0

Grecja

0

• Za spędzony z nami czas dziękuje Państwu Dariusz Kosiński, żegnam się.

• Po bardzo słabym spotkaniu Polacy bezbramkowo remisują z Grecją. To spotkanie miało pokazać trenerowi Nawałce, który z rezerwowych zasługuje na więcej minut, a nie pokazało nic. Takie mecze powinniśmy sobie po prostu odpuścić.

• Koniec!

• Grecki bramkarz najpierw popełnia błąd, a potem świetnie broni strzał Grosickiego!

• Będzie ostatni rzut rożny dla Polaków.

• Andrea Samaris zastępuje Kostasa Katsouranisa.

• Wysoki pressing Polaków zakończył się faulem Mączyńskiego.

• Mączyński do Peszki, znów piłkę łapie Kapino.

• Druga połowa spotkania potrwa jeszcze cztery minuty.

• Przekombinował to Grosicki! Mieliśmy dobrą okazję, ale nic z tego nie będzie.

• Stafylidis ukarany żółtym kartonikiem za ostry faul na Rybusie.

• Kolejny rzut rożny - tym razem centrował Rybus, a piłkę w ręce złapał Kapino.

• Kolejna centra z rzutu rożnego i znów górą we własnym polu karnym Grecy.

• Na ostatnie pięć minut na murawie melduje się Szukała, który zastąpił Borysiuka.

• Rybus nie zdołał opanować długiego podania, grę od rzutu z autu rozpoczną Grecy.

• Glik pewnie wybija piłkę z naszego pola karnego.

• Cionek ostro potraktował Tachtsidisa, goście będą mieli okazję z rzutu wolnego.

• Peszko nie zrozumiał się z Grosickim, piłka trafiła pod nogi Kapino.

• Mocna centra Rybusa z rzutu wolnego, obrońcy gości zdołali uprzedzić Glika.

• Maciej Rybus zastępuje Arkadiusza Milika.

• Dimitrios Kolovos zastępuje zmęczonego Fountasa.

• Grosicki dośrodkowywał w stronę Mili, niestety za mocno i pomocnik Lechii Gdańsk nie zdołał doskoczyć do piłki.

• Strzał Milika pewnie wyłapany przez Kapino.

• Na trybunach "my chcemy gola", no właśnie...

• Dobry pomysł Mili, niestety połapali się w tym wszystkim obrońcy Grecji.

• Z boiska schodzi Ninis, za niego na murawę wbiega Fetfazidis.

• Ostra centra Grosickiego, szkoda, że nikt do niej nie zdążył, byłoby groźnie!

• Peszko nabija rywala, będzie rzut rożny dla Polski.

• Stafylidis szybszy od Grosickiego, nie będzie kontry Polaków.

• Zmiana także w zespole naszych rywali - za Karelisa na murawie pojawił się Mitroglou.

• Peszko za Błaszczykowskiego.

• Krzysztof Mączyński wbiega na murawę w miejsce Karola Linettyego.

• Sebastian Mila zastępuje bezproduktywnego Piotra Zielińskiego.

• Nic z tego nie będzie, Komorowski faulował rywala.

• Dobry odbiór Zielińskiego, pomocnik reprezentacji Polski został później sfaulowany.

• Za głębokie dośrodkowanie Milika, piłkę pewnie łapie Kapino.

• Tavlaridis faulował Milika, będzie rzut wolny dla Polaków.

• Arkadiusz Milik na spalonym, akcja przerwana.

• Zaczynamy drugą połowę z nadzieją na emocje i lepszą grę, w szczególności naszej kadry.

• Zmiana także w zespole Grecji. Za Papastathopoulosa wchodzi Tavlaridis.

• Tak jak zapowiadano - w drugiej połowie bronić będzie Wojciech Szczęsny.

• Koniec pierwszej połowy. Działo się niewiele, tak naprawdę nic. Dwa razy przyspieszyliśmy grę i mieliśmy dwie okazje na strzelenie bramki. Po przerwie liczymy na więcej, dużo dużo więcej.

• Pierwsza połowa spotkania przedłużona o dwie minuty.

• Zderzyli się Błaszczykowski z Karelisem i obaj ucierpieli.

• Poza boiskiem leży Marcin Komorowski.

• Grosicki na głowę Milika i poprzeczka! Piłka odbija się jeszcze od linii i nie ma gola!

• Kolejne dobre przyspieszenie gry w wykonaniu Błaszczykowskiego, tym razem dobrą akcję Polaków przerwał techniczny błąd Grosickiego.

• Fountas zagrywał z lewej strony do Karelisa, strzał tego drugiego bardzo słaby.

