2

Argentyna

4

• Wniosek? Wystarczy w październiku zagrać jak Argentyna i Niemców spokojnie ogramy! Z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękują Krzysiek Rosłoński i Damian Wiśniewski

• Trudno wyobrazić sobie lepszy rewanż za finał Mistrzostw Świata. Argentyna prowadzona dziś przez Gerar..., wróć, Angela Di Marię, była zespołem dużo lepszym i bramki zaczęła tracić dopiero wtedy, gdy była już absolutnie pewna wygranej

• Koniec meczu, Argentyna ogrywa Niemców 4:2!

• Kontuzjowanego Romero zmienia Andujar

• Spore zamieszanie pod bramką Romero, po którymś z kolei dośrodkowaniu na bramkę uderzył Goetze, a piłka po jego uderzeniu odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki

• GOOOOOOL!! Samobój Fernandeza!

• Ruediger wchodzi za Hoewedesa

• Campagnaro wchodzi za Zabeletę, który odczuwa jeszcze starcie z Podolskim

• Słupek! Goetze zagrał dobrą piłkę do Reusa, ten świetnie ją przyjął, uderzył, ale trafił tylko w słupek!

• Fernando Gago zmienia Erika Lamelę

• Odpowiedź mistrzów Świata! Goetze zagrał do Reusa, a ten przestrzelił nieznacznie!

• To mógł być gol! Di Maria dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam minimalnie z piłką minął się Lamela!

• Kolejna akcja gospodarzy. Reus dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale zrobił to fatalnie. Od bramki grę wznowi Romero

• Reus dośrodkował z rzutu rożnego, ale Romero tym razem ze spokojem złapał piłkę

• To mogła być dobra okazja dla Niemców, ale Mueller zepsuł akcję niedokładnym dośrodkowaniem

• Znów sporo szczęścia miał Romero, który na raty wybronił strzał Podolskiego. To już któryś błąd tego bramkarza w tym meczu

• I Thomas Mueller zmienia Schuerrle

• Mario Goetze zmienia Mario Gomeza

• Niezła akcja Niemców, ale w ostatniej fazie Reus słabo przyjął piłkę i ją stracił.

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić większej ilości podań i szybko tracą piłkę

• Strzelili bramkę Niemcy, ale goście znów spokojnie rozgrywają piłkę. To oni kontrolują dziś w pełni to spotkanie

• Najpierw Angel Di Maria genialną podcinką wykorzystał sytuację sam na sam, wykańczając ją w iście profesorski sposób. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Romero znów wypluł piłkę, dzięki czemu spokojnie do siatki gości trafił Schuerrle. Padną jeszcze kolejne gole?

• GOOOOOOL! Schuerrle, jest gol honorowy!

• GOOOOOOOOL! 4:0! Angel Di Maria!

• Co za mecz Di Marii, trzecia asysta! Zawodnik Manchesteru United perfekcyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Fernandez głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOL! 3:0, Federico Fernandez!

• I jeszcze zmiana u gości, Augusto Fernandez melduje się w miejsce Pereza

• I już zaczynamy drugą połowę!

• Mamy zmianę w bramce Niemiec. Weidenfeller wchodzi za Neuera

• Obie drużyny w pierwszej połowie miały swoje okazje, ale jako, że Argentyna była bardziej skuteczna, to jej prowadzenie jest zasłużone. Widać jednak doskonale, że jest to tylko spotkanie towarzyskie, ani jedni ani drudzy nie "spinają" się tak, jak podczas lipcowego finału w Brazylii.

• I w tym momencie sędzia zakończył pierwszą połowę!

• Aj, to musiał być gol! Gomez w samej końcówce powinien trafić do bramki! Najpierw Romero sparował strzał Reusa wprost pod jego nogi, a potem byliśmy świadkami fatalnego pudła z bliskiej odległości!

• Goście spokojnie rozgrywają teraz piłkę, choć robią to głównie na własnej połowie. Czy padną z tego kolejne bramki?

