Ruch Chorzów

0

Zagłębie Lubin

0

• Nie oczekujmy zbyt wiele od Ekstraklasy budzącej się z zimowego snu. Dajmy się zaskoczyć... w kolejnych meczach. Chociaż strzałów i sytuacji nie brakowało, to na przeszkodzie stały najczęściej jakość strzałów oraz bramkarze. Głównie Matus Putnocky. Przewaga Zagłębia nie podlegała dyskusji, ale nie zdołała się ona przełożyć na końcowy rezultat.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net Za nieco ponad pół godziny Śląsk Wrocław - Wisła Kraków.

• Nie mamy bramek na inaugurację wiosny. Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Lubin

• Djordje Cotra nie zdecydował się na strzał od razu. Lekko wrzucił na 8. metr do Arkadiusza Woźnika, ale ten nie pierwszy raz uderza głową obok bramki.

• Rafał Grodzicki wślizgiem blokuje strzał Krzysztofa Janusa! Koner!

• Trzy minuty doliczone. Może coś się zmieni w tym spotkaniu. Poza zawodnikami - obaj trenerzy wykonali komplet zmian.

• Arkadiusz Woźniak uderza głową obok bramki Ruchu. Gospodarze od bramki.

Łukasz Hanzel wchodzi za Macieja Iwańskiego.

• Krzysztof Janus za Łukasza Janoszkę.

• Świetny strzał z woleja Arkadiusza Woźniaka z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Matusa Putnocky'ego!

• Krzysztof Piątek trącił piłkę czupryną po dośrodkowaniu z prawej stronie. Djordje Cotra zdołał utrzymać futbolówkę na murawie, ale jego centrę nie zamknął żaden z "Miedziowych".

• Dwójkowa akcja Adriana Rakowskiego z Arkadiuszem Woźniakiem. Ten pierwszy dostaje podanie zwrotne, ale źle zagrywa w pole karne.

• W odpowiedzi Krzysztof Piątek nie ustawił odpowiednio stopy po dośrodkowaniu - piłka mija bramkę Ruchu.
    Zmiana w Zagłębiu: Filip Jagiełło zastępuje imiennika, Starzyńskiego
    .

• Indywidualna akcja Kamila Mazka lewą flanką. Chciał wyłożyć piłkę Michałowi Efirowi kilka metrów od bramki, ale obrona Zagłębia była czujna.

• Adrian Radkowski zablokowany i Michał Koj ratuje sytuacje wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś ze stron uda się strzelić bramkę na wagę trzech punktów?

• Kapitalna interwencja Matusa Putnocky'ego za interwencję - obronił strzał Krzysztofa Piątka z ostrego kąta!

• Kolejna zmiana napastnik za napastnika - tym razem w Ruchu. Michał Efir wchodzi za Mariusza Stępińskiego

• Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

• Damian Zbozień przecina dośrodkowanie. Wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Puste wyjście Martina Polacka, którego uprzedził... Maciej Dąbrowski. Kolejny korner.

• Akcja Tomasza Podgórskiego lewą stroną przynosi rzut rożny. Za słabe dośrodkowanie Patryka Lipskiego i o mały włos Zagłębie nie wyszłoby z kontrą. Została ona przerwana w zalążku.

• Michal Papadopoulos kończy dzisiaj występ w dzisiejszym meczu. Zagra dopiero za 2 tygodnie. Czecha zmienia Krzysztof Piątek.

• Damian Zbozień blokuje strzał Tomasza Podgórskiego. Pomocnik dostał piłkę trochę za plecy, co spowolniło i tak wolną akcję gospodarzy.

• Spóźniony wślizg Łukasza Janoszki. Trzecie "żółtko" na koncie... "Miedziowych".

• Nic się nie dzieje. Cicho na Cichej, bez emocji, strzałów...

• Osaczony przez 3-4 rywali Arkadiusz Woźniak uderzył obok bramki Ruchu. Matus Putnocky z "piątki".

• Nieudany przerzut Jarosława Kubickiego na lewą stronę do Djordje Cotry. Aut dla gospodarzy na wysokości własnej "szesnastki".

• Tomasz Podgórski melduje się na murawie. Zastępuje Marka Zieńczuka.

• Rafał Grodzicki popędził prawą i zagrał na lewą stronę pola karnego do Marka Zieńczuka! Ten pada na murawę po starciu z Aleksandarem Todorovskim. Nie ma jednak rzutu karnego!

• 7 791 kibiców na Cichej. W tym 347 przyjechało z LUbina

• Indywidualna akcja Kamila Mazka przez połowę boiska. Skrzydłowy Ruchu został powstrzymany przez polem karnym Zagłębia.

• Kibice Zagłębia w Chorzowie

• Błędy w środku pola powodują wymianę ciosów! Kamil Mazek długo składał się do strzału w "szesnastce". Djordje Cotra dostał piłką w wątrobę. Przerwa w grze.

