Flota Świnoujście

5

Ruch Radzionków

1

• Koniec meczu! Flota końcówkę sezonu miała wybitną. Chyba za sprawą zmiany trenera. "Spotkanie emocji" - tak można to podsumować.Za uwagę dziękuję Mikołaj Baranek. Dziękuję za uwagę.

• Ostalczyk głową po dośrodkowaniu Kieruzla! Było blisko!

• GOOOOOOOOOOOOOOL SAMOBÓJCZY! Dziewulski pokonał Kiełpina.

• Doliczono trzy minuty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bramkę zdobył Misan po mocnym strzale sprzed pola karnego. Futbolówka po drodze jeszcze odbiła się od słupka

• Istny bilard w polu karnym Floty! Piłka zahaczyła gdzieś z trzech graczy, ale koniec końców wyłapał ją Waśków.

• Wcześniej zapowiadana roszada: Nnamani - Okińczyc.

• GOOOOOOOOOOOOOOL HONOROWY! BRAMKĘ ZDOBYŁ MUSZALIK PO DOBRYM PODANIU!

• Za kilka minut na boisku zamelduje się Wojciech Okińczyc, który został przywołany przez trenera.

• Misan za Arifovica. Kibice skandują "Dziękujemy, dziękujemy".

• Za Ryszarda Kłuska Flota dziewięć goli na dziesięć zdobyła ze stałych fragmentów gry!

• Mawo mógł mieć "wejście smoka". Nie trafił z takiej dogodnej sytuacji, z około 6 metrów. Podobnie jak chwilę wcześniej Arifović, ale wtedy dobrze obronił Kiełpin.

• Mawo za Ostalczyka.

• Wrzesień za Biernata.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kieruzel po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pięknie wyskoczył, jak wczoraj Perqius w meczu ze Słowacją!

• Prawie mielibyśmy "samobója'! Kopacz przeciął w ryzykowny sposób crossa Nnmaniego. Flota chyba na 2:0 nie poprzestanie.

• Ruch po stracie niespodziewanej drugiej bramki kompletnie się posypał. Mają jeszcze 19 minut na zmianę biegu wydarzeń.

• Co się dzieje! Znów dobra okazja! Arifović nie trafił do siatki z sześciu metrów. Nawet Kiełpin nie musiał się ruszać!

• To chyba najpiękniejsza bramka w Świnoujściu, jaka wpadła w tym sezonie. Śpiączka nie strzela, ale jeśli to robi, to wybornie!

• Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeentrostrzał! Co za gol! Jak Sokołowski z Podbeskidzia! Gola strzelił Śpiączka! Jak zakręcił! Piłka po słupku wpadła do bramki!

• Chwilę wcześniej mieliśmy dobrą sytuację dla Floty na podwyższenie rezultatu. Nnamani wyszedł sam na sam z Kiełpinem, ale golkiper gości bez pardonu powstrzymał napastnika!

• Cieluch za Danielewicza.

• Tymczasem Mateusz Cieluch od kilku minut czeka na wejście na plac gry.

• Niewiada ostro potraktował Biernata. Sędzia to zauważył i pokazał na rzut wolny.

• Giesa dzisiaj po raz kolejny holuje piłkę niczym Messi! Tym razem oddał strzał w sam środek bramki, ale mimo tego Waśków miał problemy! Róg.

• Danielewicz "wjechał" w nogi Chyły, aż on zawył! Jednak na upomnieniu się skończyło.

• Aktualnie Ruch przeważa. Flota skupiła się na obronie.

• Kolejna okazja. Główka ataktującego gości, lecz Waśków pewnie jak na bramkarza przystało.

• Nieporozumienie w barwach Floty. Niewiada źle podał do Waśkowa i tę piłkę prawie przyjął Cisse!

• Przewinienie Niewiady na Rockim. Stały fragment mają "Cidry", z którego nic nie wychodzi.

• Składna akcja "Wyspiarzy". Popędził Chyła, nie zastanawiając się dograł do Ostalczyka, który uderzył po ziemi, z pierwszej piłki. Pewnie Kiełpin. Nie widać po nim, że coś mu dolega.

• Rocki powalił w walce powietrznej przy polu karny Floty Nnamaniego. Werdykt sędziego oczywisty.

• Kiełpin nabawił się kontuzji, ponieważ rozgrzewa się Adamek. Była jeszcze planowana zmiana w przerwie, tylko że Kiełpin zadecydował, iż spróbuje zagrać dalej.

