• Korona Kielce wywozi z Chorzowa bardzo cenne trzy punkty i odskakuje chorzowianom w tabeli. "Niebiescy" natomiast lądują w strefie spadkowej i jak na razie nie zanosi się na to aby szybko ją opuścili.

• koniec spotkania! Korona Kielce wygrywa z Ruchem Chorzów!

• Żółtą kartką ukarany został Piotr Stawarczyk

• Zamieszanie w polu karnym Ruchu jednak obrońcy wybijają piłkę

• Surma niecelnie do Konczkowskiego i grę wznowi bramkarz Korony

• Ostatnia zmiana tego spotkania. Jacek Kiełb schodzi z boiska a na murawie pojawia się Paweł Sobolewski. Arbiter główny spotkania przedłużył mecz o trzy minuty

• Kuświk bardzo niecelnie uderza na bramkę Korony

• Ruch Chorzów nadal w natarciu jednak nic z tego nie wynika. Głośne gwizdy na trybunach stadionu

• Chovanec dośrodkowuje piłkę w pole karne jednak tam rządzi i dzieli Vytautas Cerniauskas

• Vytautas Cerniauskas w ostatniej chwili wybija piłkę z pod nóg Marka Zieńczuka! "Niebiescy" nie składają broni lecz nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony drużyny z Kielc

• Na spalonym jeden z graczy Ruchu. Korona Kielce bardzo blisko odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

• Waldemar Fornalik przeprowadza ostatnią zmianę. Marek Zieńczuk zastępuje Jakuba Kowalskiego

• Teraz to zawodnicy Ruchu utrzymują się przy piłce lecz ich poczynania są bardzo niemrawe

• Korona che jak najszybciej dobić Ruch Chorzów! Trytko znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim jednak jego strzał o centymetry mija bramkę Ruchu!

• Paweł Golański dośrodkował piłkę w pole karne Ruchu z rzutu wolnego, a na piątym metrze najwyżej wyskoczył Radek Dejmek który po długim słupku umieszcza piłkę w bramce!

• Gooooooooool dla Korony Kielce! Bramkę zdobywa Radek Dejmek!

• Spotkanie w ostatnich minutach zdecydowanie straciło na atrakcyjności. Wiele niedokładności po obu stronach a sytuacji podbramkowych praktycznie nie ma.

• Druga zmiana również w zespole Ruchu. Eduards Visnakovs schodzi z boiska a pojawia się na nim Grzegorz Kuświk

• Jacek Kiełb uderzał na wiwat. Piłka po jego strzale poleciała w kierunku chorągiewki znajdującej się w narożniku boiska

• Druga zmiana w zespole Korony. Vanja Marković zastępuje Kiryło Pietrowa

• Zmiana również w zespole kieleckiej Korony. Za Pilipczuka na placu gry pojawia się Nabil Aankour

• Pierwsza zmiana w zespole Ruchu. Filip Starzyński schodzi z boiska a w jego miejsce pojawia się Michał Efir. Ruch Chorzów przechodzi więc ze stylu gry 4-5-1 na 4-4-2

• Bardzo słabe dośrodkowanie Starzyńskiego i obrońcy Korony wybijają piłkę

• Rzut wolny dla Ruchu w odległości około 30. metrów od bramki Korony

• Stały fragment gry nie zagroził bramce gości lecz przy piłce wciąż chorzowianie

• Chovanec dośrodkował w pole karne Korony lecz piłka została wybita przez obrońców na róg

• Kiełb powstrzymany przez Stawarczyka i aut dla Korony na połowie gospodarzy

• Malarczyk chciał zgrać piłkę klatką piersiową do bramkarza jednak Cerniauskas nie zdążył dopaść do piłki i ta opuściła boisko. "Niebieskim" nie udało się jednak zakończyć rzutu rożnego strzałem

