Polska

0

Słowacja

2

• Pan Adam Nawałka mówiąc o swoim debiucie, przyznał, że nie było to dobre spotkanie, wyobrażał sobie je zupełnie inaczej, powiedział także, że mecze jak ten mają uczyć naszych graczy przyjmować porażkę. Odniósł się także do testowania, mówiąc, że wypróbowali w dzisiejszym meczu kilka wariantów, oraz, że chciał sprawdzić zawodników, którzy wyróżniali się w Ekstraklasie, czy też zagranicznych ligach. Trener ma nadzieję na dobre spotkania w przyszłości i mówi o złości jaka istnieje teraz w całej kadrze a także w nim samym.

• W debiucie Adama Nawałki ulegliśmy Słowakom 0-2. Nasz nowy trener nie jest jedynym, który w swoim debiucie odniósł porażkę, większość trenerów z ostatnich kilku lat także przegrywało lub remisowało, jedynie Grzegorz Wójcik, zdołał wygrać swój mecz. W dzisiejszym meczu było sporo debiutów, z dobrej strony jeśli chodzi o ofensywę i zaangażowanie pokazał się Kosznik, jednak dopuścił się on błędu przy pierwszej bramce. Postawa naszej defensywy jak zwykle pozostawiła wiele do życzenia, także Adrian Mierzejewsi nie pokazał się dziś z najlepszej strony, choć starał się sporo, to sposób rozgrywania stałych fragmentów był delikatnie mówiąc słaby. Od początku mógł zająć się tym Kuba Błaszczykowski, który ładnie uderzył w końcowej fazie meczu. Miejmy nadzieję, że spotkanie, które odbędzie się we wtorek z Irlandią.

• Sędzia kończy mecz, Słowacy byli zdecydowanie bardziej skuteczni i ustrzelili 2 gole przeciwko naszym graczom.

• Strzelca pierwszej bramki zastępuje na boisku Kornel Salata. To ostatnia zmiana graczy ze Słowacji.

• Dość ładna akcja lewą flanką naszych graczy, dośrodkowanie jednak okazało się zbyt mocne, Robert Lewandowski nie zdołał dskoczyć do piłki.

• Dobra okazja dla biało - czerwonych! Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada na środek pola karnego, tam mogło ją wstrzelić 2 zawodników, jednak Słowacy rzucili się do obrony i uniemożliwili to naszym zawodnikom, szkoda!

• Sędzia doliczył do spotkania 4 minuty.

• Kolejna zmiana w składzie Słowaków, za Pecovskiego Stanislav Sestak

• Nasi zawodnicy zerwali się jakby do gry, dobrą okazję stworzył Robert Lewandowski, teraz znów Brzyski dobrze centrował do gracza Borussi, jednak piłka odbiła się od głowy Skrtela.

• Za debiutanta - debiutant, proszę państwa na boisku Adam Marciniak w miejsce Kosznika.

• Mamy kolejną zmianę w naszym składzie, za Krychowiaka Pazdan.

• Za autora 2 asyst w dzisiejszym spotkaniu wchodzi Cisovsky.

• Odzyskujemy piłkę, rozgrywamy, Mączyński próbował dograć na wchodzącego Robaka, jednak zrobił to zbyt mocno, nadal nie stworzyliśmy zagrożenia, od bramki zacznie Kozacik.

• Faul na Duriciu w srodku pola, przy piłce Słowacy, rozgrywają piłkę spokojnie na naszej połowie.

• Faulowany jeden z naszych zaowdników. Tomasz Brzyski podszedł do wolnego, ładnie uderzył trudną, płaską piłkę, jednak Kozacik nadal nie zawodzi, odbija piłkę, ta znalazła się pod nogami Robaka, jednak szybki strzał powędrował na trybuny.

• Kilka sytuacji Słowaków, nasi rywale tworzą coraz groźniejsze okazji Bakos mógł strzelać, jednak podał i to uchorniło nas od starty bramki. Wychodzimy z kontrą, jednak nie możemy poradzić sobie z dobrze zorganizowaną obroną

• Druga zmiana, w naszym składzie pojawi się teraz Krzysztof Mączyński zmieniając Jodłowca.

