Ruch Chorzów

0

0 2 połowa

0 dogrywka 2 połowap.

• Tymczasem zapraszam państwa na naszą relację z meczu Legii Warszawa o godzinie 21.

• Wielkie brawa dla chorzowian na trudnym terenie. Stoczyli ambitny bój z ukraińskim potentatem i należą im się słowa uznania. Niestety sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny i wyrzucił z boiska bramkarza, co mialo decydujący wpływ na przebieg dzisiejszego widowiska. Można tylko gdybać co by było gdyby... Za wieczór pełen emocji dziekuje Piotr Jacek Smoluch. Jeszcze raz brawo Niebiescy!

• Gigołajev nie doszedł do piłki po długiej wrzutce w pole karne. Koniec meczu.

• Ostatnia minuta rzut wolny dla naszych.

• Teraz kolejna kontra Metalista, kończy się strzałem Homenyuka obok słupka, ileż on dziś akcji zmarnował!

• Xavier dostaje piłkę wrzuca w pole, zderzył się Edmar z Lechem, poleży chyba chwilę zawodnik gospodarzy w polu karnym... minuty do końca spotkania.

• Po raz kolejny piłka do Homenyuka, koncertowo to rozegrał do środka, przepuścił jeden z napastników i uderzenie piekielnie mocne , niewiele minęło prawy słupek bramki Lecha.

• Teraz groźnie Włodyka uderza na bramkę, dobijał Kuświk jednak oba strzały wyciąga Shust. Rzut rożny, może teraz stałym fragmentem!

• Po raz kolejny Lech zatrzymuje Homenyuka !! Ten za daleko wypuścił sobie piłkę, ale świetnie to przeczytał Kamil

• Niestety bardzo zmęczeni są podopieczni Kociana, teraz Lech broni uderzenie z naroznika pola karnego.

• Przy piłce wciąż Metalist, dalej dalej Niebiescy !!

• Pomyłka Malinowskiego, fantastycznie wychodzi z bramki Kamil Lech, 1 na 2 byl mlody goalkeeper!

• Ruch pod ścianą, niestety bez jakichkolwiek argumentów. Musimy liczyć na cud!

• Bardzo swobodnie mogą swoje ataki rozgrywać piłkarze Metalista, z czego skrzętnie korzystają.

• Teraz okazja do kontry, ale Kuświk zgubił piłkę, zmęczony jest chyba zawodnik paczki Kociana.

• Mogło być teraz niebezpiecznie pod bramką Kamila Lecha, udało się w porę wrócić formacji defensywnej Niebieskich i Gigołajew na aut. Utyka zawodnik Metalista kradnąc cenne sekundy.

• Jedna jednak tylko bramka dla Ruchu i wszyscy będziemy w siódmym niebie !

• Patrząc na twarz Homenyuka można uznać decyzję sędziego za słuszną - wygląda jak Gołota po starciu z Tysonem.

• Nie będzie tu rzutów karnych.

• Metalist w przewadze, oczywiście rozgrywa piłkę.

• A Homenyuk wraca na murawę z obficie obandażowaną głową i z nosem pełnym waty.

• Arbiter początkowo pokazywał tylko rzut rożny, nie wiadomo co wpłynęło na zmianę jego decyzji i w konsekwencji podyktowanie "wapna"

• Xavier miękko, zmylony bramkarz i jest bramka. Niestety 1:0 dla gospodarzy.

• Młody Kamil Lech wejdzie na bramkę. Trudne zadanie przed nim. Marek Zieńczuk nie dokończy natomiast tego meczu.

• Kamiński zbyt daleko wyszedl we wlasnym polu karnym został przelobowany, i wszedł pięściami w Homenyuka.

• I Kamiński musi udać się do szatni

• Ależ teraz sytuacja ! Rzut karny dla Metalista i czerwona kartka dla Kamińskiego

• Francuski arbiter upomina Kusia i Pshenychnykha aby nie grać tak ostro w polu karnym.

• Włodyka przewrócił się w polu karnym, ambitnie tam się przebijał, skończyło się na rzucie rożnym.

• Babiarz do Surmy, piłka do Włodyki, zagrywa na prawo tam jest Starzyński. Długo rozgrywają piłkę Niebiescy, Metalist ustawiony do obrony.