• Ruch przycisnął zespół Korony. Tym razem Filip Starzyński minął dwóch graczy zespołu gości i uderzał na bramkę. Efekt taki sam jak w poprzednich akcjach zespołu gospodarzy

• Kolejna akcja Ruchu. Strzał Starzyńskiego zablokowany do piłki dopadł Visnakovs lecz jego strzał zza pola karnego minął bramkę Korony

• Bartłomiej Babiarz uderzał z dystansu lecz uczynił to zbyt lekko i bramkarz Korony nie miał żadnych problemów ze złapaniem tego strzału

• Znakomita okazja dla Ruchu! Jan Chovanec znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak z ostrego kąta uderzył wprost w Cerniauskasa! Rzut rożny nie przyniósł już tylu emocji

• Jak na razie sporo niedokładności. Żadna ze stron nie potrafi przejąć inicjatywy

• Na trybunach zasiadło dziś 4254 widzów

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce goście

• Zawodnicy Ruchu wybiegli już na boisko. Czekamy jeszcze na zawodników Korony i wznawiamy spotkanie.

• Mecz jest szybki i wyrównany jednak brakuje dobrego wykończenia akcji przez zawodników obu drużyn. Lepsze okazje do zdobycia gola miała Korona jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Ruchu. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie spotkania obejrzymy w końcu bramki. Wracamy za piętnaście minut!

• Stały fragment gry nie spowodował zmiany wyniku. Sędzia zaraz po nim zakończył pierwszą połowę spotkania. Na tablicy świetlnej widnieje rezultat 0:0

• Ruch Chorzów ma rzut rożny w końcowych sekundach pierwszej połowy spotkania.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony zostało wybite przez obrońców lecz tuż przed szesnastym metrem dopadł do niej Surma i uderzył bardzo mocno jak również bardzo niecelnie

• Visnakovs faulowany przez Malarczyka w kole środkowym

• Dziwniel na pełnej prędkości wbiegł z piłka w pole karne Korony lecz obrońcy wraz z bramkarzem zakończyli jego brawurową akcję

• Dośrodkowanie w pole karne było niecelne i zapoczątkowało to kontratak Ruchu który po chwili zamienił się w atak pozycyjny. Po dośrodkowaniu w pole karne Korony piłkę uderzał Łukasz Surma lecz piłka wylądowała wprost w rękach bramkarza.

• Korona Kielce po raz kolejny wznowi grę z narożnika boiska

• Kolejna znakomita okazja Jacka Kiełba! Ominął pułapki ofsajdowej i chciał dogonić piłkę jednak uprzedził go Kamiński wybiegając z własnego pola karnego. Bramka pozostała pusta a do piłki dopadł Przemysław Trytko lecz w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zespół Ruchu uratował Piotr Stawarczyk! Gracze korony domagali się odgwizdania rzutu karnego lecz i tym razem gwizdek arbitra milczał

• Zaostrzył nam się mecz. Sędzia po raz kolejny zmuszony został do wyciągnięcia żółtej kartki a ukarany nią został

• Chovanec posłał bardzo ładną prostopadłą piłkę do Dziwniela. Obrońca Ruchu wycofał do Starzyńskiego jednak podanie zostało przecięte przez obrońców

• Kartką ukarany również Kiryło Pietrow

• Łukasz Surma ukarany żółtą kartką za faul.

• Minęło 30. minut spotkania. Przewagę zdecydowanie mają goście, a najlepszym zawodnikiem na boisku zdecydowanie jest bardzo aktywny Jacek Kiełb.

