Chelsea Londyn

3

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• To tyle z mojej strony. Zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net!

• Przed Vitesse jeszcze jeden mecz sparingowy - z Boltonem. Chelsea natomiast zagra jeszcze z Werderem Brema, Ferencvaros i Realem Sociedad.

• Trzeba też jednak pochwalić Vitesse. Przy odrobinie szczęścia, wynik mógłby wyglądać całkiem inaczej. Podopieczni trenera Bosza potrafili w niektórych momentach bardzo mocno zagrozić bramce The Blues. Szczególnie strzał Labyada z drugiej połowy był godny uwagi. Piłka trafiła w słupek, jednakże siła i miejsce oddania tego uderzenia zasługują na szacunek.

• Chelsea zaprezentowała się przyzwoicie. Na uwagę zasługują trzy asysty Diego Costy, który pokazał, że oprócz strzelania bramek umie też podawać do kolegów z drużyny. Bardzo dobre zawody rozegrali też strzelcy bramek dla Chelsea, czyli Mohamed Salah, Cesc Fabregas i Nemanja Matić.

• I szybko bramka Urosa Djurdjevicia :) Przepraszam za pomyłkę - piłki nie przeciął Terry, a nie jak pisałem Azpilicueta.

• Na koniec jeszcze bramka Nemanji Maticia

• Koniec spotkania! Jose Mourinho schodząc do szatni tylko pomachał do Petera Bosza :) Chelsea pokonuje w sparingu Vitesse 3:1!

• GOOL! Wejście smoka Urosa Djurdjevicia! Leerdam zgrał piłkę do wbiegającego Djurdjevicia, piłki nie przeciął Azpilicueta, a zawodnik Vitesse wbił ją do bramki obok bezradnego golkipera Chelsea!

• Oraz Marcus Pedersen, który zmienia Zakaria Labyada.

• Kolejne zmiany :) Za Vako wchodzi Uros Djurdjevic.

• Okazja dla Vitesse! Beeney po raz kolejny wystawiony na próbę, tym razem musiał zdążyć do nadbiegającego do piłki Diksa. Ale zdążył i ją wybił.

• Świetna piłka do Torresa, ale Hiszpan dużo wolniejszy niż Kruiswijk.

• Beeney miał okazję do kontaktu z piłką, pewnie łapiąc strzał Leerdama

• Oraz za Branislava Ivanovicia - Nathaniel Chalobah.

• Ależ tych zmian.. :) Kolejne dwie w Chelsea. Za Petra Cecha wchodzi Mitchell Beeney

• I numer trzy - za Nemanję Maticia na murawę wchodzi Jeremie Boga.

• Numer dwa - za Diego Costę pojawia się 16-letni Dominic Solanke!

• Mamy potrójną zmianę w Chelsea - Kurt Zouma za Gary'ego Cahilla. To zmiana numer 1.

• W międzyczasie zmiana w Chelsea - za Fabregasa wchodzi Lewis Baker. Brawa dla Cesca za piękną bramkę w pierwszej połowie.

• GOL! 3:0! Nemanja Matić! I po raz kolejny asystuje Costa! Hiszpan świetnie popędził z piłką w pole karne Vitesse i "obsłużył" Maticia, który wpakował piłkę do pustej bramki!

• Niewiele się dzieje na boisku. Okres nudy

• I jeszcze jedna zmiana w Chelsea. Za strzelca pierwszej bramki, Mohameda Salaha na boisko wchodzi Nathan Ake.

• Fabregas próbował zagrać z pierwszej piłki do wychodzącego Torresa, ale połapali się obrońcy Vitesse i przejęli piłkę

• Co się działo na boisku przez ten czas między zmianami? Niewiele - mieliśmy kilka fauli i nic poza tym.

• Teraz zmiana w Chelsea. Przy gromkich brawach boisko opuszcza były gracz Vitesse, Marco van Ginkel, a w jego miejsce Oriol Romeu.

• Vitesse Arnhem - Chelsea

• I trzecia - za Bertranda Traore na boisku melduje się Denys Oliinyk.

• Druga - za Vejinovicia pojawia się Marvelous Nakamba.

• I mamy potrójną zmianę w Vitesse. Najpierw pierwsza - za Wallace'a pojawia się Diks.

• LABYAAAAD ALEŻ STRZAŁ! Zawodnik Vitesse uderzył z blisko 30 metrów, spod linii bocznej i trafił w słupek! Gdyby piłka wpadła do siatki, mielibyśmy gola typu "stadiony świata"!