• Teraz to stoperzy Metalista, Nigeryjczyk i Senegalczyk rozgrywają piłkę. Chorzowianie przenoszą się w środkową strefę boiska.

• Niech nam rozgrzeją Ukraińcy Krzysztofa, przyda nam się na rzuty karne !

• Wrzutka w pole karne, zgrywa Homenyuk wyjaśniają obrońcy Niebieskich, uderza z odleglosci Kulakov, świetnie interweniuje Kamiński !

• Zaczynamy dogrywkę ! Przy piłce oczywiście gracze w żółtych strojach!

• Początek dogrywki!

• Po 90 minutach bezbramkowy remis ! Dzisiejsze spotkanie rozstrzygnie dogrywka lub rzuty karne !

• Rzut wolny po faulu na Gogołajevie, będzie wrzutka z 35 metrów Starzyńskiego.

• Starzyński zbyt daleko przyjął sobie piłkę, a zapowiadało się całkiem nieźle.

• Jeden z ostatnich ataków Metalista, na lewej stronie Rebenok podaje do środka i piłka po obwodzie już u Xaviera na prawej flance.

• 3 minuty dolicza siędzia.

• Teraz Zieńczuk sprzed pola karnego, świetnie broni bramkarz Metalista.

• Teraz spalony, Kolakova, na boisku od kilku chwil niewiele się dzieje, oba zespoły wyczekują już chyba na gwizdek końcowy, oznaczający dogrywkę.

• Włodyka fauluje obrońców pod bramką Shusta.

• Dobry przerzut na prawo Rebenoka, Xavier tym razem się tam znalazł, posłał płaską piłkę w pole karne, jednak nikt nie zamknął tej akcji. Piłka dla naszych.

• Rołand Gigolajev wchodzi na plac gry, z boiska schodzi zmęczony Daniel Dziwniel.

• Kolejna z centr Kolakova, ponownie przeciągnął Ukrainiec.

• Zmiana u chorzowian wchodzi Kamil Włodyka schodzi natomiast Jakub Kowalski, rozgrywające całkiem niezłe spotkanie.

• Inicjatywe przejmują Niebiescy, może coś z tego wyjdzie.

• Kowalski za mocno do Kusia na prawym skrzydle, nieźle to wyglądało, ale nie zdążył Marcin.

• Widzimy rozgrzewającego się Michała Efira.

• Janek Kocian wścieka się w jak głupi sposób napastnicy Ruchu oddają piłkę rywalom.

• Próba strzału Xaviera sprzed pola karnego, całe szczęście zablokowany. Sunie juz jednak kolejny atak graczy w żółtych koszulkach.

• "Polskie futbolisty" są dziś bezproduktywne z przodu.

• Ależ fenomenalnie teraz Xavier z Homenyukiem ! Kończył ten drugi strzałem, dobrze ze Kamiński to wysoki chłop, łatwo poradził sobie z tym technicznym uderzeniem w dalszy róg bramki.

• Teraz Xavier kopać będzie stałe fragmenty, słabiej mu to wyszło niż Jacksonowi Avelino Coelho(Jaja)

• Odzyskał Kowalski, wyadawało się że czysto, sędzia jednak gwiżdże przewienienie. Będzie rzut wolny z około 30 metra.

• Mamy kolejna roszadę taktyczną Radchneko wchodi za Rebenoka. Zobaczymy co pokaże nowy zawodnik.

• Kamiński wspaniale teraz wyłapał piłkę, tuż pod nosem napastnika gospodarzy.

• Nieudany kontratak Ruchu zbyt mocna wrzutka i piłka w rękach Shusta

• Metalist Charków - Ruch Chorzów

• Wyżej pressingiem zagrali goście, od razu odzyskali futbolówkę i jest próba ataku pozycyjnego lewa flanką, niestety zbyt mocno Dziwniel.

• Teraz spore zamieszanie pod bramką Kamińskiego, udało się jednak wybić na rzut rożny, pachniało tam rzutem karnym.

• Zbyt ostro zagral Yusuf i odgwizdane przewinienie w polu karnym na Babiarzu. Szykuje się zmiana w zespole gospodarzy. Villagra wchodzi na boisko, Jaja je opuszcza.

