Legia Warszawa 2 - 3 Zenit Sankt Petersburg

2

Zenit Sankt Petersburg

3

• Zapraszamy na relacje z kolejnych sparingów Legii, a już teraz na Puchar Narodów Afryki! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

• Szkoda tej bramki, bo Legia, z wyjątkiem pierwszych 30 minut, grała dziś z Zenitem jak równy z równym, momentami przeważając i pokazując dobry futbol.

• Przy trzeciej bramce najbardziej zawinił Helio pinto, który zamiast spokojnie utrzymać piłkę i szykować się do ostatniego ataku, fatalnie ją stracił.

• Koniec! Zenit wygrywa 3:2!

• Arshavin dośrodkował wprost na głowę Lombaertsa, który pokonuje Kuciaka i zapewnia zwycięstwo swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Zenita!

• Fatalna strata Helio Pinto, Zenit ruszył z kontrą i będzie miał rzut rożny

• Dobra pułapka ofsajdowa Zenita, w którą dał się złapać Guilherme

• Kuciak dobrze broni strzał głową

• Lewczuk ograł Szejdajewa i zastawił piłkę, sędzia zdecydował jedank, że będzie rzut rożny.

• Guilherme nie pękał w fizycznych pojedynkach z Hulkiem, nie daję się też Rondonowi

• Rondon lekko po ziemi, to nie mogło sprawić problemów Kuciakowi

• Arshavin trafił w rękę Helio Pinto i będzie dobra szansa z wolnego dla Rosjan

• Świetne dogranie Bartczaka do Orlando Sa, który był o krok od zdobycia swej drugiej bramki!

• I jeszcze Khodzhaniyazov za Neto

• Świetna prostopadła piłka Szwocha do Żyry, który był jednak na minimalnym spalonym.

• Kolejna świetna interwencja Lewczuka

• Żujew za Criscito

• Ryazantsev za Witsela

• Arshavin za Hulka

• Kolejne 3 zmiany w ekipie Zenita

• Krótkie rozegranie z Guilherme, który złamał akcję i uderzał prawą nogą, jednak zbyt słabo.

• Dobre dośrodkowanie Guilherme, Neto wybija na rożny

• Ajajaj fatalny błąd Lewczuka w przyjęciu, ale na szczęście bez konsekwencji, bo Rondon się nie zorientował w porę

• Tym razem Guilherme nie odpuścił Hulka i walnie przyczynił się do bardzo niecelnego strzału Brazylijczyka.

• W międzyczasie Szejdajew zmienił Shatova

• Michał Kucharczyk miał sporo miejsca z boku pola karnego i fantastycznie przymierzył w okienko, dając Legii wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ to uderzył Kucharczyk!

• Brzydki fragment meczu, dużo fizycznej walki w środku pola.

• Wszedł także Javi Garcia za Tymoszczuka

• Podwójna zmiana u Rosjan. Na murawie melduje się Pavel Mogilevets, który zmienia Dannego

• Hulk dośrodkowywał w pole karne, tym razem dobrą interwencją popisał się Helio Pinto

• Żyro na spalonym

• Orlando Sa otrzymał dobre dogranie z wolnego od Kucharczyka i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Witsel potrafił zatrzymać Szwocha tylko faulem, za który otrzymał żółtą kartkę

• Pinto zauważył, że Lodygin wyszedł z bramki i Helio Pinto próbował go przelobować strzałem z połowy, jednak wyraźnie chybił.

• Dobre dośrodkowanie Shatova na głowę Witsela. Strzał Belga przeszedł tuż nad bramką Legii.

• Guilherme za mocno dośrodkowuje z rożnego.

• Legioniści zaczęli agresywnie, Guilherme właśnie powalił Hulka, co jest nie lada wyczynem.

• Rondon za Kerzhakova

• Bartczak za Astiza. Broź przesunął się na środek defensywy.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

• Pierwsze 30 minut w wykonaniu Legii było bardzo słabe, mistrz Polski został kompletnie stłamszony przez rywali. Po zdobyciu kontaktowej bramki nieco się przebudzili i gra wyglądała już dużo lepiej.

• A w przerwie warto odnotować, że Legia dopięła transfer Michała Masłowskiego, który ma zostać zaprezentowany w czwartek.

• Koniec pierwszej połowy!