• Djordje Cotra w ostatniej chwili zablokował Mariusza Stępińskiego we własnym polu karnym. W odpowiedzi bliski szczęścia był Łukasz Janoszka. Jego strzał obronił bramkarz gospodarzy, ale będzie rzut rożny.

• Martin Polacek chwyta piłkę po wrzutce z lewej strony.

• Zagłębie przejęło piłkę w środku pola. Łukasz Janoszka rozrzucił ciężar gry do Djordje Cotry, który zagrywa w pole karne za plecy wbiegającego na bliższy słupek Michala Papadopoulosa.

• Atak Ruchu przerwany faulem taktycznym Filipa Starzyńskiego. Obie "jedenastki" powoli wchodzą w spotkanie.

• Mocne, wysokie dośrodkowanie Marka Zieńczuka z rzutu wolnego. "Miedziowi" wybijają piłkę.

• Zrobiło się cieplej przed polem karnym gospodarzy. Dwójkowa akcja Filipa Starzyńskiego z Łukaszem Janoszką została zastopowana.

• Gwizdek Krzysztofa Jakubika oznajmia początek drugiej odsłony. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian.

• Arkadiusz Woźniak dostał piłkę na prawej stronie pola karnego Ruchu. Nie miał z czego dośrodkować i akcja spaliła na panewce. Sędzia po chwili kończy pierwszą połowę Chorzowianie bezbramkowo remisują z Zagłębiem.

• Arbiter techniczny poinformował, że pierwsza połowa zostanie przedłużona o co najmniej minutę.

• Kontra Zagłębia. Michalowi Papadopoulosowi brakowało ok. pół metra by sięgnąć piłkę w polu karnym zagraną z lewego sektora. Jeszcze strzał z dystansu mija bramkę gospodarzy.

• Paweł Oleksy na lewej stronie. Nie patrząc chciał wrzucić i trafił w głowę Aleksandara Todorovskiego.

• Obrona Zagłębia wybija piłkę po wrzutce Patryka Lipskiego.

• Faul Damiana Zbozienia daleko od własnej bramki. Przerwał przeprowadzoną w lekko zwolnionym tempie kontrę Ruchu.

• Aleksandar Todorovski ucierpiał w pojedynku z napastnikiem "Niebieskich". Po pomocy medycznej na moment opuścił plac gry.

• Świetne wyjście Macieja Dąbrowskiego, który uprzedził Kamila Mazka. Jeszcze chorzowianom udało się zakończyć akcję centrą. Mariusz Stępiński uderzył głową obok bramki.

• Rykoszet Rafała Grodzickiego zmienił tor lotu piłki po strzale Filipa Starzyńskiego z ośmiu metrów. Kolejny korner, który nic nie przyniósł.

• Matus Putnocky w ostatniej chwili zabiera piłkę spod nóg Arkadiuszowi Woźniakowi. Seria dośrodkowań gości skutkuje rzutami rożnymi.

• Kontra Ruchu! Maciej Iwański popędził na bramkę gości i zagrał bardzo źle do Mariusza Stępińskiego. Powinien zagrać "po łuku" a nie po cięciwie. Martin Polacek chwyta piłkę!

• Mariusz Stępiński zbyt długo zwlekał ze strzałem. Wybiegł z "szesnastki" Zagłębia poza nie i jego strzał został zablokowany. Piłka trafiła do Macieja Iwańskiego, ale ten uderzył obok bramki.

• Bez zagrożenia.

• Znowu obrońca "Miedziowych" w roli głównej. Najpierw poradził sobie z Maciejem Iwańskim na lewej stronie, a po chwili wybija piłkę na rzut rożny po centrze Kamila Mazka.

• Maciej Dąbrowski uderza technicznie zza pola karnego nad spojeniem bramki Ruchu!

• Obrona Ruchu miała problemy z dośrodkowaniami Aleksandara Todorovskiego z prawej flanki. Za drugim podejściem odbita piłka trafiła na 16. metr do Filipa Starzyńskiego, którego strzał z woleja Matus Putnocky paruje nad poprzeczką!

• Nieco ponad 20 minut za nami. Optyczna przewaga po stronie gości, ale strzałów celnych jak na lekarstwo.

• Marek Zieńczuk przejął piłkę na 25. metrze. Uderzył prawą nogą obok lewego słupka bramki Martina Polacka, który wyciągnął się jak struna.

• Druga żółta kartka na koncie "Miedziowych". Tym razem dla Michala Papadopoulosa. Czech nie zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa

• Kontra Zagłębia, który wychodził czterech na czterech. Łukasz Janoszka chciał to sam zakończyć, ale został zablokowany. Podobnie było chwilę później w drugim polu karnym - Mariusz Stępiński nie zdołał oddać strzału.

• Mamy pierwszą wiosenną żółtą kartkę. Maciej Dąbrowski sfaulował w kole środkowym Łukasza Surmę.

