Ruch Chorzów

1

Górnik Łęczna

2

• Ruch przycisnął w końcówce, dobrze zaczął to spotkanie, ale to Górnik stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych, grał w przeciągu całego meczu lepiej i zasłużył na tę wygraną. Beniaminek z Łęcznej ma już cztery punkty na koncie, a trzeci zespół poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy okrągłe zero. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• KONIEC! Górnik wygrywa 2:1!

• Goooo..., nie, jednak nie! Kuświk pakuje piłkę głową do bramki po wrzutce z prawej strony, ale był na spalonym i sędzia to dostrzegł!

• Szałachowski, to musial być gol! Kapitalna kontra Górnika, dwóch na trzech, piłka trafia do Szałachowskiego, a ten przestrzelił w sytuacji sam na sam!

• Bożić teraz dostał żółtą kartkę za faul na Szewczyku

• Dłużej teraz przy piłce są teraz chorzowianie, mają oni przewagę. Czy będą potrafili ją wykorzystać?

• ZIEŃCZUK! POPRZECZKA! Ależ bomba Zieńczuka z dystansu i choć było blisko gola, to piłka odbiła się tylko od poprzeczki!

• Kamiński teraz świetnie, choć w ostatniej chwili wyłapał długie podanie do Szałachowskiego

• Brakuje tempa akcjom Ruchu, nie potrafią chorzowianie zagrozić bramce Rodicia

• Szybka kontra Górnika, Szałachowski zaatakował prawą stroną i jego strzał został zablokowany, a dobitka Cernycha była zbyt lekka

• A drużynie Ruchu Efir zmienia Dziwniela.

• Helik znów złapał jakąś kontuzję i chyba potrzebna będzie zmiana. Tymczasem sędzia dał piłkarzom czas na uzupełnienie płynów

• Dobry fragment gry w wykonaniu chorzowian. Stworzyli niemałe zamieszanie przed chwilą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońcy Górnika zdołali wybić piłkę

• Marek Zieńczuk kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a kompletnie niepilnowany w polu karnym Stawarczyk głową pokonał bramkarza!

• Żółta kartka dla Stawarczyka, za założenie koszulki na głowę po zdobytym golu

• Goooooooooooooool!! Stawarczyk, już tylko jeden gol straty Ruchu!

• Ładna akcja gości. Wymienili oni kilka podań na prawej stronie, Bonin zagrał to Nowaka, ten pociągnął trochę w kierunku szesnastki, zagrał do środka, a Bożok sprytnie uprzedził obrońcę i pokonał bramkarza.

• Goooooooooooooooooooooooool! Bożok, 2:0 dla Górnika!

• A teraz Helik, po tym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, złapał jakąś kontuzję

• Kamiński, jak to nie wpadło! Bonin zagrał na prawą stronę, Mierzejewski oddał piłkę zwrotną w pole karne, a Kamiński dwukrotnie genialnie wybronił strzały Bonina! Tylko rzut rożny

• Zieńczuk dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale z własnego pola karnego piłkę wybił Mierzejewski

• Niezła akcja Ruchu, Dziwniel wpadł w pole karne, ale następnie oddał niecelny strzał na bramkę rywala

• Teraz z kolei niedokładnością popisali się piłkarze Górnika. Od bramki Kamiński

• Ruch już na początku drugiej połowy dwukrotnie podszedł pod bramkę rywala, ale za każdym razem brakło dokładności i spokojnie interweniował bramkarz

• Arbiter daje znak, goście zaczynają drugą połowę

• Piłkarze obu zespołów wracają na boisko, za chwilę wznowimy grę

• Lepiej ten mecz zaczęli podopieczni trenera Kociana, którzy w pierwszym kwadransie mieli dość sporą przewagę, której jednak nie potrafili zamienić na gola. Później inicjatywę przejęli piłkarze Górnika, którzy okazali się bardziej skuteczni i dzięki temu jak na razie prowadzą.

• I w tym momencie Krzysztof Jakubik zaprosił piłkarzy na przerwę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Kapitalny fragment gry ze strony Górnika. Piłkarze z Łęcznej wymienili około 30 - 40 podań, a ich akcja skończyła się pozycją spaloną. Ruch sam nie dał rady odebrać rywalowi piłki

• Spokojnie rozgrywają teraz piłkę goście, choć robią to głównie na własnej połowie

• Mraz dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale piłkę z własnej szesnastki spokojnie wybił Zieńczuk

• Grzegorz Bonin leżał teraz przez chwilę na boisku po starciu z Dziwnielem

• Znów dłużej przy piłce jest Ruch, ale znów nic z tego nie wynika. Po dobrym początku, teraz chorzowianie spisują się wiele gorzej

• Już teraz trener Kocian decyduje się na zmianę! Starzyński opuszcza boisko, w jego miejsce widzimy Szewczyka.

• Ruch ma teraz problem z rozegraniem akcji ofensywnej, teraz prostą stratę zaliczył Zieńczuk.

• Ten znów został rozegrany krótko, jednak tym razem nie przyniósł takiej korzyści, jak poprzednio.

• Bielak! Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, z około 25 metrów, i jeszcze lepsza interwencja Kamińskiego. Tylko corner

• Bonin dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale w polu karnym Malinowski w ostatniej chwili uprzedził Buzałę

• Ruch dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Zdoła odpowiedzieć jeszcze przed przerwą?

• Krótko rozegrali ten rzut rożny piłkarze z Łęcznej, Mraz kapitalnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Bielak kompletnie niepilnowany głową pokonał bramkarza!

• Gooooooooooooooooooooool! Bielak, co się odwlecze, to nie uciecze!