• Zła interwencja Astiza, ratuje go Lewczuk, blokując strzał Kerzhakova

• Hulk przeszedł Guilherme i dograł do Kerzhakova, który próbował strzelać piętą, co kompletnie mu nie wyszło.

• Sa zdobył bramkę, był jednak na kilkumetrowym spalonym, co nie uszło uwadze sędziego.

• Fatalne wybicie Kuciaka wprost pod nogi Hulka. Brazylijczyk dograł do Shatova, który w idealnej sytuacji minimalnie spudłował

• Jodłowiec zagrał świetną przekątną piłkę do Brozia, który dograł z woleja w pole karne zupełnie do nikogo.

• Kontra Legii zakończona strzałem Mateusza Szwocha, który został jednak zablokowany.

• Tym razem Shatov źle dograł do Lodygina i Kucharczyk był o krok o zdobycie kuriozalnej bramki, jednak piłka wyszła za linię końcową.

• Smolnikov fatalnie zagrał do swego bramkarza, czym zmusił Lombaertsa do faulu na Kucharczyku. Dość przypadkowa bramka daje nadzieję legionistom!

• GOOOOOOOOOOL! Orlando Sa uderzył w środek, miał sporo szczęścia bo piłka po nodze bramkarza wpadła do siatki!

• Karny dla Legii!

• Danny złamał akcję do środka, Broź zostawił mu zbyt dużo miejsca, więc Portugalczyk przymierzył w okienko bramki bezradnego Kuciaka.

• GOOOOOOOOOOOOL! Ależ uderzenie Dannego!

• Hulk wpadł w pole karne, ale tym razem Guilherme nie dał się ograć i ze spokojem odebrał piłkę.

• Dobra piłka od Lewczuka do Orlando Sa, który jednak faulował Luisa Neto.

• Naciskany przez Dannego Lewczuk ze spokojem wybrnął z tarapatów i celnie zagrał do Astiza.

• Criscito uderzał z dystansu, jednak skiksował

• Lewczuk nie zdążył z interwencją i Danny znalazł się w idealnej sytuacji. Portugalczyk fatalnie spudłował!

• Hulk postraszył strzałem, jednak dobrze dograł do Smolnikova, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Kuciaka.

• GOOOOOOOOOL! Smolnikov na 1:0 dla Zenita!

• W tureckim Belek panują fatalne warunki atmosferyczne, mocno wieje i pada rzęsisty deszcz.

• Żyro próbował dryblować, ale został potrojony i Criscito odebrał mu piłkę

• Znów Hulk z wolnego, tym razem z ostrego kąta, ale dobrze wybił Astiz.

• Danny bezkarnie wszedł w pole karne i zagrał płasko w poprzek, jednak nikt tego nie przeciął.

• Broź źle zagrywa do Astiza i Rosjanie przejmują piłkę, po chwili jednak Hiszpan wybija piłkę z pola karnego.

• Pressing legionistów zbyt agresywny, Guilherme faulował Shatova

• Legia po raz pierwszy dłużej utrzymuje się przy piłce, na razie tylko na własnej połowie.

• Hulk próbował z wolnego, jego strzał zatrzymał się jednak na murze.

• Pinto wybił, Tymoszczuk chciał dobijać z woleja, ale nie trafił w piłkę

• Dośrodkowanie Smolnikowa zablokowane przez Guilherme i jest pierwszy korner dla Zenita

• Rozpoczynamy mecz!

• Obaj trenerzy mają sobie wiele do powiedzenia:

• W składzie Legii brakuje dziś Tomasza Brzyskiego i Ivicy Vrdoljaka, którzy z powodów zdrowotnych opuścili już zgrupowanie w Belek. Nie ma oczywiście Ondreja Dudy, ale jego kontuzja nie jest tak groźna jak się spodziewano i jest szansa, że wystąpi z Ajaxem

• Dla legionistów jest to świetna szansa do przetestowania swoich sił przeciwko silnej europejskiej drużynie, tym bardziej, że Zenit wystąpi w swym najmocniejszym składzie.

• Przypomnę, że dziś o 13 Legia przegrała sparing z Karabachem 0:2. Zachęcam do przeczytania zapisu z pomeczowej konferencji

• Składy obu drużyn podane są po lewej stronie. Tym razem Legia już bliżej optymalnego zestawieniu, w meczu z Karabachem Agdam trener dał szansę młodzieży, zadebiutował także Taye Taiwo.