• Była świetna okazja dla Chelsea! Najpierw Costa miał dobrą pozycję do strzału, ale jego uderzenie obronił golkiper Vitesse, futbolówka powędrowała pod nogi Torresa, jednak jego strzał został zablokowany!

• Van Ginkel spróbował uderzenia sprzed pola karnego, jednak wysoko nad poprzeczką

• Torres świetnie próbował zagrać do wychodzącego Salaha, jednak trochę za mocno i Velthuizen pierwszy przy piłce. Ale sam pomysł godny pochwały

• Costa wrzucał piłkę w pole karne, tam czyhał na nią Fabregas, jednak ubiegł go Velthuizen

• Cech próbował szybko wznowić grę wyrzutem, ale rzucił wprost pod nogi Vejinovicia.

• Propper szarżował na prawej stronie, ale Azpilicueta wybił piłkę na rzut rożny

• Ależ zamieszanie pod bramką Chelsea! Najpierw uderzał Leerdam, ale zablokował go Cahill. Piłkarze Vitesse reklamowali zagranie ręką i istotnie - piłka trafiła w dłoń Cahilla, jednak była ona "przyklejona" do jego torsu.

• W drużynie gospodarzy również zmiana - bramkarza Rooma zastępuje Velthuizen.

• Vitesse rozpoczyna drugą połowę!

• W przerwie mamy zmianę w szeregach gości - za Filipe Luisa pojawia się John Terry.

• A tymczasem Romelu Lukaku już jest zawodnikiem Evertonu. Kontrakt został podpisany na 5 lat.

• I jeszcze bramka Mohameda Salaha

• Piękna bramka Cesca Fabregasa

• Po drugiej bramce tempo meczu mocno spadło, jednak Vitesse potrafiło stworzyć sobie groźne sytuacje. Jeśli w drugiej połowie mecz będzie wyglądał podobnie, to niewykluczone, że zobaczymy jeszcze bramki.

• Warto zaznaczyć, iż przy pierwszej bramce był chyba niewielki spalony.

• Chelsea od początku naciskała na rywala, co zaowocowało szybką bramką. Goście jednak nie zamierzali odpuszczać i ruszyli do ataku, które trzeba przyznać - były groźne. Bardzo aktywny w szeregach Vitesse jest Bertrand Traore. W Chelsea natomiast wyróżnia się Nemanja Matić.

• Nie było doliczonego czasu, sędzia zakończył pierwszą odsłonę równo po 45 minutach

• Po raz kolejny świetnie Matić, który nie pozwolił Leerdamowi przedrzeć się lewą flanką

• VEJINOVIC! Było blisko po strzale z rzutu wolnego! Cech przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Mówiąc wcześniej o tym, kto się wyróżnia - grzechem byłoby nie wspomnienie o Nemanji Maticiu, który jak na razie rozgrywa kapitalne zawody. Posyła świetne piłki do kolegów, a także "czyści" niemal wszystko.

• SALAH! To powinno być 3:0! Dostał kapitalne zagranie od Maticia i znalazł się sam na sam z bramkarzem Vitesse, próbował go minąć, jednak zbyt mocno kopnął piłkę, co zaowocowało jej utratą!

• CO ZA SZANSA VITESSE! Leerdam dostał kapitalne prostopadłe zagranie i znalazł się oko w oko z Cechem! Bramkarz Chelsea jednak górą!

• Van der Heijden faulował Diego Costę przy walce o główkę. Rzut wolny dla Chelsea

• Filipe Luis dobrze powstrzymał Traore na prawej flance.

• Torres próbował zagrania do wychodzącego Salaha, ale zrobił to bardzo niedokładnie

• Atakowała Chelsea, ale Vitesse przechwyciło piłkę i popędziło z kontrą, strzału próbował Traore, ale był rykoszet i mamy rzut rożny

• Można powiedzieć, że Diego Costa asystował przy obu bramkach dla The Blues.

• Było blisko fatalnego błędu Petra Cecha! Czeski golkiper nieczysto kopnął piłkę, a ta , gdyby nie asysta Azpilicuety, powędrowałaby wprost pod nogi zawodnika Vitesse

• SALAH! Uderzenie Egipcjanina, ale Room broni koniuszkami palców! Korner!

• GOOL! CESC FABREGAS! ŚWIETNY GOL Z RZUTU WOLNEGO! Hiszpan kapitalnie zakręcił piłkę, tuż nad murem! Room bez szans!

• Zrobiło się nerwowo przed polem karnym Vitesse. Diego Costa został brzydko sfaulowany, co Hiszpana mocno rozzłościło.

