Rozwój Katowice

1

Wigry Suwałki

3

• Koniec spotkania! Rozwój ponosi porażkę z Wigrami na swoim stadionie 1:3! Był to ostatni mecz rundy jesiennej dla obu drużyn. Zapraszamy na nasze kolejne, wiosenne już relacje z boisk 1.Ligi

• "Ch.j z wynikami, hej Rozwój jesteśmy z Wami" - kibicw dalej dzielnie wspierają swoich podopiecznych.

• Rozmus na ostatnie sekundy za Adamka.

• Znów akcja gości. Hanzel prostopadle zagrywa do wychodzacego Adamka, ale piłka odbija się od obrońców Rozwoju. Mimo to trafia spowrotem do gości, a konkretnie Żebrowskiego, który strzela w dolny róg, ale Solinski znów na posterunku.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Kayode dostaje piłke na lewym skrzydle, wpada w pole karne, gdzie przepycha się z Boguszem i pada w polu karnym! Sędzie nie decyduje się na podyktowanie jedenastki, co zwiększa konsternację kibiców na trybunach.

• Rozwój wykonuje rzut rożny. Wrzutka Wróbla trafia do Kopczyka, ten nie trafia w piłkę. Dopadają do niej Kayode i Jaroszek, ale żaden z nich nie decyduje się na strzał... a przynajmniej celny strzał, gdyż obaj mijają sie z piłką.

• Rzut wolny dla Rozwoju z około 35 metrów. Wrzuca Winiarczyk, piłkę przedłuża Kopczyk, ta trafia do Wróbla, ale pomocnik musi wycofać się z pola karnego na skrzydło, gdzie... traci futboówkę.

• Wigry nieustannie próbuja dobić beniaminka - Hanzel ruszył z atakiem środkiem, zagrał na lewo do niepilnowanego Karankiewicza, a ten strzela wprost w Solińskiego.

• Strzelca bramki Monetę zastąpi z kolei Mateusz Żebrowski.

• Wojciech Król na ostatnie minuty zastąpi Raula Gonzaleza.

• Nieco humoru na obiekcie Rozwoju. Goście zaczynają rzut wolny od podania do... sędziego.

• Zniesmaczeni kibice gospodarzy zaczynają opuszczać obiekt przy ulicy Zgody.

• Kontra Wigier i praktycznie pozamiatane. Rozwój traci piłkę w środku pola, długie podanie Kalinkowskiego ze środka trafia do Łukasza Monety, a ten daje 3 bramkę gościom. Rozwój na kolanach.

• Na boisku melduje się także Balogun Kayode, zastąpi Patryka Kuna.

• 1. zmiana u gości. Za Atanackovicia wchodzi Biel.

• Wróbel wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, piłka trafia na głowę Kopczyka, a ten strzela nad bramką Salika.

• Piłkarz fości, Atanacković ukarany za wślizg w nogi Wróbla.

• Kozłowski schodzi z biska, Michał Gałecki zastępuje go na boisku!

• Kolejna kartka dla gospodarzy - tym razem ukarany Gonzalez.

• Kontra Rozwoju. Wróbel zagrywa na skrzydło do Kozłowskiego, który jest zupełnie niepilnowany. Ten mija obrońcę, wpada w pole karne, ale nie daje rady dograc piłki do śerodka pola karnego.

• Kun fauluje przed bramką Rozwoju piłkarza gości. I zarabia kartonik.

• Rzut wolny 23 metry do bramki Rozwoju. Faulowanym był Atancković. Silny strzał po ziemi Hanzela trafia w ręce Solińskiego.

• Aktywny dziś Moneta wrzuca w pole karne z lewego skrzydła, do piłki dopada Adamek, który z bliskiej odlgłości pakuje ją do siatki!

• Gol dla Wigrów! Kamil Adamek daje prowadzenie!

• Kibice Rozwoju są dziś zniesmaczeni poziomem sędziowania, czemu dają wyraz w swoich komentarzch.

• Wigry póki co w natarciu, Rozwój cofniety do obrony.

• Rozwój zaczyna 2 połowę.

• Koniec 1. połowy!

• Rzut wolny w samej końcówce na 16 metrze pola karnego dla Wigier! Rozwój utworzył mur z 8 zawodników, ale Hanzel bez pardonu uderza w okno bramki Solińskiego! I trafia!

• Doliczona minuta!

• Wigry zamykają Rozwój w hokejowym zamku i dążą do odpowiedzi na straconą bramkę. Gospodarze jednak skutecznie się bronią zagęszczając krycie w polu karnym.

• Raul Gonzalez chwilowo lezy na boisku po starciu z Monetą

• Rozwój w natarciu! Karankiewicz traci piłkę przed polem karnym na rzecz Czerkasa, ten odbiera mu ją, wychodzi sam na sam, ale podaje na bok do Wróbla. Ten strzela, ale wprost w bramkarza gości!

• Zamieszanie w polu karnym, piłka odbija się od obroncy Wigier, a na 5 metrze czeka juz Jaroszek, który płaskim strzałem z 5 metra pokonuje bezradnego Salika. Rozwój otwiera mecz!

• Golllllll! Jaroszek strzelcem bramki!

• Niesamowita akcja Rozwoju! Tkocz w środku pola podaje do Czerkasa. Ten oddaje ją na prawo do Wróbla. Pomocnik gospodarzy wrzuca ją na dalszy słupek, gdzie niepilnowany Czerkas uderza ją z woleja. Fantastyczną interwencją popisuje się jednak Salik, któruy wybija piłkę z linii nogą!

