2

Korona Kielce

1

• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net!

• Koniec! Chorzowianie pokonują dziś Koronę Kielce 2:1. Tym samym chorzowianie wygrali trzeci mecz z rzędu u siebie.

• Efir szukał jednego z kolegów w polu karnym. napastnik ruchu mógł jednak strzelać, a chwile później Mazek i podgórski zmarnowali kolejne okazje.

• Paweł Gil doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Brzydki faul Gabovsa na Podgórskim, żółta kartka dla Łotysza.

• Do prostopadłej piłki wystartował Małkowski i uprzedził Mazka.

• Złe zagranie w pole karne Sobolewskiego, a czasu na wyrównanie coraz mniej.

• Gospodarze dali się zdominować w ostatnich minutach. Czy chorzowianie przetrwają napór rywali?

• Kolejna szarża kielczan, ale na spalonym jeden z piłkarzy gości.

• Konczkowski zablokował piłkę zmierzają do bramki po strzale Pawłowskiego! Ależ mecz defensora chorzowian! Trzeba pochwalić przyjezdnych za kolejną, kombinacyjną akcję!

• Sierpina zagrał do Jovanovicia na szesnasty metr, a zawodnik korony mocno uderzył, jednak nie zaskoczył Putncky'ego.

• Efir zastępuje Stępińskiego.

• Sierpina uderzył tylko w mur, a boleśnie trafiony Iwański cierpi na murawie.

• Strata chorzowian blisko własnej szesnastki. Surma dodatkowo fauluje.

• Ale świetne podania w wykonaniu gości! Najpierw Pawłowski, potem Sierpina, ale w polu karnym jeden z przyjezdnych stracił futbolówkę!

• Podgórski zastępuje Zieńczuka. pierwsza roszada w ekipie Fornalika.

• Kielczanie starają się grac do przodu i szukać swoich szans. Ciekawe, czy podopieczni Brosza dopną swego.

• Sobolewski melduje się w miejsce Aankoura

• Przekombinowali przyjezdni. Sierpina podał do Aankour. ten dośrodkował w szesnastkę, tam do piłki zgranej dopadł Jovanović, który szukał lepiej ustawionych kolegów, ale nikt nie rozumiał pomocnika Korony.

• Cichocki dopadł do centrowanej futbolówki, ale piłka po uderzeniu głową minęła bramkę rywali.

• Bardzo aktywny Konczkowski wywalczył rzut rożny.

• Lipski zagrywał ze stałego fragmentu gry, ale kiepsko to rozwiązał młody gracz gospodarzy.

• "Niebiescy" teraz niemal całym zespołem atakują rywali, a po chwili Stępiński został sfaulowany.

• Lipski ładnie zagrywał w stronę Mazka, ale szybszy był Wilusz.

• Cebula zmienia Grzelaka.

• Nic z tego nie wynikło, ale dalej swoą akcję budowali gospodarze.

• Odpowiedź Ruchu. Zieńczuk lewej strony boiska ostro zacentrował, a Małkowski odbił piłkę poza linie końcową, będzie tym razem rzut rożny dla chorzowian.

• Nikt w polu karnym nie przejął futbolówki.

• Świetna piłka do Airama! Potem piłka wędruje do Sierpiny, który z kilku metrów mając przed sobą całą bramkę został zablokowany przez Konczkowskiego! Dobitka również nie wpadła do siatki! Będzie korner dla kielczan!

• Od kilku minut nie oglądamy zbyt porywającej gry, a w tej chwili Airam fauluje jednego z rywali.

• Pogubił się nieco aktywny Mazek, który zapędził się poza linię końcową.

• Zbyt trudna i mocna piłka w kierunku Sylwestrzaka. Od bramki rozpocznie Putnocky.

• W odpowiedzi Pawłowski z woleja, ale bardzo, bardzo wysoko nad bramką.

• Dwa razy strzelał z bardzo bliska Stępiński, ale piłka przefrunęła centymetry nad poprzeczką!

• Konczkowski i Mazek są dzisiaj wyśmienicie dysponowani. Drugi z nich wywalczył kolejny rzut rożny.

• Ruch w natarciu. Dużo graczy gospodarzy przed polem karnym, w końcu uderzył Lipski, ale słabo i nieczysto.

• Błyskawicznie się więc zrehabilitować Stępiński za niewykorzystaną sytuację chwilę wcześniej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Lipskiego na gola zamienił Stępiński. Źle zachował się w tej sytuacji Sylwestrzak, który nie pokrył dobrze młodego snajpera Niebieskich.

