Schalke 04 Gelsenkirchen 1 - 2 Borussia Dortmund

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

Borussia Dortmund

2

• "Nieważne jak się zaczyna, ważne jak kończy" - te słowa klasyka idealnie pasują do postawy Schalke w dzisiejszym meczu. Szybko strzelona bramka mogła "ustawić" piłkarzy Huuba Stevensa do odniesienia korzystnego rezulatu. Ale kapitalna bramka Łukasza Piszczka pokrzyżowała szyki, a rezerwowy Sebastian Kehl rozwiał wszelkie marzenia. To był mecz walki, zawodnicy nie odpuszczali żadnej piłki i nie oszczędzali nóg przeciwnika. "Tylko" 5 żółtych kartek, a mogło być ich znacznie więcej - sędzia mądrze temperował agresywną grę piłkarzy obu zespołów. Jak grali Polacy? Robert Lewandowski nie miał stuprocentowej szansy na zdoycie gola - widocznie sztab szkoleniowy oglądał środowe spotkanie z Bayernem. Kilka razy był złapany na pozycji spalonej oraz pokazał kilka efektownych sztuczek technicznych. Jakub Blaszczykowski grał ambitnie - walczył i szarpał na prawej stronie. Jednak kilka dobrych zagrań przeplatał nieudanymi. Łukasz Piszczek, poza strzeloną bramką, harował na całej długości boiska, często zmieniając się pozycją z Kubą. Pewny w defensywie, choć raz dał sie ograć Julianowi Draxlerowi (bez konsekwencji). Tak więc trudno ocenić, który z Polaków grał najlepiej - kazdy dostał na swoim poziomie, mogło być lepiej i mogło być gorzej...Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje na żywo w ekstraklasa.net.

• Koniec! Wielka radość żółto-czarnych, smutek królewsko-niebieskich. Schalke 1, Borussia Dortmund 2 i goście są bardzo blisko obrony tytułu mistrza Niemiec.

• Robet Lewandowski na spalonym.

• Teemu Pukki źle obliczył lot piłki i ta skozłowała przed nim przez co nie mógł oddać strzału na bramkę Romana Weidenfellera. Kontra gości przerwana faulem na środku boiska.

• Sędzia dolicza dwie minuty.

• Taktyczna zmiana w BVB: Patrick Owomoyela wchodzi za Kevina Grosskreutza.

• Shinji Kagawa próbował przedrzeć się pod bramkę Schalke. Minął trzech zawodników, na czwartym się skończyło.

• Marcel Schmelzer wiązał sznurowadła, a według sędziego była to "gra" na czas. Żółta kartka.

• Schalke gra już czterema napastnikami.

• Huub Stevens stawia wszystko na jedną kartę: napastnik Ciprian Marica zmienia obrońcę Atsuto Uchidę.

• Bardzo brzydki faul Jermaine'a Jones'a. Skosił równo z trawą Kevina Grosskreutza, za co otrzymał (tylko) żółtą kartkę.

• Ivan Perisić zmienia Jakuba Błaszczykowskiego. Ta zmiana byla przygotowana od kilku minut.

• Christian Fuchs nadepnął na stopę Jakuba Błaszczykowskiego.

• Borussia próbuje długo utrzymywać się przy piłce. Bardzo dobry wynik na trudnym terenie jest na wyciągnięcie ręki, ale do końca meczu ok. 15 minut. W tym czasie wszystko się może zdarzyć.

• Spóźnione wyjście z bramki Larsa Unnerstalla o mało nie zakończyło sie tragicznie dla Schalke. Bliski strzelenia gola był... Christoph Metzelder. Samobójczego gola.

• Atsuto Uchida fauluje o głowę wyższego Roberta Lewandowskiego.

• Redaktorze jak oceniasz grę polaków ?

Z ocenaniem wstrzymam się do ostatniego gwizdka sędziego.

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Druga zmiana w Schalke: Julian Draxler opuszcza boisko. Zastępuje go Teemu Pukki.

• Efektowna sztuczka techniczna Roberta Lewandowskiego - spokojnie "skleił" piłkę i nałożył siatkę Atsuto Uchidzie.

• Mats Hummels ostro zaatakowany przez jednego z zawodników Schalke. Po krótkiej przerwie może grać.

• Zmiana w Schalke: Marco Hoeger wchodzi w miejsce Christopha Moritza.

• Jakub Błaszczykowski strzela na bramkę Larsa Unnerstalla, a ten w siatkarski sposób odbija piłkę.

• Zamieszanie w polu karnym Schalke wykorzystał rezerwowy Borussi, który zapewnia swojej drużynie prowadzenie.

• Sebastian Kehl strzela gola!

