ROW gonił i dogonił... fotel lidera

Barbara Kubica/Dziennik Zachodni
Energetyk ROW Rybnik awansował na pozycję lidera 2. ligi
Energetyk ROW Rybnik awansował na pozycję lidera 2. ligi Dominika Przybyło
W meczu derbowym z Zagłębiem Sosnowiec, piłkarze Energetyka ROW Rybnik wywalczyli tylko punkt,ale mimo to udało im się awansować na pozycję liderów 2. ligi.

Gospodarze, którzy mają ambicję awansować ponownie do I ligi, podczas wczorajszego spotkania, mieli chrapkę na zwycięstwo. Dwa raz przegrywali i dwa razy doganiali rywali. - Zagłębie to też dobra drużyna, mecz stał na wysokim poziomie, a my odczuwamy niedosyt, bo grając 20 minut w przewadze trzeba było wygrać - mówił Sobczak.

I rzeczywiście, wtorkowe spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny dużo biegały, grały szybko i próbowały atakować, choć w pierwszych minutach widać było jeszcze na boisku sporo chaosu. Rybniczanie pierwszy groźny strzał oddali dopiero po około 30 minutach, rywale też nie radzili sobie dużo lepiej. Jednak to zawodnicy z Sosnowca jako pierwsi zdobyli w tym spotkaniu bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a najwyżej wyskoczył Jakub Arak, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

ROW odpowiedział zaraz po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się Sobczak. Po strzeleniu bramki rybni-czanie zaczęli grać nerwowo. Mieli sporo strat i nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 63 minucie Przemysław Mizgała zbiegł ze skrzydła i oddał bardzo precyzyjny strzał w długi róg. Bramkarz gospodarzy nawet się nie poruszył. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 71 minucie. Obrońca gości Marcin Sier-czyński sfaulował w polu karnym Mandrysza, który zaledwie kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku, a sędzia zawodów wskazał na jedenastkę. Rzut karny na wagę jednego punktu i pozycji liderów tabeli, pewnie wykorzystał Mariusz Muszalik.

Energetyk ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 2:2

Bramki: 0:1 Jakub Arak (38), 1:1 Szymon Sobczak (47), 1:2 Przemysław Mizgała (63) 2:2 Mariusz Muszalik (72-karny)

Energetyk ROW Rybicki: Borovicanin (86. Musiolik), Grolik, Bodzioch, Gojny, Fonfara, Wolniewicz I, Płonka, Muszalik, Sobczak, Muszalik, Jarka (70. Mandrysz)

Zagłębie Sosnowiec:: Matracki - Sierczyński III(71), Jarczyk, Markowski, Kursa I, Ryndak (78. Budek), Matusiak I, Dudek (82. Zalewski), Szatan I, Mizgała (90+2. Tylec), Arak (78. Tumicz)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)