• GOOOOOL!! STĘPIŃSKI DOPIĄŁ SWEGO! 2:1!

• Może się podobać Konczkowski. Znowu ładnie dograł w pole karne, a tam na róg wybił to dośrodkowanie Dejmek.

• Jak to nie wpadło?! Konczkowski wypatrzył w szesnastce Stępińskiego, ten przyjął piłkę i uderzył tuż obok słupka! To powinien być gol.

• Gabovs został pięknie wypuszczony w pole karne, zagrał do Pawłowskiego, któremu fatalnie zaplątała się pod nogami futbolówka. Były skrzydłowy Malagi jakimś sposobem zdołał wpakować piłkę do sieci!

• GOOOOOL!!! 1:1!! STRZELCEM BRAMKI PAWŁOWSKI!

• Znamy już oficjalną frekwencją. Przy Cichej mecz ogląda 5316 widzów.

• Nieudany lob Rafała Grzelaka, który starał się zaskoczyć golkipera Ruchu.

• W drużynie Korony jedna zmiana. Tomasza Zająca zastąpił Łukasz Sierpina.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Ruch w końcówce zdołał przełamać defensywę Korony i objął prowadzenie. Wracamy za kwadrans.

• Do trzech razy sztuka! Bezpańska piłka trafiła pod nogi Iwańskiego na 10. metrze, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę! Ruch prowadzi.

• GOOOOOL!!! IWAŃSKI I 1:0 DLA RUCHU!

• Niezła akcja Korony. Za długo do strzału zbierał się Cabrera i uderzył wysoko nad bramką.

• Prostopadłe zagranie Koja w kierunku Stępińskiego, ale napastnik Ruchu złapany na spalonym.

• Żółta kartka dla Lipskiego, który zatrzymał nieprzepisowo Aankoura.

• Odezwali się teraz kibice Korony, którzy dopingiem zagrzewają do boju swoich zawodników.

• Do odbitej piłki dopadł przed polem karnym Iwański, kropnął potężnie, ale w sam środek bramki. Odbił to przed siebie Małkowski.

• Dla odmiany teraz obrońcy gości wymieniają dużo podań.

• Jak na razie Korona broni się mądrze i nie pozwala na wiele Stępińskiemu. Niewiele wynika z ataku pozycyjnego chorzowian.

• Aktywna jest prawa strona Ruchu. Znowu szalał tam Mazek, który jednak dośrodkował do nikogo z lewej nogi.

• Po wrzutce z kornera świetnie główkował Cichocki i jakimś cudem obronił to Małkowski!

• Dobre podanie Iwańskiego do Konczkowskiego i obrońca Ruchu wywalczył rzut rożny.

• Uderzenie z zerowego kąta Cabrery. Bez szans powodzenia.

• Mnóstwo szczęścia Putnockiego, który popełnił dwa błędy przy rzucie rożnym. Bramkarza asekurowali jednak obrońcy Niebieskich.

• Idealnie Konczkowski zagrał do Mazka w pole karne. Skrzydłowy Ruchu przekładał piłkę i przewrócił się. Nie było oczywiście faulu.

• Próba kontry w wykonaniu Korony, ale Cabrerze zabrakło dokładności w ostatnim podaniu.

• Ajj! Najpierw Aankour próbował prostopadłego podania, za chwilę futbolówka wróciła do niego i zawodnik Korony uderzył błyskawicznie z lewej nogi. Tuż nad okienkiem!

• Jovanović wpadł z prawej strony pola karnego, szukał podanie kolegi, ale wybili piłkę obrońcy.

• Akcja Korony, ale najpierw Cabrera zablokowany,a po chwili Sylwestrzak nie popisał się i z "piątki" zacznie bramkarz gospodarzy. "

• Piłka po zagraniu w pole karne trafiła przed szesnastkę, a tam huknął, jak z armaty Iwański! Były zawodnik Legii Warszawa nieznacznie się pomylił!

• Kamil Sylwestrzak ostro potraktował rywala, a sędzia Gil przyznał kapitanowi przyjezdnych żółtą kartkę.

• Stępiński otrzymał piłkę w polu karnym, wyłożył ją do Łukasza Surmy, a doświadczony zawodnik uderzył niecelnie!