• Kevin Grosskreutz strzelał na raty, ale dwie ofiarne interwencje Atsuto Uchidy przynoszą korner dla gości.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się Mario Gotze.

• Marcel Schmelzer nie zdołał opanować piłki zagranej przez Ilkaya Gundogana.

• Klaas-Jan Huntelaar faulował w walce o górną piłkę bramkarza Borussi. Raul nie słyszał gwizdka i strzelił na bramkę, ale piłka po odbiciu się od Matsa Hummelsa wyszła na rzut rożny. Jednak sędzia nakazał wznowienie gry BVB od rzutu wolnego.

• Julian Draxler przegrał pojedynek sam na sam z Romanem Weidenfellerem. Mogło być 2:1 dla Schalke.

• Ilkay Gundogan strzela zza pola karnego. Lars Unnerstal musnął piłkę na rzut rożny.

• Sebastian Kehl ukarany żółtą kartką za faul na Jermaine'ie Jones'ie. Trochę aktorstwa tego ostatniego podniosło dramaturgię tego zdarzenia.

• Klaas-Jan Huntelaar uciekł Matsowi Hummelsowi. Dostał kapitalną piłkę do strzału, ale zamiast celować w bramkę to posłał ją w górne rzędy trybuny.

• Mats Hummels w ostatniej chwili wybija piłkę głową po centrze z prawej strony. A za niego plecami czyhał Klaas-Jan Huntelaar.

• Robert Lewandowski próbował przerzucić piłkę na prawą stronę do Jakuba Błaszczykowskiego. Zamysł dobry, wykonanie złe. Piłka pod nogami Larsa Unnerstalla.

• Felipe Santana wybija piłkę na rzut rożny. Dwunasty korner dla Schalke

• Kyriakos Papadopoulos strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Roman Weidenfeller pewnie chwyta piłkę.

• Shinji Kagawa chciał wykorzystać kontakt z Kyriakosem Papadopoulosem i wymusić rzut wolny. Nic z tego.

• Klaas-Jan Huntelaar nie spodziewał się, że piłka po dośrodkowaniu Christiana Fuchsa minie stojącego przed nim obrońcę Borussi i nie zdołał oddać strzału.

• Sebastian Kehl wchodzi za Svena Bendera.

• Gwizdek sędziego i zaczyna się druga połowa! Jedna zmiana w Borussi, Schalke w niezmienionym składzie.

• Obie drużyny ponownie wychodza na murawę. Za chwilę druga połowa!

• Statystyki pierwszej polowy [Schalke - Borussia]: posiadanie piłki 53%-47%, sytuacje bramkowe 5-4, strzały na bramkę 2-3, rzuty rożne 10-2, rzuty wolne 9-8, faule 7-9, żółte kartki 2-0

• Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

• Można o statystyki w przerwie meczu ? :) bardzo bym poprosił :)

Oczywiście, podam podczas przerwy.

• Marcel Schmelzer wślizgiem wybija piłkę spod nóg Raula. Bardzo dobra i czysta interwencja niemieckiego zawodnika.

• Julian Draxler zaatakował Jakuba Błaszczykowskiego.

• Felipe Santana fauluje Raula, Klaas-Jan Huntelaar strzela z pięciu metrów i był bliski szczęścia. Zabrakło niewiele.

• Bardzo ostra gra, ale zawodnicy po chwili wstają i grają do momentu kolejnego faulu. Roman Weidenfeller łapie piłkę po dośrodkowaniu.

• Zaostrza się mecz na Veltins-Arena. Jak tak dalej pójdzie, to może być deja vu z Kielc.

• Klaas-Jan Huntelaar próbował wymusic podyktowanie rzutu karnego, ale sędzia nie dał się nabrać. Piłkę z linii bocznej, w stylu Tomasza Hajty, wrzucał Christian Fuchs

• "Polska" akcja Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego przerwana przez Kyriakosa Papadopoulosa.

• Julian Draxler spóźnił się z interwencją i sfaulował przeciwnika.

• Strzał Jermaine'a Jones'a zablokowany przez trzech zawodników Borussi.

• Mats Hummels wślizgiem wybija piłkę spod nóg Raula.

• Shinji Kagawa strzelał głową za słabo, by pokonać Larsa Unnerstalla. Dośrodkowywał Łukasz Piszczek.

• Julian Draxler wymanewrował trzech zawodników Borussi na prawej flance, ale skończyło się na czwartym - Felipe Santana wybija piłkę na korner.

• Lars Unnerstall pewnym wyjściem uprzedza Shinji Kagawę i łapie piłkę.

• Christian Fuchs zdecydowanym wybiciem poza linię boczną przerwał akcję Łukasza Pisczka na prawej stronie.

• Robert Lewandowski, zdaniem sędziego, nieprzepisowo faulował Jermaina Jones'a. Wolny dla Królewskoniebieskich w ok. linii środkowej.

