1

Legia Warszawa

4

3 1 połowa

• Goście z Warszawy znokautowali "Niebieskich" w pierwszym kwadransie, Ruch postawił jednak twarde warunki i zagrał dobre kolejne dwa kwadranse, tworząc z Legią świetne widowisko w pierwszej połowie. Druga odsłona nie była już tak atrakcyjna, "Legioniści" kontrowali sytuację i przypieczętowali zwycięstwo czwartą bramką.

• Koniec meczu! Legia gromi Ruch w Chorzowie aż 4:1!

• Szewczyk zmusił Słowaka do wyjścia z bramki, wyminął słowackiego golkipera i uderzył w boczną siatkę tuż obok słupka! Sytuację asekurowali jeszcze obrońcy Legii.

• Dobre podanie do Kucharczyka, który myślał, że jest na spalonym i nie ruszył do prostopadłego podania.

• 90 minut za nami, arbiter doliczył jeszcze 3 minuty.

• Konczkowski miękko wrzuca w pole karne, ale Lenartowski nie trafił czysto w piłkę głową, choć mógł jej sięgnąć.

• Piech w polu karnym ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale był na dużym spalonym.

• Martin Konczkowski zatrzymuje Michała Kucharczyka pędzącego lewym skrzydłem i za to zagranie obrońca "Niebieskich" ogląda żółtą kartkę.

• W drużynie Ruchu limit zmian również został wykorzystany, gdyż Michał Szewczyk wchodzi na boisko w miejsce Mariusza Stępińskiego.

• Z kolei Aleksandara Prijovicia zastępuje weteran polskich boisk: Marek Saganowski.

• Druga zmiana w zespole Legii: Nemanję Nikolcia zastąpi Arkadiusz Piech.

• Łukasz Surma wrzuca piłkę na głowę niepilnowanego Stępińskiego, ale uderzenie z szesnastu metrów było zbyt lekkie, w dodatku niecelne.

• Kibice w Chorzowie odpalili race. Na trybunach przy Cichej dziś komplet publiczności.

• Michał Kucharczyk leży na boisku, a trenerzy szykują już kolejne zmiany.

• Henning Berg postanowił zastąpić Dominika Furmana młodym Rafałem Makowskim.

• Druga zmiana w drużynie Waldemara Fornalika. Patryka Lipskiego zmienił Artur Lenartowski.

• Dominik Furman ostro fauluje w środku pola Tomasza Podgórskiego i pomocnik Legii otrzymuje żółtą kartkę - jest to dopiero pierwsze upomnienie w tym spotkaniu.

• Płaskie dośrodkowanie Brozia po ziemi zablokowane przez obronę Ruchu.

• Guilherme zagrał przez środek do Prijovicia, ale napastnik Legii nie miał szans na zdążenie do piłki przed bramkarzem Ruchu.

• Surma zagrał ręką w środku pola po przypadkowym błędnym przyjęciu piłki, a mogła być z tej sytuacji obiecująca kontra Ruchu.

• Dobra wrzutka z wolnego wykonana przez Brzyskiego, jednak obrońcy "Niebieskich" zdołali wybić futbolówkę na połowę Legii.

• Grodzicki fauluje Guilherme i kapitan "Niebieskich" jest wściekły na arbitra za decyzję, choć faul był ewidentny.

• Mazek wrzuca z prawej strony, ale Rzeźniczak wygrywa główkę i wybija piłkę z pola karnego Legii.

• Tempo spotkania od pewnego czasu wyraźnie opadło. Ruch chyba nie wierzy już w odrobienie strat, z kolei Legia spokojnie stara się kontrolować przebieg gry.

• Lewczuk świetnie wygrał siłowy pojedynek ze Stępińskim i wybił piłkę na rzut rożny.

• Guilherme po twardym męskim starciu z Urbańczykiem musiał być opatrzony przez lekarzy.

• Martin Konczkowski sprytnie wbiegał do wrzutki z głębi pola, ale gracz Ruchu był na minimalnym ofsajdzie.

• Legia od dłuższego czasu rozgrywa spokojnie atak pozycji na połowie gospodarzy.

• Prijović chciał wrzucić w pole karne, ale zagrał wprost w ręce Putnocky'ego.

• Igor Lewczuk zgodnie z przepisami przepchnął Kamila Mazka w pojedynku bark w bark i Legia odzyskuje piłkę.

• Świetna dwójkowa akcja Guilherme z Nikoliciem, Węgier zgrywa pięta, a Brazylijczyk podaje idealnie w tempo do Prijovicia. Zawodnik ze Szwajcarii nie miał problemów z wykończeniem tej pięknej akcji i Legia chyba już nie odda trzech punktów chorzowianom.

• GOOOOOOOOOOL! LEGIA PROWADZI 4:1! PRIJOVIĆ!

