Robben uratował Bayernowi zwycięstwo w Mainz. Bawarczycy zakończyli rundę bez porażki

Sebastian Chmielak
W 17. kolejce Bundesligi lider Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Mainz 2:1. Gola dla gospodarzy strzelił Elkin Soto, a dla mistrzów Niemiec trafili Bastian Schweinsteiger i Arjen Robben. W zespole Bawarczyków zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.

Mecz odważnie rozpoczęli piłkarze Mainz. Już w 4. minucie piłka trafiła do siatki Manuela Neuera, jednak Pablo de Blasis był na spalonym. Chwilę później Franck Ribery zmusił do interwencji Lorisa Karisua. Bramkarz gospodarzy zdołał odbić przed siebie futbolówkę uderzoną przez Francuza. Kibice zgromadzeni na Coface Arenie pierwszą bramkę zobaczyli w 21. minucie. Piłkę z prawego skrzydła w pole karne zagrywał Shinji Okazaki. Futbolówka trafiła do Elkina Soto, a Kolumbijczyk wślizgiem z kilku metrów pokonał Neuera.

Euforia gospodarzy trwała zaledwie 180 sekund. Do rzutu wolnego 20 metrów od bramki Kariusa podszedł Bastian Schweinsteiger. Niemiec uderzył kapitalnie w samo okienko i doprowadził do remisu. Było to pierwsze trafienie zawodnika Bayernu w obecnym sezonie. Na uwagę przed przerwą zasługiwała tylko jeszcze jedna akcja. Daniel Brosinski dograł futbolówkę w pole karne, która trafiła do Yunusa Malliego. Zawodnik Mainz próbował przelobować bramkarza gości, jednak Neuer uprzedził podopiecznego Kaspera Hjulmanda skutecznie interweniując.

Inicjatywę w spotkaniu posiadali podopieczni Josepa Guardioli, nie przekładało się to jednak na ilość sytuacji bramkowych. Mainz natomiast nastawiło się na szybkie kontry. Momentami gospodarze cofali się całym zespołem przed własne pole karne i szczelnie bronili dostępu do bramki Kariusa.

Drugą część lepiej rozpoczęli gospodarze. Świetnej okazji nie wykorzystał Malli, który z kilkunastu metrów strzelił mocno, ale Neuer fenomenalnie obronił uderzenie zawodnika Mainz. Bayern groźnie zaatakował po stałym fragmencie gry. W pole karne dośrodkowywał Arjen Robben, futbolówkę dobrze wypiąstkował Karius. Ta trafiła pod nogi Pierra Hojbjerga, a Duńczyk bez zastanowienia uderzył na bramkę, piłka poleciała tuż obok prawego słupka. Kilka chwil przed zakończeniem spotkania, Bayern zdobył zwycięską bramkę. Piłkę z lewej strony zagrywał Juan Bernat, a futbolówka dotarła do Robbena. Holender z kilku metrów pokonał Kariusa. Do końca już wynik nie uległ zmianie i Bayern odniósł 14. zwycięstwo w tym sezonie.

Dzisiejszy pojedynek był ostatnim meczem dla obu ekip w tym roku. Ekipy grające w Bundeslidze będą miały ponad miesiąc przerwy w rozgrywkach. Piłkarze wrócą na murawy 30 stycznia.