2

Szwajcaria

2

• Koniec meczu! Polska remisuje 2-2 ze Szwajcarią. Jesień 2014 bez porażki!

• Cionek faulem powstrzymał Shaqiriego, który kapitalnie ograł właśnie stopera reprezentacji Polski i będącego obok Jodłowca. Ciekawie rozegrany rzut rożny, płasko w pole karne do Shaqiriego, ale ten niedokładnie uderzył.

• Glik po rzucie rożnym, tym razem nogą, ale ponad bramką!

• 3 minuty - tyle doliczył sędzia Jakobsson do regulaminowych 90.

• My chcemy gola! Polacy, my chcemy gola! - niesie się po stadionie we Wrocławiu.

• Wielka szkoda, bo gra naszej reprezentacji w drugiej połowie była o wiele lepsza niż w pierwszej połowie i Szwajcarzy nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Gdy już ją mieli - wykorzystali ją z zimną krwią. Fabiański raczej bez szans na skuteczną interwencję.

• Fabian Frei płaskim strzałem pokonał z 18. metra Łukasza Fabiańskiego! 2-2!

• Teodorczyk wychodził już na pozycję sam na sam po prostopadłym podaniu Rybusa, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Mila zbyt słabo podawał na prawo do Milika i akcja nieco straciła na impecie. Napastnik Ajaxu musiał zwolnić, przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i uderzył z dystansu, ale zbyt słabo by zaskoczył dobrze dysponowanego Burkiego.

• Kuriozalna sytuacja na murawie we Wrocławiu! Faulem kontrę Szwajcarów przerywa Żyro. Mehmedi głośno i dosadnie upomina się o żółtą kartkę, po czym sędzia pokazują ją...Milikowi. Po chwili konsternacji arbiter zawołał Żyrę i pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Schonbachler przerywa faulem akcję Żyry, który minął wprowadzonego niedawno zawodnika Szwajcarii lewą flanką i już zmierzał w pole karne! Uzasadniona żółta kartka.

• Na raty łapie piłkę Łukasz Fabiański po strzale z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od muru i wysokim łukiem spadała pod poprzeczkę bramki Polaków.

• W drugiej połowie wyraźnie lepiej Polacy grają pressingiem, przez co Szwajcarzy mają problem ze skonstruowaniem groźnej akcji.

• Słupek po strzale Rybusa ratuje Helwetów od utraty bramki!

• Boisko opuszcza strzelec jedynej bramki dla Szwajcarów, Josip Drmic. Zastępuje go Marco Schonbachler.

• Długo nic nie działo się w polu karnym Polaków, dlatego warte odnotowania jest dobra wrzutka Moubandje, którą jednak dobrze ponownie wyłapał Fabiański. Dobry mecz lewego obrońcy Helwetów.

• Mila na bok do Teodorczyka, ale nasz napastnik na minimalnym spalonym.

• Kibice we Wrocławiu śpiewają hymn Polski.

• Łukasz Broź ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego, choć to chyba kolejna zbyt pochopna decyzja sędziego z indywidualnym ukaraniem gracza.

• Faul Cionka, po którym obrońca powinien obejrzeć żółtą kartkę, ale sędzia Jakobsson tym razem oszczędził reprezentanta Polski.

• A taką bramkę strzelił Arkadiusz Milik. Palce lizać!

• Kolejna zmiana w reprezentacji Polski. Za Krychowiaka wchodzi Teodorczyk i wracamy do ustawienia z dwoma napastnikami.

• Mila ukarany żółtą kartką, choć chyba zbyt pochopna decyzja sędziego Jakobssona.

• Żyro ukarany żółtą kartką za faul na Langu.

• 40 133 widzów mamy dziś na wrocławskim stadionie. Do kompletu publiczności zabrakło więc niecałych dwóch tysięcy.

• Burki uprzedza Milika, wybijając piłkę, będąc już poza polem karnym!

• Za Gelsona Fernandesa wejdzie Fabian Frei.