• Gospodarze w komplecie.

• Maciej Iwański nie podnosi się z murawy po starciu z Adrianem Rakowskim. W asyście sztabu medycznego na moment opuszcza murawę.

• Łukasz Janoszka dostał piłkę na 18. metrze. Zagrał na lewą stronę do Djordje Cotrę, którego płaskie dośrodkowanie chwyta bramkarz "Niebieskich".

• Łukasz Surma stracił piłkę na 30. metrze. Strzał z dystansu jednego z "Miedziowych" obronił Matus Putnocky.

• Łukasz Janoszka posłał rogala z prawej strony pola karnego w stronę dalszego słupka! Brakowało ok. metra, ale Matus Putnocky, który "odprowadził" piłkę wzrokiem, zdawał się kontrolować jej lot.

• Atak Zagłębia lewą stroną. Dośrodkowanie Łukasza Janoszki przeleciało wysoko nad polem karnym gospodarzy.

• Martin Polacek czekał aż piłka po strzale Kamila Mazka z ok. 20 metrów wpadnie do jego rękawic.

• Z dobrej strony pokazał się Filip Starzyński. Najpierw odegrał efektownie piętką piłkę do Jarosława Kubickiego, a potem zagrał w "szesnastkę" do Michala Papadopoulosa, ale ten został zablokowany.

• W odpowiedzi zaatakowali goście. Ostatecznie Matus Putnocky wznawia grę od bramki.

• Po indywidualnej akcji Kamil Mazek zostawił piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego gości koledze. Ten centruje na dalszy słupek, gdzie jednak Djordje Cotra wybija piłkę na rzut rożny. Po nim Mariusz Stępiński strzela głową obok bramki.

• Gwizdek sędziego i piłkarska wiosna w Ekstraklasie rozpoczęta! Ze środka "Niebiescy"!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona zmarłemu kibicowi Ruchu Chorzów.

• Losowanie stron Ruch - Zagłębie

• W barwach "Miedziowych" debiutuje Filip Starzyński, która kilka lat spędził przy Cichej. Zagra z "18" na koszulce.

• 53 dni ekstraklasowej posuchy powoli odchodzi w niepamięć! Ok. 2 stopni Celsjusza, ale wielu kibiców to nie zmroziło.

• Do pierwszego gwizdka sędziego niespełna kwadrans. Przypominamy o naszej sondzie oraz o możliwości komentowania/zadawania pytań. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• Co ciekawe, obie drużyny mają taki sam bilans bramek - 27 strzelonych i 31 straconych.

Stadion przy Cichej może pomieści maksymalnie 9 300 widzów. Spodziewana frekwencja wynosi nieco ponad 50%, a więc więcej niż na niejednych obradach Sejmu. Dokładną liczbę widzów podamy podczas trwania relacji.

• Najskuteczniejsi strzelcy Ruchu i Zagłębia w tym sezonie

• Ruch: Mariusz Stępiński (11 bramek/1 asysta), Eduards Visnjakovs (3/0), Michał Koj (2/0), Patryk Lipski (2/4), Marek Zieńczuk (2/1)
    • Zagłębie: Michal Papadopoulos (6/2), Łukasz Janoszka (3/1), Krzysztof Janus (3/5)
  • Jak wygląda sytuacja obu ekip w lidze? Ruch jest na piątym miejscu z dorobkiem 30 punktów (jedno "oczko" zostało usunięte decyzją PZPN). Do trzeciej Cracovii i czwartej Pogoni Szczecin traci zaledwie trzy punkty.

Z kolei Zagłębie (27 pkt.) plasuje się na siódmej lokacie. Do szóstego Lecha traci jeden punkt, ale ma dwa przewagi nad Jagiellonią oraz Górnikiem Łęczna.

• Polskie diamenciki, czyli ustawienia taktyczne obu drużyn (4-2-3-1)

• W ekipie gospodarzy na pewno nie zobaczymy Michała Helia (obrońca, 0 spotkań/0 bramek) oraz Macieja Urbańczyka (pomocnik, 10/0).

Piotr Stokowiec nie będzie mógł skorzystać z usług Jana Vlasko (pomocnik, 12/0)

• Świeżutka wrzutka. Rozgrzewka Ruchu przed piłkarską wiosną

• Biorąc pod lupę 5 ostatnich spotkań w lidze, to bilans przedstawia się następująco: chorzowianie wygrali trzykrotnie, a Zagłębie dwa razy. Ostatnio u siebie 29 sierpnia 2015 r. A kiedy wywieźli z Chorzowa komplet punktów? Miało to miejsce 30 sierpnia 2013 r. Na listę strzelców wpisali się Michal Papadopoulos (27') oraz Arkadiusz Piech (72').

• Przygotowaliśmy dla Was sondę - jakim wynikiem zakończy się mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin?