłkę, co wykorzystali goście. Isco znalazł się w sytuacji sam na sam z Vermeerem, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Gospodarze spotkania grają dziś w białych koszulkach i pomarańczowych spodenkach. Z kolei goście występują w czarnych trykotach.

• Było groźnie pod bramkę Hiszpanii, ale piłkę w ostatniej chwili z własnego pola karnego wybił Gerard Pique.

• Wesley Sneijder zgrał piłkę na lewą stronę, gdzie obecny był Memphis Depay. Gracz PSV nie opanował jednak futbolówki w efekcie ta opuściła plac gry.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Piłkarze pojawili się już na murawie! Przed nami hymny obu państw.

• Prze rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Holandia - Hiszpania LIVE! Del Bosque i spółka rozpoczynają misję Vanganza.

• Rezerwowi Hiszpanii: Álvaro Morata, Bartra, Busquets, Casillas, David Silva, Iniesta, Juanfran, Koke, San José, Sergio Asenjo, Ramos, Vitolo.

• Rezerwowi Holandii: Dost, van der Wiel, Wijnaldum, Afellay, Bruma, Cillessen, de Guzmán, Veltman, L. de Jong, N. de Jong, Promes, Krul.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z towarzyskiego meczu Holandia - Hiszpania!