0

Legia Warszawa

0

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Sprawa awansu zatem cały czas otwarta. Legia raczej będzie faworytem, bo drugi mecz gra u siebie. Nie zabraknie jednak emocji, bo Niebiescy nie mają nic do stracenia. Za wspólne, 90. minut dziękuje Marek Koktysz.

• Objawieniem meczu zdecydowanie bramkarz Krzysztof Kamiński. Debiutant w bramce Ruchu spisywał się dzisiaj świetnie. W ogóle cały Ruch, pomimo gry w "dziesiątkę" radził sobie nadzwyczaj dobrze.

• Legia nie wykorzystała przewagi, z którą grała od pierwszej połowy. Jest to, co prawda 20. mecz Legii bez porażki w Pucharze Polski, ale czerwona kartka dla Lewczuka zdecydowanie niewykorzystana przez Wojskowych.

• Koniec mecz. Bez bramek w Chorzowie.

• Jagiełło do wystawionego dobrze Dwaliszwiliego, ale Kamiński znowu dobrze wychodzi i ubiega Gruzina.

• Brzyski z rożnego, ale po raz kolejny radzą sobie z tym dobrze gospodarze.

• Ależ teraz pięknie powalczył Kucharczyk. Najpierw przepchnął się przez obrońców Ruchu, potem jeszcze w polu karnym odzyskał piłkę i wywalczył rożny.

• Niezłe podanie Choto do Kucharczyka, ale zawodnik Legii nie przejmuje tego podania.

• Doliczone trzy minuty.

• Dośrodkowanie na Kuświka, który wyskakuje, ale wcześniej do piłki dociera Skaba.

• Kucharczyk z zerowego kąta! Raczej próbował zagrywać wzdłuż bramki, ale piłka uderza w rękawice Kamińskiego, potem w słupek.

• Wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie, ze spalonego uderza Kuświk, ale i tak broni Skaba.

• Schodzi Saganowski. Za niego Władimer Dwaliszwili.

• Długie podanie na Kucharczyka, ale ubiega go Kamiński.

• Kolejne świetne, prostopadłe podanie Gola. Tym razem do Jagiełły. Filigranowy legionista nie radzi sobie jednak z rosłym obrońcą Ruchu.

• Znowu zostawiony sam Kucharczyk na prawej stronie. Legionista dośrodkowuje, strzela z woleja Jagiełło, ale pewnie broni Kamiński.

• W Legii na boisko wejdzie Dwaliszwili, ale jeszcze nie teraz.

• Zmiany w obydwu drużynach. W Ruchu na boisku Malinowski. Schodzi Starzyński.

• Dobrze blokuje Radovicia Szyndrowski. Serb nie odzyskuje piłki przy linii końcowej. Ruch przy piłce.

• Saganowski "jeden na jeden" z Baszczyńskim, ale pojedynek wygrywa obrońca Ruchu.

• Kucharczyk dośrodkowuje w pole karne. Skacze dwóch legionistów, ale piłka trafia ich w tył głowy.

• Kuświk za Jankowskiego.

• Nacisnął Ruch, ale radzą sobie legioniści. Piłka dla gości.

• Kucharczyk dośrodkowuje z rożnego. Jędrzejczyk wyskakuje w górę, strzela z główki, ale niecelnie.

• Kucharczyk wypuszczony "sam na sam" z bramkarzem, ale zawodnik Legii nie wykorzystuje okazji. Kiepski strzał, dobra obrona Kamińskiego, który odbija w bok i Ruch nie traci nawet piłki.

• Aktywny teraz Jagiełło. Dostał prostopadłe podanie, ale jest na spalonym.

• Kolejne ładne podanie Radovicia na Saganowskiego, ale napastnik źle przyjmuje sobie piłkę, ma przy sobie dwóch obrońców i piłka dla Ruchu.

• Kibice Ruchu, co jakiś czas celują w legionistów śnieżkami. Najbardziej dostaje się Brzyskiemu przy rzutach rożnych.

• Dobre dośrodkowanie z rożnego Jagiełły. Zamieszanie w polu karnym. Wybicie Ruchu. Powrót. Piłka przy Saganowskim, ale Marek za szybko oddaje strzał, który jest niecelny.