• Ależ okazja dla Korony! Przemysław Trytko znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim! Zawodnik Korony starał się przelobować bramkarza Ruchu i został przez niego powalony. Obrońcy dogonili piłkę i ta nie wpadła do bramki a sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego

• Dośrodkowanie Kowalskiego do Visnakovsa lecz napastnik Ruchu nie trafia w bramkę

• Olivier Kapo zabrał piłkę Marcinowi Malinowskiemu i pognał na bramkę Ruchu jednak obrońca Ruchu zdążył naprawić swój błąd doganiając zawodnika Korony nie pozwalając mu na oddanie strzału

• Dośrodkowanie Golańskiego ominęło wszystkich zawodników w polu karnym i piłka zatrzymała się na banerach reklamowych. Od bramki wznowi Kamiński

• Kowalski powstrzymuje rajd Sylwestrzaka i kolejny rzut rożny dla Korony

• Bardzo dobre dośrodkowanie lecz obrońcy w ostatniej chwili wybijają piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry zakończony bardzo niecelnym strzałem jednego z graczy w niebieskiej koszulce

• Faul na Jakubie Kowalskim. Stały fragment gry dla Ruchu na połowie Korony.

• Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się w rękach bramkarza Ruchu

• Uderzenie Pilipczuk zablokowane przez Konczkowskiego. Rzut rożny dla Korony Kielce

• Sylwestrzak dogrywał piłkę do znajdującego się w polu karnym Ruchu Jacka Kiełba, a ten starał się uderzyć piłkę z półobrotu jednak naciskany przez obrońcę nie zmusił Kamińskiego do interwencji

• Dziwniel faulował wychodzącego do piłki Cerniauskas i Korona wznowi z własnego pola karnego

• Kiełb wpadł z piłka w pole karne Ruchu jednak został powstrzymany przez obrońców. Kontra "Niebieskich" przyniosła im rzut rożny

• Kowalski zagrał piętka do Konczkowskiego jednak obrońca Ruchu nie przyjął piłki. Oba zespoły grają jak na razie spokojnie.

• Filip Starzyński bardzo niedokładnie dośrodkowywał i piłka ląduje poza boiskiem. Od bramki wznowią goście

• Ruch wyprowadził dwie akcje lecz żadna z nich nie przyniosła zagrożenia pod bramką Cerniauskasa

• Lecz także z tym zagrożeniem radzą sobie obrońcy Ruchu

• Malinowski wybija piłkę poza boisko. Kolejny stały fragment gry zakończony strzałem głową na bramkę Kamińskiego lecz radzi sobie bramkarz chorzowian. Kolejny rzut rożny

• Pierwszy rzut rożny dla Korony.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Obie drużyny już na boisku. Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona Dariuszowi Kmiecikowi sympatykowi Ruchu Chorzów który zginął z powodu wybuchu gazu w katowickiej kamienicy

• Zła aura oraz słabe wyniki Ruchu spowodowały, że dzisiejsze spotkanie z trybun obejrzy dość mało liczna publiczność. Na stadionie obecna jest również grupa fanów kieleckiej Korony.

• Przypominamy o naszej akcji! Wraz z nową odsłoną Ekstraklasa.net prezentujemy wielki konkurs pod hasłem ‪#‎PiłkaNożnaStylŻycia‬. Zadanie jest bardzo proste, a w puli nagrody o wartości ponad 10 tysięcy złotych! Idź w weekend na mecz, zrób sobie fajne zdjęcie na stadionie i weź udział w naszym plebiscycie: #PiłkaNożnaStylŻycia

• Mglisto i zimno dziś w Chorzowie. Oby te złe warunki pogodowe nie wpłynęły negatywnie na postawę obu drużyn. Do rozpoczęcia spotkania pozostał kwadrans.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski. Arbitrem technicznym jest Jacek Małyszek

• Ławka rezerwowych Ruchu : Mateusz Prus, Michał Efir, Grzegorz Kuświk, Roland Gigolaev, Marek Szyndrowski, Volodymyr Tanchyk, Marek Zieńczuk

Ławka rezerwowych Korony : Wojciech Małecki, Boliguibya Ouattara, Leonardo Messias dos Santos, Vanja Marković, Paweł Sobolewski, Sergey Khizhnichenko

• Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania którą znajdziecie TUTAJ

• Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie gdzie już za chwilę rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Koroną Kielce!