• Wyjątkowa chwila na stadionie we Wrocławiu. Na boisku pojawia się Sebastian Mila, witany owacjami na stojąco. Zmienia od Roberta Lewandowskiego.

• A za Stockera pojawia się w reprezentacji Szwajcarii Mehmedi.

• W jakim gazie jest ten chłopak! Piłka przeszła nad Drmiciem, który jako jedyny w murze nie podskoczył i piłka zatrzepotała w siatce po strzale w okienko!

• Żyje stadion we Wrocławiu. Tym bardziej, że na boisku pojawi się zaraz ulubieniec kibiców, Sebastian Mila!

• Milik z wolnego, 2-1!!!

• Żółta kartka dla Burkiego za bezpardonowy atak na Roberta Lewandowskiego poza polem karnym. Będzie rzut wolny z 17. metra.

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden - kibice we Wrocławiu są jednomyślni.

• Kuriozalna sytuacja! Cionek źle wybijał piłkę, przed Fabiańskim znalazł się napastnik Szwajcarii, piłkę odbił Fabiański, a ostateczne zagrożenie oddalili środkowi obrońcy reprezentacji Polski!

• Olkowski w doskonałej sytuacji po podaniu Rybusa! Skrzydłowy reprezentacji Polski wypuścił bocznego obrońcę w pole karne, ale ten źle dogrywał piłkę wzdłuż pola bramkowego! Po rzucie rożnym główkował Glik, ale tuż nad bramką!

• Długo teraz utrzymujemy się przy piłce, w końcu Milik zagrywa do Lewandowskiego, ale podczas dryblingu napastnik Bayernu zgubił piłkę przed polem karnym.

• Pewne wyjście Łukasza Fabiańskiego do dośrodkowania z rzutu rożnego. Dobrze wprowadził się do gry nasz rezerwowy bramkarz.

• I kolejna zmiana. Za Kucharczyka pojawia się na boisku Żyro.

• Łukasz Broź za Artura Jędrzejczyka.

• W odpowiedzi Kasami, ale dobra interwencja Łukasza Fabiańskiego, który bez trudu łapie strzał pomocnika Szwajcarii.

• W polu karnym z piłką odwrócił się Lewandowski, ale Burki kapitalnie broni strzał kapitana reprezentacji Polski!

• A Milik wszedł za Zielińskiego.

• Po wejściu Milika z przodu jest Lewandowski i ktoś z wymieniającej się dwójki Milik - Kucharczyk.

• Również również w naszej drużynie. Za Boruca wchodzi Fabiański.

• Zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Za Inlera pojawia się Behrami.

• Druga połowa już się zaczęła!

• W zespole Szwajcarów bardzo dobre zawody rozgrywa Josip Drmic, który nęka naszych obrońców raz po raz indywidualnymi akcjami. Solidnie daje się we znaki również Xherdan Shaqiri, który w pojedynku piłkarzy Bayernu prezentuje się póki co lepiej od Roberta Lewandowskiego.

• Mecz towarzyski: Polska - SzwajcariaMecz towarzyski: Polska - Szwajcaria

• Do 45 minuty bohaterem meczu był bezapelacyjnie Artur Boruc, który zaliczył kilka wspaniałych interwencji, ratując nasz zespół od utraty kolejnych bramek. Jednak golem na 1-1 dołączył chyba do niego Jędrzejczyk i to tych dwóch piłkarzy w naszej drużynie zasługuje na najwyższe noty. Popularny "Jędza", prócz bramki, często podłącza się do akcji ofensywnych i solidnie wywiązuje się ze swoich zadań w defensywie.

• Tak cieszył się po zdobyciu bramki Artur Jędrzejczyk

• Szczęśliwie w samej końcówce Polacy strzelają wyrównującego gola, a strzelcem bramki jest Artur Jędrzejczyk.

• Koniec pierwszej połowy.

• Krótkie rozegranie z rzutu rożnego, dośrodkowanie Rybusa i Jędrzejczyk nabiegł na krótki słupek, po czym skierował piłkę do bramki obok bezradnego Burkiego!

