Włochy

1

Anglia

1

• Dobra gra obu dużyn zaowocowała tym, że to nie był zbyt porywający mecz. Zabrakło większej ilości akcji, tempa i przede wszystkim bramek. Był to jednak tylko pojedynek towarzyski, który powinien dać wiele doświadczenia zawodnikom i wniosków trenerom. To tyle na dziś, dziękuję, Michał Kozera.

• I koniec spotkania! Remis, status quo zachowany i nie ma rewanżu.

• Jeszcze jest rzut wolny dla Anglii z niedalekiej odległości.

• Kane uderza potężnie z 20 metrów, ale broni to Buffon!

• 3 doliczone minuty. Może coś się wydarzy.

• Bertrand wchodzi za Gibbsa.

• Teraz Vazquez próbował! Włoch obiegł obrońcę i płaskim strzałem chciał zmienić wynik, ale spudłował!

• Świetna kontra Anglii, ale wrzutkę z prawej strony zdjęli rywale.

• Teraz Rooney przed szansą, celował w założenie "siaty" Buffonowi, ale Włoch był na to przygotowany!

• TOWNSEND!! ALEŻ BRAMKA! Zawodnik Spurs nie czekał długo otrzymując piłkę przed polem karnym przymierzył i potężnym uderzeniem pokonał Buffona!

• I tym razem nie pomyślał jeden z zawodników włoskich, ściągając sprzed nosa koledze piłkę. Sam był na spalonym.

• Zmarnował świetną szansę Immobile! Włoch dostał piłkę za obrońców, nie był na spalonym, ale w polu karnym już świetnie powstrzymał go Jones!

• Mason za Hendersona.

• Kane do Rooneya, ależ było blisko trafienia bramki!

• Ależ petarda Rooneya! Anglik dostał piłkę na 16. metr i uderzył potężnie, niestety prosto w ręce Buffona.

• Townsend za Delpha.

• Ależ przerzucenie piłki piętką przez Soriano, niewiele brakowało by ograć tym rywala i móc oddać strzał, szczypta magii w Turynie!

• Verratti za Valdifioriego. Bardzo mało, poza zmianami, dzieje się na boisku.

• Bardzo dobry rajd Barkleya, jednak chwilę przed oddaniem piłki Rooneyowi fantastycznie interweniował Chiellini!

• Za Pelle wchodzi Immobile.

• Vazquez debiutuje w kadrze, zastępując Edera.

• Mamy wiele zmian w drużynie Włoch. Florenzi ustępuje miejsca Abate.

• Mamy zmianę, Barkley za Walcotta.

• Ależ zmarnował szansę Gibbs, dobrze podał mu na wolne pole Rooney, ale obrońca spudłował z lewej nogi.

• Ranocchia dobrze zdejmuje piłkę sprzed nosa Rooneyowi.

• Kane strzela, ale dobrze blokuje go obrońca. Mamy rożny.

• Joe Hart! Ależ zablokował Edera bramkarz Manchesteru City

• Fantastyczna interwencja Jagielki po prostopadłej piłce Włochów w pole karne!

• Walker za Clyne'a na drugą połowę.

• Wracamy na murawę, druga połowa!

• Koniec pierwszej połowy. Włosi wygrywają z Anglią po dość... spokojnym i mało angażującym meczu. Wracamy za kwadrans!

• Rożny dla Anglii.

• Mamy już pierwszą zmianę, Smallinga zastępuje Michael Carrick, ustawiając się jako defensywny pomocnik. Z tej pozycji do obrony schodzi Phil Jones.

• Wolny dla Anglików i kolejne dośrodkowanie w pole karne, znów wyjaśnione przez rywali.

• Smalling skarży się na uraz.

• Anglicy próbowali przedostać się w pole karne Włochów, ostatecznie jednak spróbowali wrzutki, którą zgarnęli gospodarze.

• Pelle znów próbował strącić wrzutkę, ale bez powodzenia.

• Rożny dla Włochów.

• Smalling wrzucał w pole karne, ale za głęboko pofrunęła ta piłka.

• Wcześniej Jones w powietrzu ostro potraktował Chielliniego, któremu udzialana jest teraz pomoc.

• I jest żółta.

• Gibbs faulem zatrzymał kontrę Włochów, to może być kartka.

• Jagielka pofrunął do szczupaka, ale minął się z piłką.

• A teraz Bonucci i Chellini powstrzymali Walcotta. Korner.

• Świetnie pograli sobie przed polem karnym Kane i Henderson, ale jeszcze lepiej wygarnął do obrońca.

• Pelle!! Mamy bramkę! Zawodnik Southampton pięknie trąca wrzutkę od Chielliniego, kierując ją poza zasięgiem rąk Harta na dalszy słupek!

• I znowu, tym razem prostopadłe podanie i natychmiastowy strzał Włocha zablokowany przez kryjącego go Jagielkę.

• Jagielka znów uprzedza piłkę w pole karne, tym razem dobrze przykryty został Pelle.

• Rooney zdobywa piłkę na prawej stronie swojej połowy i posyła fantastyczną piłkę do Walcotta, niestety ten nie dał rady ograć obrońcy i uderzył w niego.

• Wrzutka Soriano, ale ten przyjmuje częściowo ramieniem. Jest gwizdek.

• Buffon ściąga piłkę z głowy Kane'owi, po chwili po wrzutce uderza Henderson, ale prosto w Buffona.

• Wrzutka w pole karne Włochów, Kane odgrywa na 5. metr ale wybija obrona, sprzed pola karnego uderza z kozła Rooneya, ale trafia w poprzeczkę!

• Wrzutka w pole karne do Darmiana, ale tego zasłonił Clyne, przy okazji będąc faulowanym.

• Darmian rusza lewym skrzydłem, podaje na 5 metr i bramkę Harta ratuje Jagielka! Świetna akcja Włochów!

• Jasny gwint, gdzie on celował? Strzał Edera to była odchodząca piłka. Na linię boczną.

• Przerwana ta seria podań Anglików i długa piłka do Edera. Ten faulowany 10 metrów przed polem karnym.

• A kibicom takie pasywne rozprowadzanie piłki się wyraźnie nie podoba. Wyraźne gwizdy.

• Okres spokojniejszej gry w wykonaniu obu zespołów, póki co goście przy piłce.

• I znów Hart wybija piłkę z pola karnego.

• Parolo! Świetny strzał Włocha z 20. metrów, sparować na rożny musiał to Hart!

• Dobra akcja Anglików, ale w polu karnym Buffona było nieco zbyt tłoczno i nie udało się znaleźć miejsca do strzału.

• Piłka na skrzydło do Florenzi, ten jednak złapany na spalonym.

• Włosi przy piłce, wcześniej spokojnie futbolówkę rozgrywali Anglicy. Obie ekipy badają się nawzajem.

• Faulowany Kane.

• Czas na pierwszy gwizdek, zaczynają Włosi!

• W drużynie gospodarzy w ataku zobaczymy już niedługo Graziano Pelle, goście natomiast skorzystają z Phila Jonesa jako defensywnego pomocnika oraz Harry'ego Kane'a w napadzie.

• Czy to będzie wielka zemsta Anglików za Mistrzostwa Świata w Brazylii? Może to Włosi kolejny raz udowodnią swoją wyższość nad wyspiarskim składem? Wielki hit na Juventus Stadium przed nami, zapraszam, Michał Kozera.