Ruch Chorzów

2

Cracovia

3

• Koniec meczu! Cracovia odwróciła losy meczu i wywozi z Chorzowa komplet punktów!

• Faul Stępińskiego w ataku. Sekundy uciekają Niebieskim.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Vestenickego.

• Ostatnia zmiana także w Ruchu. Hanzel w miejsce Iwańskiego

• Chwilę po wejściu na boisko Wdowiak leży na murawie po faulu.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Wdowiak za Cetnarskiego

• Wypuszczany prawą stroną Stępiński źle przyjął piłkę, a po chwili próbował ją przejąć i faulował.

• Kolejna dobra okazja, ale Cetnarski nie zdecydował się na strzał z pola karnego. Wycofał piłkę a uderzenie kolejnego zawodnika Cracovii było bardzo niecelne.

• Ruch stara się atakować i był blisko, jednak Stępiński w ostatniej chwili uprzedzony. Po chwili korner, wrzutka i pewnie wyłapuje Sandomierski.

• Kolejna zmiana w Ruchu. Efir wchodzi w miejsce Surmy

• Wrzutka z kornera, ale piłka wybita poza pole karne.

• Wrzutka Mazka w pole karne i Deleu głową wybił piłkę na rzut rożny.

• Uderzał sprzed pola karnego Cetnarski, ale jego strzał został zablokowany.

• Kolejna dobra okazja Monety, który wyszedł do prostopadłej piłki, ale dobrze przeczytał to Sandomierski, który wyłuskał mu piłkę spod nóg, kiedy ten próbował go mijać.

• Lipski wrzucił w pole karne, do piłki wyskoczył Oleksy, który głową uderzył minimalnie niecelnie.

• Żółta kartka dla Polczaka za zatrzymanie szarżującego Stępińskiego faulem.

• Po zamieszaniu w polu karnym Cracovii piłka trafiła do Monety, który mocno po ziemi uderzył z 30 metrów. Piłka minęła wszystkich zawodników i przeszła obok słupka.

• Zmiana w Ruchu. Zieńczuk zmieniony przez Monetę, który zalicza dzisiaj debiut w barwach Ruchu,

• Rzut rożny dla Cracovii. Wrzucał Cetnarski, ale pewnie wyłapał Putnocky.

• Ruch Chorzów - Cracovia

• Debiutujący Vestnicky zmienia Diabanga.

• Wrzutka Zieńczuka w pole karne z kornera nie przyniosła efektu.

• Stępiński centrował w pole karne, ale został zablokowany i rzut rożny.

• Cracovia wychodziła 4 na 3, ale na szczęście dla Ruchu, wyprowadzający piłkarz "Pasów" pośliznął się. Po chwili zagrał długą piłkę do Kapustki, który źle jednak przyjął.

• Dąbrowski uderzy kąśliwie po ziemi, piłka kozłowała, ale przy słupku złapał ją Putnocky.

• Sytuacja Ruchu zmieniła się jak w kalejdoskopie. Niebiescy prowadzili mecz, mieli okazje, ale dwie minuty dobrych akcji Cracovii zmieniły wszystko. I to dalej "Pasy" mają inicjatywę.

• Wrzutka w pole karne, odbita spadła pod nogi Dąbrowskiego, a ten uderzył nie do obrony z około 11 metrów!

• Gooool! Dąbrowski na 3:2!

• Prawym skrzydłem akcję poprowadził Deleu, dograł do Cetnarskiego w pole karne, ten nieco wycofał, myląc Surmę, przymierzył lekkim lobem i uderzył wprost pod poprzeczkę.

• Goooool! Piękne uderzenie Cetnarskiego!

• Lipski wypuścił Mazka prawym skrzydłem, ten zszedł do środka i uderzył w środek bramki. Strzał ładny, ale na posterunku Sandomierski.

• Zieńczuk dośrodkował, piłka wybita, trafiła przed pole karne. Sprzed pola karnego Iwański posłał piłkę panu Bogu w okno.

• Rzut wolny dla Ruchu przy narożniku pola karnego po faulu na Stępińskim.

• Lipski zbyt długo czekał z uruchomieniem Stępińskiego i został zablokowany.

• Piłka wycofana do Putnockiego, który wybija ją na połowę Cracovii

• Mazek wykorzytał swoją szybkość, wszedł między obrońców i w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Sandomierski. Golkiper Pasów obronił nogami.

• Diabang szarżował lewą stroną, ale został zatrzymany i aut.

• Początek drugiej połowy

• Na trybunach w Chorzowie znajduje się 6701 widzów.

• Koniec pierwszej połowy. Niebiescy wygrywają 2:1

• Po kornerze powstało małe zamieszanie pod bramką Putnockiego, lecz golkiper spokojnie sobie z tym poradził

• Minuta doliczona do drugiej połowy.