• Jefferson Farfan ponownie fauluje piłarza gości. Ostrzeżenie od sędziego.

• Lars Unnerstall pewnie piąstkuje. Piłka jak bumerang wrociła w jego pole karne i tym razem pewnie łapie.

• Robert Lewandowski chciał falszem dośrodkować do Shinji Kagawy. Tylko rzut rożny dla Borusii.

• Jermain Jones był bliski oddania strzału na bramkę Borussi.

• Błyskawiczna kontra BVB. Jakub Błaszczykowski popędził prawą stroną i dośrodkował do nadbiegającego Kevina Grosskreutza. Ten wygrał pojedynek główkowy z bramkarzem, ale piłkę łapie Lars Unnerstall.

• Dośrodkowanie Christiana Fuchsa z lewej strony zablokowane przez Marcela Schmelzera i mamy czwarty rzut rożny dla Schalke

• Kapitalne uderzenie polskiego obrońcy z pół obrotu po długim rogu! Czwarty gol Piszczka w tym sezonie!

• Łukasz Piszczek doprowadza do remisu!

• Borussia próbuje narzucić swój rytm, ale szybko stracona bramka znacznie skomplikowała założenia.

• Rezerwowi: Schalke S. Escudero, M. Hoger, L. Holtby, C. Marica, J. Matip, T. Pukki, M. Schobber Borussia D. L. Barrios, M. Gotze, S. Kehl, M. Langerak, M. Leitner, P. Owomoyela, I. Perisić.

• Jefferson Farfan ostro "skosił" Marcela Schmelzera za co słusznie został ukarany żóltą kartką.

• Jefferson Farfan precyzyjnym strzałem w długi róg z linii pola karnego pokonuje Romana Weidenfellera.

• Gol dla Schalke!

• Jermain Jones "szukał" rzutu karnego po starciu z Łukaszem Piszczkiem. Rożny dla Schalke.

• Piłka trafiła w mur i goście wychodzą z kontrą. Ilkay Gundogan niedokładnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Shinji Kagawę.

• Raul faulowany przez Matsa Hummelsa ok. 25 m od bramki BVB.

• Christoph Metzelder strzela głową, ale piłka mija słupek bramki Romana Weidenfellera.

• Próba składnej akcji Schalke zakończona dośrodkowaniem z lewej strony boiska. Marcel Schmelzer wybija piłkę na rzut rożny.

• I pierwsza groźna sytuacja gości: Sven Bender przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Schalke

• I zaczęli piłkarze Dortmundu.

• Obie drużyny już wychodzą na boisko i za chwilę rozpoczną się 140. derby.

• W pierwszym składzie BVB nie ma Nevena Suboticia, który zmaga się z urazem. W jego miejsce pojawi się Felipe Santana. Będziemy świadkami pojedynku czołowych napastników Bundesligi - Klaasa-Jana Huntelaara (23 gole) i Roberta Lewandowskiego (20).

• Po emocjonującym meczu z Bayernem piłkarze BVB zmierzą się w derbach Zagłębia Ruhry z odwiecznym rywalem - Schalke, które w poprzedniej kolejce sensacyjnie uległo aż 4:1 FC Nurnberg. A z kim nie powetować porażki jak w meczu derbowym? To są jedne z najważniejszych spotkań w sezonie dla obu drużyn. Na jesieni Borussia wygrała u siebie 2:0, a pierwszą bramkę strzelił Robert Lewandowski. Jak będzie tym razem? Relację na żywo z meczu Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• W pierwszym kontakcie z Veltins Areną rzuca się w oczy jeden fakt – doskonała komunikacja, miejsca parkingowe rozciągają się po horyzont, samochodem można dostać się pod samą bramę. A więc można, drodzy organizatorzy Euro 2012.

• Jeśli ktoś szuka odtrutki dla klimatów z polskich stadionów – źle trafił. Są kordony policji, race, petardy, palone szaliki. Różnica jest taka, że nikt nie dąży do fizycznej konfrontacji. Na dworcu grzecznie przechodzą obok siebie grupy fanów obu drużyn. Choć odnotować trzeba, że doszło do małych starć z policją, oraz przykrego incydentu – naplucia w twarz fance Borussii.

• Gorączka opanowała Gelsenkirchen. Kibice Schalke gromadzą się w okolicach dworca, pod stadionem Veltins Arena i na parkingach od wczesnego przedpołudnia. Piwo leje się strumieniami, czuć napiętą atmosferę. Okazja? Oczywiście 140. Wielkie Derby Zagłębia Ruhry Schalke – Borussia Dortmund – pisze z Gelsenkirchen Maciej Solarczyk, dziennikarz Polski The Times.