Rezerwy Korony nie zwalniają tempa. Skuteczny Korzym

Norbert Sinkiewicz
Rezerwy Korony Kielce po raz kolejny zwyciężyły w 3. lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Zespół Sławomira Grzesika pokonał 4:2 Nidę Pińczów. Dwukrotnie do siatki trafił Jakub Kotarzewski, a po jednym golu dorzucili Maciej Korzym i Michał Wrześniewski.

Pierwszą bramkę dla kielczan w tym meczu strzelił Kotarzewski, który skorzystał z podania Jańca. W spotkaniu kilka sytuacji strzeleckich miał Daniel Gołębiewski, ale nie udało mu się trafić do siatki rywali. Kolegę wyręczył po raz drugi dużo młodszy Kotarzewski, który w 32. minucie świetnie uderzył po prostopadłym podaniu od Korzyma. W 58. minucie swoją pierwszą bramkę po feralnej kontuzji strzelił Maciej Korzym, który skorzystał z zamieszania w polu karnym. W 66. minucie Zaręba zdobył bramkę dla gości. W 79. minucie kielczanie zdobyli kolejnego gola po dobrym dośrodkowaniu Jańca i skutecznym uderzeniu głową Wrześniewskiego. W 89. minucie Nida zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę. Rezerwy Korony zwyciężyły jednak 4:2.

Rezerwy Korony Kielce plasują się aktualnie na 2 lokacie z 27 punktami. Następny pojedynek Koroniarzy został zaplanowany na 27 października z drużyną Poronina.

Korona II Kielce – Nida Pińczów 4:2 (2:0)

Bramki: Kotarzewski (13’), (32’), Korzym (58’), Wrześniewski (79’) – Zaręba (66’) Banaszek (89’)

Korona: Małecki – Zawadzki (K), Wrześniewski, Dejmek (61’ I. Marković), Piwowar (46’ Sierpina) – Stachura , Kwiecień (46’ Stąporski) – Kotarzewski, Korzym (61’ Paprocki), Janiec – Gołębiewski.

Trener: Sławomir Grzesik

Nida: Zyguła – Dulak, Ciacia, Rechowicz (K), Motyl – Zacharski, Łuszcz (46’ Karasek), Szafraniec, Mika (62’ Banaszek) – Bisikiewicz (46’ Sadowski), Zaręba.

Trener: Krzysztof Dziubel

Żółte kartki: Kwiecień (34’), Dejmek (38’)

źródło: korona-kielce.pl