• Zmiana w zespole Słowaków, w miejsce Stocha wchodzi Svento

• Za Sobotę wchodzi Robak.

• Kolejna okazja graczy ze Słowacji! Wrzutka w pole karne podążyła w strone Bakosa, jednak nasi obrońcy tym razem poradzili sobie z wrzutką.

• Kibice śpiewają teraz: "My chcemy gola, Polacy my chcemy gola!" tymczasem zawodnicy pod wpływem wysokiego pressingu Słowaków, rozgrywają z Borucem.

• Sam faulowany podchodzi do rzutu wolnego. Uderza.... CÓŻ ZA STRZAŁ, DOKŁADNY LECZ TROCHĘ ZA SŁABY, PIŁKA ZMIERZAŁA W OKIENKO. We wszystkim niestety połapał się Kozacik.

• Błaszczykowski znów się rozpędza i znów jest faulowany przez Pekarika! Zawodnik naszych sąsiadów ukarany żółtą kartką!

• Słowacy po zmianach wyglądają jakby odzyskali siły, znów rozgrywają piłkę i starają się wyprowadzić atak.

• Mierzejeski zmieniony przez Brzyskiego.

• W zespole Słowaków podwójna zmiana! Za Maka wszedł Duris, natomiast Nemec zmieniony przez Bakosa W składzie Polski także zmiany, zszedł Mierzejewski, zastąpił go Brzyski.

• Słowacy opadli z sił a my coraz częściej atakujemy! Błaszczykowski wywalczył rzut rożny.

• Duris zmienia Maka

• Bakos zmienia Nemeca

• Polacy w końcu zaczęli dobrze rozgrywać piłkę, widać było sporo dobrych dokładnych podań, jednak w końcu nasi nie wytrzymali presji i straciliśmy piłkę.

• Słowacy grają póki co w dziesiątkę, jeden z graczy ucierpiał dość poważnie i zszedł poza boisko.

• Adrian Mierzejewski dostał dobrą piłkę przed pole karne, uderzył technicznie, ładnie kręcąc piłkę, jednak ona otarła się o nogę Słowackiego zawodnika i nie zaskoczyła Kozacika, to była dobra okazja!

• Jesteśmy bardzo wolni w rozgrywaniu piłki, brak nam dynamiki takiej jaką pokazali nam Słowacy, nie jesteśmy w stanie dobrze rozegrać piłki. Czas ucieka, a my nadal mamy 2 bramki straty.

• Mogło być groźnie! Z piłką szedł Kuba Błaszczykowski, nagle zza jego pleców wybiegł Olkowski, ustawił się dobrze do długiego podania, dośrodkował!!! Tam znalazł się Robert Lewandowski i dość efektownym strzałem chciał pokonać bramkarza gości, jednak jego strzał okazał się nieefektywny.

• Na trybunach możemy usłyszeć: "co wy robicie, Polacy co wy robicie?", niestety jest to póki co dość trafny komentarz.

• Dobra okazja Polaków! Jodłowiec dośrodkował wzdłuż bramki, jednak dobry popis umiejętności Marka Kozacika!

• Robert Lewandowski przyspieszył na kilku metrach, podryblował między graczami, wszedł w pole karne, jednak kiedy nadział się na pierwszego zawodnika na skraju "16" wykonał akrobatyczny upadek i domagał się karnego, nie było mowy o karnym.

• Piłkarze ze Słowacji ponownie stosują taktykę z pierwszej części gry, czekają na poczynania naszych zawodników i na ewentualny błąd. Jedną z kontr wyprowadza Hamsik, podanie do Maka, ten miał doskonałą okazję i Słowak posyła piłkę w stronę długiego słupka.... I... NIE MA GOLA, ufff, piłka obok słupka!

• Szybka akcja naszych, dośrodkowanie w pole karne, tam Lewandowski składał się do przewrotki, jednak piłka zablokowana przez obrońców. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze utrzymają tempo na takim poziomie.

• Nasi rywale rozpoczęli drugą część spotkania na znak Marco Borga.

• Eksperyment trenera Nawałki do tej pory się nie sprawdza. W naszym zespole przydałaby się zmiana na jakiegoś solidnego defensora, jednak zobaczymy, jaką decyzję i plan na dalszą część tego spotkania ma były trener Górnika.