• Kolejna akcja Alibcelestes, tym razem zatrzymana jednak na wysokości pola karnego Niemców

• Ależ odpowiedź Argentyńczyków! Di Maria przeprowadził genialną akcję indywidualną, dośrodkował z prawej strony wprost do świetnie ustawionego Lameli, a ten bez problemów pokonał Nauera!

• GOOOOOL!! Lamela, 2:0 dla Argentyny!

• Było blisko gola! Po wrzutce z tego rzutu wolnego piłka trafiła do Schuerrle, a ten uderzył z ostrego konta i nieznacznie przestrzelił!

• Enzo Perez faulował teraz na własnej połowie Kroosa. Niemcy mają dobrą okazję do dośrodkowania

• Spokojniejszy fragment spotkania, bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach.

• Jakaś kontuzja Juliana Draxlera. W jego miejsce wchodzi Lukas Podolski.

• Nie boją się uderzać z dystansu zawodnicy obu zespołów. Przed momentem próbował Aguero, a piłka przeszła tuż obok słupka.

• Kolejna groźna akcja Niemców, po dłuższym posiadaniu piłki przez Reusa, zagranie do Gomeza, ale ten nie znalazł drogi do strzelenia gola.

• Blisko kolejnego gola dla Argentyny, ale strzał Lameli z bliska broni Neuer!

• GOOOOL!!! Aguero z bliska pokonał Neuera po świetnej wrzutce od Di Marii!

• Draxler nieczysto próbował odbierać piłkę Mascherano, za co obejrzał kartkę.

• Atak od tyłu na Reusa, i Martin Demichelis ogląda żółty kartonik.

• Draxler zgłasza Löwowi uraz, Podolski zaczyna rozgrzewkę.

• Po błędzie Albicelestes, gospodarze próbowali kontrataku, jednak zabrakło w końcowej fazie wykończenia.

• Di Maria przeszedł pod pole karne Niemców, stracił na chwilę piłkę, ale po jej odzyskaniu uderzył nad poprzeczką z 25 metrów.

• Ależ okazja Niemców! Po zagraniu na dobieg z prawej strony do Gomeza i akcji sam na sam, napastnik Fiorentiny trafia w Romero!

• Szaleńcza szarża Durma lewym skrzydłem, zablokowana przez obrońców.

• Jak do tej pory Niemcy próbują skonstruować akcję od własnej połowy boiska.

• Argentyńczycy od środka, Bjoern Kuipers gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy

• Jeszcze przed gwizdkiem minuta ciszy dla prezydenta argentyńskiej federacji piłkarskiej, byłego członka władz FIFA.

• Graze obecnego Mannschaftu utworzyli szpaler dla swoich zasłużonych kolegów, którzy odbierają pamiątki od niemieckiej federacji. Gromki aplauz na trybunach.

• Oba zespoły już na murawie. Czas na pożegnanie złotych kadrowiczów którzy zakończyli karierę w kadrze i hymny obu państw.

• Jeszcze tylko 5 minut i obie jedenastki wejdą na murawę stadionu w Duesseldorfie, aby rozegrać, mecz, oby emocjonujący.

• Sekcjoner kadry Argentyny, Gerardo Martino ma nadzieję na to, że jego drużyna wywalczy 3 punkty, a przy braku kilku podstawowych graczy w Mannschafcie jest na to ogromna okazja.

• W ostatnich kilku spotkaniach górą byli czterokrotni mistrzowie świata, Niemcy, którzy poza wygranym finałem tegorocznych Mistrzostw Świata pokonali 4 lata wcześniej Albicelestes 4:0. Wtedy zdobywcami goli byli Thomas Mueller, Miroslav Klose (strzelił 2 gole) i Arne Friedrich, po szaleńczej szarży Bastiana Schweinsteigera.

• Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się spotkanie, na które od kilku tygodni czekają kibice na całym świecie, Argentyna ma szansę na zrewanżowanie się za przegrany finał Mundialu. Na relację LIVE zaprasza Krzysztof Rosłoński.