Polska

1

Serbia

0

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na Ekstrakl...oczywiście na Gol24.pl!

• Sulejmani gubi się pod polskim polem karnym i arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

• Gorąco pod polską bramką, defensywa "Biało-Czerownych" w czas wybija piłkę daleko od pola karnego.

• Ostatnia zmiana w szeregach reprezentacji Serbii. Boisko opuszcza Maksimović, którego zmienia Spajić.

• Do meczu Alexander Harkam dolicza 4 minuty.

• Szczęsny paruje piłkę na poprzeczkę i ponownie ratuje Polskę przed utratą bramki!

• Serbowie przed szansą. W porę zareagował Glik, który wybił piłkę na rzut rożny.

• 4 minuty szansy dostaje także Pazdan, który zmienia Salamona. To ostatnia zmiana w polskiej reprezentacji.

• Maksimović znowu w grze.

• Radovan Curcić również przeprowadza zmianę. Ściąga Maticia, za którego wchodzi Brasanac.

• Przerwa w grze. Na boisku leży Maksimović.

• Adam Nawałka zmienia Zielińskiego, w miejsce którego desygnuje do gry Borysiuka.

• Duricić zdobywa bramkę, jednak z pozycji spalonej. Gol oczywiście nieuznany.

• Piłka po dośrodkowaniu Ljalicia z rzutu wolnego do nikogo nie trafia.

• Jodłowiec przerywa akcję Serbów faulem.

• Jeszcze jedna zmiana w serbskiej reprezentacji. Schodzi Kostić, a zmienia go Mladenović.

• Jodłowiec uderza zza pola karnego, lecz trafia wprost w Teodorczyka. Po koźle piłka wychodzi za linię i od bramki rozpocznie Stojković.

• ...oraz pozwala Kapustce pokazać swoje umiejętności, który zmienia Grosickiego.

• Na kolejne zmiany decyduje się selekcjoner polskiej reprezentacji. Ściąga Krychowiaka, za którego wpuszcza Jodłowca...

• Zmiana także po serbskiej stronie. Schodzi Milivojević, wchodzi Maksimović.

• Zmiana w polskiej reprezentacji. Boisko opuszcza Lewandowski, w miejsce którego wchodzi Teodorczyk.

• Stojković był bliski straty, na piłkę pod bramką rywala czaił się już Lewandowski, lecz kapitan reprezentacji Polski nie doszedł do futbolówki.

• Błaszczykowski mocnym strzałem próbował zaskoczyć Stojkovicia, jednak uderzał bardzo niecelnie.

• Druga zmiana w Serbii. Schodzi Tosić, w miejsce którego wchodzi Sulejmani.

• Piszczek blokuje dośrodkowanie i piłka wychodzi na aut.

• Świetna obrona Wojciecha Szczęsnego! Bramkarz Romy ratuje Polskę przed stratą bramki!

• Trzeci rzut rożny rozegrany inaczej. Mimo wszystko goście tracą futbolówkę.

• Dwa rzuty rożne dla Serbii pod rząd.

• Błaszczykowski nie sięga piłki wślizgiem w szesnastce rywali.

• Niedokładne podanie Zielińskiego do Grosickiego w okolicach pola karnego. Piłka wraca do Serbów.

• Wycofanie do Szczęsnego, Serbowie także na połowie Polaków.

• Błaszczykowski leży przed polem karnym, lecz gwizdek arbitra milczy.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Schodzi z boiska Stojiljković, w miejsce którego pojawia się Durcić.

• Serbowie przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce przed polem karnym Polaków.

• Lewandowski na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Milika.

• Błaszczykowski faulowany i rzut wolny dla Polski.

• Milik uderza w słupek po zamieszaniu w polu karnym!

• Świetna sytuacja Serbii! W końcowej fazie pomylili się jednak w przyjęciu i ostatecznie piłka ląduje w rękach Fabiańskiego.

• Oba zespoły rozpoczęły spotkanie, nikt nie forsuje tempa.

• Serbowie rozpoczęli już od środka, czas na drugą połowę!

• W przerwie Adam Nawałka wprowadził Szczęsnego za Fabiańskiego.

• Oba zespoły już na murawie!

• Wracamy z relacją już za kwadrans!

• Arbiter kończy pierwszą połowę. Polska po bramce Błaszczykowskiego prowadzi do przerwy 1:0.

• Grosicki w indywidualnej akcji. Pod linią autową zabrakło mu pomysłu i obił przeciwnika, aby piłka wyszła na rzut rożny.

• Polacy odzyskują w środku pola i biegną do ataku. Swoich sił sprzed pola karnego próbował Błaszczykowski i niewiele zabrakło, a Polska prowadziłaby już 2:0!

• Polacy bez problemów poradzili sobie z dośrodkowaniem i rozpoczęli kontratak.

• Glik wybija na rzut rożny.

• Finezyjna akcja Serbów, którą przerywa Piszczek.

• Obrona Polski poradziła sobie z Kolarovem i od bramki rozpoczął Fabiański.

• Grosicki minimalnie chybia! Piłka przechodzi tuż obok bramki.

• Serbowie mają rzut wolny przed polem karnym Polaków.

• Polacy idą za ciosem! Chcieli szybko podwyższyć rezultat, lecz w porę zażegnali zagrożenie defensorzy Serbii.

• Złe wybycie Maksimovicia, po którym piłka ląduje pod nogami Błaszczykowskiego. Polak bez zastanowienia uderzył ją z powietrza i pokonał bramkarza gości.