• W równolegle rozgrywanym spotkaniu, Termalica bezbramkowo remisuje w Niecieczy ze Śląskiem Wrocław.

• Jovanović za mocno zagrał do Tomasza Zająca i od bramki rozpocznie Matus Putnocky.

• Lipski centrował ze stałego fragmentu gry, a w polu karnym Stępiński doszedł do piłki, ale jego uderzenie nie sprawiło problemu Zbigniewowi Małkowskiemu.

• Vlastimir Jovanović przerwał akcję chorzowian faulując Mariusza Stępińskiego.

• Dosyć spokojne tempo, ale oba zespoły starają się atakować. to napawa optymistycznie.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Lipskiego.

• Zaatakowali chorzowianie. Najpierw Iwański zakręcił rywalem,a chwilę później Marek Zieńczuk wywalczył korner.

• Pierwsza, ciekawa kontra. Przyjezdni dynamicznie rozpoczęli swój atak. Ale w chwili podania Airama Cabrery do Bartłomieja pawłowskiego, ten drugi był na pozycji spalonej.

• Próba ataku pozycyjnego gości, ale kielczanie tracą futbolówkę po tym, jak arbiter odgwizdał przewinienie na Macieju Iwańskim.

• Rozpoczynają przyjezdni, gramy!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę. Przywitanie zespołów, losowanie stron i gramy!

• W Chorzowie bardzo dobra pogoda do gry. na szczęście nie pada.

• Oba zespoły bardzo intensywnie rozgrzewają się na płycie boiska, a za kilka minut zawodnicy udadzą się do szatni.

• Dzisiejsze zawody poprowadzi Paweł gil z Lublina. W obecnej kampanii arbiter ten prowadził po jednym spotkaniu obu drużyn. Ruch rywalizował z Cracovią w Grodzie Kraka, a Korona grała w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

• Rezerwowi Korona: Dariusz Trela, Marcin Cebula, Krzysztof Kiercz, Łukasz Sierpina, Adam Zawierucha, Paweł Sobolewski, Michał Przybyła.

• Rezerwowi Ruch: Wojciech Skaba, Paweł Oleksy, Marek Szyndrowski, Artur Lenartowski, Tomasz Podgórski, Rołand Gigołajew, Michał Efir.

• Ósma Korona Kielce traci do „Niebieskich” zaledwie dwa punkty. Ewentualne zwycięstwo na Górnym Śląsku będzie dla nich oznaczać awans w górę tabeli przynajmniej o jedną lokatę. Jednak nie tylko po to „Koroniarze” będą chcieli zgarnąć pełną pulę. Na ostatnich pięć meczów, aż trzykrotnie przegrywali, z czego dwa razy w dwóch poprzednich spotkaniach. Jakby tego było mało, w poprzednich dziesięciu seriach gier strzelili zaledwie trzy gole, które notabene dawały im zwycięstwa po 1:0 z Górnikiem Zabrze, Piastem Gliwice i Śląskiem Wrocław. Natomiast od końcówki sierpnia, kiedy nie strzelają bramek, to zawsze bezbramkowo remisują lub przegrywają. W piątek kielczanie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin przed własną publicznością (0:2).

• Chorzowianie przegrywając w piątek z Piastem Gliwice (0:3) zakończyli swoją serię pięciu spotkań bez porażki. Trwała ona przez pięć meczów, a konkretnie od 17 października. Dzięki swojej dobrej passie podopieczni trenera Waldemara Fornalika z lokat tuż nad strefą spadkową przesunęli się do górnej połówki tabeli. Przed pojedynkiem z gliwiczanami byli nawet tuż za podium, a obecnie klasyfikowani są na szóstej pozycji z dorobkiem 24 punktów.

• Witamy we wtorkowe popołudnie z Chorzowa! Dzisiaj w ramach 18. kolejki Ekstraklasy miejscowy Ruch zmierzy się z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo.

• Ruch Chorzów - Korona Kielce LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Niebiescy" i "Koroniarze" po bolesnych porażkach

Dziś na stadionie w Chorzowie przy ulicy Cichej miejscowy Ruch podejmie Koronę Kielce. Obie drużyny w miniony weekend, w ramach 17. kolejki Ekstraklasy, schodziły z boiska w roli pokonanych. Jedni i drudzy będą się chcieli zrehabilitować za te niepowodzenia. Komu uda się ta sztuka? Relacja tekstowa z tego meczu w Ekstraklasa.net! Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:2