0

Legia Warszawa

0

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Legia stwarzała sobie dzisiaj bardzo dużo okazji podbramkowych, kilkukrotnie była o włos od zdobycia gola, ale za każdym razem czegoś jej brakowało. Bez skuteczności nie można wygrywać i dzięki takim błędom rywala Ruch uratował remis.

• Jeszcze rzut rożny miała Legia, ale kiepsko go wykonała i koniec! Bezbramkowy remis w Chorzowie!

• Teraz niedokładne uderzenie Kowalskiego sprzed pola karnego. Od bramki grę wznowi Kuciak

• To musiał być gol! Kucharczyk zagrał świetne podanie na prawo do Koseckiego, ten zagrał zwrotną piłkę do kolegi, ale zrobił to ciut za mocno! Kucharczyk nie sięgnął piłki

• Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Michał Efir

• To musiał być gol! Broź zagrał świetną prostopadłą piłkę do Guilherme, ten kapitalnie dośrodkował, a do niemal pustej bramki nie trafił Kucharczyk! Świetna interwencja Konczkowskiego sprawiła, że piłkę mają gospodarze

• Furman oddał strzał sprzed pola karnego, ale wyraźnie się pomylił. Chorzowianie wznowią grę od bramki

• Blisko gola goście! Żyro świetnie dośrodkował z lewej strony, Kucharczyk zgrał piłkę do środka, a strzał Guilherme został zablokowany!

• I już możemy wracać do gry. Przy piłce gospodarze

• Oprawa, która była przyczyną przerwy w grze. Ruch - LegiaRuch - Legia

• Tymczasem mamy przerwę w grze. Duże kłęby dymu z rac uniemożliwiają kontynuowanie gry

• Visnakovs schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Jakub Kowalski

• To mogła być bramka! Orlando Sa oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i pomylił się nieznacznie.

• Jodłowiec! Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego "Jodła" oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany

• Niezła kombinacja Ruchu, ale Kocznkowski niedokładnie dograł z prawej strony boiska i warszawianie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Tym razem sprzed pola karnego sił spróbował Jodłowiec, ale został zablokowany

• A teraz Starzyński! również bardzo dobrze sprzed pola karnego, choć również niecelnie!

• Babiarz! Bardzo dobry strzał z dystansu, piłka nieznacznie mija bramkę!

• Pan Jarosław Przybył daje sygnał i drugą połowę zaczynają goście

• Legia jest zdecydowanie lepsza, przeważa w każdym elemencie gry, ale brakuje jej dokładności. Ruch ma sporo szczęścia i głównie bardzo dobrej dyspozycji swojego bramkarza

• Dobre zagranie Guilherme do Żyro w pole karne, ale ten się pogubił i stracił piłkę

• Legia przeważa, utrzymuje się dłużej utrzymuje się przy piłce, tworzy więcej okazji podbramkowych, ale jest nieskuteczna. Czy to się zemści?

• Żółta kartka dla Astiza za taktyczny faul

• Dzieje się pod bramką Ruchu, głową uderzał Furman a obrońca wybił piłkę sprzed linii bramkowej!

• NIE MA GOLA! Putnocky broni strzał Guilherme!

• RZUT KARNY DLA LEGII! Gigołajew faulował we własnym polu Brozia!

• Eduards Visnakovs oddał strzał sprzed szesnastki, ale pomylił się i to bardzo wyraźnie

• Kolejny faul Gigołajewa, tym razem na połowie Legii, na Broziu

• Starzyński dośrodkował z narożnika boiska, a spod własnej bramki piłkę wypiąstkował Kuciak

• Saganowski króluje dzisiaj w pojedynkach powietrznych, czy to pod własną bramką, czy w szesnastce przeciwnika. Tym razem przestrzelił po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego

• Putnocky! Kucharczyk dośrodkował z lewej strony, piłka trafiła do Guilherme, a strzał Brazylijczyka świetnie obronił bramkarz Ruchu!

• Żyro oddał strzał z rzutu wolnego, jednak był on za lekki i Putnocky interweniował bez problemów

• Kucharczyk zaatakował lewą stroną, minął jednego z rywali i dośrodkował, ale dobrze interweniował Putnocky

• Furman faulował Gigołajewa na własnej połowie boiska, ale Starzyński za nisko dośrodkował z rzutu wolnego i goście poradzili sobie we własnym polu karnym

• Żyro! Bardzo ładny strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę Ruchu!

• Kolejna kontuzja piłkarza Legii, tym razem na boisku cierpi Jakub Rzeźniczak

• No to teraz się poczuli! Jodłowiec świetnie zaatakował indywidualnie, podał do Saganowskiego, a ten nie trafił w światło bramki z dogodnej pozycji!

• Nieco dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście, ale robią to na tyle daleko od bramki gospodarzy, że ci nie czują się zagrożeni

• Żyro wrócił na boisko i już przed chwilą był faulowany na własnej połowie boiska

• Jakub Kosecki i Orlando Sa wyszli na rozgrzewkę i będą w gotowości do ewentualnego zmienienia kolegi. Żyro tymczasem został zaprowadzony za linię boczną i wracamy do gry

• Długie zagranie zagranie z głębi pola w kierunku Michała Żyro, a ten zderzył się z bramkarzem i mocno przy tym ucierpiał

• I już gospodarze mieli swój pierwszy stały fragment gry, ale nie potrafili odpowiednio wykorzystać rzutu rożnego i goście wybili piłkę z własnej szesnastki

• Pan Jarosław Przybył daje znak, zaczynają gospodarze!