• 1-1, Jędrzejczyk!!!

• Strzał Jędrzejczyka, ale blokowany i będzie rzut rożny.

• Strzały Szwajcarów z bardzo bliska, sami nie mogą uwierzyć, jak w takiej sytuacji nie zdobyli bramki! Kapitalnie zachował się Olkowski, który zaasekurował Boruca i powstrzymał dobitkę, wybijając piłkę z bramki!

• Boruc! Olkowski! Boruc! Kanonada Szwajcarów na bramkę Polaków, ale powstrzymaliśmy to oblężenie!

• Rybus nie zdążył zamknąć dośrodkowania Jędrzejczyka! Skuteczność Polaków w "5" rywala - tragiczna.

• Świetnie na małej przestrzeni utrzymał piłkę Lewandowski i odegrał do Zielińskiego. Pomocnik Empoli jednak fatalnie odgrywał piłkę kapitanowi naszej reprezentacji.

• Pomocnik reprezentacji Polski za faul na Kasamim dostaje żółtą kartkę.

• Niedokładnie Rybus z prawej strony podawał na środek, ale Jodłowiec stopuje kontrę Helwetów.

• Burki w ostatniej chwili uprzedza Lewandowskiego i piąstkuje piłkę sprzed głowy Polaka!

• Świetnie obrońcę zblokował Lewandowski, dzięki czemu ułatwił Kucharczykowi dojście do piłki i dośrodkowanie jej sprzed pola karnego, ale skrzydłowy reprezentacji Polski zagrywa tak, że Lang bez problemu blokuje wrzutkę.

• Moubandje z lewej strony zszedł do środka i zostawił piłkę Shaqiriemu, ten z prawej nogi uderzył w kierunku bramki, ale Glik ofiarnie głową wybił futbolówkę na rzut rożny!

• Kucharczyk w prostej sytuacji daje się złapać na spalonego.

• Stocker z lewej strony otrzymał piłkę od Drmicia i dośrodkował ją w pole karne, ale główkę wygrywa Glik.

• Inler powstrzymuje Lewandowskiego i natychmiast zagrywa prostopadle do Drmicia! Szwajcar znalazł się w polu karnym, z łatwością okiwał Cionka, kolejnemu obrońcy chciał jeszcze założyć "siatkę" i dopiero strzelić, ale na to już nie pozwolił Glik.

• Przy rozgrzewającym się Mili pojawił się ktoś ze sztabu szkoleniowego reprezentacji, a trybuny natychmiast zaczęły skandować nazwisko zawodnika Śląska. Ten wrócił jednak na ławkę, a na rozgrzewkę ruszyli inni Polacy.

• Stockera w polu karnym powstrzymuje Jędrzejczyk, wybijając futbolówkę w głąb pola. Szwajcarzy przejęli piłkę i spokojnie, z mozołem konstruują kolejną akcję.

• Kucharczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu, choć była okazja do lepszego rozegrania tej akcji. Skrzydłowy Legii miał przed sobą jeszcze kilku kolegów z reprezentacji. Strzał jednak mocno niecelny.

• Zbyt krótkie zagranie z rzutu rożnego, obrońcy wybijają piłkę, a ta trafia pod nogi Zielińskiego. Młody pomocnik zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, ale piłka minęła lewy słupek bramkarza Szwajcarii o kilka metrów.

• Jakby na zaprzeczenie moich słów - Lewandowski! Akcja z lewej strony, Robert uderzył z powietrza, ale Burki zdołał sparować na rzut rożny!

• Szwajcarzy są spokojniejsi po zdobyciu bramki i dokładniej konstruują swoje akcje, praktycznie każdy ich atak jest bardzo groźny. Z tyłu są z kolei poukładani i ciężko naszym piłkarzom dojść do pozycji strzeleckiej.