• Guilherme zdaniem sędziego faulowany przez Oleksego w środku pola.

• Kucharczyk kopnięty w twarz przez Konczkowskiego w ferworze walki. Na szczęście zawodnikowi Legii nic nie jest i możemy kontynuować spotkanie.

• Podgórski notuje celny strzał z dystansu, ale zawodnik "Niebieskich" musiałby włożyć dużo więcej siły, by zaskoczyć Kuciaka.

• Dominik Furman chyba naoglądał się strzałów Fojuta i Florenziego, próbując z połowy boiska lobować Putnocky'ego. Piłka szybuje daleko, daleko od chorzowskiej bramki.

• Prijović zakręcił Grodzickim w polu karnym, ale z ostrego kąta nie był w stanie celnie uderzyć - nikt nie poszedł za akcją Szwajcara.

• Stępiński zza pola karnego, ni to wrzutka, ni to strzał - piłka ląduje w rękach Kuciaka.

• Nikolić na spalonym, ale i tak uprzedził do Rafał Grodzicki.

• W zespole Ruchu w przerwie odnotowaliśmy jedną zmianę. Marka Zieńczuka na skrzydle zastąpi Tomasz Podgórski.

• Faul Kucharczyka na Mazku, który próbował wyprowadzić szybką kontrę.

• Rozpoczynamy II połową! Oby była równie widowiskowa co pierwsza odsłona.

• Kilka statystyk: Posiadanie piłki: 49-51 dla Legii Sytuacje bramkowe: 8-6 dla Ruchu Strzały celne: 2-3 dla Legii

• Pomimo niekorzystnego rezultatu w pierwszej połowie chorzowianie po kiepskim pierwszym kwadransie odbudowali się i są równorzędnym rywalem dla Legionistów. Zapowiada to bardzo ciekawą drugą połowę.

• Pan Złotek kończy pierwszą połowę! Legia prowadzi 3:1, a przy ulicy Cichej oglądamy naprawdę fantastycznej widowisko!

• Prijović fauluje Zieńczuka wybijającego piłkę z własnego pola karnego. Rozpocznie Ruch.

• Putnocky wychodzi przytomnie z bramki i uprzedza Nemanję Nikolicia. Po chwili analogiczna sytuacja z drugiej strony boiska i Kuciak jest szybszy od Stępińskiego.

• Znowu było blisko gola dla Ruchu! Zieńczuk wrzuca z korneru z lewej strony, a Grodzicki musnął piłkę głową, która poszybowała centrymetry obok słupka!

• Surma strzela głową, Kuciak z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Grodzicki zagrywał ryzykownie przez środek boiska, a bliski przecięcia tego zagrania był Nikolić, ale Węgier nie zdołał opanować futbolówki.

• Zieńczuk z dystansu z prawej strony ponad bramką.

• Stępiński przyjmuje piłkę tyłem do bramki z Rzeźniczakiem na plecach, odwrócił się i uderzył, ale wysoko ponad bramką.

• W polu karnym Ruchu Prijović uprzedzony przez jednego z obrońców w starciu powietrznym. Później płaskie uderzenie Brzyskiego ominęło słupek Putnocky'ego o centrymetry!

• Broź płasko zagrywa w pole karne, ale żaden z gości nie zamykał tej akcji, a mogło być groźnie!

• Strzał Macieja Urbańczyka zablokowany, dobitka ląduje w rękach Dusana Kuciaka.

• Guilherme wrzuca w pole karne, piłka po rykoszecie od Urbańczyka mogła zaskoczyć Putnocky'ego, ale trafiła w boczną siatkę.

• Faul Vranjesa na Lipskim na trzydziestym metrze. Rzut wolny w wykonaniu Zieńczuka trafia jednak wprost na głowę jednego z defensorów Legii.

• Maciej Urbańczyk upadł przed polem karnym, ale pan Złotek ku niezadowoleniu kibiców nie zamierza sięgać po gwizdek.

• Miękka wrzutka Oleksego z prawej strony zablokowana przez Lewczuka. Aut dla Ruchu na wysokości pola karnego.

• Co za widowisko w Chorzowie! Kontra Mazka prawą stroną, precyzyjne podanie do Stępińskiego, a napastnik gospodarzy z pierwszej piłki pewnie uderzył ponad Dusanem Kuciakiem w sytuacji sam na sam! Ruch pokazał charakter i będzie walczył do końca!

• GOOOOOOOOOOL DLA RUCHU! STĘPIŃSKI I MAMY 1:3!

• Broź posyła długą piłkę w pole karne do Prijovicia, ale spokojnie wychodzi z bramki Matus Putnocky i chwyta piłkę w rękawice.

• Ruch po raz pierwszy od dłuższego czasu na połowie gości! Nieporozumienie Brozia z Kuciakiem i Marek Zieńczuk dopadł do piłki na piątym metrze, ale z ostrego kąta nie był w stanie wykończyć tej sytuacji!