• To powinien być gol! Kapitalna kontra Łęcznej, Buzała zagrywa na lewą stronę, a tam Nowak przegrał pojedynek sam na sam z Kamińskim! Tylko rzut rożny.

• Sporo chaosu mamy w tej chwili, jedni i drudzy co rusz tracą piłkę

• Kuświk oddał przed chwilą strzał na bramkę sprzed pola karnego, ale nie sprawił tym Rodiciowi najmniejszych kłopotów

• Bonin! Były piłkarz Górnika Zabrze starał się przelobować bramkarza, ale Kamiński nie dał się zaskoczyć!

• Dobra akcja gości! Mierzejewski świetnie dośrodkował z prawej strony, ale Buzała minął się z piłką!

• Ten jednak został kiepsko wykonany i chorzowianie spokojnie wybili futbolówkę z własnego pola karnego.

• Mraz bardzo dobrze dośrodkował teraz lewej strony boiska, ale we własnej szesnastce świetnie interweniował Malinowski. Corner dla Górnika

• I wracamy do gry

• A tymczasem piłkarze dostali od sędziów chwilę na uzupełnienie płynów

• Nowak huknął przed chwilą z dystansu, ale zrobił to o tyle mocno, co i niecelnie.

• Dobre zagranie Bonina w kierunku Mraza, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną tego drugiego.

• Długo rozgrywali teraz piłkę zawodnicy Ruchu, ale przekombinowali na połowie rywala i ją stracili.

• Buzała dośrodkowywał teraz w pole karne, ale zrobił to niedokładnie i od bramki grę zaczną chorzowianie

• Ruch od początku ma wyraźna inicjatywę i teraz też to on dłużej się przy niej utrzymuje. Czekamy jednak na jakieś okazje bramkowe

• Ten stały fragment gry chorzowianie wykonali jednak kiepsko i piłkę mają już piłkarze z Łęcznej

• Aj, było blisko gola dla Ruchu! Babiarz świetnie rozrzucił piłkę do lewej strony do Zieńczuka, ten dośrodkował w pole karne, a tam o krok od trafienia był Kuświk, którego w ostatniej chwili powstrzymał obrońca! Tylko rzut rożny.

• Bożok starał się teraz dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale został zablokowany.

• Bonin dobrze teraz wbił piłkę w pole karne Ruchu, ale tam nie zdołał do niej dojść żaden z piłkarzy Łęcznej

• Nowak zdecydował się teraz na strzał z dystansu, ale został zablokowany

• Szmatiuk świetnie teraz powstrzymał Kuświka po dośrodkowaniu w pole karne i Rodić spokojnie mógł złapać piłkę

• Ruch znowu spokojnie, długo wymienia podania, choć robi to głównie na własnej połowie boiska

• Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Rodić minął się z piłkę, ale na jego szczęście żaden z rywali nie zdołał jej przechwycić

• Ładna akcja Ruchu! Dziwniel świetnie zagrał piłkę do Zieńczuka, ale ten zamiast szukać kogoś w środku pola karnego, to postanowił strzelać i wywalczył tylko rzut rożny

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Buzały, ale jego spokojnie uprzedził Kamiński

• Sporo chaosu mamy w tym fragmencie gry, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Pierwszy strzał na bramkę w tym meczu. Starzyński zagrał z środka na prawą stronę do Kowalskiego, ale uderzenie tego drugiego spokojnie odbił bramkarz

• Górnik troszeczkę dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ja na razie zupełnie nic z tego nie wynika. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało z biegiem czasu

• Dziwniel starał się teraz dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i został zablokowany

• Sędzia daje znak, chorzowianie zaczynają to spotkanie!

• Piłkarze obu zespołów już wychodzą na boisko w Gliwicach i zaraz zaczniemy to spotkanie.

• Ostatni raz jedni i drudzy mierzyli się ze sobą siedem lat temu, w ramach Pucharu Polski. Bramki strzelali Łukasz Janoszka i Pavol Balaz, a Ruch wygrał 2:0.

• Dzisiejszy mecz do ogromny jubileusz dla Łukasza Surmy. Zawodnik ten grając w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej w barwach Wisły, Ruchu, Legii, Lechii, zgromadził do tej pory 451 występów. Dzisiaj wyrówna rekord Marka Chojnackiego i razem z nim będzie miał tych rozegranych meczów najwięcej w historii.

• Ruch w tym tygodniu zremisował bezbramkowo z FC Vaduz i awansował dzięki temu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Zobaczymy, czy dobre humory z pucharów wpłyną na wyniki w lidze.

• Dzisiejsze spotkanie oczywiście nie jest jeszcze rozgrywane w Chorzowie. Z powodu złego stanu murawy, Ruch mecze w których jest gospodarzem zmuszony jest grać na stadionie Piasta w Gliwicach

• A teraz Ruchu: Lech, Konczkowski, Szyndrowski, Włodyka, Szewczyk, Efir, Kuś

• Mamy pierwsze składy, pora na ławki rezerwowe. Na początek Górnika: Prusak, Sasin, Szałachowski, Cernych, Kalinowski, Pruchnik, Kalkowski

• Za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe składy obu zespołów, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Konrad Kryczka. Można ją znaleźć tutaj.

• Ani jeden ani drugi zespół nie zaczął tego sezonu od wygranej. Ruch grał na wyjeździe ze Śląskiem i przegrał to spotkanie 0:2, a Górnik na własnym boisku grał z Wisłą Kraków i zremisował 1:1.

• Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia spotkania drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się Ruch Chorzów oraz Górnik Łęczna. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.