• Kulakov ponownie w pole karne, tym razem płasko , i Babiarz wślizgiem na rzut rożny. Wrzucać będzie jak zwykle, lewonożny Jaja.

• Starzyński do Kuświka, jednak zablokowany, wznowią gospodarze od autu z lewej strony na wysokości linii srodkowej.

• Niezła próba Krasnoporova przerzucenia obrońców do Jaji, jednak czujni defensorzy Niebieskich.

• Leży na murawie jeden z graczy gospodarzy, to Yusuff oberwał łokciem od Kuświka.

• Zieńczuk uderza sprzed pola karnego, jednak niecelnie, wznowi bramkarz.

• Teraz chwilę Niebiescy przy piłce, próba ataku pozycyjnego.

• Kolkov wrzuca w pole karne, wyjaśnia Stawarczyk do spółki z Maliną.

• Groźnie teraz było Homenyuk dostał długą piłkę, strącił w kierunku bramki Kamińskiego, młody bramkarz jednak na posterunku.

• Żółty kartonik dla Edmara zbyt ostro wchodził w nogi Starzyńskiego.

• Kamiński odważnym wyjściem zażegnał teraz niebezpieczenstwo ze strony napastników w żółtych koszulkach.

• Obraz gry po przerwie nie uległ najmniejszej zmianie...

• Starzyński miał sporo miejsca, podawał do Kuświka, ten jednak uprzedzony przez defensorów rywali.

• Pierwszą połowę dogrywki zaczynają gracze Metalista.

• Metalist Charków - Ruch ChorzówMetalist Charków - Ruch Chorzów

• Długa piłka na Homenyuka, ten przewrócił się i dograł do Jaji, ten oddaje do Homenyuka, blokuje całe szczęście Stawarczyk.

• Zaczynamy drugą część spotkania. Miejmy nadzieję, że zwycięską w wykonaniu naszego reprezentanta w Europie. Niech fantastyczna przygoda Niebieskich trwa w najlepsze ! Bez zmian w obu składach.

• Wychodzą dopiero obie jedenastki z szatni, sporo musieli mieć do powiedzenia obaj szkoleniowcy.

• Po pierwszych trzech kwartach bezbramkowo w Kijowie. Metalist zdecydowanie częściej atakuje, można domyślać się, że posiadanie piłki utrzymuje się na poziomie aż 70%-30%. Całe szczęście ekipa Kociana broni się dzielnie. Czekamy na drugą połowę i być może jakiś fajny kontratak w wykonaniu chorzowskiego Ruchu.

• Arbiter nie dolicza ani minuty i zawodnicy schodzą do szatni. Jest nieźle.

• Teraz z 30 metrów Xavier jednak bardzo niecelnie, jak mawia Dariusz Szpakowski w serii gier FIFA - "masakracja".

• Kowalski przecina podanie, ładnie wyszedł jednak zbyt mocno sobie wypuścił i Papa Gueye na aut. Sporo głupich strat zespołu gości, uspokoić trochę musi ich w przerwie Janek Kocian.

• Teraz na nodze miał piłkę obrońca Metalista, jednak oddał strzał podeszwą, wobec czego Kamiński nie musiał nawet interweniować.

• A teraz corner dla gospodarzy.

• Jaja zagrywa w pole karne, Homenuyk do Kulakova, świetnie wypychają Niebiescy przeciwnika i w efekcie piłka wraca na połowę Metalista.

• Metalist zdecydowaną większość pierwszej połowy przy piłce - całe szczęście niewiele z tego wynika.

• Babiarz dziś bezproduktywny, może bardziej przyda nam się Michał Efir w dalszej części meczu.

• Starzyński łapie za plecy rywala i sędzia nie ma wyjścia, wyciąga kartonik w kolorze cytryny.

• Zbyt mocny przerzut Surmy do Dziwniela, aut na połowie Metalista. Szarpane tempo tego spotkania.

• Edmar na 30 metrze, piłka wędruje Jaji ten podaje dalej, nie dochodzi do tego zagrania Krasnoporov.

• Ach przegrał teraz pojedynek biegowy Kuświk z Yusuffem, wyszedłby sam na sam z bramkarzem dzisiejszych umownych gospodarzy.