• Tym razem Michał Kucharczyk był na spalonym po lewej stronie boiska po zagraniu Prijovicia z głębi pola.

• Prijović znów na dobieg do Nikolicia, ale tym razem nad sytuacją zapanował Rafał Grodzicki.

• Legia miażdzy Ruch od pierwszych minut, akcja z pierwszej piłki Prijović - Nikolić - Kucharczyk i mamy 0:3. Drugi błąd w kryciu popełnił stoper "Niebieskich" Mateusz Cichocki.

• GOOOOOL! 0:3 DLA LEGII! KUCHARCZYK!

• Furman krótko rozegrał rzut rożny z Nemanją Nikoliciem, a Węgier błyskawicznie wrzucił piłkę na długi słupek, gdzie czyhał niepilnowany Stojan Vranjes i wpakował piłkę do siatki! Imponujący początek Legii!

• GOOOOOOOOOL! LEGIA PODWYŻSZA NA 0:2! STOJAN VRANJES!

• Prijović nie sięgnał piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego. Ruch wychodzi z opresji.

• Zieńczuk wrzuca z rzutu rożnego, bliski przecięcia piłki był Cichocki, a później Oleksy, ale nie zdołali wpakować piłki do bramki! Naprawdę zapachniało golem dla Ruchu!

• Ruch próbuje kontry, ale Stępiński w pojedynkę nie był w stanie wyprowadzić groźnej akcji i musiał wycofać piłkę do kolegów z pomocy.

• Tym razem Furman wrzuca zbyt mocno na długi słupek i Rzeźniczak nie był w stanie opanować piłki na linii końcowej.

• Ruch zepchnięty do własnego narożnika. Będzie kolejny rzut rożny dla gości.

• Brzyski z rzutu rożnego na długi słupek, obrona Ruchu wybija na kolejny korner.

• Prijović uderza mocno sprzed pola karnego, ale Putnocky broni, przenosząc z trudem piłkę nad poprzeczką!

• Co za cios już po 40 sekundach gry! Prijović zagrał na dobieg do Nikolicia, a ten nie miał prawa zmarnować okazji sam na sam z Putnockym!

• GOOOOOOOOOL! 0:1 DLA LEGII! NIKOLIĆ!

• Pierwszy gwizdek pana Złotka! Zaczynamy mecz Ruch - Legia!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Ruch Chorzów w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach, a Legioniści na biało z czarnym poprzecznym pasem.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pan Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

• Na stadion wraca również słynna chorzowska Omega, czyli zabytkowy zegar odmierzający upływ meczu.

• Dziś w Chorzowie panuje atmosfera wielkiego święta - obchodzona jest bowiem 80. rocznica otwarcia stadionu przy ulicy Cichej. "Niebiescy" wyjątkowo wystąpią w żółtych koszulkach nawiązujących do kolorów śląskiej flagi, a spiker na stadionie będzie używał wyłącznie śląskiej "godki".

• W ekipie gości trzy zmiany w stosunku do poprzedniego meczu: w miejsce Bereszyńskiego, Jodłowca i Dudy pojawią się Broź, Rzeźniczak i Prijović, a Stojan Vranjes po nieudanym eksperymencie na środku obrony powędruje do linii pomocy.

• Posada Henninga Berga w Legii wydaje się być zagrożona, ale to nie koniec problemów Norwega, gdyż w Legii panuje istny szpital. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Vrdoljaka, Żyry, Pazdana, Dudy, Masłowskiego i Jodłowca. Z kolei w ekipie Ruchu zabraknie kontuzjowanych Helika i Efira, a także pauzującego za kartki Gigołajewa.

• Trener Waldemar Fornalik hołduje zasadzie, że zwycięskiego składu się nie zmienia i desygnował do boju identyczną jedenastkę, jak w wygranym meczu przeciwko Górnikowi.

• "Legioniści" prezentują w ostatnich spotkaniach bardzo kiepską formę, wicemistrzowie Polski nie zdołali wygrać żadnego z 4 ostatnich spotkań ligowych. Chorzowianie grają w kratkę, w ostatnich trzech kolejkach najpierw rozbili Termalikę, by przegrać z rozpędzonym Zagłębiem i w zeszłym tygodniu triumfować w Wielkich Derbach Śląska.

• W ligowej tabeli "Niebiescy" zajmują piąte miejsce z 13 oczkami na koncie. "Wojskowi" uzbierali do tej pory 12 punktów, co daje drużynie ze stolicy siódme miejsce. Tabela jest jednak na tyle płaska, że dzisiejsze zwycięstwo pozwoliłoby obu drużynom na objęcie pozycji wicelidera za plecami gliwickiego Piasta.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów - są one widoczne w oknie po lewej stronie.