• Już mocny akcent Floty. Arifović do Nnamaniego, a ten podaje do środka, ale blokuje go Kopacz. Rożny dla Floty wykonany przez Opałacza, lecz Danielewicz na posterunku.

• Rozpoczęli!

• Wojciech Krztoń nie doliczył ani sekundy! Do przerwy Flota prowadzi 1:0.

• W tej sytuacji defensywa Floty stała jak słup soli! Danielewicz podał w pole karne przez nikogo nieatakowany, ale Cisse za późno połapał się w planie swojego kolegi.

• Ruch w natarciu. Płaskie dośrodkowanie Muszalika wślizgiem zablokował Zalepa. Zalepa jest najbardziej widocznym obrońcą Floty w tym meczu.

• Teraz mecz przybierze innego obrotu sprawy. Ruch musi ruszyć do przodu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arifovic z rzutu wolnego. Coś niespotykanego! To chyba pierwszy gol taki w jego karierze!

• Żółta kartka dla Muszalika za zagranie ręką przed polem karnym. Jest dobra sytuacja dla Floty.

• Drobne zamieszanie w szeregach radzionkowian. Pojedynek powietrzny z Arifovicem przegrał środkowy obrońca, Chyła natychmiast odnalazł się w tej sytuacji i posłał bombę, ale Kopacz znakomicie interweniował. Był rzut rożny, po którym bezpośrednio uderzył Opałacz.

• Muszalik dostał piłkę w okolicach linii pola karnego, chciał natychmiast ją dograć, lecz Zalepa dał o sobie znać.

• Jeden z kibiców na stadionie ciągle trąbi wuwuzelą. Chyba pomylił miejsca. W Świnoujściu kilka dni temu było święto straży pożarnej.

• Powoli przewaga gospodarzy zaczyna rosnąć. Stwarzają więcej okazji.

• Bodziony gwałtownie powstrzymany przez Danielewicza. Wolny, Opałacz zacentrował, lecz szybko niebezpieczeństwo zażegnali zawodnicy ekipy przeciwnej.

• Giesa biegał niczym zając wśród stada wilków, nikt nie mógł mu odebrać piłki! Później dograł do Trzcionki, ale szybko piłkę wybił Kieruzel.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Wykonuje go Flota. Do narożnika poszedł Opałacz, podał krótko do Bodzionego, a on z powrotem do Opałacza, który kropnął "Panu Bogu w okno".

• Głeboki wyrzut z linii boiska Kieruzla na głowę Arifovica, który uniemożliwił złapanie Kiełpinowi. Arbiter dostrzegł ten czyn.

• Minimalnie lepiej prezentuje się Flota. Ruch nastawiony jest na kontrataki.

• Ostalczyk powalił Kopacza w okolicach "jedenastki" przyjezdnych.

• Rajd Bodzionego, nie dało mu rady dwóch środkowych obrońców. Swój popis zakończył uderzeniem około 5 metrów obok prawego słupka posterunku Kiełpina.

• W ostatnim czasie Ruch konstruuje więcej okazji niż Flota, ale brakuje im dokładności przy podaniach.

• Trzcionka nie zdołał dobiec do piłki, jaką zaserwował mu Danielewicz. Rozpoczął Waśków.

• Wymiana Chyła - Ostalczyk. Tego drugiego zatrzymał szybko Bartosz Kopacz.

• Drugi ofsajd po stronie gości. Tym razem złapany na nim został Biernat po crossie Danielewicza.

• Druga centra Bodzionego. Tym razem na głowę Arifovica, który siedem metrów przed linią bramkową strzelił nad poprzeczką!

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Wykonał go z rzutu wolnego Marek Opałacz. Bez problemów Seweryn Kiełpin.

• Cisse na pozycji spalonej. Uruchomił go długą piłką weteran Rocki.

• Walka Cisse z Kieruzlem na prawej, czyli połowie Floty. Sędzia dopatrzył się przewinienia napastnika "Cidrów".

• Od samego początku Ryszard Kłusek i Paweł Wasków dyrygują zespołem Floty. Widać, że chcą wygrać. Artur Skowronek na razie milczy.

• Idrissa Cisse w pojedynku z Markiem Niewiadą przy "jedenastce" Pawła Waśkowa. Zawodnik gości jednak za bardzo sobie wypuścił "łaciatą" i wyszła ona na aut.

• Pierwsza dobra sytuacja! Nnamani uruchomił na prawej stronie Bodzionego, który posłał piłkę do środka, na nadbiegającego Ostalczyka. Były zawodnik Tura Turek nie trafił jednak w futbolówkę!