• Pierwszy strzał Rozwoju. Filip Kozłowski przejął piłkę w środku pola, ruszył do przodu, uderzył z 25 metrów... i Wigry, a konkretnie Salik rozpocznie od bramki.

• Hanzel wrzuca piłkę z rzutunwolnego, ta trafia na głowę Adamka, ale strzał zupełnie nieudany. Soliński od bramki.

• Nad stadionem wyszło śłońce, miejmy nadzieję, że oświeci piłkarzy obu zespołów. Póki co monotonny mecz - Rozwój się broni, Wigry atakują. Goście robią to jednak nieskutecznie.

• Atanacković zagrywa do Hanzela, ten uderza z 25 metrów, Soliński sparował piłkę na bok, tam przejmuje ja Moneta, ale jest faulowany tuż przy prawej krawędzi pola karnego. Wrzutka poszkodowanego wybita na rzut rożny. Póki co była to najgroźniejsza akcja spotkania.

• Hanzel zrobił kołowrotek z Raula Gonzalesa, ten go faulował. Długa piłka posłana przez Monetę do Bartkowskiego trafia w ręce Solińskiego.

• Fatalny błąd Wichtowskiego, który nie trafia w piłkę w środku pola, a ta trafia do Wróbla. Rozpędzony piłkarz Rozwoju podaje do Kozłowkiego, ale na tyle niecielnie, że Wigry zaczynają z autu.

• Jaroszek staranował Monetę w środku pola, za co otrzymuje żółty kartonik.

• Mecz przeniósł się do środka pola, a kibice Rozwoju zaczynają tymczasem żądać "tylko 3 punktów".

• Obaj trenerzy aktywni przy linii - przede wszystkim Mirosław Smyła, który nakazuje kurczowo pilnować Hanzela.

• Akcja Wgier środkiem pola, prostopadłe podanie do Hanzela, który uwalnia się spod opieki i uderza z kilkunastu metrów na bramkę gospodarzy. Uderza jednak nad poprzeczką.

• Filip Kozłowski zagrywa na klepę z Wróblem na prawym skrzydle. Pomocnik Rozwoju jest jednak faulowany i Wróbel ma szansę wrzucić piłkę w pole karne. Zastępuje go jednak Kun, którego wrzutka pozostawia wiele do życzenia...

• Kun wpadł w pole karne z piłką z prawego skrzydła, ale został powstrzymany. Rzut rożny wykonuje Wróbel, ale wrzutka mija wszystkich zawodników w polu karnym. Kontratak gości przerywa Kopczyk faulując Artura Bogusza.

• Wigry stosują wysoki pressing, co przynosi rezultaty w postaci posiadania piłki. Piłkarze z z Suwałk atakują głównie prawym skrzydłem - tam szaleje Moneta i prawy obrońca gości Karankiewicz.

• Moneta dostaje piłkę na 16 metrze, uderza z woleja, ale pewnie łapie Soliński. Póki co Wigry wyraźniej prowadzą grę.

• Moneta znów faulowany, tym razem w okolicy prawego narożnika pola karnego gospodarzy i przez Kopczyka. Hanzel wrzuca, ale znów piłka wybita przez gospodarzy.

• Rzut wolny po faulu Gonzalesa na Monecie. Poszkodowany wrzuca piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale Kopczyk skutecznie wybija.

• Od środka zaczynają goście z Suwałk.

• Rozwój tradycyjnie na zielono, Wigry w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• Zespoły już wychodzą na boisko. A na ich czele sędzie główny spotkania, Piotr Idzik.

• Kibice coraz liczniej gromadzą się na obiekcie Rozwoju. Spora odległość przeszkodziła z kolei kibicom z Suwałk. Przyjezdnych będą dziś reprezentować tylko ich zawodnicy. Wejście na mecz z okazji jubileuszu Rozwoju jest darmowe.

• Spiker ogłosił dość ważną z perspektwy kibiców Rozwoju informację. Z racji braku oświetlenia na obiekcie przy ulicy Zgody bardzo prawdopodobne, iż Rozwój na wiosnę będzie rozgrywać swe spotkania na stadionie GKS-u przy ulicy Bukowej. Sprawa jednak jest w toku.

• Piłkarze już od około 20 minut intensywnie siię rozgrzewają. Wigry na swojej rozgrzewce skupiły się na gierkach zespołowych. Gospodarze głównie na odpowiednim utrzymaniu ciepła, intensywnie robiąc przebieżki. Temperatura nie rozpieszcza - około 2 stopnie Celsjusza. Jest jednak dość słonecznie.

• Dla Rozwoju ten mecz jest szczególny - klub obchodził wczoraj swoje 90-lecie. O początkach zespołu ze Zgody możecie przeczytać tutaj

• Już za pół godziny rozpocznie się pojedynek dwóch drużyn, dla których głównym celem w tym sezonie jest utrzymanie. Jedna z nich zaliczyła passę 3 zwycięstw z rzędu, ale w ostatnim meczu przegrała z Olimpą Grudziądz. Druga z ostatnich 5 starć wygrała jeden. Rozwój Katowice kontra Wigłry Suwałki - mecz za 6 punktów przy ulicy Zgody startuje o 13:00. A my specjalnie dla Państwa ten mecz zrelacjonujemy. Serdecznie zapraszamy!

• Rozwój Katowice - Wigry Suwałki LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Mecz za sześć punktów w Katowicach

Już dziś w swoim ostatnim meczu w tym roku Rozwój Katowice podejmie przed własną publicznością zespół Wigier Suwałki. Obie drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli zwycięstwem będą chciały zakończyć niezbyt udaną rundę w swoim wykonaniu.

Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz 0:2