3 1 połowa

Cracovia

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna, zapraszam na kolejne relacje tekstowe. Życzę miłego wieczoru!

• Cracovia oddała w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie więcej strzałów, ale to chorzowianie zdobyli w tym meczu trzy gole. Ruch dzięki zdobytym 3 punktów ucieka ze strefy spadkowej.

• Koniec spotkania! Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Cracovię 3:0, wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu padły w pierwszej połowie.

• Zablokowany strzał Marka Zieńczuka z bocznego sektora pola karnego.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Marka Zieńczuka, od bramki rozpocznie Krzysztof Pilarz.

• Rzut wolny dla Ruchu po faulu na Filipie Starzyńskim.

• Z boiska schodzi Bartłomiej Babiarz, a na placu gry zameldował się Maciej Urbańczyk.

• Eduards Visnakovs zmienia na boisku Rołanda Gigołajewa.

• Łukasz Surma sfaulowany przez Miroslava Covilo na środku boiska.

• Ostatnia zmiana w zespole Cracovii. Dariusz Zjawiński zastępuje na placu gry Denissa Rakelsa.

• Erik Jendrisek ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

• Piłkarze z Krakowa mają w tym spotkaniu swoje szanse na zdobycie gola, ale podopiecznym Roberta Podolińskiego brakuje precyzji i nieco szczęścia.

• Erik Jendrisek! Napastnik "Pasów" otrzymał piłkę od Wdowiaka, wbiegł w pole karne i huknął na bramkę Ruchu. "Niebieskich" uratował słupek!

• Gigołajew był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale jego strzał został zablokowany.

• Z boiska schodzi Jakub Kowalski, a w jego miejsce melduje się Marek Zieńczuk.

• Kolejny celny strzał Cracovii. Mateusz Wdowiak strzela jednak zbyt lekko i piłkę bez problemów łapie Putnocky.

• Ofensywna akcja Rafała Grodzickiego, ale defensor Ruchu zbyt mocno dogrywał w pole karne gości.

• Druga zmiana w zespole "Pasów". Z boiska schodzi Boubacar Dialiba, a na placy gry zameldował się Armiche Ortega.

• Strzał z dystansu Mateusza Wdowiaka, piłka przeleciała obok bramki chorzowian.

• Dwukrotnie Paweł Oleksy wybijał piłkę sprzed linii bramkowej! Pierwszy strzał oddał Jendrisek, dobijał Rakels, ale oba strzały świetnie blokował defensor Ruchu.

• Cracovia stara się utrzymać przy piłce, ale wszystkie akcje gości kończą się na defensywie Ruchu Chorzów. Dobrze dysponowani są w dzisiejszym spotkaniu obrońcy "Niebieskich".

• Erik Jendrisek zastępuje na placu gry Marcina Budzińskiego.

• Dośrodkowanie Adama Marciniaka w pole karne Ruchu, ale piłkę bez problemu łapie MatusPutnocky.

• Mogło być gorąco pod bramką Ruchu, ale Dialiba źle przyjmował piłkę na linii pola karnego.

• Rozpoczęcie drugiej części spotkania. Od środka boiska rozpoczęli piłkarze Cracovii.

• Trudno sobie wyobrazić, by Cracovia zdołała w dzisiejszym spotkaniu wywalczyć chociażby punkt. Zapraszamy na krótką przerwę, wrócimy do relacji za kilka chwil!

• Chorzowianie szybko wyszli na prowadzenie, ponieważ już w 3. minucie Krzysztofa Pilarza pokonał Grzegorz Kuświk. Kilkanaście minut później gola na 2:0 zdobył Rołand Gigołajew, a drugą asystę w tym spotkaniu zanotował Bartłomiej Babiarz. W 36. minucie po składnej akcji Ruchu gola zdobył Filip Starzyński. Do przerwy Ruch Chorzów nokautuje Cracovię 3:0!

• Koniec pierwszej części spotkania. Ruch Chorzów prowadzi z Cracovią 3:0.

• Groźnie pod bramką Ruchu! Strzał Miroslava Covilo obroniony przez Putnockyego, Cracovia wywalcza jeszcze rzut rożny.

• Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego mija wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym.

• Ruch Chorzów wywalczył rzut rożny. To pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu.

• Mateusz Wdowiak blisko strzelenia gola! Zawodnik Cracovii wybiegł na wolne pole, minął Rafała Grodzickiego, następnie bramkarza Ruchu, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę!

• Przy akcji bramkowej na 3:0 chorzowianie zaliczyli 12 podań.

• Szansa dla Cracovii, jednak strzał Mateusza Wdowiaka został zablokowany i do piłki zdążył Putnocky.