• Zaczęli "Gladiatorzy z wyspy Uznam"!

• Gracze zeszli z rozgrzewki i poszli do szatni, gdzie za kilka minut wyjdą na plac gry.

• Radzionków w ostatnich pięciu meczach zdobył 11 punktów, notując trzy wygrane i dwa remisy. Flota za to od czasu objęcia pieczy nad zespołem przez Ryszarda Kłuska zanotowała trzy wygrane. Dwa wcześniejsze starcia przegrała. "Oczek" dziewięć.

• Na tę chwilę jest około 300 widzów.

• Wojciech Krztoń w kampanii 2011/2012 do tej pory sędziował pięć meczów Ekstraklasy (ostatni z nich - 10 październik, Polonia - Górnik 1:1), pięć 1.ligi, jedno drugiej ligi (28 wrzesień, Wigry Suwałki - Wisła Puławy 1:1) i jedno Młodej Ekstraklasy (20 listopad, Lechia - Legia 1:1). Łącznie szesnaście starć.

• Flota wybiegnie w biało-niebieskich trykotach. Ruch zaś w żółto-czarnych. Obydwie drużyny aktualnie są na rozgrzewce. Do rozpoczęcia rywalizacji pozostało tylko 19 minut.

• Ivan Udarević na dniach przeprowadza się. W razie wygranej, nowe mieszkanie na pewno przypominałoby mu tryumf nad gośćmi w ostatniej kolejce sezonu 2011/2012.

• Zadaszenie na stadionie "OSiR - Wyspiarz" rośnie jak na drożdżach. W naszej okolicy znajduje się pokaźna drewniana konstrukcja wzmocniona srebrnymi prętami.

• PZPN obserwatorem tego pojedynku mianował Jerzego Brońskiego, a delegatem Jana Rusina.

• Uzupełniając poprzednią informacji - sędziowska czwórka jest z ramienia Warmińsko-Mazurskiego ZPN-u.

• Główny arbiter tego widowiska - Wojciech Krztoń. Asystenci - Michał Pereszczako i Piotr Kurt. Techniczny - Marcin Szczerbowicz.

• Dzisiaj mamy również debiut na stanowisku asystenta szkoleniowca Floty Świnoujście. "Prawą ręką" Ryszarda Kłuska będzie Ferdinand Chi Fon. Kameruńczyk jest dodatkowo trenerem drużyny trampkarzy i rezerw oraz .. czynnym zawodnikiem. Chyba nie mieliśmy w ostatnim czasie takiego zdarzenia.

• W tej chwili trochę o Flocie. Bartosz Śpiączka w tej rundzie, nie licząc nadchodzącego starcia, w pierwszej "jedenastce" wybiegł tylko raz - 14 kwietnia z Arką Gdynia. Wtedy zagrał 65 minut.

• Jeszcze adnotacja do sytuacji kadrowej przyjezdnych. W sezonie 1996/1997 Widzew Łódź pojechał na mecz Ligi Mistrzów ze Steuą Bukareszt z .. 13 piłkarzami. Radzionkowianie wybrali się na wyspę Uznam w piętnastu.

• Ławka rezerwowych "Wyspiarzy": Melon, Jasiński, Udarević, Misan, Mawo, Okińczyc, Bielecki. Z kolei w "Cidrach" bardzo ciężka sytuacja. Skowronek ma dodatkowo do dyspozycji tylko czterech zawodników (w tym bramkarz). Może skorzystać tylko z Adamka, Cielucha, Września i Łopucha.

• Przyszła pora na napisanie zawodników, jacy wystąpią od pierwszej minuty. Flota: Waśków, Zalepa, Kieruzel, Opałacz, Nnamani, Niewiada (kpt.), Chyła, Bodziony, Ostalczyk, Śpiączka, Arifović. Ruch: Kiełpin, Kopacz, Biernat, Danielewicz, Rocki, Muszalik, Kowalski, Trzcionka (kpt.), Cisse, Dziewulski oraz Giesa.

• To już ostatnia prosta na pierwszoligowych boiskach w sezonie 2011/2012. Jesteśmy w Świnoujściu, gdzie miejscowa Flota zagra z Ruchem Radzionków. Na to spotkania zaprasza Państwa Mikołaj Baranek. Zachęcamy również do czytania naszej "Multirelacji LIVE", aby wiedzieć wszystko, co dzieje się na zapleczu Ekstraklasy. Niebawem podamy składy.