• Wreszcie jakaś ofensywna akcja ze strony Pasów. Rajdem lewą stroną popisał się Diabang i wywalczył rzut rożny

• Piłka wciąż przebywała na połowie Cracovii. Defensorzy Pasów skutecznie stawiali jednak opór gospodarzom i w rezultacie ci mogli sobie pozwolić jedynie na strzały z dystansu

• Po rzucie rożnym dla Ruchu, piłkę z bramki wybił Sandomierski. Futbolówka wyleciała na aut

• Idealne podanie Lipskiego w pole karne do Surmy, ten uderzył ale na posterunku był Sandomierski, który odbił piłkę na prawo. Z dobitką pospieszył Stępiński i wpakował piłkę do pustej bramki.

• Goooool! Stępiński daje Ruchowi prowadzenie!

• Rzut wolny dla Cracovii na połowie Ruchu. Wrzutka w pole karne Ruchu i trzykrotnie wracającą piłkę musiał głową wybijać Koj. Przy ostatniej interwencji zderzył się z rywalem i zwija się teraz z bólu na murawie.

• Bardzo szybka zmiana w Cracovii, Boisko opuścił nie radzący sobie jak dotąd z Kamilem Mazkiem, Łukasz Zejdler, a wszedł Marcin Budziński.

• Zieńczuka próbował zagrać piłkę za obrońców, ale piłkarze "Pasów" nie dali się oszukać.

• Diabang wyprowadził piłkę z własnej połowy, wobec czego na chwilę ustały natarcia Ruchu.

• Zieńczuk uderzył z rzutu wolnego! Piłka odbiła się od słupka, później od Sandomierskiego i wyszła w pole!

• Kamil Mazek padł na ziemię po starciu z rywalami i wywalczył rzut wolny dla swej drużyny.

• Piłka zagrana w pole karne, odbiła się od jednego z piłkarzy gości, przejął ją Mazek, wdarł się w szesnastkę prawą stroną i pewnie wpakował piłkę do siatki

• Goooooool! Mazek doprowadza do wyrównania!

• Żółta kartka dla Zejdlera za faul taktyczny.

• Mogło być groźnie! Diabang płasko dograł w pole karne, piłka minęła zawodników Ruchu, ale nie dotarła też do nikogo z drużyny Cracovii.

• Ruch w natarciu. Kolejny korner. Piłkę wrzucił Zieńczuk, po chwili piłka wróciła do niego, ale ponowna wrzutka została wybita.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ruchu strzał głową oddał Koj, ale piłka obiła poprzeczkę i wyszła w pole!

• Oleksy wybił piłke po wrzutce Cracovii z kornera.

• Imponująca szarża Mazka, który przebiegł kilkanaście metrów, odegrał do Zieńczuka, którego zatrzymali rywale. Mazek próbował jeszcze odzyskać piłkę, ale nieskutecznie.

• Za chwile kolejny stały fragment gry. Tym razem dla Pasów.

• Deleu przedarł sie prawą stroną boiska i wywalczył aut. Po krótkiej wymianie podań pod polem karnym, z dystansu uderzył Kapustka. Niecelnie.

• Po faulu na Zieńczuku, chorzowianie stanęli przed kolejnym stałym fragmentem. Lipski posłał piłkę w pole karne, lecz prosto w ręce Sandomierskiego.

• Po dośrodkowaniu Stępińskiego, futbolówka wyleciała na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry w wykonaniu Zieńczuka, zagrożenie spod własnej bramki oddalił Polczak.

• Podanie do Stępińskiego w pole karne, ale ten na spalonym.

• Zawodnik Ruchu faulowany na własnej połowie i Niebiescy wznawiają ze stałego fragmentu.

• Mogło być groźnie. Lipski wyszedł do dobrej piłki w pole karne, ale zdecydował się odegrać do tyłu, gdzie Ruch stracił piłkę.

• Głęboka wrzutka w pole karne Cracovii i bez problemu wyłapał piłkę Sandomierski.

• Po zagraniu w pole karne Stępiński minął Polczaka i uderzył ponad bramką w dogodnej sytuacji. Zmarnowana dobra okazja!

• Cetnarski uderzył zza linii pola karnego, lecz prosto w stojącego na posterunku Putnockiego.

• Sporo zamieszania pod bramką Putnockiego. Do piłki doszedł Diabang i głowa uderzył w stronę Jendriska. Ten wykorzystał kuriozalny błąd golkipera Ruchu i umieścił piłke w siatce.

• Gooooooool! Cracovia prowadzi. Jendrisek wpakował piłkę do siatki!

• Zieńczuk zagrał górną piłkę w pole karne Cracovii. Wystartował do nie Mazek, ale uprzedził go Sandomierski.

• Cracovia krótkimi podaniami znalazła się pod polem karnym Ruchu. Cetnarski posłał prostopadłe podanie pod bramkę Putnockiego. Odebrał ją Kapustka, lecz szybko został zatrzymany przez rywali.

• Szybkie odegranie w środku pola na skrzydło do Mazka, ten ostro zacentrował w pole karne, gdzie z pierwszej piłki z powietrza uderzył Zieńczuk. Ponad bramką.

• Od środka rozpoczynają gospodarze.

• Ciekawostka - u zawodników na boisku przeważają buty w odcieniach kolorów pomarańczowego i zielonego.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. "Niebiescy" tradycyjnie w... niebieskich strojach. Cracovia w biało-czerwone pasy z czarnymi spodenkami.