0

Irlandia

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Po bardzo przeciętnym spotkaniu Polacy zremisowali 0:0 z Irlandią. W końcu udało się zagrać na zero z tyłu, brakło za to pomysłu w ataku.

• Koniec meczu!

• Brzyski dośrodkowując w pole karne Irlandii nabił... Teodorczyka.

• Druga połowa przedłużona aż o 6 minut.

• Olkowski oddał strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka wylądowała w rękach Forde'a.

• Zmiana w drużynie Polski: Jakuba Błaszczykowskiego zastępuje Marcin Robak.

• Będzie jeszcze jedna zmiana w naszym zespole, przy linii bocznej na wejście czeka Robak.

• Strzał głową próbował oddać Celeban. Wyszło uderzenie plecami, a do tego nasz zawodnik ucierpiał w tym starciu.

• Teodorczyk bezpardonowo powstrzymywany przez Irlandczyków w ich polu karnym, gwizdek sędziego Trutza jednak milczy.

• Brzyski ruszył lewą stroną, podał do Olkowskiego, ten jednak musiał zwolnić akcję, bo w okolicy nie miał partnerów, którym mógł odegrać piłkę. A w efekcie Polacy ją stracili.

• ...a Waldemara Sobotę zastępuje Tomasz Brzyski. Oba skrzydła wymienił zatem Adam Nawałka na ostatnie dziesięć minut meczu.

• I mamy zapowiadane zmiany: Olkowski zastępuje Ćwielonga...

• Znów nastąpi podwójna zmiana w naszej reprezentacji, gdyż obok gracza Górnika gotowy również legionista Tomasz Brzyski.

• Do wejścia gotowy Paweł Olkowski.

• Rzut rożny dla biało-czerwonych wywalczył Teodorczyk.

• Właśnie Whelan przed chwilą skutecznie zatrzymał Błaszczykowskiego.

• Zmiana w ekipie Irlandii: Whelan za Wilsona.

• Wybita przez obrońców gości piłka trafiła w głowę Pazdana, później pod nogi Ćwielonga, który zamachnął się... i nie trafił w futbolówkę. Salwy śmiechu z trybun podsumowały zagranie zawodnika Bochum.

• Ależ teraz niewiele zabrakło! Marciniak dośrodkował w pole karne, mocna piłka trafiła pod nogi Błaszczykowskiego. Gdyby tylko zdołał lepiej ją przyjąć!

• Kolejna zmiana w drużynie Irlandii. Boisko opuszcza Long, zastępuje go Hoolahan.

• Błaszczykowski nawinął obrońcę, wrzucił piłkę w pole karne, ale tam padła łupem Irlandczyków.

• Czwarta zmiana w ekipie gości: Kevin Doyle w miejsce Anthony'ego Stokesa.

• A teraz sprzed pola karnego nad bramką Forde'a huknął Jodłowiec. Te dwie sytuacje ożywiły kibiców, słychać teraz gromkie "Polska, Polska!".

• Pięknie do końca powalczył teraz Teodorczyk,ale nie udało mu się zaskoczyć Forde'a.

• Żółta kartka dla Michała Pazdana.

• Była bardzo dobra okazja dla naszego zespołu, ale strzał Szukały głową obronił Forde.

• ...a McClean McGready'ego.

• Dwie zmiany również w drużynie gości: Pearce zastępuje McCarthy'ego...

• Polska - IrlandiaPolska - Irlandia

• Mamy oficjalną informację o frekwencji na dzisiejszym meczu. Starcie Polska - Irlandia z trybun ogląda 31 094 kibiców.

• ...a kontuzjowanego Mączyńskiego zmienił Jodłowiec.

• Podwójna zmiana w naszej reprezentacji: Roberta Lewandowskiego zastępuje Łukasz Teodorczyk...

• Boisko na noszach opuszcza Mączyński, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Do wejścia na boisko szykuje się Łukasz Teodorczyk. Będzie miał zatem okazję do występu przed własną, poznańską publicznością.

• Mączyński wybił piłkę daleko do przodu, próbował dojść do niej Lewy, ale uprzedził go O'Shea. Rezerwowy obrońca w drużynie Irlandii podawał głową do własnego bramkarza.

• Po dośrodkowaniu z kornera niecelnie uderzał Long.

• Marciniak blokuje strzał Waltersa, rożny dla Irlandii.

• Rajd Soboty prawym skrzydłem powstrzymany przez Wilsona.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne Irlandczyków wrzucał Mączyński. Tam głową sięgnął ją Szukała i skierował do boku do Roberta Lewandowskiego. Snajper Borussii miał trudną pozycję i nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Marciniak dobrze wyprzedził Waltersa, przejmując piłkę na boku boiska.