• Nasi obrońcy zupełnie przysnęli w przypadku pierwszej bramki. Niepozorne rozegranie rzutu rożnego "na krótko" wybiło chyba naszych z rytmu i w ten sposób było 0-1. Drugiej bramce winny jest Marcin Kamiński, którego indywidualny błąd pozwolił Makowi na wyjście z Borucem sam na sam.

• Do 30 minuty jako zespół wyglądaliśmy całkiem dobrze, wydawać by się mogło, że prowadziliśmy grę, jednak mógł być to element taktyki naszych południowych sąsiadów, wyczekali moment naszego zmęczenia i wykorzystali to bezlitośnie, pakując nam 2 bramki i tworząc groźne sytuacje na kolejne dwie. Miejmy nadzieję, że 15 minut przerwy pozwoli naszym odetchnąć, a trenerowi Nawałce zmotywować piłkarzy do lepszej gry.

• Lewandowski wypuszczony przez jednego z kolegów jednak miał dwóch zawodników na sobie! Wybicie na aut, dobry drybling Błaszczykowskiego, wrzuta Olkowskiego! I gwizdek arbitra po zbiciu piłki przez obrońców ze Słowacji. Do przerwy rezultat 0-2.

• Polska - SłowacjaPolska - Słowacja

• Sędzia do pierwszej części spotkania doliczył jedną minutę.

• Kozacik wybija piłkę od bramki, przy piłce nasi, Błaszczykowski do Soboty, Sobota poszukał podaniem Lewandowskiego, jednak obrońcy byli zbyt czujni. Akcja spaliła na panewce.

• Zdołaliśmy wyprowadzić kontratak, znów jednak był zbyt powolny, jedyne co wywalczyliśmy, to rzut rożny. Jednak stały fragment gry znów stracony i bez korzyści.

• Nonszalancja naszych piłkarzy znów sprawia, że prawie tracimy bramkę! Kucka odbiera piłkę przed polem karnym i gdyby nie Boruc, byłoby już 3-0, jesteśmy zupełnie bezsilni na ataki Słowaków.

• Po wznowieniu i szybkiej akcji, mamy rzut rożny, Adrian Mierzejewski, dorzucił na Krychowiaka, ten przedłużył do Lewandowskiego, z kolei napastnik Borussi chciał zbić piłkę i trafić do bramki, jednak nie zdołał tego zrobić

• Nie mogliśmy wyjść z własnej połowy, po raz kolejny utraciliśmy piłkę, piłkę przed polem karnym dostał Robert Mak, przeszedł środkiem nie przejmując się naszymi obrońcami i mamy drugą bramkę!

• Tracimy piłkę w obronie! Stoch znów wykłada piłkę koledze z zespołu i Boruc ratuje nas przed stratą bramki!

• Błaszczykowski w akcie złości, przeprowadził indywidualną akcję, dobrze poholował piłkę, minął 2 zawodników, uderzył ją i piłka nieznacznie nad poprzeczką!!! Miejmy nadzieję, że to nie koniec motywacji!

• Rzut wolny dla Słowaków, dośrodkowanie wykonane przez Hamsika! Znów błędy w obronie i mało brakowało a byśmy mieli już 2-0!

• W środku pola doszło do starcia pomiędzy Krychowiakiem a Hamsikiem, Mark Hamsik naciskany przez naszego gracza, odepchnął go, uderzając w twarz! Krótka kłótnia, rozdzielenie piłkarzy przez sędziego i mamy karę dla Słowaka.

• Nasze niewykorzystane okazji zemściły się na nas, zaczynamy od środka. DALEJ BIAŁO-CZERWONI!

• MAREK HAMSIK WSZEDŁ W POLE KARNE, PRZEŁOŻYŁ KRYCHOWIAKA KUCKA DOSTAWIŁ TYLKO NOGĘ I TAK MAMY 1-0 DLA SŁOWAKÓW!

• Podopieczni Jana Kozaka po raz kolejny w sytuacji bramkowej! Podanie Hamsika, do Stocha, ten wypuścił kolegę idealnym podaniem na wolne pole! Artur Boruc skrócił kąt i uchronił nasz zespół od straty bramki wybijając piłkę na róg.