• Kogo można wyróżnić po pierwszych 20 minutach? Na pewno Bertranda Traore, który widocznie chce zaimponować nie tylko Peterowi Boszowi

• Próba długiego zagrania do Costy, ale dobrze przecina defensywa Vitesse.

• A Thibaut Courtois już dołączył do drużyny i siedzi obok Didiera Drogby :)

• Niedokładne podanie do Kruiswijka i aut dla Chelsea w okolicy linii środkowej boiska

• Traore! Kolejna próba zawodnika Vitesse, tym razem mocniej, ale obok bramki

• Techniczny strzał Traore ląduje w rękawicach Cecha

• Jak na razie przeważa Chelsea, choć gospodarze są również bardzo groźni. A zwłaszcza ze stałych fragmentów, co już pokazali.

• Dobra wrzutka Filipe Luisa, ale Kashia wybija na korner

• Costa wyszedł na niemal czystą pozycję, ale w ostatniej chwili Koshia wybija mu piłkę wślizgiem! Czysto

• VAKO! Świetny strzał Gruzina! Cech przeniósł piłkę nad poprzeczką! Kolejny rzut rożny i kolejne zagrożenie! Propper główkował tuż nad bramką!

• Okazja dla Vitesse! Vako dostał podanie głową w pole karne, próbował minąć Ivanovicia, ale Serb wybił na rzut rożny! Chwilę później okazję miał Traore, ale Cahill wybił piłkę sprzed bramki!

• Chelsea wyraźnie naciska rywala, Vitesse ma problem z wyjściem z własnej połowy

• Było blisko kolejnej bramki! Ponownie Salah, piłka minęła już bramkarza, ale van der Heijden wybija futbolówkę!

• Matić świetnie zagrał do wychodzącego na pozycję Costy, ten popędził pod bramkę Rooma i zagrał do Salaha, który wpakował piłkę do siatki!

• GOL! Mohamed Salah!

• Torres próbował przedrzeć się przez obronę Vitesse, ale faulował go Kruiswijk

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Kibice Vitesse potraktowali mecz poważnie - odpalili race i stadion jest..zadymiony.

• Piłkarze już na murawie, za chwilkę początek spotkania!

• Zapomniałem dodać, że przecież Wallace również przebywa na wypożyczeniu w Vitesse i również wyjdzie dziś w pierwszym składzie

• Do meczu zostało kilka minut, zaraz zaczynamy.

• Dziś do drużyny mieli dołączyć belgijscy piłkarze, którzy byli na mundialu. Mowa tu o Edenie Hazardzie, Thibaut Courtois oraz Romelu Lukaku, lecz jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, były piłkarz Anderlechtu nie wybiera się do Holandii, a do Liverpoolu, by podpisać kontrakt z Evertonem.

• Didier Drogba będzie musiał zatem poczekać przynajmniej do meczu z Werderem Brema aby zaliczyć ponowny debiut w barwach The Blues.

• Wracając jeszcze do kwestii sparingów. Vitesse rozegrało dotąd pięć meczów kontrolnych i wszystkie zremisowali.

• Obie drużyny w ostatnich latach mocno ze sobą współpracują. Chelsea wypożycza bowiem do Vitesse mnóstwo swych młodych zawodników. Dziś w pierwszym składzie holenderskiej drużyny jest Bertrand Traore, który przebywa w Vitesse właśnie na zasadzie wypożyczenia z Chelsea.

• Rezerwowi Chelsea: Beeney, Zouma, Terry, Chalobah, Ake, Romeu, Baker, Boga, Solanke

• Rezerwowi Vitesse: Velthuizen, Djurdjevic, Oliinyk, Dauda, Marvelous, Pedersen, Bosz, Ibarra, Diks, Klein-Holte

• Dodane zostały składy obu drużyn. Za chwilę podam kto znalazł się w rezerwie.

• Chelsea jak dotąd w sparingach nie zachwyca. Pierwszy mecz zawodnicy z Londynu wygrali wprawdzie 5:0, jednakże w kolejnych nie było już tak łatwo. Dotychczasowy bilans sparingów to 3 zwycięstwa i 1 remis.

• Mecz rozpocznie się za niecałą godzinę. Bardzo możliwe, że dziś szansę ponownego debiutu w Chelsea dostanie Didier Drogba, który przed kilkoma dniami powrócił na Stamford Bridge.

• Witam i zapraszam na relację LIVE z towarzyskiego meczu pomiędzy Vitesse Arnhem a Chelsea FC.