• Niecelne uderzenie Starzyńskiego sprzed pola karnego, chyba trochę spanikował Filip w tej sytuacji.

• Ależ teraz było groźnie ! Gdyby tylko Kowalski pobiegł szybciej, byłby sam na sam z Shustem! Zablokowany jednak i mamy tylko aut. To mogła być bramka, ładnie wyszli akcją we trzech chorzowianie

• Pół godziny spotkania za nami, Jan Kocian nerwowo przy linii boiska, Kamiński po raz kolejny wznawia z piątego metra.

• Niepewność roztacza się wokół dzisiejszej dyspozycji Daniela Dziwniela. Zawodnik odniósł niedawno kontuzję, jednak mimo tego występuje dziś w Kijowie. Zobaczymy jak wytrzyma trudy spotkania.

• Niedokładnie z przodu Chorzowianie, ponownie atak pozycyjny buduje zespół Metalista.

• Jaja wrzuca piłkę z rzutu rożnego, Homenyuk uderza głową na duzej wysokości, całe sczęście Kamiński nie ruszał się z linii i złapał opadające uderzenie.

• Było groźnie, atakiem 3 na 3 wyszli gospodarze i wybija do przodu Piotr Stawarczyk.

• Strzał na wślizgu i Kamiński wyłapuje prosty strzał. Robi się jednak niebezpiecznie w naszym polu karnym.

• Świetny przerzut na lewą flankę, Surma kiksuje, Malinowski wyjaśnia sytuację.

• Homenyuk do Kulakova, piłka mu jednak odskakuje i od własnej bramki Krzysztof Kamiński.

• Na stadionie około 4 tysięcy widzów. Najbardziej zainteresowani, sympatycy Metalista, to niewielka grupa, licząca niewiele więcej niż 150 osobowa grupa fanów z Polski.

• Starzuński do środka, Zieńczuk przekłada piłkę na lewą nogę i technicznie uderza na bramkę Shusta, jednak zbyt lekko. Jest pierwsze celne uderzenie gości.

• I wracający ze spalonego Dziwniel złapany w pułapkę.

• Homenyuk wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Ruchu. Krótko z Edmarem, Jaja w pole karne i Łukasz Surma wyprowadza kontre.

• Wychodzi z kolejnym kontratakiem chorzowski Ruch, jednak radzą sobie czarnoskórzy środkowi obrońcy Metalista. Shust wciąż niezatrudniony.

• Na prawe skrzydło, szukając Kulakhova zagrywał Homenyuk, ten jednak nie poszedł za piłką.

• Dziwniel przejął piłkę, zagrywa do Babiarza, ciężko miał polski zawodnik z trójką defensorów.

• Yusuff wybija wrzutkę za wrzutką ze strony Niebieskich. Teraz przy piłce gracze w żółtych kompletach, budując kolejny atak pozycyjny, Ruch cofnięty na własną połowę.

• Kuświk do Surmy, Surma do Kuświka, wybija Shust, ale skiksował i piłka wychodzi na rzut rożny. Podwórkowy kiks bramkarza.

• Przypomnijmy, że bramki dziś paść muszą - jeśli nie po 90 minutach, ani po dogrywce, gole przyniosą nam rzuty karne.

• Było groźnie pod bramką Shusta, jednak Babiarz przewraca się i traci piłkę! To była idealna okazja, ale do kontry dla Metalista ! Całe szczęście zwolnili rywale Ruchu i nic z tego nie wyszło, nareszcie wstaje gracz Niebieskich, choć kulejąc.

• Sprytnie Kuświk w środku pola, Aila Yassuf wchodzi nakładką, sędzia używa gwizdka.

• Narazie bez groźniejszych sytuacji, wrzut z autu po wybiciu Stawarczyka.

• Lewą noga wrzuca Jaja piłkę w pole karne, ponownie wybijają Niebiescy. Hokejowa gra na uwolnienie.

• Dziwniel wyjasnia groźną sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Teraz dobrze Zieńczuk uwolnił się, Ruch przez chwilę na połowie rywali, jednak wycofanie do Kamińskiego, który zagrywa długą piłkę i ponownie strata.

• Homenyuk wypychany z pola karnego, oddaje piłkę, dostaje podanie zwrotne i świetnie Malinowski. Aut.