• Słowaccy piłkarze zdołali wywalczyć rzut rożny, dośrodkowanie!!! Uderzenie jednego z pikarzy głową, jednak Artur Boruc, pewnie łapie piłkę przy ziemi.

• Pięciu zawodników przed polem karnym Słowaków, jendak akcję spowalnia Robert Lewandowski i niestety umożliwił tym samym powrót obrońcom, przy piłce Słowacy.

• Słowacy coraz częściej faulują, tym razem Pecovsky zaatakował Lewandowskiego, rzut wolny wykonuje Mierzejewski. Głęboka wrzutka! Krychowiak nie zdołał nawet dotknąć piłki, futbolówka za linią autu.

• Pekarik fauluje Błaszczykowskiego blisko naszego pola karnego, rzut wolny wykona 62-krotny reprezentant - Artur Boruc.

• Debiutant Olkowski, coraz pewniej poczynia sobie pod bramką rywali, nie boi się urwać obrońcy i wejść ofensywnie, przed chwilą mógł stworzyć groźną sytuację, gdyby zdołał dojść do piłki.

• Póki co nasi rywale wcale nie udzielają się w ataku, jakby czekali na nasz błąd w ataku. czy stratę piłki, by przerodzić go w szybką kontrę i zamienić na bramkę, miejmy nadzieję, że nie damy Słowakom takiej satysfakcji.

• Skrtel fauluje Błaszczykowskiego pędzącego lewą flanką! Groźny faul, mamy rzut wolny i pierwszą karę indwyidualną w tym meczu.

• Długa piłka do Kosznika, mogło być bardzo groźnie, jednak zawodnik naszej reprezentacji okazał się zbyt wolny dla jednego z obrońców! Tylko rzut rożny, bez korzyści dla naszych.

• Jodłowiec odbiera piłkę w środku pola, przechodzi kawałek boiska, miał Lewandowskiego i dużo wolnego pola do podania, jednak Tomek zdecydował się podać do nogi Lewego, co przeczytał jeden z obrońców, jakaż to mogła być okazja!

• Posiadanie piłki 52-48 na korzyść naszych. Polacy po raz kolejny budują atak pozycyjny, jednak obrońcy Słowaccy nie dają się zwieść.

• Ponownie rzut rożny, Lewandowski do Soboty, ten odbija piłkę od nóg obrońcy, do piłki podchodzi Adrian Mierzejewski.

• Indywidualna akcja Adriana Mierzejewskiego, wszedł w pole karne, był pod dużym kątem, ale nie bał się uderzyć! Piłka przechodzić obok spojenia, brawo za próbę, gramy dalej!

• Dośrodkowanie Kosznika w pole karne, wprost na Mierzejewskiego, jednak ten upada w polu karnym! Chyba był faulowany! Gwizdek milczy!

• Mak faulowany około 30 metra , szybkie rozegranie Pekarik przeszedł Sobotę, jednak zdołaliśmy odebrać piłkę, powoli budujemy kontrę.

• Adam Nemec, pomagając obrońcom wyrzuca piłkę na aut, nasi cały czas przy piłce, DOŚRODKOWANIE I MIERZEJEWSKI STRĄCIŁ PIŁKĘ GŁOWĄ!!! Był jednak zbyt daleko, by zagrozić bramce rywala.

• Polska - Słowacja

• Rzut rożny przyprowadził tylko stratę, ale znów udało nam się wywalczyć rzut rożny, po składnej dwójkowej akcji, Błaszczykowskiego z Olkowskim!

• CO ZA BOMBA JODŁOWCA!!! STRZELIŁ PIĘKNIE Z 18 METRA ALE MARTIN SKRTEL ODBIJA BARKIEM, PIŁKA NAD POPRZECZKĄ!

• Długie podanie w wykonaniu Hubocana, okazuje się być zbyt mocne, piłkę wybija Boruc, a jeden z naszych graczy wywalczył wyrzut z autu na wysokosci pola karnego ryuwali.