• Strzał Błaszczykowskiego zablokowany, będzie kolejny rzut rożny.

• Dobrze rozegrany rzut rożny przez Polaków. Podobnie do akcji bramkowej z Gruzją, tym razem jednak golkiper zdołał interweniować.

• Chwila przerwy, zmiana arbitra głównego. Alain Bieri zastąpiony przez Marcina Borskiego.

• Milik z rzutu wolnego na głowę Cionka, ten w dobrej sytuacji przestrzelił znacznie.

• W końcu! Rozgrywamy trzy szybkie podania i Błaszczykowski dochodzi do sytuacji sam na sam z Kapino! Tym razem górą bramkarz Greków.

• Łatwo tracimy piłkę we własnym polu karnym, dobrze, że Karelis zaczął myśleć już o wakacjach i szybko zanurkował.

• Potrzebna będzie chyba zmiana... arbitra, który naciągnął sobie mięsień dwugłowy uda.

• Nadal pozwalamy Grekom prowadzić grę, nasze ataki pozycyjne kończą się bardzo szybkimi stratami.

• Pierwszy strzał Polaków, niestety tylko do statystyk - uderzenie Grosickiego nie mogło sprawić problemów golkiperowi Grecji.

• Dobra próba Katsouranisa zza pola karnego, świetnie broni Boruc!

• 15 minut gry i posiadanie piłki na korzyść Greków: 56% - 44%.

• Ninis faulował Cionka, rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

• Mieliśmy dominować, a to Grecy na razie prowadzą grę. Brakuje dokładności, brakuje pomysłu.

• Katastrofalne dośrodkowanie Vyntry, w zasadzie do nikogo.

• Karelis na spalonym, akcja Greków przerwana.

• Tziolis zdecydował się na uderzenie z dystansu, na szczęście piłka minęła bramkę.

• Cionek uprzedza Vyntrę i wybija piłkę daleko poza nasze pole karne.

• Komorowski zahaczony przez rywala, potrzebował chwili na dojście do siebie.

• Pierwsza dobra akcja Polaków zakończona strzałem Błaszczykowskiego. Pomocnik Borussi niestety blokowany przez obrońców.

• Pierwsza próba długiego zagrania na pole karne w wykonaniu Greków, piłkę łapie Artur Boruc.

• Gramy! Polacy rozpoczęli pierwszą połowę.

• Hymny obu państw, przywitanie kapitanów i gramy!

• Już tylko kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Jaki wynik typujecie?

• Sytuacja Greków w grupie eliminacyjnej do EURO 2016 jest wręcz tragiczna - 6 meczów, 2 punkty i ostatnie miejsce w tabeli. Polacy natomiast z 14. oczkami na koncie przewodzą grupie D.

• Polacy natomiast w pięciu ostatnich spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa nad Gruzją i zremisowali ze Szwajcarią, Irlandią i Szkocją. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszej kadry byli oczywiście Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

• Jak wyglądał nasz ostatni mecz z Grecją? Tego chyba nie trzeba nikomu przypominać. Na otwarcie EURO 2012 zremisowaliśmy z dzisiejszym rywalem 1:1, a bramkę dla naszego zespołu strzelił Robert Lewandowski. Wszyscy zapamiętaliśmy także występ Przemysława Tytonia, który wszedł na boisko w 69. minucie spotkania i od razu obrnoił rzut karny wykonywany przez Karagounisa.

• Trener Adam Nawałka wyjściowy skład na mecz z Grecją podał już wczoraj. Oto jak prezentuje się owe zestawienie: Artur Boruc - Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Marcin Komorowski - Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z towarzyskiego spotkania Polaków z Grecją.

Polska

Grecja

• 90’ Konstantinos Stafylidis

• Nikolaos Karelis

• 46’
    Artur Boruc Wojciech Szczęsny
  • 60’
    Piotr Zieliński Sebastian Mila
  • 60’
    Karol Linetty Krzysztof Mączyński
  • 60’
    Jakub Błaszczykowski Sławomir Peszko
  • 78’
    Arkadiusz Milik Maciej Rybus
  • 86’
    Ariel Borysiuk Łukasz Szukała
  • 46’
    Sokratis Papastathopoulos Efstatios Tavlaridis
  • 60’
    Nikolaos Karelis Konstantinos Mitroglou
  • 71’
    Sotiris Ninis Ioannis Fetfatzidis
  • 77’
    Taxiarchis Fountas Dimitrios Kolovos
  • 93’
    Kostas Katsouranis Andreas Samaris

• Michał Probierz
  • Michael Skibbe

Alain Bieri (Szwajcaria), od 30. minuty z powodu kontuzji arbitra sędziował Marcin Borski