• 71′ Kamil Poźniak Paweł Nowak
  • 75′ Jakub Kosecki Adam Duda

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Stadion: Cicha, Chorzów

94′ Zakończenie meczu

KONIEC SPOTKANIA! Ruch Chorzów Wicemistrzem Polski. Gratulacje za grę, mecz mógł się podobać. Dziękujemy także za to, że byliście z nami w czasie tej relacji i zapraszamy na następny sezon.

90′ Zmiana zawodnika

Wojciech Grzyb wchodzi na ostatnie sekundy za Janoszkę.

87′ Zmiana zawodnika

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Oklaskiwany na stojąco Arek Piech schodzi z boiska a wchodzi obrońca - Łukasz Burliga.

83′ Gol

Goooooool! Sebastian Madera na 2:1! Lechia goni gospodarzy

82′ Zwykły wpis

Dynamiczne wejście Szyndrowskiego w pole karne gości. Minął rywala a następnie jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Lechii Gdańsk.

78′ Zwykły wpis

Nieudane wykonanie rzutu rożnego jednak jest rzut wolny tuż przed polem karnym. Strzelał Gabor Straka jednak około 2-3 metrów ponad poprzeczką.

77′ Zwykły wpis

Rzut rożny dla Ruchu Chorzów. Oczywiście Zieńczuk!

75′ Zmiana zawodnika

Jakub Kosecki pojawia się za Adama Dudę.

74′ Zwykły wpis

Na spalonym Piech

72′ Zmiana zawodnika

Abbott wchodzi za Jankowskiego.

71′ Zmiana zawodnika

Kamil Poźniak za Pawła Nowaka

70′ Zwykły wpis

Marek Zieńczuk uderzał z 14 metrów, ale mocno niecelnie.

68′ Zwykły wpis

Jankowski uderzał z 20 metrów, ale Małkowski pewnie chwyta piłkę.

64′ Zwykły wpis

Traore przez moment zwijał się z bólu, ale już może kontynuować grę.

63′ Ważne zdarzenie

Szyndrowski wystawił piłkę Piechowi, który minimalnie chybił z pięciu metrów

59′ Zwykły wpis

Kosecki zagrał prostopadłe podanie do Traore, ale Pesković w ostatniej chwili uprzedził reprezentanta Burkina Faso.

55′ Zwykły wpis

Patryk Tuszyński minął trzech rywali, jednak za długo zwlekał ze strzałem i nie trafił w bramkę

54′ Zwykły wpis

Arkadiusz Piech uderzał z 14 metrów, ale źle uderzył i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

52′ Zwykły wpis

Piłkarze Lechii od początku drugiej połowy mają problem, by załapać odpowiedni rytm, czego przykładem było fatalnie podanie Madery do Deleu... piłka zatrzymała się na aucie

49′ Komentarz

Początek drugiej połowy bez większych emocji.

46′ Zmiana zawodnika

Za Rafała Janickiego wszedł Patryk Tuszyński.

46′ Rozpoczęcie II połowy

Początek drugiej połowy, gramy!

45′ Zakończenie I połowy

Paweł Pskit zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

45′ Zwykły wpis

Nowak dośrodkował w kierunku Traore, ale za głęboko i pewnie chwyta Pesković.

40′ Zwykły wpis

Janoszka wywalczył rzut rożny, który wykonał Zieńczuk, dośrodkował na głowę Stawarczyka, ale ten próbował także podać głową i nie trafił do żadnego z partnerów.

36′ Zwykły wpis

Wymiana podań między Traore a Koseckim, ale po złym podaniu tego drugiego tracą piłkę.

34′ Zwykły wpis

Straka uderzył zza pola karnego i piłka minimalnie minęła słupek gdańskiej bramki. Małkowski stał jak wryty i tylko patrzył na toczącą się piłkę

33′ Zwykły wpis

Dośrodkowanie Nowaka z rzutu wolnego nie zostało wykorzystane przez jego partnerów.