• Na tę chwilę przewaga Legii nad drugim zespołem ma cztery punkty przewagi, Ruch nad strefą spadkową dwa. Kto dziś zwiększy swój zapas? Zawodnicy już powoli wychodzą na boisko!

• Na poziomie Ekstraklasy będzie to 145 mecz między tymi dwiema drużynami. Lepszy bilans bezpośrednich starć ma Legia, która wygrywała 58 razy, 41-krotnie spotkania kończyły się remisami, a chorzowianie górą byli 45 razy. Bilans bramek, 241:181, również jest korzystniejszy dla warszawskiej ekipy

• A jak grał Ruch przed własną publicznością? 14 meczów, sześć zwycięstw, tyle samo porażek i dwa remisy. Bilans bramkowy 20:14 na korzyść chorzowian. W poprzedniej kolejce granej u siebie wygrali 3:0 z Cracovią

• W dotychczasowych wyjazdowych meczach w tym sezonie Legia spisuje się przeciętnie. Wygrała siedem z nich, jeden zremisowała i sześć przegrała. Jej bilans bramkowy to 26:16

• Faworytem tego spotkania są goście, ale nie można nie zauważyć, że Ruch w ostatnim czasie jest w całkiem niezłej formie. Nie przegrał trzech ostatnich meczów i wygrzebał się po wielu tygodniach ze strefy spadkowej. Dziś legioniści zapewne nie będą mieli łatwego zadania

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Kibice Legii od dłuższego czasu już w swoim sektorze. Trybuny gospodarzy też powoli się zapełniają. Dzisiaj zapowiada się komplet. Ruch - Legia

• Na ławce rezerwowych gospodarzy znalazło się dwóch piłkarzy, którzy w przeszłości byli związani z warszawską Legią. Oprócz Wojciecha Skaby i Michała Efira, bo o nich mowa, jest jeszcze Łukasz Surma. Były kapitan mistrzów Polski znalazł się jednak w wyjściowym zestawieniu.

• Ławka gospodarzy: Skaba, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk, Kowalski, Zieńczuk, Efir

• Ławka gości: Malarz, Lewczuk, Bereszyński, Kalinkowski, Masłowski, Kosecki, Sa

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Zapraszamy na relację live z drugiego zaplanowanego na dzisiaj spotkania T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Początek za około 45 minut!

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści ruchleg na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:2 Przyjeżdżająca dzisiaj na obiekt przy ulicy Cichej Duma Stolicy jest klubem, z którym Niebiescy jak na razie stawali do boju najczęściej. Od pierwszego spotkania, które odbyło się już 26 czerwca 1927, dzisiejsi rywale mierzyli się ze sobą już 168 razy. Jak dotąd dużo lepszymi statystykami mogą pochwalić się legioniści – 69-krotnie po bataliach z Ruchem to oni dopisywali sobie pełną pulę punktów. Duże lepiej dla dzisiejszych gospodarzy wyglądają liczby przy stadionie w Chorzowie – tutaj na 83 rozegrane mecze, Niebiescy wygrali aż 40 razy. Czy dzisiaj ta sztuka uda im się ponownie?

To zadanie wydaje się być spokojnie w zasięgu gospodarzy. Na pewno nie zabraknie im motywacji – każde kolejne trzy oczka mogą okazać się tymi na miarę pozostania w Ekstraklasie, szczególnie biorąc pod uwagę nadchodzący podział punktów. Dodatkowo do walki, Niebieskich zagrzewać będą kibice, którzy po raz pierwszy w tym sezonie przy Cichej mają zjawić się w komplecie. Jak powszechnie wiadomo Legia nie cieszy się wielką sympatią wśród fanów chorzowian, co na pewno sprawi, że wymagania od piłkarzy na wyrwanie stołecznym pełnej puli, są bardzo wysokie.

Z tą misją zawodnicy Ruchu prawdopodobnie będą musieli poradzić sobie bez kapitana. Doświadczony Marcin Malinowski narzeka na lekki uraz. Z kontuzji jeszcze nie wyleczył się też Michał Szewczyk. Do kadry Waldemara Fornalika powraca natomiast Michał Helik. Nie wiadomo jednak czy dziewiętnastoletni obrońca dostanie już dzisiaj swoją szansę – tydzień temu dobrze zastępujący go Rafał Grodzicki także ma nadzieje na pokazanie się w meczu z liderem. Zmiany w defensywie nie powinny wpłynąć jednak rewolucyjnie na postawę gospodarzy – w tej rundzie Niebiescy udowodnili bowiem, że w różnych ustawieniach potrafią w kolejnych meczach zachować czyste konto. Czy dzisiaj w meczu z piastującą pierwszą pozycję Legią, znowu zagrają na zero z tyłu? Czytaj całą zapowiedź >>>