• BŁASZCZYKOWSKI!!! Kapitan naszej reprezentacji przedzierał się w polu karnym rywala, mijając obrońców wszedł już na piąty metr, ale nie zdołał oddać strzału! W zasadzie podał piłkę w ręce Forde'a!

• Rozpoczęcie drugiej połowy!

• Może po przerwie będzie lepiej? Oba zespoły na boisku, za moment zaczynamy!

• Polakom w ataku brakuje jakby dynamiki, pomysłu. Czasami szarpnąć próbuje Ćwielong, kilka akcji rozgrywał Błaszczykowski. Swoją drogą Kuba, który gra dziś jako nominalna dziesiątka, słabo współpracuje z Lewandowskim - sporo rozegrań między tą dwójką kończy się stratami piłki.

• Za nami słabe widowisko. Zarówno Polacy, jak i Irlandczycy nie potrafili skutecznie zagrozić bramce rywala, brakowało nam błyskotliwych akcji i ostatecznie mamy 0:0. Jakimś pozytywem jest fakt, że w porównaniu do spotkania ze Słowacją nie straciliśmy jeszcze bramki, ale przecież nie o to nam chodzi.

• Przerwa

• Głową uderzał Szukała, za lekko, by zaskoczyć Forde'a.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Lewandowski próbował wstrzelić piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Chyba jednak powinien zagrać do oskrzydlającego akcję Celebana.

• Lewy przejął piłkę po błędzie Wilsona, ale chwilę później naprawili go inni obrońcy Irlandii.

• Lewandowski zagrywa na bok do Celebana. Podanie za mocne, piłka wychodzi na aut.

• Pazdan świetnie przejął piłkę w środku pola, od tego zaczęła się niezła akcja Polaków. W końcowej fazie Kuba dogrywał w pole karne do Lewandowskiego i naprawdę niewiele brakło, by napastnik reprezentacji Polski uprzedził Forde'a, kierując piłkę do siatki.

• Wrzutka McGready'ego z wolnego i piłkę łapie Szczęsny.

• Lewy wypuścił Ćwielonga lewą stroną boiska, ale ten był na spalonym.

• Lewy teraz próbował wypuścić wychodzącego do przodu Kubę, ale akcję przerwał Wilson.

• Żółta kartka dla O'Shea za faul na wychodzącym z kontratakiem Lewym.

• Mączyński dośrodkował na głowę Marciniaka, a ten strzela nad bramką. Swoją drogą... ciekawe, czy parę miesięcy temu ktoś by pomyślał, że te dwa nazwiska zostaną użyte przy okazji opisu akcji reprezentacji Polski.

• Błaszczykowski faulowany 30 metrów przed bramką Forde'a, będzie wolny dla Polaków.

• Naciskany przez rywala Szczęsny ryzykownie, ale skutecznie zagrywa do Celebana.

• Zmiana w drużynie gości: St Ledger opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi O'Shea.

• Opatrywany jest jeden z Irlandczyków. Chwilę przerwy wykorzystuje Adam Nawałka, który uciął sobie ostrą pogawędkę z Kubą Błaszczykowskim.

• Szczęsny wychodzi daleko z własnej bramki i wybija piłkę w aut. Dobra decyzja naszego golkipera.

• Bardzo ważna interwencja Szykały, który zdjął piłkę z nogi McGready'ego.

• Dośrodkowanie McGready'ego niepewnie wybijał Szczęsny, a poprawkę McCarthy'ego blokuje Szukała.

• Przebojowa akcja Ćwielonga, który dogrywał do Lewandowskiego, ale ten, naciskany przez obrońców nie zdołał się obrócić i w efekcie stracił piłkę.

• Postraszyli po raz drugi Irlandczycy! Po dograniu z wolnego jeden z gości strzelał głową obok bramki Szczęsnego.

• Z dystansu uderzał przed chwilą Błaszczykowski, piłkę złapał Forde. Strzał zbyt lekki, na dobitkę czaił się jeszcze Ćwielong, ale golkiper gości nie wypuścił piłki z rąk.

• Długi aut Celebana przyniósł trochę zamieszania pod bramką Irlandii.

• Dośrodkowanie z rożnego powędrowało na głowę Kelly'ego, ten na szczęście zamiast w kierunku bramki, to skierował piłkę w ziemię. Ta odbiła się i powędrowała nad poprzeczką.

• Odpowiedź Irlandczyków dużo groźniejsza! W pole karne wszedł Ward, strzelał z ostrego kąta, ale zdołał zablokować go Błaszczykowski.

• ĆWIELONG!...Najpierw bardzo dobrze przejął piłkę, ale chwilę później nie potrafił skutecznie dograć do wychodzącego na pozycję Lewego.

• A teraz wrzucał Celeban, piłkę łapie Forde.