31′ Zwykły wpis

Pietrowski uderzał z 20 metrów, jednak zabrakło celności zawodnikowi Lechii.

29′ Zwykły wpis

Maciej Jankowski mógł z dwóch metrów podwyższyć prowadzenie, ale nie trafił w piłkę.

26′ Zwykły wpis

Przedzierał się w pole karne Lewczuk, ale został zablokowany na szesnastym metrze

23′ Komentarz

Dzięki bramkom Straki i Piecha, Ruch na obecną chwilę jest mistrzem Polski, gdyż Śląsk Wrocław wciąż remisuje z Wisłą.

22′ Gol

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GABOR STRAKA STRZAŁEM Z 18 METRÓW TRAFIŁ TUŻ PRZY SPOJENIU SŁUPKA Z POPRZECZKĄ!

18′ Zwykły wpis

W sytuacji sam na sam z Małkowskim z ostrego kąta Arkadiusz Piech strzelił tuż pod nogami Małkowskiego. Asystę zalicza Jankowski.

18′ Gol

Gooooooool! Arkadiusz Piech! Ruch prowadzi 1:0!

17′ Zwykły wpis

Strzał Koseckiego z 18 metrów, ale po raz kolejny niecelnie.

16′ Zwykły wpis

Dośrodkowanie Deleu wybite przez Lewczuka na aut.

15′ Zwykły wpis

Dośrodkowanie Janoszki zablokowane przez Maderę i tylko rzut rożny.

15′ Gwizdek

Faul Pietrowskiego, ale obejdzie się bez kartki.

14′ Zwykły wpis

Jankowski zagrywał prostopadłe podanie w kierunku Piecha, ale w ostatniej chwili Madera "przeczytał" zamiary napastnika Ruchu.

11′ Ważne zdarzenie

Arkadiusz Piech wbiegł sam w pole karne, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

9′ Zwykły wpis

Dośrodkowanie Jankowskiego z prawej strony mogło wpaść "za kołnierz" Małkowskiego, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Traore mógł zaskoczyć technicznym strzałem Peskovića, ale uderzył minimalnie obok bramki.

7′ Ważne zdarzenie

Wydawało się, że Ruch przesadzał z podaniami w polu karnym, strzał Janoszki został zablokowany, ale ostatecznie Zieńczukowi udało się oddać niezły strzał - minimalnie obok prawego słupka.

4′ Zwykły wpis

Zieńczuk mógł pogrążyć swój były zespół, ale źle oddawał strzał i piłka mu się tylko odbiła od nogi. Po chwili poprawił z 20 metrów, ale wysoko nad bramką.

3′ Komentarz

Pierwsze minuty lepiej rozpoczęła Lechia.

1′ Zwykły wpis

Po dośrodkowaniu Pietrowskiego, strzał Koseckiego zablokowany - rzut rożny.

1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

Zaczynamy!

16:59 Komentarz

Piłkarze już wychodzą na murawę, za kilka minut Ruch rozpocznie "batalię" o XV tytuł mistrza Polski!

16:48 Zwykły wpis

Rezerwowi Lechia Gdańsk: Michał Buchalik, Sergejs Kożans, Adam Duda, Kamil Poźniak, Patryk Tuszyński, Łukasz Kasprzycki, Maciej Kostrzewa.

16:46 Zwykły wpis

Rezerwowi Ruch Chorzów: Matko Perdijić, Wojciech Grzyb, Paweł Abbott, Łukasz Burliga, Andrzej Niedzielan, Tomas Josl, Filip Starzyński.

16:41 Zwykły wpis

W Chorzowie nadzieje na mistrzostwo Polski są ogromne. Na powtórnie otwartym obiekcie zasiada już ok. 6000 kibiców, a cały czas dochodzą kolejni. Pogoda idealna do gry w piłkę, nic tylko zdobyć tytuł.

16:40 Zwykły wpis

Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy Cichej w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch podejmuje Lechię Gdańsk.

Mecz 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk LIVE!