• Trójka naszych reprezentantów już się rozgrzewa, wśród nich jest między innymi Sebastian Mila. Przez trybuny przechodzą natomiast kolejne fale.

• Wielbłąd Krychowiaka! Z połowy boiska chciał dograć głową do Boruca, zrobił to jednak zbyt lekko i Shaqiri wybiegał sam na sam z Borucem, minął polskiego bramkarza, ale wyniósł się za daleko od bramki i jego strzał zdążył wyłapać nasz golkiper!

• Po raz kolejny dobra akcja Szwajcarów, na lewej stronie dużo miejsca miał Moubandje, ale obrońca Helwetów zepsuł dośrodkowanie i nasi obrońcy nie mieli problemów z wybiciem.

• Znowu Shaqiri prostopadle do Drmicia, ale tym razem napastnik Szwajcarii lepiej pilnowany i pod presją źle uderzył na bramkę Boruca.

• Zieliński w bardzo wyraźnie zagrywa ręką, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

• Znowu akcja prawą stroną. Olkowski do Kucharczyka, ten znowu płasko dogrywał w pole karne, ale obrońcy bez trudu wybijają futbolówkę.

• Kucharczyk przejął złe podanie i ruszył prawą flanką, ale jego dośrodkowanie bardzo nieudane.

• Shaqiri prostopadle do Drmicia, napastnika Leverkusen nie upilnował Paweł Olkowski i Szwajcar bez problemu pokonuje Artura Boruca.

• Niestety, 0-1. Josip Drmic.

• Rybus - Lewandowski - Jodłowiec. Trójkowa akcja z lewej strony pola karnego, zagranie Legionisty wzdłuż bramki, ale nie zdążył zamknąć tego podania drugi z piłkarzy Legii, Michał Kucharczyk.

• Kucharczyk nie trafił w piłkę pół metra przed bramką!

• ZACZYNAMY!

• Hymny odśpiewane, pierwszy gwizdek sędziego Jakobssona już za kilka chwil.

• Wychodzą na boisko!

• Ciekawa statystyka naszych spotkań ze Szwajcarami. Mierzyliśmy się z nimi trzykrotnie i wszystkie te mecze zakończyły się wygraną reprezentacji Polski. Przedłużymy passę?

• Do pierwszego gwizdka sędziego zostało już tylko 15 minut!

• W takich koszulkach na rozgrzewkę wychodzą reprezentanci Polski. Wsparcie dla Kamila Grosickiego, który w meczu z Gruzją złamał rękę, to dowód na świetną atmosferę panującą w reprezentacji. Czy można stwierdzić, że wyniki robią drużynę?

• W niemieckich mediach mecz Polska - Szwajcaria jest pojedynkiem dwóch gwiazd. Naprzeciw sobie zagrają Robert Lewandowski i Xherdan Shaqiri, zawodnicy Bayernu Monachium. Który z nich wróci do klubu w lepszym humorze?

• Ławki rezerwowych

Polska - Szczęsny, Fabiański – Szukała, Janicki, Broź, Linetty, Mączyński, Żyro, Gajos, Mila, Milik, Teodorczyk

Szwajcaria - Hitz, Mvogo – Djourou, Behrami, Frei, Seferovic, Schonbachler, Mehmedi

• Są już składy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Kristinn Jakobsson z Islandii. 45-letni arbiter czterokrotnie gwizdał reprezentacji Polski. Mecze te dwukrotnie zakończyły się zwycięstwami i dwukrotnie remisami naszej kadry.

• Przed nami bardzo ciekawe spotkanie ze względu na poziom przeciwnika, jego sposób gry. Myślę, że to doskonała okazja, aby sprawdzić kilku zawodników. Na pewno po połówce zagrają Artur Boruc i Łukasz Fabiański. Wierzę gorąco w to, że będziemy walczyć o zwycięstwo i podtrzymamy dobrą passę. - tak na konferencji przedmeczowej wypowiedział się Adam Nawałka.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu towarzyskiego, w którym reprezentacja Polski podejmie kadrę Szwajcarii!