• Dośrodkowanie Mączyńskiego z kornera pada łupem obrońcy na krótkim słupku.

• Ward wślizgiem blokuje wrzutkę Soboty, będzie rożny dla Polaków.

• Ćwielong długo szukał pozycji, w końcu uderzał z okolic narożnika pola karnego, ale zablokowali go obrońcy.

• Długa piłka Kuby w stronę wchodzącego w pole karne Lewandowskiego. Za głębokie było to dogranie, futbolówkę złapał Forde.

• Green wygrał główkę z Lewandowskim, ale przy okazji faulował naszego zawodnika.

• Po rozegraniu stałego fragmentu poszła akcja lewą stroną, dośrodkowywał McGready, a w polu karnym obrońcy naszego zespołu uniemożliwili Irlandczykom skuteczne uderzenie.

• Pazdan faulował rywala na naszej połowie. Wolny dla Irlandczyków, ale do bramki Szczęsnego daleko.

• Adam Nawałka od samego początku bardzo aktywny przy linii bocznej.

• Lewandowski dobrze naciskał Wilsona. Był o krok od przejęcia piłki, ostatecznie wywalczył aut.

• A chwilę później próbował poprawiać Sobota, którego zablokowali obrońcy zespołu Irlandii.

• Błaszczykowski za nisko wbijał piłkę w pole karne, padła łupem pierwszego obrońcy.

• Faulowany jeden z naszych, będzie wolny dla Polaków.

• Teraz goście rozgrywali piłkę na prawej stronie, Green do Waltersa, a ten później zalicza nieudane zagranie do boku. Aut dla Polaków.

• Znów McGready i znów pojedynek główkowy z Longiem wygrywa Szukała.

• Długa piła Wilsona w okolice pola karnego Polaków, wprost na głowę Szukały.

• Celeban (bo to on ucierpiał przed chwilą) wraca do gry.

• Leży na boisku jeden z naszych piłkarzy, McGready wybija piłkę w aut.

• Irlandczycy przedarli się w nasze pole karne, tak skuteczną interwencją akcję zatrzymał Błaszczykowski.

• Długi wrzut z autu Celebana wybijają obrońcy. Podobny skutek przynosi chwilę później dośrodkowanie prawego obrońcy reprezentacji Polski.

• Teraz Błaszczykowski dobrze odzyskał piłkę na prawej stronie ruszył do przodu i próbował zgrywać do Lewego. Ten jednak zbyt wcześnie wystartował, spodziewał się dogrania na dobieg i w efekcie przejęli Irlandczycy.

• Akcja Irlandczyków, McGready w narożniku pola karnego naciskany przez polskich obrońców odgrywał do tyłu do McCarthy'ego, przez co atak zespołu gości stracił cały impet.

• Marciniak zatrzymał Longa, dograł do Pazdana, ale ten był naciskany przez rywali i podawał już niecelnie.

• Lewą stroną wchodził teraz Marciniak, dogrywał po ziemi w pole karne, ale i tak był na spalonym.

• Dobre przejęcie Polaków w środku boiska, później wycofanie do obrony.

• Mączyński do Błaszczykowskiego! Początek meczu!

• Hymny już za nami, teraz powitanie kapitanów i zaczynamy!

• Ale zanim to nastąpi jeszcze jedna uroczystość - Robert Lewandowski odbiera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka nagrodę za 60. występ w kadrze.

• Obie reprezentacje już na murawie, czas na hymny narodowe.

• Już za chwilę początek spotkania, a na poznańskim obiekcie widać jeszcze sporo pustych miejsc. Najprawdopodobniej będą się stopniowo zapełniać, o czym świadczy tłok w tramwajach oraz przy wejściach na stadion.

• W tym roku rywalizowaliśmy już z reprezentacją Irlandii. W lutym ulegliśmy drużynie, prowadzonej wówczas przez Giovanniego Trappatoniego 0:2. Liczymy na skuteczny rewanż biało-czerwonych.

• Już niecały kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia spotkania z Irlandią, drugiego pod wodzą Adama Nawałki. W debiucie selekcjonera ulegliśmy Słowacji 0:2. Czy tym razem będzie lepiej?

• Ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.

• W podstawowej jedenastce na dzisiejszy mecz z Irlandią, w porównaniu z piątkowym spotkaniem ze Słowacją, Adam Nawałka dokonał ośmiu zmian. Szansę debiutu w reprezentacji otrzymał Piotr Ćwielong. Wracający na stadion przy Bułgarskiej Robert Lewandowski po raz 60. wystąpi w drużynie narodowej i zostanie członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

• Kadrowicze przed meczem: polska

• Zapraszamy na relację na żywo z drugiego pod wodzą Adama Nawałki meczu reprezentacji Polski. Rywalem biało-czerwonych będą Irlandczycy.