Rumunia rozbiła Honduras

Marcin Szczepański
Wynik ostatniego sparingu reprezentacji Hondurasu przed mundialem na pewno nie nastraja ekipy z Ameryki Łacińskiej optymizmem. Porażka 0:3 z Rumunią obnażyła słabości egzotycznego finalisty.

Już do przerwy Rumunii prowadzili 2:0, po bramkach Daniela Niculae i Gheorghe'a Florescu. Trener Hondurasu Reinaldo Rueda próbował dokonywać zmian, ale nie wniosły one wiele do gry jego zespołu. Po przerwie trzecią bramkę dla Rumunii zdobył Mirel Radoi, który wykorzystał rzut karny.

Rumunia - Honduras 3:0 (2:0)

Niculae 17, Florescu 45, Radoi 75 (k)

Honduras: Donis Slatiel Escober - Victor Bernardez (40' Osman Chavez), Maynor Figueroa, Sergio Mendoza, Emilio Izaguirre, Julio Leon (59' Carlos Pavon), Amado Guevara (46' Hendry Thomas), Wilson Palacios (67' Danilo Turcios), Ramon Nunez (46' Roger Espinoza), David Suazo (38' Walter Martinez), Georgie Welcome