• Fajnie pokiwał Jagiełło, zdołał dośrodkować, ale obrońcy Ruchu po raz kolejny wybijają na rożny.

• Piłka w rękach Skaby. Nieudany, szybki atak Legii.

• Faulowany Jankowski. Okazja dla Ruchu na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

• Radović zagrywa technicznie do Kucharczyka w polu karnym. Ten jednak kiepsko przyjmuje sobie piłkę i dopada do niej Baszczyński wybijając ją na bezpieczną odległość.

• Krótko wykonany róg, trochę na raty i nic z tego nie wyszło dla Legii dobrego. Potem jeszcze próbuje z dystansu ukąsić Jagiełło, ale daleko od bramki ta próba.

• Kibice na meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa

• Kucharczyk centruje w pole karne, wybija Szyndrowski i rożny.

• Djokić schodzi. Za niego Kikut.

• Starzyński prosto z rożnego w Skabe, który piąstkuje piłkę na Djokicia, ale obrońca kiepsko uderza.

• Tymiński z daleka nabija zawodnika Legii i znowu Chorzowianie mają stały fragment gry. Rożny.

• Jodłowiec ukarany kartką za przytrzymywanie Jankowskiego.

• Świetne zagranie piętką Jagiełły do Brzyskiego, który huknął na bramkę, ale Kamiński broni!

• Vrdoljak schodzi. Za niego Radović. Legia chyba wreszcie idzie do ofensywy.

• Gol za długo przygotowywał piłkę do zagrania na szesnastym metrze i traci futbolówkę.

• Poza takimi momentami jak ten przed chwilą Legia nie wykorzystuje zupełnie przewagi personalnej.

• Brzyski z rzutu wolnego. Dobrze dokręcił piłkę legionista i Gol strzela tuż obok bramki główką. Ale aktywny jest Janusz Gol.

• Świetna interwencja Gola, ale i dobre dośrodkowanie na Jankowskiego, który ponownie nęka Skabę strzałem głową.

• Jankowski! Ale zamieszanie. Wybija z linii bramkowej Janusz Gol! Gdzieś tam rzucił się też Skaba.

• Panka zagrywa do Smektały, który wywalczył rzut rożny.

• Schodzi na pierwszy słupek Jędrzejczyk i uderza głową. Niecelnie.

• Przedziera się na lewej stronie Brzyski i jest faulowany. Okazja do wrzutki z lewej strony boiska na wysokości pola karnego.

• Vrdoljak i Żewłakow skaczą do piłki, ale futbolówka przelatuje ponad bramką.

• Znowu atak Legii. I kolejny rożny. Jagiełło będzie egzekwował.

• Za mocne podanie Jankowskiego. Piłka w rękach Skaby.

• Kartka dla Choto. Ścignął go Tymiński i Choto musiał ratować się faulem.

• Jagiełło z rożnego. Wybijają Niebiescy i drugi rożny. Kolejny stały fragment bez historii.

• Przy linii końcowej zablokowany Jodłowiec. Rożny dla Legii.

• Kolejne złe dośrodkowanie Brzyskiego.

• Rożny dla Legii. Nękany śnieżkami Brzyskie kiepsko egzekwuje stały fragment gry.

• Ładnie pognał prawą stroną Kucharczyk, który długo zwlekał z dośrodkowaniem. W końcu to zrobił, do strzału złożył się Gol, ale zrobił to nieudolnie.

• Pierwsza okazja dla Legii. Ładne zejście do środka Jędrzejczyka zakończone strzałem. Pewnie broni Kamiński.

• Zaczynamy drugą odsłonę!

• Piłkarze wracają już na boisko. Pierwsi wyszli legioniści, następnie gospodarze.

• Działo się w pierwszej połowie. Sporo kartek, Ruch gra w "dziesiątkę" i tak czy siak nie odstawia nóg. Mogą tutaj być kolejne, indywidualne kary dla piłkarzy. O wielkim pechu może mówić Jakub Rzeźniczak, który wrócił dzisiaj po kontuzji do gry i... znowu złapał kontuzję.