• Dośrodkowanie w pole karne! Wybija Krychowiak, piłka pod nogami Lewandowskiego, ale niedokładne podanie do Kuby kończy kontratak, ponownie Słowacy przy piłce!

• Niestety, słabe rozegranie tego stałego fragmentu gry przez Mierzejewskiego, straciliśmy piłkę, teraz Słowacy organizują atak, Hubocan faulowany.

• Długa piłka od jednego z obrońców do Olkowskiego, prawy obrońca poszedł skrzydłem i wywalczył pierwszy w tym meczu rzut rożny!

• Stoch dośrodkował w pole karne, szukał tam Hamsika, jednak Kamiński ze spokojem "wyczyścił" dośrodkowanie.

• W pierwszej minucie mamy już pierwsze uderzenie Polaków, Kuba Błaszczykowski z dystansu, zupełnie niecelnie, piłkarze w niebieskich koszulkach rozpoczęli od bramki.

• I mamy pierwszy gwizdek arbitra!

• 4-2-3-1 to nasza formacja na dzisiejszy mecz, na szpicy zagra Robert Lewandowski a zaraz za jego plecami Adrian Mierzejewski.

• Piłkarze po hymnach podali sobie ręce, w losowaniu kapitanów wygrał Słowacki kapitan, drużyna gości wybrała zamianę stron na boisku.

• Jak wypadnie debiut Adama Nawałki? Polska - SłowacjaPolska - Słowacja

• I mamy "Mazurka Dąbrowskiego", donośny śpiew kibiców oraz piłkarzy reprezentacji i sztabu trenerskiego. Piękny pokaz patriotyzmu.

• Jako pierwszy słyszymy hymn naszych południowych sąsiadów, kibice wznieśli barwy do góry.

• Zostało 5 minut do rozpoczęcia meczu, piłkarze już na murawie, już za chwilę usłyszymy hymny narodowe obu zespołów.

• Nasi reprezentanci do 21 roku życia zdołali zwyciężyć z Maltą aż 5-1 po hattricku Arkadiusza Milika, oraz trafieniach Pawłowskiego i Chrapka. Gratulujemy i miejmy nadzieję na podobny wynik w meczu dorosłej reprezentacji.

• Na trybunach ma dzisiaj zasiąść komplet kibiców: Kibice reprezentacji Polski na meczu ze SłowacjąKibice reprezentacji Polski na meczu ze Słowacją

• Zawodnicy obu reprezentacji pojawili się już na przedmeczowej rozgrzewce. Naszych reprezentantów wyprowadził kapitan Jakub Błaszczykowski, natomiast Słowaków Martin Skrtel.

• Zawodnicy rezerwowi Reprezentacji Słowacji: Tomas Kosicky, Kornel Salata, Dusan Svento, Marian Cisovsky, Tomas Kona, Stanislav Sestak, Michal Duris, Marek Bakos.

• Zawodnicy rezerwowi Reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń, Tomasz Brzyski,Michał Pazdan, Tomasz Hołota, Marcin Kowalczyk, Łukasz Szukała, Piotr Ćwielong, Adam Marciniak, Dawid Nowak, Piotr Celeban, Łukasz Teodorczyk, Marcin Robak, Krzysztof Mączyński.

• Znamy wyjściowe składy obu zespołów. Czas na rezerwowych.

• Trzeba jednak przypomnieć, że od 16 lat żadnemu selekcjonerowi polskiej kadry nie udało się wygrać meczu w debiucie.

• Dzisiaj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zasiądzie komplet publiczności. Czy pomogą oni w walce o wygraną w debiucie selekcjonerskim Adamowi Nawałce?

• Na murawie pojawił się również nowy trener naszej reprezentacji Adam Nawałka, czym wywołał poruszenie wśród fotoreporterów.

• Dobre wiadomości docierają do nas z Malty, gdzie swój mecz Eliminacji MME 2015 rozgrywa drużyna Marcina Dorny i prowadzi 3:0 po dwóch golach Arkadiusza Milika i jednym trafieniu Michała Chrapka.

• Piłkarze obu reprezentacji właśnie pojawili się na murawie by się z nią zapoznać, a kibice powoli zapełniają stadion.

• Witam Państwa z chłodnego dzisiaj Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.