• Niebiescy przy piłce, długa piłka na Kuświka, jednak czujny był Gueye.

• Ruch ewidentnie nastawiony jest dziś na szybkie kontry

• Kamiński teraz wygarnął futbolówkę przed napastnikiem zespołu gospodarzy, pewne wejście młodego bramkarza.

• Teraz niezły atak Metalista, z lewej strony wrzucona piłkę w pole karne, jednak zbyt daleko. Piłka dla Niebieskich, jednak zmarnowana okazja do szybkiej kontry.

• ZIeńczuk przedzierał się środkiem pola, jednak zbyt mocno na prawe skrzydło, aut i piłka dla graczy Metalista.

• Długo rozgrywali piłkę gospodarze, wygarnęli jednak Babiarz z Malinowskim, daleko wybijając futbolówkę. Od linii obrony rozgrywać będą kolejny atak pozycyjny gospodarze.

• I zaczynamy ! Trzymajmy kciuki za Niebieskich ! Przy piłce będą gospodarze, grający w żółtych trykotach

• Przywitanie piłkarzy i za chwilę Tony Chapron użyje dziś gwizdka po raz pierwszy.

• Na trybunach niewielka grupa fanów Niebieskich - około 150 osób. 70 tysięczny obiekt EURO 2012 wypełniony w kilku dosłownie procentach.

• Pięknie prezentuje się dzisiejszy obiekt, gwoli przypomnienia gramy dziś w Kijowie.Ze względu na napiętą sytuację polityczną u naszych wschodnich sąsiadów mecz nie mógł odbyć się w Charkowie. Piłkarze Ruchu nie chcieli jechać na Ukrainę wogóle, jednak UEFA w swoich decyzjach jak zwykle pozostała nieugięta. Za 8 minut zaczynamy.

• Pięknie prezentuje się dzisiejszy obiekt, gwoli przypomnienia gramy dziś w Kijowie.Ze względu na napiętą sytuację polityczną u naszych wschodnich sąsiadów mecz nie mógł odbyć się w Charkowie. Piłkarze Ruchu nie chcieli jechać aż tak daleko, jednak UEFA w swoich decyzjach jak zwykle pozostała nieugięta. Za 10 minut zaczynamy.

• Ukraińscy komentatorzy sugerują, że Jan Kocian zafunduje nam dziś piłkarskie szachy.

• Równolegle odbywać się będzie także losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Pojawiła się informacja jakoby Eduards Visniakovs podpisał już kontrakt z Ruchem Chorzów. Absolutny hit !

• Znamy już składy w jakich wybiegną obie drużyny, w zespole gości bez żadnych niespodzianek. Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Francuz, Tony Chapron.

• Za faworyta uważany jest dziś zespół gospodarzy, mający w swoim składzie kilku naprawdę niezłych grajków. U przykładowego bukmachera za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo Metalista wygramy tylko 44 grosze ( kurs 1.44), więc uznawane jest to raczej za pewniaka. Kurs na wyjazdową wygraną chorzowian to aż 7.50.

• Na przedmeczowej konferencji prasowej głos zabrał kapitan Niebieskich Marcin Malinowski :

Słyszałem, że jest to mecz 20-lecia dla Ruchu. Każdemu różne rzeczy chodzą po głowie. Jedni przeżywają to bardziej, inni mniej. Choć z drugiej strony, przez napięty kalendarz tego czasu na rozmyślanie jest niewiele. Generalnie staramy się skupiać na każdym kolejnym spotkaniu, natomiast dzisiaj rzeczywiście stajemy przed dużą szansą pokazania się w Europie. Inne drużyny ligowe, z którymi graliśmy do tej pory, życzyły nam awansu. Kibice też wymownie dali nam do zrozumienia, że też tego chcą. Postaramy się sprawić im miłą niespodziankę
  • Witam wszystkich kibiców, już za niespełna godzinę rozpocznie się decydujące spotkanie w parze Ruch Chorzów - Metalist Charków. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, wobec czego awans wciąż pozostaje sprawą nierozstrzygniętą. Stawką jest faza grupowa Ligi Europejskiej. Miejmy nadzieję, że obu naszym zespołom uda się do niej zakwalifikować.