• Janoszka:Myślę, że przy faulach Igora sędzia trochę pochopnie podejmował decyzję.

• Koniec pierwszej połowy. Sporo emocji, ale raczej nie tych czysto piłkarskich.

• Minuta doliczona.

• Dobry odbiór piłki, ale odskoczyła Smektale i nie dobiegł do niej piłkarz Ruchu.

• Brzyski długo holuje piłkę i w efekcie ją traci. Chwile potem podanie do Kucharczyka, ale ten na spalonym.

• Jędrzejczyk dośrodkowuje, Gol wyskakuje do piłki, ale raczej nie była ona adresowana do niego. Fatalne uderzenie.

• Janoszka dostał kartkę za dyskusję z sędzią na temat Lewczuka.

• Dwa dośrodkowania Legii w pole karne, ale bez efektów. Potem próbował Jagiełło, ale młody legionista się przewrócił.

• Idiotycznie zrobił to Lewczuk. Osłabia swój zespół. Kucharczyk dobrze się położył, bo Lewczuk nie wyrobił się za nim i po prostu ciągnął go za koszulkę.

• Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Lewczuka! Obrońca ciągnął Kucharczyka za koszulkę. Beznadziejnie głupie zachowanie.

• Kolejny raz Brzyski z rzutu rożnego - lepsze, ale minęło wszystkich legionistów.

• Brzyski z rożnego, ale znowu kiepskie zagranie. Wysoko, długo spadająca piłka.

• Kucharczyk po ziemi do Saganowskiego w pole karne, ale dobra interwencja Szyndrowskiego. Rożny dla gości.

• Ładny rajd Smektały, który wyprzedza Brzyskiego, ale dośrodkowuje za wysoko i Janoszka tego nie sięga.

• Dobre podanie do Smektały i w ostatniej chwili Brzyski powstrzymuje zawodnika Ruchu.

• Kucharczyk do podłączającego się Jędrzejczyka, ale obrońca Legii powstrzymany przy linii końcowej.

• Za sugerowanie sędziemu decyzji kartka także dla Gola.

• Rzut wolny na dwudziestym czwartym/piątym metrze, ale Brzyski wysoko nad bramką.

• Gol ładny drybling i bieg na bramkę, ale faulowany od tyłu. Kartka dla Tymińskiego.

• Kartka dla Panki za faul na Brzyskim.

• Znakomite dośrodkowanie na Jankowskiego, który strzela głową obok bramki!

• Złe wybicie Skaby i Ruch w natarciu. Rożny.

• Jagiełło na murawie. Za Rzeźniczaka oczywiście. Brzyski na lewej obronie.

• Okopał się teraz Ruch na połowie Legii. Dopiero teraz zmiana w Legii.

• Rożny dla Ruchu, ale nieudane dośrodkowanie.

• Legia przez chwilę w dziesiątkę. Rzeźniczak schodzi już do szatni.

• Wcześniej mieliśmy uderzenie z dystansu Jodłowca, które z trudem wyłapuje Kamiński.

• Rzeźniczak ma jakiś problem. Kuba kuśtyka i chyba będzie zmiana. "Rzeźnik" leży na boisku.

• Ależ dzisiaj dobrze wygląda Janek Gol. Zwody, podania, przetrzymywanie piłki. Ładnie ładnie.

• Kartka dla Lewczuka. Ostre wejście zawodnika Ruchu w Marka Saganowskiego.

• Teraz dwa, groźne dośrodkowania Ruchu w pole karne Legii, ale Wojskowi radzą sobie z nimi.

• Była kolejna, znakomita okazja. Dobre podanie Gola, ale Kucharczyk skiksował tak, że szkoda gadać.

• Uaaa, ale kiks Kucharczyka. Kolejne, dobre, prostopadłe podanie Gola na prawą stronę do "Kucharza", który fatalnie uderza.

• Kucharczyk strzela obok bramki! Na spalonym i tak Saganowski, który próbował trącić gdzieś futbolówkę. Wszystko zaczeło się jednak od dobrego dośrodkowania Brzyskiego, który zagrał w pole karne, ale pilka odbiła się pod nogi Kucharczyka.

• Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego. Wybijają gospodarze.

• Faulowany Kucharczyk. Wolny z prawej strony boiska dla Legii.

• Legia długo na Saganowskiego. Ruch długo na Jankowskiego. O rany rany...

• Niecelne podanie Brzyskiego na Saganowskiego. Próba wyjścia Ruchu z kontrą, ale niecelne podania i piłka dla Legii. Chwilę potem ponowne przejęcie, ale atak zakończony przed polem karnym Legii.

• Kolejna długa piłka na Jankowskiego, ale Niebieski nie radzi sobie z Choto i Jędrzejczykiem.

• Dośrodkowanie w pole karne przez Brzyskiego. Wybijają obrońcy, potem piłkę powrotną uderza Choto, ale Jędrzejczyk jest na spalonym.

• Pędzi prawą stroną Gol, ale jest faulowany.

• Rożny. Piłka odbija się od Baszczyńskiego, ale w plątaninie ciał sędzia tego nie zauważył. Piłka dla Ruchu.

• Saganowski! Świetnie podanie do "Sagana", który uderza "sam na sam" z bramkarzem. Znakomita parada Kamińskiego!

• Rzeźniczak długą piłką próbuje uruchomić kolegów z zespołu, ale obrońcy główkują poza swoje pole karne.

• Pognał za daleką piłką Djokić, ale szybszy przy piłce Skaba.

• Jankowski teraz łatwo minął Choto. Wyłożył do kolegi z zespołu, który jednak uderzył bardzo niecelnie.

• I znowu. Tym razem Dixie powstrzymuje Smektałe.

• Pierwsza, udana interwencja Dicksona Choto. Powstrzymał Jankowskiego.

• Zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą z tunelu. Kończymy zatem dywagacje składowe i okołomeczowe. Czas na futbol. Oby w dobrym wykonaniu.

• Kibice Legii wywiesili flagę "Katyń - Smoleńsk - Pamiętamy."

• Na stadionie frekwencja marna. Porażka z Podbeskidziem przegoniła trochę fanów Niebieskich. Kibiców gości ok.550.

• W zespole z Chorzowa debiut zalicza dzisiaj bramkarz Kamiński. To chyba jedyna "niespodzianka w składzie" gospodarzy. Chociaż Zieliński na ławce posadził Kuświka i Kikuta.

• Ruch - Legia

• Dzisiaj 29. urodziny obchodzi Wojciech Skaba. Utrzyma urodzinowe, czyste konto?

• Cały czas patrzymy na skład Legii i nie możemy uwierzyć. Co też tknęło Urbana, żeby wyjść takim ustawieniem? Przestraszył się Ruchu tak bardzo, że ustawił zespół, jakby kierował zespołem jadącym na Camp Nou, by bronić zaliczki z pierwszego meczu.

• Zieliński ma ograniczone pole manewru w ofensywie. Nie bardzo ma kogo wystawić na taki, legijny autobus. Sam Jankowski ma straszyć Legię?

• Jan Urban zaskoczył składem wszystkich. Ustawił zespół mega defensywnie - w składzie jest 6 zawodników defensywnych. Jacek Zieliński chyba zbaraniał, jak zobaczył, co wyprawia Urban i dlatego tak długo zwlekano z pokazaniem składu gospodarzy.

• Przed meczem zapraszamy do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ.

• Kapitanem gospodarzy będzie Janoszka, a gości Żewłakow.

• Rezerwowi Ruch: Michal Pesković, Marcin Kikut, Grzegorz Kuświk, Marcin Malinowski, Robert Chwastek, Piotr Stawarczyk, Kamil Włodyka

• Rezerwowi Legia: Igor Berezowski, Inaki Astiz, Aleksander Jagiełło, Daniel Łukasik, Dominik Furman, Miroslav Radović, Władimer Dwaliszwili

• Witamy na relacji LIVE z półfinałowego spotkania Pucharu Polski (pierwszego) między Ruchem Chorzów, a Legią Warszawa. Relację poprowadzi Marek Koktysz.