• Polska prowadzi 1:0 po bramce Błaszczykowskiego!

• Grosicki zagrywa zbyt głęboko w pole karne.

• Polska będzie miała szansę z rzutu wolnego.

• Serbowie przedostali się na połowę Polaków i Ljalić znalazł się w dogodnej sytuacji, którą prawie wykorzystał. Z trudem piłkę po jego mocnym strzale złapał Fabiański.

• Obie reprezentacje nie chcą się odsłonić i cierpliwie wyczekują na błąd przeciwnika.

• Krychowiak mocno uderza sprzed pola karnego, jednak wprost w nogi Kolarova.

• Niedokładnie dośrodkowanie Piszczka z prawego skrzydła. Obrońcy Serbii wybijają piłkę daleko od bramki.

• Zbyt lekki strzał Lewandowskiego z bliskiej odległości. Stojković łapie piłkę bez najmniejszych problemów.

• Sporo niedokładności z obu stron. Polska i Serbia tracą dużo piłek przez niedokładne podania.

• Zieliński po podaniu Rybusa oddaje bardzo niecelny strzał sprzed pola karnego.

• Reprezentanci Polski powolnie budują akcję rozpoczynając od linii defensywnej.

• Drybling Grosickiego w polu karnym rywali, lecz źle dośrodkowuje i piłka ląduje w rękach Stojkovicia.

• Niecelne uderzenie Ljalicia sprzed pola karnego.

• Mocne uderzenie z rzutu wolnego z największym trudem broni Fabiański. Wybija piłkę do góry, a zanim wstał dopadł do niej Ivanović. Serb jednak myli się z najbliższej odległości i nie trafia na pustą bramkę!

• Salamon fauluje przed szesnastką Polski, rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Lewandowski bliski przejęcia piłki pod polem karnym Serbów.

• Serbowie wreszcie przy piłce, podopieczni Adama Nawałki jednak grają wysokim pressingiem.

• Polacy szukają swojej szansy w ofensywie. Póki co cierpliwie wymieniają piłkę między sobą.

• Faul na Grosickim przy linii autowej.

• Niecelne długie zagranie do przodu, lecz piłka wraca do defensywy Polaków.

• Jako pierwsi piłki w tym spotkaniu dotknęli reprezentanci Polski. Zaczynamy mecz!

• Czas na hymny obu krajów.

• Zawodnicy obu reprezentacji już wychodzą na murawę, a witają ich kibice, którzy niemalże w pełni zapełnili stadion w Poznaniu!

• Już za niecały kwadrans pierwszy gwizdek!

• Warto przypomnieć, że obie reprezentacje zgodziły się, aby dokonać w meczu maksymalnie nie 3, a 6 zmian.

• Ławka rezerwowych reprezentacji Serbii: Predrag Rajković, Damir Kahriman, Milos Kosanović, Aleksandar Pantić, Miralem Sulejmani, Aleksandar Mitrović, Filip Duricić, Nemanja Maksimović, Uros Spajić, Marko Grujić, Filip Mladenović oraz Darko Brasanac.

• Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Kapustka, Paweł Wszołek, Łukasz Teodorczyk oraz Filip Starzyński.

• Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie! Od pierwszych minut partnerem Kamila Glika w środku obrony będzie Bartosz Salomon.

• Chociaż Sebastian Mila nie został powołany na dzisiejszy mecz z Serbią, będzie kibicował reprezentacji.

• Kamil Glik przyczyny przełomu upatruje w osobie Adama Nawałki. – Zmienił się trener, wprowadził nowe metody, które okazały się słuszne. Współpraca od początku była bardzo dobra, zaiskrzyło na linii zespół – sztab szkoleniowy i tyle. Teraz każdy zawodnik czuje się potrzebny, nie ważne czy jest tym numerem 1, czy 20 – mówił.

• - Drzwi w reprezentacji otwarte są dla każdego, a takie mecze jak dziś, to świetna okazja, by pokazać selekcjonerowi swoje umiejętności – mówił Grzegorz Krychowiak. - Te mecze są po to, by trener mógł sprawdzić pewne ustawienia, nowych zawodników i wyciągnąć z tego wnioski.

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil Grosicki. – W jutrzejszym meczu wszyscy będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ja przyjechałem na to zgrupowanie z nastawieniem, by wywalczyć miejsce w pierwszym składzie i będę chciał przekonać trenera, że mi się należy. Od pierwszego stycznia pracuję na jak najlepszą formę, chcę ją osiągnąć i utrzymać do Euro – mówił.

• Na przedmeczowej konferencji selekcjoner Adam Nawałka nie chciał zdradzić, w jakim konkretnie składzie zagramy z Serbami. Powiedział jedynie, że zadecydują o tym zajęcia na siłowni, które przewidziano w dniu spotkania. <<Czytaj więcej>>

Trening reprezentacji Polski przed pojedynkiem z Serbią

• POLSKA - SERBIA LIVE!

Towarzyskie spotkanie z Serbią to jeden z czterech sprawdzianów reprezentacji Polski przed finałami Euro 2016. W marcu biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Finlandią, dwa kolejne testy czekają Polaków jeszcze czerwcu z Holandią i Litwą, tuż przed mistrzostwami Europy. W pojedynku z Serbami zagramy w najsilniejszym z możliwych składzie. Zmienników trener Adam Nawałka sprawdzi w sobotniej potyczce z Finlandią.