• Ależ akcja Ruchu Chorzów! Grzegorz Kuświk w polu karnym zdołał się odwrócić z obrońcą na plecach, napastnik Ruchu dograł do Gigołajewa. Ten znalazł jeszcze Filipa Starzyńskiego, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Szósty gol Starzyńskiego w obecnym sezonie!

• GOOOOOOL! Filip Starzyński strzela gola na 3:0!

• Deniss Rakels powalczył o piłkę z Martinem Konczkowskim. Górą defensor "Niebieskich".

• Marcin Budziński spróbował prostopadłego podania w pole karne do Mateusza Wdowiaka, jednak piłka została zagrana zbyt mocno i piłkę z piątego metra będzie wybijał bramkarz Ruchu Chorzów.

• Długie podanie Kapustki do Denissa Rakelsa, piłkę pewnie wyłapał Putnocky.

• Tempo spotkania nieco zwolniło. Sporo niedokładnych podań w środku pola w wykonaniu obu drużyn.

• Podopieczni Waldemara Fornalika nie zwalniają tempa, wciąż przeważają na placu gry.

• Druga asysta Bartłomieja Babiarza! Pomocnik Ruchu dograł po ziemi w pole karne gości, tam świetnie znalazł się Gigołajew, który pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Pilarza!

• GOOOOOL! Rołand Gigołajew strzela gola na 2:0!

• Cracovia wywalczyła rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy. Jednak po chwili podopieczni Roberta Podolińskiego stracili piłkę.

• Nieudany drybling Boubacara Dialiby na lewym skrzydle, piłka wyszła za linię końcową i od bramki rozpocznie bramkarz Ruchu.

• Strzał Grzegorza Kuświka z kilkunastu metrów! Piłka minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Pilarza.

• Rakels zbyt mocno dogrywał w pole karne chorzowian i od bramki rozpocznie Putnocky.

• Kolejny strzał z dystansu na bramkę Ruchu. Piłka po uderzeniu Kapustki ląduje w rękawicach golkipera chorzowian.

• Podanie na wolne pole do wybiegającego Rakelsa, ale Łotysz znalazł się na spalonym.

• Zbyt lekki strzał z dystansu Marcina Budzińskiego, bez problemów piłkę wyłapał Putnocky.

• Fantastyczna prostopadła piłka Bartłomieja Babiarza do Grzegorza Kuświka. Napastnik Ruchy minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Szybkie prowadzenie Ruchu!

• GOOOOOL! Grzegorz Kuświk wyprowadza Ruch na prowadzenie!

• Cracovia wciąż w posiadaniu futbolówki na połowie chorzowian.

• Pierwsza akcja w wykonaniu Cracovii. Piłka po strzale głową Denissa Rakelsa ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Przy piłce piłkarze Ruchu Chorzów.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek arbitra Pawła Raczkowskiego.

• Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie. Trener Cracovii Robert Podoliński powiedział, że "to mecz o 9 punktów". Chorzowianie w ligowej tabeli zajmują przedostanie, 15. miejsce i mają na koncie 28 punktów. Krakowianie są natomiast na 12. pozycji z 31 punktami w dorobku

• Cracovia - rezerwowi: Stępniowski, Nykiel, Jaroszyński, Ortega, Szeliga, Zjawiński, Jendrisek

• Ruch - rezerwowi: Skaba - Szyndrowski, Stawarczyk, Urbańczyk, Zieńczuk, Efir, Visnakovs.

• Zapraszamy na mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Ruch Chorzów na inaugurację zagra z Cracovią

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - CRACOVIA

Ruch Chorzów - Cracovia 3:2 (GALERIA)

Piłkarze Ruchu Chorzów w ostatnim czasie ciułają punkty, ale ich przewaga nad ostatnim w tabeli Zawiszą topnieje z każdą kolejką i obecnie wynosi już tylko dwa punkty. Podopieczni Waldemara Fornalika przed tygodniem zagrali bardzo dobre spotkanie i zremisowali z Górnikiem Zabrze w Wielkich Derbach Śląska 2:2. W meczu z Cracovią zabrzanie będą nieco osłabieni, bowiem Komisja Ligi postanowiła, że Helika i Fornalika czeka dwumeczowy odpoczynek od Ekstraklasy. Drugi trener Ruchu dostał zakaz przebywania w strefie technicznej. Wszystko za sprawą przepychanek, do których doszło po poniedziałkowych WDŚ.

Rywalem Górnika będzie Cracovia, która przed tygodniem po niezwykle zaciętym boju pokonała Lechię Gdańsk 3:2 przerywając jej passę meczów bez porażki wiosną. „Pasy” konsekwentnie realizują cel o zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek na jak najwyższym miejscu i na ten moment plasują się na dwunastej pozycji. Do grupy mistrzowskiej, którą zamyka ósma Lechia, ekipa Roberta Podolińskiego traci cztery „oczka”.